Onkoloji - Kanser ve Türevleri Tiroid kanseri olanlar

ikinci maeliyattan bende çok korktum bir ay oldu ikinciyi olalı ama korkacak bişey yok gerçekten birinciden daha da kısa sürdü hem bnde atomu bekliyorum ocagın 9 unda atom alcam hiç sıkıntı yapma dua et bol bol Allah'ın izniyle geçip gidicek hersey
slm bende de nodüller biyopsim temiz cıktı ama büyüyor takibe alcaz dediler ..simdi korkmaya başladım. dr dediki böle devam ederse ameliyat olursun dedi. patalojı raporunda tam olarak ne yazıyordu. cok gecmiş olsun..

slm bende de nodüller biyopsim temiz cıktı ama büyüyor takibe alcaz dediler ..simdi korkmaya başladım. dr dediki böle devam ederse ameliyat olursun dedi. patalojı raporunda tam olarak ne yazıyordu. cok gecmiş olsun..

patoloji raporum bende değil ama papiller karsinoma yazıyodu..ben senin yerinde olsam dikkat ederim düzenli kontrollere giderim biyopsini tekrar başka hastanede yaptır istersen.. ama korkulcak bişey yok bu hastalıkda ben atom tedavimi de gördüm bir gece hastanede kaldım o kadar şimdi hersey normal gidiyor çok şükür sen de kontrollerine düzenli git ilaçlarını aksatma sakın

pekı meduller kanserde ıyılesır mı

meduller kanser de bildiğim kadarıyla tedaviye olumlu yanıt veriyormus korkularını anlıyorum ama internetten bişey araştırma ben internetten baka baka kafayı yemiştim çok yanlış bilgilerle dolu doktorunuzdan bilgi alın ve canınızı sıkmayın hiç bi şekilde beterin beteri var allah tedavisi olmayan hastalık vermesin değil mi :))

patoloji raporum bende değil ama papiller karsinoma yazıyodu..ben senin yerinde olsam dikkat ederim düzenli kontrollere giderim biyopsini tekrar başka hastanede yaptır istersen.. ama korkulcak bişey yok bu hastalıkda ben atom tedavimi de gördüm bir gece hastanede kaldım o kadar şimdi hersey normal gidiyor çok şükür sen de kontrollerine düzenli git ilaçlarını aksatma sakın

cok sağol ilgilendiğin için evet korkulacak bişey yok ama yeni doğum yaptım o biraz canımı sıkıyor iste ben patolji değilde biyopsi diycektim cok gecmiş olsun. Allah baska dert vermesin

cok sağol ilgilendiğin için evet korkulacak bişey yok ama yeni doğum yaptım o biraz canımı sıkıyor iste ben patolji değilde biyopsi diycektim cok gecmiş olsun. Allah baska dert vermesin

Allah bağışlasın bebeğini :) amaaan hiç kafana takma ilaçlarını al düzenli kendine dikkat et canını sıkma herseyin çözümü var nasılsa

Perşembe günü Papiller Tiroid CA nedeniyle tiroid bezlerim alınacak ve 6 hafta sonra Iyot tedavisi göreceğim.
6 haftalık süreç nasıl geçecek? Çok mu sıkıntılı? Sınavlarıma giremezmiyim?
İyot diyeti hakkında doktorum hiçbirşey söylemedi ameliyattan sonra mı bilgilendirecek?
Yarın bi diyetisyene gitmeyi düşünüyorum.
Ha bide 6 haftada çok dikkat etsem bile kilo mu alacağım ki şu an çok kiloluyum zaten.
İyotu sıvı olarakta verilebileceği yazıyor ben hap yutamıyorum ha bide iyot içince yalnızken çok mu sıkıntılı olacak?

Çok korkuyorum:KK50::KK50:

Yani Iyot tedavisinden çok beni şu aşamada asıl düşündüren ameliyattan sonra 6 haftalık sürecin nasıl geçeceği...
Yani çok mu yorgun olacağım? Ameliyatın ağır olmayacağını söyledi doktor 2 gün dur 3. gün okula gidersin dedi ama..?
Neler bekliyor beni bu 6 haftada?

Keşke her kanser tiroid kanseri kadar kolay kurtulunabilinir olsa......

Bende Papiller Ca şeklinde tiroid kanseri başlangıcı olduğu ortaya çıktı öğrencilik yıllarımda..Tüm tiroid bezim alındı...Daha sonra iyot 131 tedavisi gördüm...Tefor veya levatiron isimli kolayca bulunabilen ve çok çok ucuz olan küçük bir ilacı her gün içiyorum..Zamanla ilaç düzenim de yerine oturdu,hormonlarım tekrar düzene girdi..Hiç sıkıntı yaşamadım..Üstüne üstelik yıllar sonra evlendim ve çocuk sahibi de oldum..Gayet de sağlıklıyım...Yani tiroid kanserinin hiç öyle abartılacak bir durumu yok..Çünkü çaresi olan bir durum..Allah başka dert vermesin.....Allah beterinden saklasın....

Almina ameliyattan sonra ki RadyoIyod tedavisi için bekleme sürecinde neler yaşamıştın?
Nelere dikkat etmiştin?
Okula felan gidebilmişmiydin?
Kilo için yürüyüş vsvs?
Birde senin Boyun Lenf bezlerin alınmış mıydı?

Anneme 2006 da teşhis konuldu papiller di. AlminaCinarin gördüğü tedavinin aynısından gördü ve gercekten sadece adı kanser tedavisi oldukça kolay ve iyileşme sürecinde kolay ve rahat geçiyor. Allah tedavisi olmayan hastalık vermesin

Bu ameliyattan sonra Iyot tedavisi 3 hafta yada daha fazla tecrit dönemi felan.. Hakkaten yazdığınız kadar kolay mı herşey?
İnanmak istiyorummmm.:KK50:

Birde ben ilaç yutamıyorum yani 20 yılı geçti heralde hatırlamıyorum bile o derece..
Antibiyotikleri iğne olarak, şurup çiğneme alternatifi olanları bu şekilde, diğerlerini de ezerek suya karıştırarak içiyorum.
Ömür boyu kullanacağım bu ilaçları ezerek suya karıştırarak felan içebilirim değil mi?

Ameliyatım 4.5 saat sürmüş kendime gelmem odaya çıkmam 5 saat. Ameliyattan önce önlük ve alt iç çamaşırı giydiriyorlar birde varis çorabı 2 gün o çoraplarla yaşamak zor ama sağlık olunca insan katlanıyor :)

Varis çorabı bize ait değil dimi onlar Perşembe sabahı mı giydirecekler bana?
Birde ameliyattan sonra RadyoIyot almadan önce geçen o süreç nasıldı?

Ameliyatım 4.5 saat sürmüş kendime gelmem odaya çıkmam 5 saat. Ameliyattan önce önlük ve alt iç çamaşırı giydiriyorlar birde varis çorabı 2 gün o çoraplarla yaşamak zor ama sağlık olunca insan katlanıyor :)

Varis çorabı bize ait değil dimi onlar Perşembe sabahı mı giydirecekler bana yani ameliyattan önce..?
Birde ameliyattan sonra RadyoIyot almadan önce geçen o süreç nasıldı?
Ne kadarlık Iyot almıştın kaç gün yalnız kaldın?

radyoaktif iyotla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim isterseniz...

leyuze Ameliyattan sonra ki 6 haftalık Iyot tedavisini bekleme süreci nasıl geçiyor?
Çok mu yorgun olunuyor? Vsvsvs...?
Birde Atomda mide bulantısı vsvs felan?

Kızlar son 2-3 gün önce çenemin altında bi beze hissettim, dokunduğum zamanda ağrıyor. Fakat bu akşam iki göğsümünde üstünde koltukaltına yakın bölgemde küçük küçük bezeler ve dokunduğumda aynı şekilde ağrı hissediyorum... Ayrıca çene altımdaki gibi boynumda da birkaç tane bezenin olduğunu farkettim... Ben aynı zamanda hipotiroid hastasıym ama geçen sene ultrason çektirdiğinde herhangi bi sorun çıkmamıştı... Buna benzer şeyler yaşayan var mı? Bu konuda yardımcı olur musunz lütfen..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Öncelikle bu rahatsızlıkları yaşayan ve ameliyat olan herkese acil şifalar diliyor, geçmiş olsun diyorum.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ailemde bütün kadınlar tiroid hastasi Hatta teyzem tiroid kanseri olduğu için ameliyatla tiroid bezinin tamamı alınıp radyoaktif iyot tedavisi görmüştü. 2010 yılında şüphe üzerine gidip usg çektirdim yapılan tetkikte tiorid bezimin sol tarafında mm lik nodüller olduğu tespit edildi ama küçük oldukları için ileri tetkik gerekmediğini söylemişlerdi. Bende bana verilen bilginin rahatlığıyla 4 yıl boyunca hiç doktora gidip baktırmadım. Sonuç olarak 3 hafta önce ne olur ne olmaz diye gidip ultrason çektirdim sonuç olarak sol tarafımda 3 cmlik solid nodül tespit edildi ve ultrasonu çeken radyolog üstüne basa basa hiç hoşlanmadım, hiç beğenmedim muhakkak bir endokrin cerrahıyla görüşmelisin dedi. Netice olarak gittiğim endokrin cerrahı ameliyatın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Nisan ayının 22 sine ameliyata karar verdik. Doktorum parametreleri değerlendirdiğinde tiroid bezimin nodüllü kısmının alınması durumunda patolojiden kanser raporu gelirse 2. ci ameliyata girmem gerekebileceğini söyledi. Ama tamamını alırlarsa ve temiz çıkarsa da boş yere ömür boyu ilaç kullanmam gerekeceğini söyledi. Ameliyat sırasında alınan frozen section patoloji kesin sonuç vermiyormuş benimki gibi nodüllerde. Anlayacağınız ameliyata 2 hafta kalmasına karşın ben hala net bir karara varamadım. Fikirlerinize çok ihtiyacım var :KK43: İnanılmaz stersliyim bu arada 33 yaşındayım evliyim ve henüz çocuğum yok. Şimdiden teşekkürler. Sevgiler.

Herkese selamlar
Kanser dendiğinde insanın aklina o kadar kötü seyler geliyorki evliyseniz cocugunuzda varsa eyvah buyutemiycekmiyim bensiz ne yapar nasil olur telaşı daha sonra neden ben diye ici içini yemeler..
Benim öykum şöyle; 2010 yilinda tekrarlayan sebebi bulunamayan dusuklerimin sebenini arastirirken hasimito triod ile tanistim ilac tedavisine baslandi ultrasyonlara girdim 2012 de kizimi kucagima aldim hersey cok guzeldi sadece euytrox diye bir ilac alıyordum daha sonra kontrollerimde nodul saptandi iki yil takip edildi 2013 de biyopsi oldum birsey cikmadi 2014 yilinda endokrin doktorumu degistirdim ve biyopsi istedi Biyopsim temiz cikmadi genel cerraha yonlendirdi oda yuzume direk kansersin dedi dunya başıma yikildi sandim odasından ciktim sanki ben ben degildim deli gibi agliyordum arabama bindim araci gözlerim den akan yaştan kullanamadim doktor doktor gezdim sordum ameliyat kesin dediler
Bursada annemide aynı rahatsızlıktan ameliyat eden canim doktorum allahim ondan bin kat razi olsun EMIN ENGIN OVALIOGLU icimi rahatlatti kanser kelimesi artik kulagimi tirmalamiyor beynimi uyusturmuyordu
20 kasimda ameliyat oldum hic birsey hissetmedim ertesi gun taburcu oldum hersey yolunda gitti patolojim papiler karsinom 0,6cm tumorum vardi alındı gitti şimdi nukler tipa gidicem iyot alinip alinmayacagi belli olacak
Yorumlarda iyot tedavisi alanlar tümör caplarini yazmamis dr bir cm altina iyot 131 Vermiyoruz demisti benim daha kesinlesmedi bekliyorum..
Bu hastalıkda en onemlisi doktora güven cok onemli doktora guvenmezseniz doktor doktor gezerseniz cok yanilirsiniz ben antalydan bursa onkoloji hastanesinde oldum iyiki gittim ve orada oldum
Rabbim herkese acil şifalar versin korkulacak bir hastalık degil ....

arkadaslar bana cevap yazarmisiniz bilmiyorum ama sorabilecegim en iyi yer bura sanirim.
oncelikle hepinize gecmis olsun Allah acil sifalar nasip etsin.troid sintigrafisi cekildi cok yakin bir arkadasim ustunden tam bir hafta gecti ve bize oturmaya geldiler.ben 12 haftalik hamileyim.hamilelere yaklasilmamasi gerektigini bilmiyordum ben sintigrafi cekilen birinin.dun bizde oturduk yedik ictik.sonra tesaduf eseri bi yerde okudum bu olayi.bir hafta gecmesine ragmen hala etkilimidir o sintigrafi denen olay? yoksa bosuna mi tedirgin oldum.gerci doktor 24 saat uzak dur demis ama ben yinede sormak istedim.tesekkurlee simdiden.

Hic birsey olmaz korkmayın o ilaclarin etkisi birgunde geciyor benim annem de cekildi birgun bixden uzak durdu okadar .. sevgiler gule gule kucaginiza alin

X