Onkoloji - Kanser ve Türevleri Tiroid kanseri olanlar

Keşke her kanser tiroid kanseri kadar kolay kurtulunabilinir olsa......

Bende Papiller Ca şeklinde tiroid kanseri başlangıcı olduğu ortaya çıktı öğrencilik yıllarımda..Tüm tiroid bezim alındı...Daha sonra iyot 131 tedavisi gördüm...Tefor veya levatiron isimli kolayca bulunabilen ve çok çok ucuz olan küçük bir ilacı her gün içiyorum..Zamanla ilaç düzenim de yerine oturdu,hormonlarım tekrar düzene girdi..Hiç sıkıntı yaşamadım..Üstüne üstelik yıllar sonra evlendim ve çocuk sahibi de oldum..Gayet de sağlıklıyım...Yani tiroid kanserinin hiç öyle abartılacak bir durumu yok..Çünkü çaresi olan bir durum..Allah başka dert vermesin.....Allah beterinden saklasın....

Son düzenleme:
sağol ya ..aslında bende geçirmiş birini arıyodum.bende öyleyimde:KK58::KK58:annen ne zaman tedavi oldu
Anneme 2006 da teşhis konuldu papiller di. AlminaCinarin gördüğü tedavinin aynısından gördü ve gercekten sadece adı kanser tedavisi oldukça kolay ve iyileşme sürecinde kolay ve rahat geçiyor. Allah tedavisi olmayan hastalık vermesin

Keşke her kanser tiroid kanseri kadar kolay kurtulunabilinir olsa......

Bende Papiller Ca şeklinde tiroid kanseri başlangıcı olduğu ortyaya çıktı öğrencilik yıllarımda..Tüm tiroid bezim alındı...Daha sonra iyot 131 tedavisi gördüm...Tefor veya levatiron isimli kolayca bulunabilen ve çok çok ucuz olan küçük bir ilacı her gün içiyorum..Zamanla ilaç düzenim de yerine oturdu,hormonlarım tekrar düzene girdi..Hiç sıkıntı yaşamadım..Üstüne üstelik yıllar sonra evlendim ve çocuk sahibi de oldum..Gayet de sağlıklıyım...Yani tiroid kanserinin hiç öyle abartılacak bir durumu yok..Çünkü çaresi olan bir durum..Allah başka dert vermesin.....Allah beterinden saklasın....

biliyorum aynı şeyler bendede var.bekerken amelıyat oldum tedavim iyi gitti dediğin ilaçları kullanıyorum ve iki çocugumla çok iyiyim.ama beni korkutn tekrarlar mı acaba.taramalar oluyo ya ben uzun zamandır yaptırmadım ve sırtımda bi kitle var.pazartesi tarama için randevum var cok az miktarda yıne o radyasyonlu ilaçtan verecekler.kimseye söylemedim ama içten içe beni tedirgin ediyo sırtımdaki

biliyorum aynı şeyler bendede var.bekerken amelıyat oldum tedavim iyi gitti dediğin ilaçları kullanıyorum ve iki çocugumla çok iyiyim.ama beni korkutn tekrarlar mı acaba.taramalar oluyo ya ben uzun zamandır yaptırmadım ve sırtımda bi kitle var.pazartesi tarama için randevum var cok az miktarda yıne o radyasyonlu ilaçtan verecekler.kimseye söylemedim ama içten içe beni tedirgin ediyo sırtımdaki

İyot 131 tedavisi de gördükten sonra tekrarlamaz..ben tüm tiroid bezini aldırmıştım..nodül falan alınıp bez bırakılırsa tekrarlama riski olurmuş..Eğer sen de tamamını aldırdıysan ve iyot 131 tedavisi de göreceksen hiçç korkma :) dr una da hatırlat iyot 131 tedavisini....

Anneme 2006 da teşhis konuldu papiller di. AlminaCinarin gördüğü tedavinin aynısından gördü ve gercekten sadece adı kanser tedavisi oldukça kolay ve iyileşme sürecinde kolay ve rahat geçiyor. Allah tedavisi olmayan hastalık vermesin

ben de 1997 de ameliyat olmuştum :)

İyot 131 tedavisi de gördükten sonra tekrarlamaz..ben tüm tiroid bezini aldırmıştım..nodül falan alınıp bez bırakılırsa tekrarlama riski olurmuş..Eğer sen de tamamını aldırdıysan ve iyot 131 tedavisi de göreceksen hiçç korkma :) dr una da hatırlat iyot 131 tedavisini....

evet aynı tedaviyi gördüm bezlerım tamamen alındı günde 2 tefor içiyorum.ama diyolar kanser vücuda bi girdimi tamam başka yerlerden çıkar diye canımı sıkıyo bu görüş ve sırtımdaki kitle

Çok gecmis olsun ama tedavini olmussun ve her şey yolunda giderken vücudunda olan herhangi birşeyi bu hastalığa yükleme hepimizin her yerinde her şey çıkabilir yağ kitlesi olabilir ya da kendiliğinden yok olan bisey olabilir. İnsan beyni o kadar güçlü ki bunu kötü seylere yönlendirme bence icini rahat tut.

Çok gecmis olsun ama tedavini olmussun ve her şey yolunda giderken vücudunda olan herhangi birşeyi bu hastalığa yükleme hepimizin her yerinde her şey çıkabilir yağ kitlesi olabilir ya da kendiliğinden yok olan bisey olabilir. İnsan beyni o kadar güçlü ki bunu kötü seylere yönlendirme bence icini rahat tut.

doğru ya bende öyle diyorumda ...aklıma getirmeyim diiyorum iyi düşüneyım diyorum ama yokmuş gibide davranamıyorum işte

ben ankarada olmuştum tedavimi doktorum dosyam ve ailem orada bugün gidecegim .ayın 24-25 i gibi döneceğim bi sorun olmazsa .geldiğimde burdan sonucu paylaşırım sizlerle

evet aynı tedaviyi gördüm bezlerım tamamen alındı günde 2 tefor içiyorum.ama diyolar kanser vücuda bi girdimi tamam başka yerlerden çıkar diye canımı sıkıyo bu görüş ve sırtımdaki kitle
Onu sana diyen insanlar çok cahiller sanırım...
nerede oldun .2 3 yılda taramalar oluyomu

dokuz eylül üniversitesi hastanesinde olmuştum..6 ayda bir sadece tiroid hormon tahlili yaptırıyorum kanda o kadar..sintigrafiye falan girmiyorum artık..gereği yok...hamileyken 3 haftada 1 tahlil yaptırmıştım..hormonlar değiştiği için ilacı arttırmıştım..doğum sonrası eskisi gibi alıyorum ilaçları...

Sırtındaki kitlenin tiroid ile alakası olduğunu sanmıyorum...

Son düzenleme:
Onu sana diyen insanlar çok cahiller sanırım...

dokuz eylül üniversitesi hastanesinde olmuştum..6 ayda bir sadece tiroid hormon tahlili yaptırıyorum kanda o kadar..sintigrafiye falan girmiyorum artık..gereği yok...hamileyken 3 haftada 1 tahlil yaptırmıştım..hormonlar değiştiği için arttırmıştım..doğum sonrası eskisi gibi alıyorum ilaçları...

Sırtındaki kitlenin tiroid ile alakası olduğunu sanmıyorum...

aynı benım gibisin 6 ayda kan tahlili istiyolar bendende.bide bende şu taramalar var işte.0,5mg iyot131 verıyolar ve tepeden tırnağa bi aletle bakıyolar vücudunda başka yerlerde tutuluyomu ilaç diye..
sağol ya..içim biraz rahatladı.zaten araştırdım öyle olan kitlelerde ağrı hassasiyet falan oluyomuş.çok şükür bende yok onlar.

aynı benım gibisin 6 ayda kan tahlili istiyolar bendende.bide bende şu taramalar var işte.0,5mg iyot131 verıyolar ve tepeden tırnağa bi aletle bakıyolar vücudunda başka yerlerde tutuluyomu ilaç diye..
sağol ya..içim biraz rahatladı.zaten araştırdım öyle olan kitlelerde ağrı hassasiyet falan oluyomuş.çok şükür bende yok onlar.

iyot 131 tedavisi bir kez görülüyor zaten canım..bir kaç gün karantina odasında kalıyorsun..orada yiyorun yemeğini,suyunu vs...bende de hiç ağrı olmadı..sadece çok hafif bir şişlik vardı boğazımda..hormonlarım da gayet yerindeydi...tesadüf eseri hadi gidip baktırayım ne var ne yok dediğim bir zamanda patolojiye giden ince iğne biyopsisi tahllili ile ortaya çıktı durum...

kızlar ne gibi belirtilerle teşhis konuldu size

kandaki hormon değerlerı farklı çıkıyodu.nodül vardı boğazımda ama çok sertti.doktor elle muayenesinde bu çok sert alınması gerek ve sonuca hazır olun iyi degil dedi.sora ameliyat ki ameliyatta ne oldugunu görünce troid bezlerimide almış.çıkan nodül o kadar cirkin ve sıyahtı kötü huylu olduğunu anlamış.sonrasıda tedavi falan işte

kızlar çok sağolun birazdan yola çıkacağım hazırlanmalıyım.dönünce sonucu yazarım .sağlıkla kalın:79:

X