Sizce ne yapayım kızlar?

Ben de eski erkek arkadaşımın ailesi gelmiyor ve o da çok üzülüyor gelmemi istiyor diye gitmiştim. O zamanlar üniversite öğrencisiydim, giderken ve dönerken de çok sorun yaşamıştım.
Şu an ki aklım olsa asla gitmezdim, gerek yokmuş.
Kıymet bilmiyorlar dimi

Genel insan sevdiği kişiye karşı hassas olur, en azından ben sevdiğim zaman böyleyim.
Teşekkür ederim
Gitmediğinize göre yeterince hassas değilmişsiniz. Niye iğneleyici masajlar yazıyorsunuz, ne diyelim koşun gidin ailesi kötülermiş bari siz sahip çıkın mı diyelim? Kazık kadar adama çocuk mu diyorsunuz? Nasıl sizin nedenleriniz var ailesinin de vardır. Kalacak yer sorunu vardır, gidiş dönüş belki maddi olarak zorluyordur, hastalık vardır veya bizim yazdığımız gibi düşünüyorlardır.
Eskiden askerlik 12-18 ay yapılıyordu insanlar biliyordu birbirini uzun süre göremeyeceğini, bir anlamı vardı yemin törenlerinin. Çocuk 3 hafta tatile gitmiş farzedin.

Gitmediğinize göre yeterince hassas değilmişsiniz. Niye iğneleyici masajlar yazıyorsunuz, ne diyelim koşun gidin ailesi kötülermiş bari siz sahip çıkın mı diyelim? Kazık kadar adama çocuk mu diyorsunuz? Nasıl sizin nedenleriniz var ailesinin de vardır. Kalacak yer sorunu vardır, gidiş dönüş belki maddi olarak zorluyordur, hastalık vardır veya bizim yazdığımız gibi düşünüyorlardır.
Eskiden askerlik 12-18 ay yapılıyordu insanlar biliyordu birbirini uzun süre göremeyeceğini, bir anlamı vardı yemin törenlerinin. Çocuk 3 hafta tatile gitmiş farzedin.
Rahatsız mısınız? Kime iğneleyici ne yazıyorum, her yoruma teşekkür ederim yazıyorum. Daha 1 hafta var gidip gitmeme konusunda kararsızım ama gitmek istiyorum diyorum. Hassaslığımı siz kimsiniz de sorguluyorsunuz, densiz.

Rahatsız mısınız? Kime iğneleyici ne yazıyorum, her yoruma teşekkür ederim yazıyorum. Daha 1 hafta var gidip gitmeme konusunda kararsızım ama gitmek istiyorum diyorum. Hassaslığımı siz kimsiniz de sorguluyorsunuz, densiz.
+ hadsizsiniz. Sizin gibilerin yorumuna hiç ihtiyacım yok.

İnanın ailesi sizden daha çok düşünüyorlardır.

Annenizle oturup kara kara düşünmeyin.

Daha şimdiden ailesi şöyle ben böyleyim demeye başlamışsınız. İlerde gelinleri olursanız belli ki çok baş ağrıtırsınız..

Giderseniz hassassınız gitmezseniz değilsiniz demek o halde. Hodri meydan gösterin hassasiyetinizi. Asıl siz kimsiniz ki sizi sorgulayayım? Ailesi yapmıyor etmiyor ne fenalar ama ben öyle miyim, çocuğu en çok ben seviyorum kafasına devam.
Siz bir değişiksiniz herhalde
Genel insan sevdiği kişiye karşı hassas olur, en azından ben sevdiğim zaman böyleyim.
İşinize gelen yoruma teşekkürler işinize gelmeyene böyle cevap, bana da densiz demişsiniz. Biraz başkalarının fikirlerine düşüncelerine saygılı olmayı deneyin. Konu açtınız soru sordunuz bizler de cevapladık. Bir daha konu açarsanız sadece şöyle böyle yorumlar yapın diye not düşün biz de bilelim haddimizi.

Erkek arkadaşımın yemin törenine ailesi gelmiyor, açıkçası bana tuhaf geldi, annem de şaşırdı ben gelirler diye düsünüyordum dedi.
ne olursa olsun bedelli de olsa askere gidiyor bu çocuk, yalnız kalacak o gün, herkesin ailesi gidiyor o tek başına orada. Açıkçası üzüldüm.
Ben gitmeye kalksam ya gece binmem gerekiyor, ya sabahın köründe. Ee ailemle yaşıyorum farklı bir şehir benim gitmem de gerçekten zor olur, o da ters bir yerde olduğu için gelemeyeceğimi de biliyor.
Ya benim gene de içime hiç sinmiyor durum böyleyken, gitmek istiyorum şartları zorlayıp.
Sizce ne yapayım kızlar? Gideyim mi?

Alt üstü bir ay gidip gelecek. Abartılacak bir durum yok. Ben gitmezdim.

Giderseniz hassassınız gitmezseniz değilsiniz demek o halde. Hodri meydan gösterin hassasiyetinizi. Asıl siz kimsiniz ki sizi sorgulayayım? Ailesi yapmıyor etmiyor ne fenalar ama ben öyle miyim, çocuğu en çok ben seviyorum kafasına devam.

İşinize gelen yoruma teşekkürler işinize gelmeyene böyle cevap, bana da densiz demişsiniz. Biraz başkalarının fikirlerine düşüncelerine saygılı olmayı deneyin. Konu açtınız soru sordunuz bizler de cevapladık. Bir daha konu açarsanız sadece şöyle böyle yorumlar yapın diye not düşün biz de bilelim haddimizi.
densiz olmasaydın sana da teşekkür etmesini bilirdik. Hadsizsiniz işte bir soru sordum nereden neyi çıkarttınız, yok ben en çok severim de bilmem ne de ben insan psikolojisini düşünüyorum, orada herkesin ailesi gelecek onun ailesi yok kazık kadar da olsa insan hassas bir varlık siz bunda bile art niyet aradınız içiniz fesat.
asıl siz düzgün konuşun, saygı duymadan saygı beklemeyin. İşime gelene değil gelmeyene de teşekkür ettim okuyun kör değilseniz görürsünüz. Olur not düşerim, hatta mümkünse siz bir daha hiç yorum yapmayın daha iyi olur.
İyi günler.

Sahiden, erkeklerin hayatlarında olan her olayı bu kadar merasime dökmesek mi artık?
Mesela, sünnet olurlar, mevlut-düğün bir yığın tantana, nedir "errrrkek oldu".
Kadınlar ilk regl olduğunda ortada bir şey olmaz, yüze tokat atmaya kadar saçma sapan adetler.
Askere giderler (eskisi gibi 2 yıl değil, en fazla 6 ay, bedellide 30 gün) mevlüt-asker eğlentisi-otobüs terminalinde tantana-yemin töreni.
Sonra neden kendilerini kaf dağında görüyorlar?
Hayatındaki en ufak bir şeyin bile tantanayla kutlandığı, kutsallaştırıldığı insanlardan başka ne beklenebilir ki.

Kıymet bilmiyorlar dimi
Kıymet bilip bilmemesiyle ilgili değil aslında ki pek kıymet bilmiyorlar bence.
Sizi o kadar masrafa, yormaya değecek bir şey değil ve bu kişi sizin nişanlınız bile değil sadece erkek arkadaşınız. Gittiğinizi duyanlar illa ki laf edecek ve böyle şeyleri de umursayan biriyseniz hoş olmayacak sizin için.

Ayrıca o geldiğinde güzel bir buluşma planı yapsanız daha iyi olur bence.

densiz olmasaydın sana da teşekkür etmesini bilirdik. Hadsizsiniz işte bir soru sordum nereden neyi çıkarttınız, yok ben en çok severim de bilmem ne de ben insan psikolojisini düşünüyorum, orada herkesin ailesi gelecek onun ailesi yok kazık kadar da olsa insan hassas bir varlık siz bunda bile art niyet aradınız içiniz fesat.
asıl siz düzgün konuşun, saygı duymadan saygı beklemeyin. İşime gelene değil gelmeyene de teşekkür ettim okuyun kör değilseniz görürsünüz. Olur not düşerim, hatta mümkünse siz bir daha hiç yorum yapmayın daha iyi olur.
İyi günler.
Ya bir sakin olun. Hadsiz, art niyetli, fesat, düzgün konuşmayan... bir yorumda bu kadar çirkinleşmeyi nasıl başardınız? 18 senedir evliyim, tecrübelerime göre bir erkeği annesinden fazla düşünüyor gözükmenin getirisi mutlu son olmaz. Siz psikolojiden girdiniz hassasiyetten çıktınız. 30 yaşında adama çocuk muamelesi yapmayın. Ailesi gitmiyorsa gitmiyor, bunun çözümü ya arayıp gideceksiniz dersiniz ya da susup çekilirsiniz kenara. Sizlik bir durum yok yani ortada. Vay niye öyle niye böyle diye dertlenmeyin boşuna. Ben de sizinle polemik derdinde değilim ama üslubunuzu düzeltmezseniz banlanacak gibi duruyorsunuz. Belki de sizinle karşılaşmamak için biz gelmeyelim demişlerdir oğullarına çünkü çok saldırgansınız.

Erkek arkadaşımın yemin törenine ailesi gelmiyor, açıkçası bana tuhaf geldi, annem de şaşırdı ben gelirler diye düsünüyordum dedi.
ne olursa olsun bedelli de olsa askere gidiyor bu çocuk, yalnız kalacak o gün, herkesin ailesi gidiyor o tek başına orada. Açıkçası üzüldüm.
Ben gitmeye kalksam ya gece binmem gerekiyor, ya sabahın köründe. Ee ailemle yaşıyorum farklı bir şehir benim gitmem de gerçekten zor olur, o da ters bir yerde olduğu için gelemeyeceğimi de biliyor.
Ya benim gene de içime hiç sinmiyor durum böyleyken, gitmek istiyorum şartları zorlayıp.
Aşırı önemli bir gün gibi gelmedi bana.zaten stadyuma dolduruyorlar binlerce kişiyi tanıdığın kişiyi bile bulamıyorsun ki.bence gerek yok.

Kardeşime gitmedik. Gelmeyin dedi zaten. Bir sıkıntı, eksik hissetme durumu da olmadı.

X