Sizce ne yapayım kızlar?

damlaa35

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2024
22
3
30
Erkek arkadaşımın yemin törenine ailesi gelmiyor, açıkçası bana tuhaf geldi, annem de şaşırdı ben gelirler diye düsünüyordum dedi.
ne olursa olsun bedelli de olsa askere gidiyor bu çocuk, yalnız kalacak o gün, herkesin ailesi gidiyor o tek başına orada. Açıkçası üzüldüm.
Ben gitmeye kalksam ya gece binmem gerekiyor, ya sabahın köründe. Ee ailemle yaşıyorum farklı bir şehir benim gitmem de gerçekten zor olur, o da ters bir yerde olduğu için gelemeyeceğimi de biliyor.
Ya benim gene de içime hiç sinmiyor durum böyleyken, gitmek istiyorum şartları zorlayıp.
Sizce ne yapayım kızlar? Gideyim mi?

Erkek arkadaşımın yemin törenine ailesi gelmiyor, açıkçası bana tuhaf geldi, annem de şaşırdı ben gelirler diye düsünüyordum dedi.
ne olursa olsun bedelli de olsa askere gidiyor bu çocuk, yalnız kalacak o gün, herkesin ailesi gidiyor o tek başına orada. Açıkçası üzüldüm.
Ben gitmeye kalksam ya gece binmem gerekiyor, ya sabahın köründe. Ee ailemle yaşıyorum farklı bir şehir benim gitmem de gerçekten zor olur, o da ters bir yerde olduğu için gelemeyeceğimi de biliyor.
Ya benim gene de içime hiç sinmiyor durum böyleyken, gitmek istiyorum şartları zorlayıp.
Belki gelirler veya mücbir olağanüstü bir vaziyet var hastalık ölüm vs gibi ailesinde gelemeyecek kadar bilemezsiniz yahut da çok önemsemediler... Yani tören çok aman aman uzun sürmüyor aileniz izin verirse gidin içinizden geliyorsa. Aileniz onay vermiyorsa ısrar edip aile ile de ters düşmeyin. Gece sizi aileniz bindirip sabah inecek iseniz mantıklı. Tören gündüz sabah saatlerinde oluyor. Sonrasında terhis ediliyorlar. Akşam da geri dönersiniz tekrar size biraz zor ve yorucu olur ama

Benim eşim ve kayınbiraderimin bedellesinde de yemin törenine kimse gitmedi. Allah aşkına 3 haftalık askerlik için insanlar neden şehir değiştirsin? bu kadar drama yapacağınız bir şey yok.

Belki gelirler veya mücbir olağanüstü bir vaziyet var hastalık ölüm vs gibi ailesinde gelemeyecek kadar bilemezsiniz yahut da çok önemsemediler... Yani tören çok aman aman uzun sürmüyor aileniz izin verirse gidin içinizden geliyorsa. Aileniz onay vermiyorsa ısrar edip aile ile de ters düşmeyin. Gece sizi aileniz bindirip sabah inecek iseniz mantıklı. Tören gündüz sabah saatlerinde oluyor. Sonrasında terhis ediliyorlar. Akşam da geri dönersiniz tekrar size biraz zor ve yorucu olur ama
tesekkür ederim🫶🏻💙

Benim eşim ve kayınbiraderimin bedellesinde de yemin törenine kimse gitmedi. Allah aşkına 3 haftalık askerlik için insanlar neden şehir değiştirsin? bu kadar drama yapacağınız bir şey yok.
Siz bir değişiksiniz herhalde, drama yapmıyorum fikir soruyorum.

Bedelli askerlikte zaten yemin töreni askerliğin son günü falan oluyor bildiğim kadarıyla. Yani yemin töreninden sonra askerliğini bitirmiş oluyor zaten evine dönecek diye gitmek istememiş olabilirler bana normal geldi. 6 ay yapacak olanların ailesi gidiyor çünkü zaten yemin töreninden sonra bir 5 ay daha göremeyecekler.

bedelli dediğiniz 3 hafta bişe. gitmemişlerdir. 7 yaşında çocuğun bale temsili değil ki. oturanlara bakıp annesini mi arayacak gözü allah aşkına? benim en yakın arkadaşım kendi kendine gitti geldi. ben bile dönünce öğrendim, neee askerde miydin dedim. o kadar kısa süre haberleşmemek bile garip gelmedi. çok ince düşünmeyin herşey için bu kadar.

Yahu adam kendisini askerlik yapmış gibi gormuyor ki zaten..
Tatile gitmiş gibi düşünün..
Hayır bu bedelli yapan adamlara karşı neden bu kadar hassassiniz ? 😀
Onlar sizin kadar takılmıyor bu konulara.

Gidin içinize sinmiyorsa

Siz 30 yaşındaymışsınız. Erkek arkadaşınız da 30 yaşlarında olsa gerek. O yaşlarda bırakın bedelliyi, 6 ay ( izin kullanılmazsa net 5 ay 5 gün ) askerlik yapanlar dahi yemin törenine kimseyi istemiyorlar.

Siz 30 yaşındaymışsınız. Erkek arkadaşınız da 30 yaşlarında olsa gerek. O yaşlarda bırakın bedelliyi, 6 ay ( izin kullanılmazsa net 5 ay 5 gün ) askerlik yapanlar dahi yemin törenine kimseyi istemiyorlar.
teşekkür ederim

Yahu adam kendisini askerlik yapmış gibi gormuyor ki zaten..
Tatile gitmiş gibi düşünün..
Hayır bu bedelli yapan adamlara karşı neden bu kadar hassassiniz ? 😀
Onlar sizin kadar takılmıyor bu konulara.
Genel insan sevdiği kişiye karşı hassas olur, en azından ben sevdiğim zaman böyleyim.
Teşekkür ederim

Bedelli için uzun yola çıkılır mı yaa😅 zaten genelde askere gidenler istemiyor ne gerek var diyorlar. Siz sevdiğiniz icin hassas bakıyorsunuz ama aileside emin olun düşünmüştür sonuçta annesi babası onlar. Boşuna dertlenmeyin😂

Ben de eski erkek arkadaşımın ailesi gelmiyor ve o da çok üzülüyor gelmemi istiyor diye gitmiştim. O zamanlar üniversite öğrencisiydim, giderken ve dönerken de çok sorun yaşamıştım.
Şu an ki aklım olsa asla gitmezdim, gerek yokmuş.

Bedelli için uzun yola çıkılır mı yaa😅 zaten genelde askere gidenler istemiyor ne gerek var diyorlar. Siz sevdiğiniz icin hassas bakıyorsunuz ama aileside emin olun düşünmüştür sonuçta annesi babası onlar. Boşuna dertlenmeyin😂
Tesekkür ederim🫶🏻💙

X