Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit

Şu poşetin içinde olan ilacın adını verebilir misiniz? Bilen var mı? Annem de bahsetti ama adını hatırlamıyor. Tek içimlik bi poşetmiş ve içtikten sonra 3 saat wc çıkmamak gerekiyormuş. Sanırım hızlı sonuç veren bir ilaç.

evlendiğim günden beri bu derdi çekiyorum...munurol punirol urocare gibi değişik ilaçları kullanmama antibiyotik tedavisi görmeme rağmen tekrarlıyor ağlıyorum sancıdan herseferinde. idrarımda kan da oluyor kimi zaman .eşimle birlikteliğimizden sonra hemen gidip idrarımı yapıyorum fakat bazen yinede tekrarlıyor sakınılan göze çöp batarmış ya o misal yani 3 gündür çekiyorum bu derdi punirol içiyorum antibiyotik kullanıyorum ağrı kesicide alıyorum banamısın demiyorum en az 30 kere gidiyorum günde tuvalete ve bi okadar su içiyorum sancım geçsin diye çıldırma noktasına geldim sancıdan uyku tutmadı kalktım kk ya girdimEn Büyük KK:KK1: inşallah sabaha daha iyi olurum herkese iyi geceler...maydonoz suyu iyi geliyor dediniz ama çok berbat bi tadı var kendimi ne kadar zorlasamda içemiyorum zaten hamilelik şüphem var bu ay bakalım yarında geçmezse doktorda alıcam soluğu :KK3:

ahhh ahhh bende çekiyorum sistitten hiç bu kadar etkisinin de olduğunu bilmiyordum kendimi çok yorgun hissediyorum yarında işe gitmem lazım.Kuzenimin (doktor) önerisi ile antibiyotiğe başladım purinolda içiyorum :KK43:(((

son iki yıla kadar sistiti bilmezdim
2 yıllık evliyim evlendiğimden beri bu sistit belasıyla uğraşıyorum
özellikle tatile gittiğimde yakamı bırakmıyor başlarda ayaklarımı üşüttüğüm için oluyor sanıyordum ama doktora göre az su içtiğim içinmiş :S:KK30:
ben antibiyotikle kurtulamadım mısır püskülü kaynatıp içtim gerçekten faydasını gördüm

Ben zaten çok sık tuvalete çıkmaktan şikayetçiyim , bi de günde 8 bardak su içersem halim ne olur bilemiyorum. Geceleri bile 2-3 kez cıkıyorum bıktım artık :KK43: o ilaçları da kullandım ama sanırım bir tedaviye daha başlamaya ihtiyacım var. Allah herkese acil şifa versin :KK43:(

Bu sistit sanırım bendede var bende olunca sürekli idrarım geliyor az az ama çok rahatsız bir hissiyatla orkid falan koyuyorum, sancım bazen oluyor bende de 3-5 ayda bir oluyor genelde özellikle denize girdiğimde, üşüttüğüm de falan yani benim yaşadığım bu kronik rahatsızlık sistit mi oluyor?

Arkadaşlar sabit sistit konusunada yazmıştım bende sistit ve sık idrara çıkma şikayeti evlendiğimden beri vardı. En son ürolojiye gidip tahlil ve kültür yaptırdım. Çok şükür antibiyotiklere direnç çıkmadı. Antibiyotik le antiseptik yazdı. Antibiyotik bitmeden ağrılı idrara çıkmam bitti. Antiseptiği 6 ay kullan dedi daha bir ay oldu oda düzeldi. Bende yarım bardak su içmeden tuvalete giderdim. Monurol şase ve pyoleseptiyl kullanıyorum. Ama farklı grup ilaçlarda var mesane sarkması da sık idrara sebep olur dr a başvurmadan kulaktan dolma ilaç kullanmamanızı öneririm.

ben 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk aylarında sıksık tekrarladı balayı sistiti dedi doktor. suda eritilen ilaçlar antibiyotik verdi. 4yada 5 defa tekrarladı kanlı idrar yapıyordum resmen parçalanıyordu maydonoz haşladım buharına oturdum altın otu iç dediler içtim hepsi geçeci çözümler su içmediğinizde tekrarlıyor bide kadın doğum doktorum muayene ederken yara var dedi bana ilaçların yanında fitil verdi geçen kasımda kullandım o günden beri tekrarlamadı allaha şükür ama ben su içme konusuna dikkat ediyorum hafif yanma hissettiğimde suyu arttırıyorum sizede tavsiye ederim allah şifa versin

Bu illetin tek kurtuluşu var oda BOL su içmek. Bende çok ağır geçirdim tam bitiyor derken tekrar etti 3 kutu antibiyotik artı 10 iğne yedim banamısın demedi. En sonunda baktım olmuyor sürekli su içmeye başladım. Pet şişeyi serum gibi hep yanımda taşıdım sürekli yudum yudum zorla içtim. Bittikçe suyu doldurdum gece uyanıp su içtim. Yemekten çok suya ağırlık verdim. Bir hafta sürekli böyle devam ettim. Sonunda bu lanetten kurtuldum ve nerdeyse 1 yıldır idrar yoluyla ilgili sorun yaşamıyorum. En ufak bir yanma yada sık idrara çıkma hissettiğinizde hemen bol su için ama sakın aksatmayın. Tek kurtuluşumuz bol su içmek ne yazık ki.. Birde cinsel ilişkiye girdikten hemen sonra mutlaka idrarını yapın ve hiç beklemeden temizleyin..

kızlar 1 aydır midem bulanıyor, dahiliyeye gittim idrar testi yaptırdı. idrar yolu enfeksiyonu dedi. antibiyotik yazdı (cipro). bitince kadın doğuma git dedi. :// ne bu yaa öf oraya gitmek zorunda mıyım :/

Yıllardır sürekli sistit oluyordum, doktora gittiğimde genel tuvaletlerden mikrop kapabileceğimi söylediler antibiyotik veriyorlar ve ben yine sistit oluyordum, bir çok uzmana gittim ama kurtulamadım bu sorundan, sonunda sağlık ocağımdaki doktor bana tuvaletten sonra yıkıyormusun dedi evet dedim sakın yapma kuru tuvalet kağıdıyla silmemi tavsiye etti, ve 1 yıldır sistit olmuyorum, bölgeyi yıkamamanızı öneririm, sizlerle paylaşmak istedim.
Sevgiler

Merhaba.idrar kültürü yaptırmıştım.10 lökosit ve 10000 e.coli üredi diye bir sonuç çıktı.1 hafta bol su içtim,sıcak tuttum,temizliğe daha çok dikkat ettim.1 hafta sonra farklı bir hastanede idrar kültürü yaptırdım.Bakteri üremesi olmadı diye sonuç çıktı.idrar kültürü vermeden önce su içmiştim,bu sonucu yanıltır mı?Sonuçların böyle farklı çıkması normal mi?Yardımcı olursanız sevinirim.

Yıllardır sürekli sistit oluyordum, doktora gittiğimde genel tuvaletlerden mikrop kapabileceğimi söylediler antibiyotik veriyorlar ve ben yine sistit oluyordum, bir çok uzmana gittim ama kurtulamadım bu sorundan, sonunda sağlık ocağımdaki doktor bana tuvaletten sonra yıkıyormusun dedi evet dedim sakın yapma kuru tuvalet kağıdıyla silmemi tavsiye etti, ve 1 yıldır sistit olmuyorum, bölgeyi yıkamamanızı öneririm, sizlerle paylaşmak istedim.
Sevgiler

her defasında soğuk su ile yıkanınca sistik azıyor evet, ama ben temizlikle geçtiğine inanıyorum. Kızımda 2,5 yaşından beri var ve şu an 8 yaşnda. 1 sene öncesine kadar 3 ayda bir doktordaydık.
hergün akşam yatmadan önce kızımın makat bölgesini sıcak su ile bazen su içine biraz sirke karıştırıp yıkıyorum, her gün iç çamaşırını değişiyorum, sonra sıcak bez koyuyoruz, öyle fayda gördük. sıcaktan kasıt öyle kaynak su değil tabi, ılık canı acıtmicak derecede olacak. çok sinsi bir hastalık tam geçti dediğiniz anda yeniden başlıyor. bu uygulmayı yapmadan önce sistitin azdığı günler çiş kaçırma karın ağrısı oluyordu. Allah şükür bu yöntemle iyi şimdi. Ama bir kaç gün yapmayalım hemen nüksediyor.

hiç bir şeyden çekmedim şu sistitten çektiğim kadar

nüksediyor bitmiyor sancısı ölüm gibi

bol su içmek,gün içinde bol bol çamaşır değiştirmek gerekiyor

ama ilaçla tedavide de bir günde geçiyor haftalarca süründüren bu meret

ayrica cinsel iliskiden hemen sonra cis yapmak gerekiyor

Yillardir çekiyorum bu derdi (gerçi allah baska dert vermesin tabi)
ama insan hayatindan beziyor o sancilari çekerken
harika bir ilaç biliyorum, tek bir poset, suyun içine dokup kocaman bir bardakla içiyorsun 2 saat sonra butun sancilarin, mikroplarin gidiyor
ama bu ilacin turkiye de varmi bilemiyorum :-(
bol bol su içmek lazimmis kizlar...ama nerde...

Bende sistitle 1 yildir ugrasiyorum can yakici bi durum.o ilacin ismini soyleyebilirmisin canim.

Kizlar

Ben de yaklasik 3 ay once sistit oldum. Bende agri cok az oldu. Benim belirtilerim sik idrara cikma istegi (resmen hayattan sogudum) ve vajina da hafif yanma.

Oncesinde hayatimda sadece 1 kere olmustum. 33 yasindayim. Ilk doktorum bi antibiyotik verdi, ise yaramadi. Diger doktorum da bir antibiyotik verdi, gecti ama tekrar etti (son doktorum kisa sireli kullanmissin, tam gecmemis demisti).

Tekrar edince baska bir doktora gittim, o da cok fazlalasmis dedi ve igne verdi. Igne sonunda sonucum negatif cikti. Bu arada 2 kere de vajinal enfeksiyona baktilar. Ikisi de negatif cikti.

En son artik bakteri yok ama ben hala surekli tuvalet istegindeyim. Hayatim kabusa dondu. Calisamiyorum bile.

En son baya unlu bir kadin urologuna gittim. Bagisiklik sistemin dusmus, simdi sistotkopi yapmam, bekleyelim 2 ay dedi ve dusuk duzey antibiyotik verdi.

Simdi bir de dogal cozumleri deneyecegim. Eger psikolojik ise antidepresan alayim.

Ama anlayamiyorum, doktor da net birsey soylemiyor. Ben sehir degistirdim, duzenin sarsilmis, bagisikligin dusmus diyor.

İnterstisyel sistit miyim acaba dedim ama onda da mikroptan hemen sonra olmazmis diye duydum.

Kurtulmak istiyorum.

Benim gibi bakteriyi yendigi halde hala belirtileri devam edenler var mi? Nasil kurtuldular?

Lutfen yardim.

hamilelikle birlikte sistit neymiş öğrenmiş oldum!!! günlük 2.5-3 litre su içmeme rağmen ,temizliğime dikkat ediyorum ama nasıl oluyor aklım almıyor..doktora gitsem bunun için direk antibiyotik verir... sanki geçirecekmiş gibi bende kullanırım bide.

Bende de yanma,sık idrara çıkma,idrarda bulanıklık ve koku var.Ve sanki çok sıkışmış gibi gidiyorum çok az idrarım çıkıyor. Ve sonlarına doğru muazzam bir yanma oluyor.Bunun için hangi bölüme gideceğim acaba?
Kizlar

Ben de yaklasik 3 ay once sistit oldum. Bende agri cok az oldu. Benim belirtilerim sik idrara cikma istegi (resmen hayattan sogudum) ve vajina da hafif yanma.

Oncesinde hayatimda sadece 1 kere olmustum. 33 yasindayim. Ilk doktorum bi antibiyotik verdi, ise yaramadi. Diger doktorum da bir antibiyotik verdi, gecti ama tekrar etti (son doktorum kisa sireli kullanmissin, tam gecmemis demisti).

Tekrar edince baska bir doktora gittim, o da cok fazlalasmis dedi ve igne verdi. Igne sonunda sonucum negatif cikti. Bu arada 2 kere de vajinal enfeksiyona baktilar. Ikisi de negatif cikti.

En son artik bakteri yok ama ben hala surekli tuvalet istegindeyim. Hayatim kabusa dondu. Calisamiyorum bile.

En son baya unlu bir kadin urologuna gittim. Bagisiklik sistemin dusmus, simdi sistotkopi yapmam, bekleyelim 2 ay dedi ve dusuk duzey antibiyotik verdi.

Simdi bir de dogal cozumleri deneyecegim. Eger psikolojik ise antidepresan alayim.

Ama anlayamiyorum, doktor da net birsey soylemiyor. Ben sehir degistirdim, duzenin sarsilmis, bagisikligin dusmus diyor.

İnterstisyel sistit miyim acaba dedim ama onda da mikroptan hemen sonra olmazmis diye duydum.

Kurtulmak istiyorum.

Benim gibi bakteriyi yendigi halde hala belirtileri devam edenler var mi? Nasil kurtuldular?

Lutfen yardim.

Merhaba Kızlar;

Öncelikle tüm içtenliğimle bu hastalıktan kurtulmanızı çok istiyorum.
Benim yapmadığım şey kalmadı maydanoz suları kekik bilmemneleri karnıbahar kürleri 3 litre su içmleler falan yok arkadaş olmuo geçmio bu illet bir ayda 5 gün arayla doktra gidiyordum sistit için iğneler antibiyotikler artık dişlerim sapsarı oldu sonra bana bundan çok çekmiş biri dediki string giyiyomusun evet dedim ince iç çamaşırı giyiyomusun evet dedim işte giyme bak geçiçek dedi tam bir sene oldu nerdeyse ve ben hiç olmadım belki birilerinin işine yarar bu bilgi çoook geçmiş olsun

X