Prolaktinim yüksek çıktı

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
951
1.015
30
hanımlar merhaba, düzenli buraya yazıyorum beni tanıdınız artık. sonunda adetimin 2. günü doktora gittim hormon testi de yaptırdım. Pcos olmasına rağmen LH ım gayet iyi geldi ama prolaktinim yüksek çıktı , işte maksimum 15 olacaksa benim ki 22.95 çıktı. normalde de yüksekmiydi bilmiyorum ama 2 ay önce incir kürü yapmıştım acaba o mu yükseltti diye düşünüyorum. işte ilaç verdi doktor, diğer hormonlarım normal. bir tek prolaktin yüksek. ilaçla düşerse hamilelik olur mu sizce , bi an moralim çok bozuldu hiç beklemiyordum ve düşse bile yeniden yükselmeler olur mu benzer durumu yaşayan var mı

prolaktin çok değişken bir hormon ama ilaçla kolaylıkla düşüyor. Bazı kürlerin yükselttiğini duymuştum.

Maksimum 15 değil 25 olmalı hatta doktorum 30un üzerine ilaç veriyorum demişti. Benim de 23 çıkmıştı. Yani 22.95e ilaç vereceklerini sanmıyorum açıkçası. Strese bağlı hatta günün hangi saati kan alındığına bağlı bile yükselebilirmiş, incir kürü de yükseltmiş olabilir evet

Maksimum 15 değil 25 olmalı hatta doktorum 30un üzerine ilaç veriyorum demişti. Benim de 23 çıkmıştı. Yani 22.95e ilaç vereceklerini sanmıyorum açıkçası. Strese bağlı hatta günün hangi saati kan alındığına bağlı bile yükselebilirmiş, incir kürü de yükseltmiş olabilir evet
incir kürünü taa 2 ay önce kullandım, etkisi kalmıştır belki emin değilim. doktorum dostinex diye bi ilaç verdi, 3 günde bir yarım kullan dedi. bu sefer de prolaktinim çok fazla düşmez inş ya, bu söylediğiniz içimi rahatllattı bu arada

şu anda internete bakıyorum cidden 25 diyor maximum sınır.

incir kürünü taa 2 ay önce kullandım, etkisi kalmıştır belki emin değilim. doktorum dostinex diye bi ilaç verdi, 3 günde bir yarım kullan dedi. bu sefer de prolaktinim çok fazla düşmez inş ya, bu söylediğiniz içimi rahatllattı bu arada
Ben ilaç kullanmadan düştü bilmiyorum doktor kullan dediyse kullanın tabi ama tercih sizin

hanımlar merhaba, düzenli buraya yazıyorum beni tanıdınız artık. sonunda adetimin 2. günü doktora gittim hormon testi de yaptırdım. Pcos olmasına rağmen LH ım gayet iyi geldi ama prolaktinim yüksek çıktı , işte maksimum 15 olacaksa benim ki 22.95 çıktı. normalde de yüksekmiydi bilmiyorum ama 2 ay önce incir kürü yapmıştım acaba o mu yükseltti diye düşünüyorum. işte ilaç verdi doktor, diğer hormonlarım normal. bir tek prolaktin yüksek. ilaçla düşerse hamilelik olur mu sizce , bi an moralim çok bozuldu hiç beklemiyordum ve düşse bile yeniden yükselmeler olur mu benzer durumu yaşayan var mı
Merhaba 🤗 bende ilk dra gidişimde pco cıkmıştı ve prolaltinim 36 cıkmıştı. Diğer bütün değerlerim normal çıkmıştı. Doktorum cok fazla yüksek değil sınırın biraz üstü diyip ilaç vermemişti. Bikaç ay sonrasında adet düzensizliği ve gebelik oluşmadıgı için tekrar gittiğimde prolaktinim tekrar yüksek cıkmıştı ozaman dostinex verdi. 2 haftada yarım yarım içmiştim. O ay hamile kaldım. Ama kimyasal oldu malesef. Sonra birkaç kez daha prolaktinimi kontrol edince ve ilaca rağmen düşmeyip artmaya devam edince mr istedi drum. Hipofiz bezinde Mikroadenom tespit edildi. Sonra endokrin drum hamile kalana kadar dostinex kullanacaksın, bu değerle hamile kalamazsın çünkü yumurtlaman olmaz demişti ozamanki değerim 81di. Bir bucuk aydır kullanıyorum ilacı bekliyoruz 😊
Tabi bu durum herkeste oluşabilcek bir şey değil ilacı 1 kere kullanıp düşen ve bir daha yükselmeyen insanlarda tanıyorum. Streste prolaktin hormonunu cok yükselte biliyormuş

X