Prolaktin Sorunu, Yardım....

Numi Nata

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
484
188
29
Merhaba hanımlar, Geçen ay prolaktinim 57 çıktı, dostinex kullandım bugün tekrar hormon testi verdim 28 olmuş prolaktinim. Devlette ki doktor ilaca gerek yok düşmüş dedi. Sınır (0-23) arası. Özelde de gittiğim doktoruma sordum o da biraz yüksek ilaç tekrar kullanmalısın dedi. Napsam bilmiyorum? Lütfen akıl verin

Lütfen bilen birisi yanıtlasın ikilemde kaldım :KK43:
Ay benim de 26 çıktı referans aralığı 26,53 müş , doktor normal dedi ilaç vermedi, özele gittim bu arada. Belki ilaca tepki verdiğiniz için normal değerlere dönüyor diye ilaca gerek duymamıştır. Ben 26 çıkınca yüksek herhalde ilaç kullanırım dedim ama vermedi ilaç.

Sizin ki normal gayet. Ben de napsam tekrar kullansam mı bilemiyorum 🥺 her iki doktorda farklı sonuç söyledi ortada kaldım

Sizin ki normal gayet. Ben de napsam tekrar kullansam mı bilemiyorum 🥺 her iki doktorda farklı sonuç söyledi ortada kaldım
Yani şöyle sizinki de normale çok yaklaşmış. Ben olsam sanıyorum ki referans aralığına girene dek kullanırdım özeldeki doktorun dediği gibi ama tıbbi tavsiye değildir. Güzel haberler sizinle olsun. 🌸

Hayıt tohumu çayını duydunuz mu? Prolaktin fazlalığı çıkıp da bu çayla gebe kalan çok kişi biliyorum. Hormonları kısa sürede dengeliyor. Tabi karar sizin :)

Yani şöyle sizinki de normale çok yaklaşmış. Ben olsam sanıyorum ki referans aralığına girene dek kullanırdım özeldeki doktorun dediği gibi ama tıbbi tavsiye değildir. Güzel haberler sizinle olsun. 🌸
Özelde ki doktorum ilacı yazdı sizin dediğiniz gibi dedi referans aralığında olması lazım tekrar kullanıcam ilacı ☺️

Doktorum ilaç vermek istememişti, sağlıklı beslen bir daha bakalım dedi ve düşmüştü. Sizin kilo , sağlıklı yaşam duzeyiniz ne seviyede

Merhaba hanımlar, Geçen ay prolaktinim 57 çıktı, dostinex kullandım bugün tekrar hormon testi verdim 28 olmuş prolaktinim. Devlette ki doktor ilaca gerek yok düşmüş dedi. Sınır (0-23) arası. Özelde de gittiğim doktoruma sordum o da biraz yüksek ilaç tekrar kullanmalısın dedi. Napsam bilmiyorum? Lütfen akıl verin
Merhaba benim de prolaktinim 58 di dostinex kullandım düştü. geçen ay tekrar tahlil verdim 26 olmuş doktor sorun olmaz dedi kullanmaya gerek yok dedi bu arada ikisinde de özele gitmiştim

Benim farklı yıllarda 25 30 26 çıktı doktor hiçbirinde ilaç vermedi stres göğüs uyarilmasiyla bile artıyor demisti

Merhaba benim de prolaktinim 58 di dostinex kullandım düştü. geçen ay tekrar tahlil verdim 26 olmuş doktor sorun olmaz dedi kullanmaya gerek yok dedi bu arada ikisinde de özele gitmiştim
Ben ilk gebelik düşüncesi ile gittiğimde 30 çıktı ilaç kullandım 12 oldu. 3 ay sonra kontrole gittiğimde 57 çıktı. Yani düzenli değil değerim. İlaca devam ediyorum o yüzden

Oraya yönlendirmediler 2 ay ilaç kullanıcam eğer yine artış vs olursa gitmeyi düşünüyorum teşekkür ederim ☺️
Ya genelde çok yönlendirme olmuyor ben de yakın zamanda bu süreçlerden geçtim :KK43: insanı çok geriyor geçmiş olsun şifa olsun

Bir de testi sabah veya öğlen vermek bile etkiliyormus çok hassas dengesi vae

X