Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Ben olsam gruba yazar, özellikle çocuğa bu kadar dolmuş olmanızın hos olmadığını belirtir sonra ayrılırım. Hadi ebeveyn dikkatsizligini vurgulamak istedi ona bile neyse derim geçerim ama sürekli bantliyorum çocuğunuz çıkarıyor diye çocuğa kin tutmak da çok değişik. O kadar tahammülün yoksa başka iş yap. Parayı alırken sanmıyorum ki bu huylarindan bahsetsinler.
Bakalım. Atmazsa beni gruptan. Ben çıkarken yazarım bir şeyler 😁

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
Gitmeyin 2.5 yaşında küçücük çocuk için öğretmenin yaptığı çok saçma olmuş. Hatta bence o oyuncağın aynısını alip götürün. WhatsApp grubundan da yazın oyuncağı aldığınızı.

Oyuncak bisiklet. Ama sporda kullandıklarımızdan. Sabit yani. Tutup pedal çeviriyorsun sadece. Onun tutma yerindeki sünger
Yani bisikletin tutma yerindeki sungerden dolayi mi öyle şeyler yazdı? Yok artık... Gormeyebilirdin de o zaman ne olacaktı. İnsanlık halı soylemeyi o an unutmuş olabilirsin eve dönünce arayacakmissin zaten. Keşke 1-2 saat izin verseydi.

Zaten bir yıla yakındır ilk kez gruptan cevap veren benim.
Daha önce kimse cevap vermemişti böyle tonlamalara.

O da şaşırmıştır muhtemelen

Demek daha önce de olmuş. Başkalarına da yapmış. Seviyesizce. Çocuk seviyorsa 1 ay daha götürürüm. Oyuncakla da oynamasına izin veririm. Telafi de etmem. Orası kreş. Özel işletme. Bedavaya kullanmıyorsunuz ve çocukların eşyaları hata ile kırmaları çok normal. Madem çok kıymetli sigorta ya da garanti yaptırsaymış. Ne münasebet genel gruptan rencide etmek. Öncelikle konuşun telafi Edin felan derse aynen böyle dersiniz gitmezsiniz. Ama alttan alırsa çocuğunuz için devam edin derim.

Hayatımda duyduğum en saçma olaylardan biri Sizi rencide edince başı göğe mi erdi??
Nasıl bir hırs bu???? "bisikletin pedal kısmının süngeri" ne diye küfür basmalik. O kadar para ver elinden geldiğince evladın için bir şey yap ,sonra boyleleriyle muhatap ol.Cok can sıkıcı,bu güne kadar kimse had bildirmedi demek ki bu da yukardan yukardan insanları ezikleyecegini düşünmüş.Cok geçmiş olsun .

Burasi kurumsal bi yer mi ? Kurumsal ve subeleri varsa mutlaka sikayet edin. Ve tabiki de cocugunuzu artik oraya gondermeyin. Bu yas cocuklari maalesef akla gelmeyecek seyleri kasla goz arasinda yapabiliyorlar. Gercek bi egitimci gruptan boyle birsey yazmazdi. Sizinle konusurdu. Cok sinirlendim gercekten 2 yasinda oglum var ben de oyun grubuna goturuyorum. Bazen sacma seyler yapabiliyor uzuluyorum. Ogretmenimiz her defasinda benim moralimi yukseltmeye calisiyor.

Rezillik. Bunlar nasıl eğitimci? O sadece bir çocuk, kullanım kaynaklı zamanla oyuncaklar eskir, kırılabilir, yırtılabilir; ne olacak? Ha bu demek değil ki çocuk istediğini kırsın döksün, zaten siz eğitimci olarak çocuğunuz süngeri çıkardığında gereken uyarıyı yapmışsınızdır. Bu durumda en fazla canı sağ olsun denir. Size bildirilmesi doğru, ama bu şekilde grup önünde rencide ederek olması kabul edilemez. Ben olsam göndermem çocuğumu, alsın süngerini de bisikletini de kreşini de başına çalsın.

Burasi kurumsal bi yer mi ? Kurumsal ve subeleri varsa mutlaka sikayet edin. Ve tabiki de cocugunuzu artik oraya gondermeyin. Bu yas cocuklari maalesef akla gelmeyecek seyleri kasla goz arasinda yapabiliyorlar. Gercek bi egitimci gruptan boyle birsey yazmazdi. Sizinle konusurdu. Cok sinirlendim gercekten 2 yasinda oglum var ben de oyun grubuna goturuyorum. Bazen sacma seyler yapabiliyor uzuluyorum. Ogretmenimiz her defasinda benim moralimi yukseltmeye calisiyor.
Kurumsal değil. Şahsa ait butik bir yer. Evet çocuk bu yapar. Kaldı ki ben ona söylemeyi unuttuğum için haklısınız dedim

X