Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Arkadaşım 2.5 yaşındaki çocuğun gittiği oyun grubu burası oyuncağı istediği kadar bantlasin , çocuk yirtmista olabilir ama bunlar olabilecek şeyler. Henüz bebek bu cocuk diye bahsettiğimiz , yani normal ama sahibi , öğretmen her neyse o normal değil. Oyun gruplarınin amacı ne yönetici pek anlamamis. Ben oğlumla 9 sene önce gidiyordum henüz bu kadar yayında değildi herkes cok sevgiyle yaklaşıyordu. Sanki çocuk 4-5 yaşında bir kere böyle yerlerde bu şekilde gruplardan konuşulmaz. Yanlış diyen olabilir 2.5 yaşındaki çocuğun yaptığı şey yüzünden cirkinlesilmez. Ben götürürken 1 yaşındaydı sürekli başka şeylerle ilgilenirdi nasıl değişmiş hersey
Vallahi gözlerim doldu. O kadar üzüldüm ki. 8 aydır birbirimizi tanımamışız

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
Çocuk her seferinde oraya gidip sırf o oyuncakla oynayıp oyuncağa zarar mi veriyordu? O kısmı anlayamadim. Yani olabilir oyuncak hasar görebilir tabi ama öğretmenin sorun ettiği şey cocuggun hep o oyuncağa gidip zarar verici şekilde oynaması mi? Şayet böyle ise baştan o raddeye gelmeden çocuğa sinir koyabilirsiniz belki. Zarar verirsen oynamak yok gibi.. yani tek mantıklı kısım o geldi aklıma... Ama onun dışında üslup ve davranış okulun çok kötü. Bencede bir daha göndermeyin. Sorunlar ne olursa olsun yönetimler tarafından bu şekilde cozulmez

Çocuk her seferinde oraya gidip sırf o oyuncakla oynayıp oyuncağa zarar mi veriyordu? O kısmı anlayamadim. Yani olabilir oyuncak hasar görebilir tabi ama öğretmenin sorun ettiği şey cocuggun hep o oyuncağa gidip zarar verici şekilde oynaması mi? Şayet böyle ise baştan o raddeye gelmeden çocuğa sinir koyabilirsiniz belki. Zarar verirsen oynamak yok gibi.. yani tek mantıklı kısım o geldi aklıma... Ama onun dışında üslup ve davranış okulun çok kötü. Bencede bir daha göndermeyin. Sorunlar ne olursa olsun yönetimler tarafından bu şekilde cozulmez

Hep o oyuncakla oynuyor.
Ama o oyuncak bir kez bile bantlanmadı.
O kısım doğru değil.
Hiç bantlanmadı ki bantını söksün.

Oynuyor dediğim her gün maksimum 4 5 dk

Yıllarca anaokulunda çalıştım, neler neler kırıldı, bozuldu da şu çocuk yaptı demedik. Çok enteresanmış. Çocuk çok seviyorsa gitmemek haksızlık olur ama bir ay daha o işletmeye para kazandırmak da can sıkıcı. Bu arada başka velilerden aranızın iyi olduğu varsa bu olayı paylaşın bence, duyulsun veliler arasında bu üslup

Yıllarca anaokulunda çalıştım, neler neler kırıldı, bozuldu da şu çocuk yaptı demedik. Çok enteresanmış. Çocuk çok seviyorsa gitmemek haksızlık olur ama bir ay daha o işletmeye para kazandırmak da can sıkıcı. Bu arada başka velilerden aranızın iyi olduğu varsa bu olayı paylaşın bence, duyulsun veliler arasında bu üslup
Benim referansımla gidecek olanlar vardı. Gitmeyecekler. Ama işletmenin derdi değil tabi. Çünkü o popüler. Anında doluyor kontenjanı.

Zaten tüm veliler okudu yazışmaları

Vallahi gözlerim doldu. O kadar üzüldüm ki. 8 aydır birbirimizi tanımamışız
Ay sizi anlıyorum yani insan nasıl saygısız olabiliyor . Ben ilk 13 aylikti bir yere götürdüm üç arkadas ve bir öğretmen vardı tavırları cok sert gelmisti. Sonra gerçekten anne çocuk oyun grubuna götürdüm. Mesela başka şeyler yapıyordu herkes etkinlik yaparken ben peşinde koşardım sahibi olabilir , keşfediyor vs derdi. Diğeri zorluyordu baya ne saçma bilgisi olmayan açmasın işletme mezunu herkes açıyor

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
terbiyesiz. kesinlikle cocugunuzu o ortama goturmeyin bir daha

Cok haricten gazel bir ornek vereyim. Kizim 1.5 veya 2 yas civariyken starbucksa gitmiştik. Orada kupa ve termoslari ust uste piramit gibi dizmislerdi. Kizimin ortadan bir fincani cekmesiyle o piramit bir anda yerle yeksan oldu. Birden fazla kupa kirildi. Tabi kizim ciglik cigliga agliyor filan hemen kizima mudahale ettiler agliyor diye. Birisi oradan lolipop getirdi, cocuk iyi mi filan diye soruyorlar. Uzun lafin kisasi o kupalarin parasini almadilar. Ustunede bir cocugun zarar gorecegini dusunemedikleri icin ozur dilediler. 40 kere de sordular cocuk iyi mi diye.

Yani oyun grubu dedigin seyde tabiki esyalar zarar gorebilir. Cocuk bunlar. Alip yerden yere vurmasina izin vermezsiniz zaten. Hadi yine oldu ozelden gorusulur ve gerekirse tazmin talep ederler. Ama hakaretler gruptan laf sokmalar cok çirkin. Bir daha adim atmayin bence

Ben ogluslara kreş bakarken şöyle öğretiyoruz, böyle bilmem neyiz olaylarına bakmadım hiç. İlk baktığım şey şefkatliler mi, çocuklara yaklaşımı nasıl oldu hep. İki kreş değiştirdik, büyük anasınıfına gitti devlette. Hiçbirinde oyuncak, bir şeylere zarar verme vs vs söz konusu dahi olmadı. En sevmediğim şey insanlarla böyle muhabbete girmek ya da bir şekilde buna maruz kalmak. Ben bir daha göndermezdim açıkçası.

Adı M.... ile mi başlıyor merak ettim.

Valla oyun grubu zaten bebeklere oluyor ve bebekler de yapma etme vs anlamaz ki. Sökmek parçalamak bakmak isterler gayet doğal süreçleri. 2.5 yaşında yapma desen ne anlayacak zaten.

Gruba böyle bir şey yazmaları çok çok ayıp benim çocuklarım da gitti seans başına gayet güzel paralar alıyorlar o paraların da birebir karşılığını almıyorsun ki zaten biraz kağıt etkinliği biraz hoplama zıplama vs oluyor. Ki 2.5 yaş bebeyle unutman çok normal çocuğun peşinden koşmaktan.

Ben asla gitmezdim ve her yerde şikayetimi dile getirirdim çünkü işlerinde kötü olduğunu gösterir. Bir de çocuk sanki suç işlemiş gibi kamera kayıtları izlenmiş oldu olacak mala zarar verdi diye polisi çağırsınlar 2.5 yaş çocuktan şikayetçi olsunlar.

X