Miyom

bende miyomlarım olduğunu çok küçük yaşta öğrenmştim mide bulantısı şikayetyle gttiğim bir genel cerrah kadın doğuma gitmemi önermişti annemde beni götürmüştü 16 yaşlarındaydım ozaman kist demişti doktor milimlerden bahsediyordu sonra beni annem 6 ayda bir götürdü izledik sonra ben spora başladım milli filan oldum unuttum myomu filan üniversite vs derken ihmal ettim sonra işe başladım şikayetim yoktu yani öyle adet kanamaları düzensizlik vs ama karnım çok şişiyordu midem patlıyordu sanki şişkinliği kilo sanıyodum bunun için doktora gittim 3 cm miyomun var dedi ozaman da 26 yaşlarında filandım sonra işe başladım filan derken yine ihmal ettim bi ara aklıma geldi gittiğimde 6 cm olmuştu büyüğü . 30 uma yakındım 10 yılda 3 cm sonraki 3-4 yılda 3 cm daha büyüyerek bu rakama ulaşmıştı. sonra yine önemsemedim aman nolucak bi şikayetimde yok zaten diyordum buarada sporu bırakmak ve yaşımın ilerlemesi masa başı iş açık iştah vs yzünden kilo almaya başladım ben kilo aldıkça o da büyüdü büyüdü 35 yaşında filan yine gittim bu sefer 9 cm denildi annem artık bana kızmaya başladı buna bi önlem al böyle giderse patlar bu filan. annemin kuzeninin miyomları patlamış kadın çok acı çekmiş korktum tabi sonra bir doktora gittim takip edelim dedi ve de yaş oldu 39 1 yıl içinde 6 doktor gezdim 6 sıda ameliyat dedi ama hepsi açık ameliyatta hemfikirdiler çünki miyomlarım hızla büyüyordu şuan 12 cm ve 6 cm kocaman iki miyomum var . irili ufaklı başka miyomlarda var 7-8 tane dediler ama en başbelası bu ikisi benmkiler subseröz müş rahim dışında ama zamanla bunlar yer değişebilir dedi doktor gittiğim son iki doktor profesör idi biri medikal park diğeri tp fakültesinde çalışıyor medikalde olursam bütün ücretleri ben ödeyecekmişim tıpta olursam ssk karşılıyor özel servis yatak harici tedaviyi. medikal park 6-7 bn dedi hastane için ,bi kuruşta düşmedi . veremiyeceğim bi miktar değil ama bir vatandaş olarak sinir oluyorum bu durumlara o sebep tıp fakültesini tercih etti ama işlemler çok zordu gerçekten doktor yine bir profesör 15 mayısa gün aldım korkuyorum elbet Allah beterinden saklasın diyorum sadece ama şu var ki bunu geciktirmek yukarıda uzun uzun anlattığım gibi daha kötü sıkıntılara sebebiyet vermekten başka bişey değil ben şuan 39 yaşında bekar bi bayanım evlilik filan düşünmüyorum dolayısıyla çocuğum olma olasılığı da yok tabi kader kısmet hepsi gün neler getirir bilemeyiz ama şuan tek istediğim şundan kurtulmak sebepsiz şişkinlikten durmadan kilo almaktan çabuk yorulmaktan bıktım karnım sarktı iyice aşa aşa çekiyo taş gibi oluyo bazen bası yapıyor kabızlık yapıyor . ameliyat sonrası gelşmeleri ve yaşadıklarımı yazarım .

merhaba, cok cok gecmis olsun. Ameliyat oldunmu? nasil gecti?

merhaba, cok cok gecmis olsun. Ameliyat oldunmu? nasil gecti?
evet cnm diğer topiğe de yzdım . ben 15 mayısta açık ameliyat oldum 3 miyom çıktı. bana 13 cm denmişti ama çıkanlar 5+5+3 13 şeklindeymiş yani bu ultrason bakılırken birleşebiliyor ve bu rakamlarda çıkabiliyormuş benimkide öyle oldu ahtapot gibi çok damarları varmış organlara sarmaya başlamış doktorum sorunsuz şekilde almış. onları. bende kurtulmanın hafifliğini yaşıyorum. diyete de başladım. ağır yemiyorum. karnımdan sanki bir büyük yük kalkmış gibi ferahladım. olması gerekenler olsun. bunun çıkar br yolu yok . soğan ,civanperçemi ,aslan pençesi filan onlar geçici çözümler yani oda bi çözümlerse... hepsini denemiş muvaffak olamamış biri olarak söylüyorum tecrübeli bir profesör sizi bu dertten kolayca kurtarabilir. rahmimde hiç bir defermasyon olmamış , organlarım da da buna şükredilmezde ne olur çok şükür bin şükür inşallah ameliyat olması gerekenler bi an önce sağlıcakla kurtulur.

evet cnm diğer topiğe de yzdım . ben 15 mayısta açık ameliyat oldum 3 miyom çıktı. bana 13 cm denmişti ama çıkanlar 5+5+3 13 şeklindeymiş yani bu ultrason bakılırken birleşebiliyor ve bu rakamlarda çıkabiliyormuş benimkide öyle oldu ahtapot gibi çok damarları varmış organlara sarmaya başlamış doktorum sorunsuz şekilde almış. onları. bende kurtulmanın hafifliğini yaşıyorum. diyete de başladım. ağır yemiyorum. karnımdan sanki bir büyük yük kalkmış gibi ferahladım. olması gerekenler olsun. bunun çıkar br yolu yok . soğan ,civanperçemi ,aslan pençesi filan onlar geçici çözümler yani oda bi çözümlerse... hepsini denemiş muvaffak olamamış biri olarak söylüyorum tecrübeli bir profesör sizi bu dertten kolayca kurtarabilir. rahmimde hiç bir defermasyon olmamış , organlarım da da buna şükredilmezde ne olur çok şükür bin şükür inşallah ameliyat olması gerekenler bi an önce sağlıcakla kurtulur.
Sonrasinda nasil korunucaz yine cikacak die odum patlio arastriorum ama pek bi sey bulamadim bilen varsa yazabilirmi?

Kasıktan giriliyo yarı baygınken mıyomu besleyen kan damarlarına atış yapılıyo bu kanallar kapatılıyo ve mıyoma kan ulaşmadığı için beslenemiyo.benim işlemim başarılı geçti çok şükür 8den fazla miyomum vardı mıyomlar öldü ve küçüldü ameliyat olmadan önce bu yöntemi araştırın mutlaka
Acaba ameliyatı nerde ve kime oldunuz .Benim 22 tane saydı doktor 4,ve 5 cm lik en büyükleri .Bu kadar cok olunca embolizasyon olmuyor diye okudum ama .

çok gecmiş olsun..inş.iyisinizdir..acaba ameliyat oldunuzmu merak ettim..nerde nasıl ve kaca oldunuz?cok zor mu gecti ameliyat yazarsanız sevinirim..benimde aynı sekilde bi tane miyomum var rahmin dısında ve en son 5.5. cm..benim hızlı büyüdü 4 ay içinde nerdeyse 2 cm büyüdü ve dr ameliyat diyor ama ben korkuyorum..lütfen giriş yaparsanız cevap yazın..teşekkürler

Merhabalar bu konu siteye kayıt olmama sebep oldu
3 yıllık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyorum geçen sene gitmiş olduğum kadın hastalıkları doktoru 2cm miyom olduğunu ama gebelik için engel olmadığını söyledi. Bu ay başka bir doktor a gittim ve 4.5cm büyüklüğünde miyom olduğunu bu durumda zaten gebelik şansı olmadığını ameliyat olmamı istedi. Ben yarın farklı bir doktora daha gittikten sonra karar vermeyi düşünüyorum.
Sizlerden hem doktor tavsiyesi hem de açık miyom ameliyatı olanlardan öneri almak isterim Avrupa yakasında yaşıyorum Dr tavsiyeleri için şimdiden teşekkürler
Merhabalar son durumumuz nedir merka ettim

sana en büyük tavsiyem doktorunu iyi bul. güvenemezsen asla olma içgüdülerin sana cevabını verir diyeceğim ama sakin ol. nitelikli doktor ara. paranla rezil olma üstelik. benim 8 cm civarları 3 tane vardı. ben kanunu sultan süleyman eğ.ar.hastanesinde prof.dr. ceyhun numanoğlu beyde oldum jinekoloji onkoloji servisi. oraya da bir gidebilirsin. muayene doktorlarını sevmeyebilirsin fakat amaliyat doktorları müthiş. amaliyatıma da o girdi bu arada.
ayrıca bir yöntem buldum ne yazıkki ben çok geç buldum. neştersiz miyom tedavisi yapılıyormuş. ağrı acı yok. ertesi gün işine bak. anjiyo yöntemi ile aynı kasıktan girerek yapıyorlarmış. sanırım miyomu besleyen damarları kurutuyorlar. anestesi, dikiş, yoğun bakım, kanama, kesi hiçbiri olmuyor. vaktin varken araştır derim.
bu arada miyomlar çocuk sahibi olmana engel değildir canım. eğer bunlardan kurtulmazsan hamileliğinde miyomların hormonlarının değişmesi ile birlikte büyüyecek. az da büyür çok ta büyür. fiziksel bişey bu. hamileliğin çok zor geçer kurtul derim ben yaşadım çünkü çok zor. allah yardımcın olsun kardeşim. KORKMA! Allah daha büyük dert vermesin
selamlar, yakın zamanda muayene olduğum için yorum yapmak istedim. ceyhun numanoğlu özele geçmiş, asla tavsiye etmiyorum. yapılan testlerde kanser markerına raslanmazken ve renkli mr’da kanser belirtisi olan tutulum vs gözlenmemiş olmamasına rağmen kanser hastası gibi yaklaşıyor. alanı kanser olduğu için yaklaşımı bu şekilde olabilir şüpheli davranabilir ama hastayı umursadığını hiç düşünmüyorum, boşuna psikolojinizi bozmayın mutlaka farklı doktorlardan görüş almanızı öneririm. bu en doğal hakkınız. muayenemden sonra özel sigortamdan beni farklı doktorlardan görüş almamı tavsiye etmek için aradılar. ben muayenedeki görüşmenin etkisinde mahvolmuştumki sigortamın bu yönlendirmesiyle aydınlandım ve farklı doktorlardan aldığım görüşler ile rahatladım. sonrasında görüş aldığım farklı bir doktorda ameliyatımı gerçekleştirdim çok şükür her şey yolunda🙏🏽 iyi yada kötü huylu olması doktorun elinde değil tabi kimseyi suçlamıyorum bu konuda ancak kesin kanıtlar olmadan olasılıklı durumlar söz konusu iken kansermiş gibi yaklaşımı bana iyi gelmedi.

X