Miyom

Anladm cnm cok gecmis olsn ben en son subatta ogrendm miyom oldugunu 1 cm kdr baya kucuktu ilk devlet hastanesinde ogrendm snradan icim rht etmedi ozele gttm gttigim 2 doktorda ayni seyi dedi buyusede yillar alir gebelige engel olmz korkma diye ama suan ankara disinda oldgm icin baktiramiyrm 1 aya kdr dondugunde kontrole gidicem insallah buyumemistir yasm 24 yaknda evlenicem hic cocugumda yok allahm insallah yuzumuze bkar hersy yolunda gder ....
iki kez miyom ameliyatı oldum.26yaşındayım benimde çoçuğum yok ve üçüncü ameliyatı olmam gerektiğini söyledi kadın doğum uzmanları kanama olursa rahmi alabileceklerini de eklediler.ameliyat olmak istemedim başka bir çaresi vardır diye araştırma yaptım.miyom embolizasyonu diye bir yöntem buldum.karar verdim ve nisan ayında yaptırdım.1ay sonra mr cekildim sonuç olumluydu.7ay doldu dün yine mr a girdim miyomlarım küçüldüğünü gördük.doktorum Prof Mutlu Cihangiroğlu.ameliyat olmadan önce mutlaka bu işlemi araştırın.kadın doğumcular kesinlikle bu yöntemden bahsetmiyor düşünmek gerek neden acabaa ????umarım sesimi duyurabilirim umarım benim çektiğim ameliyat sıkıntısını siz çekmezsiniz.

iki kez miyom ameliyatı oldum.26yaşındayım benimde çoçuğum yok ve üçüncü ameliyatı olmam gerektiğini söyledi kadın doğum uzmanları kanama olursa rahmi alabileceklerini de eklediler.ameliyat olmak istemedim başka bir çaresi vardır diye araştırma yaptım.miyom embolizasyonu diye bir yöntem buldum.karar verdim ve nisan ayında yaptırdım.1ay sonra mr cekildim sonuç olumluydu.7ay doldu dün yine mr a girdim miyomlarım küçüldüğünü gördük.doktorum Prof Mutlu Cihangiroğlu.ameliyat olmadan önce mutlaka bu işlemi araştırın.kadın doğumcular kesinlikle bu yöntemden bahsetmiyor düşünmek gerek neden acabaa ????umarım sesimi duyurabilirim umarım benim çektiğim ameliyat sıkıntısını siz çekmezsiniz.
Merhaba, bende de 6,5 cm. miyom var. Rahmin dışına doğru büyümüş. Evliyim ve hamilelik düşünüyorum. 2 ayrı doktora gittim 1 tanesi ameliyat, diğeri hamile kalmamı önerdi. Şuan korunmayı bıraktık ama endişelerim var :KK43: Acaba sizin ki kaç cm. di ? Nasıl bir yöntem biraz bahsedebilirsin.

Rahim Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
Rahim ve rahim ağzı kanserleri jinekolojik kanserler içerisinde birinci ve ikinci sırada gelmektedirler. Kadınlar açısından son derece önem taşıyan bu iki kanser türünde erken tanı çok büyük önem taşıyor. Rahim kanseri hangi belirtilerle kenrdini gösteyor? Bu belirtiler görüldüğünde nasıl hareket etmek gerekir? Ayrıntılı bilgiyi Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Arıkan anlatıyor.
Kadınlar Kulübü kadınları olarak sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye desteklerinizi bekliyoruz sevgili üyeler! Haydi bakalım Kadınlar Kulübü TV olarak sitemize ve sosyal mecralarımızı takipte kalın! :)

https://www.facebook.com/kadinlarkulubutv/
https://www.instagram.com/kadinlarkulubutv/
https://www.kadinlarkulubu.tv/

Miyomlar Kansere Döner Mi?
Kadınların jinekolojik problemleri arasında en sık görülen problemleri miyomlardır. Yaklaşık dört kadında bir miyom görülmektedir. Bu kadar yaygın olarak ortaya çıkan bu sorunla ilgili kadınlar birçok noktayı merek etmektedir. Bunların başında da "Miyomlar kansere döner mi?" sorusu yer alır. Cevabı Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. G. Güvenç Karlıkaya veriyor.
Diğer videolar için tıkla!
Kadınlar Kulübü'nün değerli forum üyeleri sizlere faydalı olması için açtığımız Kadınlar Kulübü TV için video izleme desteklerinizi, sosyal medyalarını takipte kalmanızı bekliyoruz. Haydi hanımlar görelim bakalım! :)

Merhaba, bende de 6,5 cm. miyom var. Rahmin dışına doğru büyümüş. Evliyim ve hamilelik düşünüyorum. 2 ayrı doktora gittim 1 tanesi ameliyat, diğeri hamile kalmamı önerdi. Şuan korunmayı bıraktık ama endişelerim var :KK43: Acaba sizin ki kaç cm. di ? Nasıl bir yöntem biraz bahsedebilirsin.
Kasıktan giriliyo yarı baygınken mıyomu besleyen kan damarlarına atış yapılıyo bu kanallar kapatılıyo ve mıyoma kan ulaşmadığı için beslenemiyo.benim işlemim başarılı geçti çok şükür 8den fazla miyomum vardı mıyomlar öldü ve küçüldü ameliyat olmadan önce bu yöntemi araştırın mutlaka

Kasıktan giriliyo yarı baygınken mıyomu besleyen kan damarlarına atış yapılıyo bu kanallar kapatılıyo ve mıyoma kan ulaşmadığı için beslenemiyo.benim işlemim başarılı geçti çok şükür 8den fazla miyomum vardı mıyomlar öldü ve küçüldü ameliyat olmadan önce bu yöntemi araştırın mutlaka
Teşekkür ederim canım. Araştıracağım bu yöntemi.

Aşılama tedavisi için gittiğimde doktor muayene esnasinda yanindaki pratisyen doktora "bak burda 1.5 cm miyom var" dedi.
Muayeneden sonra bana bilgi verirken miyomdan hic bahsetmedi. Sordum. Tam rahmin içinde, 1.5 cm, hic sorun degil, bilmeseniz bile olurdu dedi.
Defalarca sormama ragmen aşılama tedavisine engel degil dedi. Hamilelikte veya hormon ilaclariyla buyur mu?bilgisi olan var mi

Bende de miyom var, evlendikten sonra doktor kontrolünde öğrendim. Herkesin farklı ama çok sıkıntı yapacak bi durum olduğunu düşünmüyorum. benim üç dört tane vardı 4 5 3 cm lik yaklaşık. Hiç tedavi olmadan hamile kaldım. Yine sıkıntı olmadı, doktor progestan ilaç verdi bi süre onu kullandım. Bi ara miyom dejenerasyonu oldu ağrılarım oldu ama onun dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Çok büyümedi miyomlar. Şimdi doğumuma 10 gün var, sadece normal doğum yapamayacağım gibi görünüyor. Çünkü bi miyom kanala yakınmış. Normal doğumda yırtılma olur ve kanama çok olur diye sezeryan olur dedi doktorum. Ameliyatı hiç düşünmedim hamilelik öncesi.

Gecmış olsun bayanlar bende evlılıgımın bırıncı yılında en buyugu 7 ..8 cm bır kac mıyom cıkarıldı cok şulur kurtuldum o donem sonra bır kızım oldu aradan 8 yıl gectı sımdı en buyugu 3.5 cm bırsuru mıyom tekrRardan oluşmuş dr patates tarlası gıbı r@hımın ıcı dolu dıyo bunyem yapıyo sanırım sımdılık takıp onerdı hepınıze cok gecmış olsun

Merhabalar bu konu siteye kayıt olmama sebep oldu
3 yıllık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyorum geçen sene gitmiş olduğum kadın hastalıkları doktoru 2cm miyom olduğunu ama gebelik için engel olmadığını söyledi. Bu ay başka bir doktor a gittim ve 4.5cm büyüklüğünde miyom olduğunu bu durumda zaten gebelik şansı olmadığını ameliyat olmamı istedi. Ben yarın farklı bir doktora daha gittikten sonra karar vermeyi düşünüyorum.
Sizlerden hem doktor tavsiyesi hem de açık miyom ameliyatı olanlardan öneri almak isterim Avrupa yakasında yaşıyorum Dr tavsiyeleri için şimdiden teşekkürler

Bende de miyom var, evlendikten sonra doktor kontrolünde öğrendim. Herkesin farklı ama çok sıkıntı yapacak bi durum olduğunu düşünmüyorum. benim üç dört tane vardı 4 5 3 cm lik yaklaşık. Hiç tedavi olmadan hamile kaldım. Yine sıkıntı olmadı, doktor progestan ilaç verdi bi süre onu kullandım. Bi ara miyom dejenerasyonu oldu ağrılarım oldu ama onun dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Çok büyümedi miyomlar. Şimdi doğumuma 10 gün var, sadece normal doğum yapamayacağım gibi görünüyor. Çünkü bi miyom kanala yakınmış. Normal doğumda yırtılma olur ve kanama çok olur diye sezeryan olur dedi doktorum. Ameliyatı hiç düşünmedim hamilelik öncesi.
Beni rahatlattın doktor hamile kalmana engel değil diyor ama çok korkuyorum 3 cm bendeki miyom

Arkadaslar 28 yasindayim ve 7 santim büyüklügünde bir miyom bulundu ana rahmimde. Amaliyata girmek istemiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Nasil gider bir miyom!?
Benim 8.5 cm tek de değil. Hamile kaldım o kadr büyüdüler ki ekrandan ölçememişlerdi. Düşünsenize ikiz üçüz taşıdım resmen. Hamilelik aşırı zor oldu. Yürüyemezdim. Doğum yolunun açılması içinde yürümek gerekiyordu. Son anlarda 50 mt gidemez olmuştum. Çok zor bir doğum oldu. Vücut yapım dolayısıyla yaralarım iyileşemedi. Aylarca yürüyemedim bebeğim 10 aylık olana kadar sokağın başına giderken bile acı çektim tıkanıp kaldım hep. Tüm bu sonuçlar benim bünyemle alakalı bir durum herkeste aynı olmaz korkmayın. Ve kurtulun yenilerse de yenilesin. Keşke bende sizin gibi önceden bilseydim. Çekmezdim o kadar. Şuan sıramı bekliyorum amaliyat için. Zaman doldu heyecandan deliriyorum. Allah yardımcımız olsun

Benim 8.5 cm tek de değil. Hamile kaldım o kadr büyüdüler ki ekrandan ölçememişlerdi. Düşünsenize ikiz üçüz taşıdım resmen. Hamilelik aşırı zor oldu. Yürüyemezdim. Doğum yolunun açılması içinde yürümek gerekiyordu. Son anlarda 50 mt gidemez olmuştum. Çok zor bir doğum oldu. Vücut yapım dolayısıyla yaralarım iyileşemedi. Aylarca yürüyemedim bebeğim 10 aylık olana kadar sokağın başına giderken bile acı çektim tıkanıp kaldım hep. Tüm bu sonuçlar benim bünyemle alakalı bir durum herkeste aynı olmaz korkmayın. Ve kurtulun yenilerse de yenilesin. Keşke bende sizin gibi önceden bilseydim. Çekmezdim o kadar. Şuan sıramı bekliyorum amaliyat için. Zaman doldu heyecandan deliriyorum. Allah yardımcımız olsun
Gecmis olsun

Sen normal doğum mu yaptın canım

X