Lazer Epilasyon Lazer Epilasyon Deneyimlerim

Ashiyamizuki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2014
131
8
Merhaba herkese. Geçenlerde Ankara'da klinik veya hastane önerisi istemiştim. Konuya cevap gelmeyince başladım kafama yatan bir yerde lazere. Nere olduğunu sonuç alırsam burada paylaşacağım belki 1 yıl belki 2 yıl sonra. :) ama isteyenlere özelden atarım. Lazer ep. Günlüğüm diye bir konu başlığı görmüştüm o mantıkla buraya yazmak istedim ben de. Hem okuyanlar faydalansın hem de ben yaşadıklarımı unutmayayım, kayda geçireyim diye :)

Eveeet perşembe gittim görüştüm. Tüm vücut 8 seanslık paket aldım. Alt bacak ve genital hariç diğer yerlerdeki kıllar ince ancak sık ve koyu renkli. Genital ve alt bacak ise hem sık hem kalın kıllara sahip bu yüzden çabuk etki edeceğini söyledi. Benim genetik olarak kılım fazladır. Üst bacak, kollar(omuzlar dahil), ense, sırt, bel, karın, göbek çizgisi, göğüs arası ve ucu, popo da seanslara dahil.

Adetimin 3.gününde olduğum için perşembe gider gitmez başlamak istememiştim aslında fakat estetisyenim bunun bir önemi olmadığını, ancak acıyı biraz daha fazla hissedeceğimi söyledi. Ben forumlarda çok başka okumuştum. Adetliyken lazer işe yaramaz ve o seans boşa gider sanıyordum. Makinr ile tüyleri kısalttı. Önce koltuk altı yapıldı. Sonra bacaklar, kollar, göğüs arası ve ucu. Toplam 2buçuk saat kadar sürdü diye hatırlıyorum. Bu arada göğüs ucunun kahverengi yerine atış yapmadı çünkü koyu renk olduğu için direkt yakarmış. Ki hafif temas ettiği bir yeri eve gelince fark ettim ki kararmış deri. Orayı yoldum acıdı epey :KK43:

Bazı yerlerim kırmızı beneklerle doldu. Sonra kahverengi kabuk bağladılar. Onun sebebi ise tenim hassas olduğundan kısalan kılların lazer atışı sebebiyle tenime yapışması imiş. Birkaç güne geçer dedi umarım geçer:/

Ilk günün gecesinde ve sonraki gün sabah akşam bepanthol sürdüm bugün ise sabah sürmedim ancak birazdan süreceğim. Adetim bittiğinde genital bel sırt karın ense bölgelerim için de gideceğim.

Bugün geçen hafta yapılmayan bölgeler için gittim. Genital, sırt , ense , popo, karın , göbek çizgisi. Genital çok acıdı bidahakine uyuşturucu krem ya da fısfıs uygulayacağım çünkü çok zor dayandım :/ ensem biraz acıdı. Diğer yerlerim hiç acımadı nerdeyse. Toplam 1buçuk saat sürdü. Umarım etkili olur.

Ilk seanstan 3 hafta sonra ilk seansta yapılan yerlerin kontrol atışı için gitmiştim buraya yazmayı unutmuşum. 3 gün sonra da kalan yerlerin kontrol atışına gittim. Kılların çok güzel döküldüğünü söyledi tek tük gözden kaçan kıllara atış yapıldı o kadar. Birdahaki randevum 8 nisanda. Yani 2. Seans :)

Bende başlamayı düşünüyorum acaba seans aralıkları kaç ay oluyor tahminen biliyor musunuz? Ben sadece bir buçuk sene bu şehirde kalacağım bir buçuk senede genital ve koltukaltı seansları biter mi sizce ?

Bende başlamayı düşünüyorum acaba seans aralıkları kaç ay oluyor tahminen biliyor musunuz? Ben sadece bir buçuk sene bu şehirde kalacağım bir buçuk senede genital ve koltukaltı seansları biter mi sizce ?
merhaba . seans araliklari önce iki ay oluyormuş tüyler azaldıkça aralık da uzuyormuş toplamda 2 2bucuk sene sürer sanırım benim. 1buçuk senede bilemiyorum size bağlı aslında kılın yapısına hormon dengenize vs:)

Hayırlı olsun inşallah en kısa sürede sonuç alırsın ben de alexandrite ile yaptırdım bacak genital kol altı şimdi hamileyim iyi ki yaptırmışım diyorum. Kendine yaptığın en iyi harcama olacak emin ol.

Kol ve bacak için gittiğimde siyah nokta görüntüsü oldu 1 aydan fazla. Ince tüylü yerlerde de aynısı oluyor mu?

Bu arada 8 nisanda 2. Seansıma gittim 5 mayıs yani dün de kontrolüm vardı. Estetisyenim bana bu 8 seansın ömür boyu yeteceğini söyledi. Çok iyi sonuç alıyormuşum dediğine göre:)

Sırt, karın ve göğüs için gitmek istiyorum. Kol bacak yaptırıyorum şimdilik. Uzmana sorduğumda lazer inceleri artırır dedi. Ama yaptırmak istiyorum, benimkiler ince olsada siyah ve uzun. Tavsiye, daha fazla bilgi paylaşa bilirmisin?

Şimdi o bölgelere kaç seans uyguladınız?
Acı durumu nasıl?
Ne kadar sürdü?
Tüyler kaç zaman sonra uzamaya başladı?
Uzadığında eskisine göre fark var mıydı? (İnceldiler mi, boşluklar oldu mu arada, fazla uzuyor mu?)

X