Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş yemekleri..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Cocuguma ekmek var miydi diye sordum yok dedi. Ogretmen bana elma verdim yemek istemedi dedi benim cocugum elma canavari sordum evde elma verdi mi sana diye hayir dedi. Benimki belki unutmustur diye komsumun kizina da sordurdum elma yoktu dedi. Artik is yalana da donmeye basladi sanki. Emin degilim. Menu fln yok karambole cocuklar ne cikiyirsa onu yiyor.🤦‍♀️
ekmek nasil olmaz ya

Corbanin neresi karbonhidrat ki o bahsettiginiz karbonhidrat ufak miktarlarda olan arbonhidrat. Protein et istesem lukse kaciyor olurum ekonomi sartlari malum onu cok isteyemiyorum zaten evde aksam ogun olarak acigi kapatirim diye dusundum. Ama oglen onemli bir menu doyurucu olmali bence cocuk aksama kadar kreste olacak cocugum fasulyeyi yememis corbayi da az icmis yatmis uyumus uyandiramamislar cocugu. Icim acidi kendi cocuguma. Ac ac yatti cocugum. Sebze yediricem diye de cocuga eziyet edemem ben yemesin. Fasulyeyi de herkes sevmez sahsen ben bile cok sevmem ne diye cocugum yesin diye zorlayayim ki. Bence orta bir yol olmali hem sebze hem cocugun sevdigi bir besin.
Yani çocuk yemiş yememiş kısmı ile ilgili bir şey demedim. Dediğim şey menünün zaten karbonhidrat menüsü olması ve yanına 3.bir karbonhidrat gerekmediği. Çorba da taze fasulye de karbonhidrat grubundan sayılır, menu olarak yanina bir şey eklenecekse bu karbonhidrat olmamalı. Çocuğun yememesi aç kalması başka bir konu, menüde karbonhidrat yok demeniz başka ve yanlış çünkü var zaten.

Çocugum krese basladi daha oryantasyon surecindeyiz bugun ogle yemeginde cikan yemek corba taze fasulye. Benim cocugum yemedigi icin ac kaldi. Ogle yemeginde 2 cesit yemek ve hic karbonhidratli bir besin olmamasi normal mi sizce ?cok icime de sinmedi kres mecburen basladik. Ben sormasam hic bir sey soylenmiyor. Vasat bir yer evime yakin diye sectim. Cok ucuz da degil verdikleri hizmeye gore. Sizden fikir almak istiyorum cocuklari krese gidenler yemek menuleri fiyatlar hakkinda beni bilgilendirirse sevinirim.
Bence ne kadar az karbonhidrat o kadar iyi. Çocuklar da zamanla birbirlerinden gördükçe yemeye başlıyorlar.

Taze fasulye mevsim sebzesi değil, bir kere baştan falso
Ayrıca sadece çorba ve fasulye verilmişse çok eksik bir menü, yogurt , salata , meyve suyu vs ile takviye etmeleri gerekirdi
İki çocuğum da farklı kreslere gittiler , toplam 5 farklı kreş deneyimim var , hiçbirinde böyle bir menü olmadı, gidip konuşabilirsiniz bu konuyu

Ben sizi haklı buldum koni sahibi, menü yetersiz o çocuklar bütün gün hareket halinde, yeterli bir menü lazım onlara ve karbonhidrat da lazım evet zararlı ama onlarin enerjiye ihtiyacı var, ikindi ogununde patlamış mısır ne alaka, bizim okulda meyve,kek, kurabiye vs çıkıyor, bazen pogaaca ya da sandviç...menüde yoğurt, pilav vs birşeyler olmaliydi

Googlea kreş yemek listesi deyince çıkan menüler var , ilk rastladığımı paylaşıyorum, doğrusu budur

Eklentiler

• Screenshot_20221220_213745_Google.jpg
    Screenshot_20221220_213745_Google.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 46
bizim okulun uygulaması var ve aylık olarak menü paylaşıyorlar. Kahvaltı, öğle ve ikindi var. Örnek menü bugün şöyle:
Kahvaltı: peynirli omlet, zeytin, bal, süt
Öğlen: kapıska, ev yapımı erişte, yoğurt
İkindi: pizza dilim, ev yapımı komposto

Okulun menüsü kesinlikle yeterli değil. Menü paylaşmaması kabul edilebilir değil zaten.

Benim kreş tecrübem yok araştırma aşamasındayim hatta ama patlamış mısır çok tehlikeli değil mi ya

Bir de üç gün için 3 bin iyi para. Benimki tam gidiyor 3500 lira ve bilinen eğitim kurumu zincirlerinden. Siz vasat bir yer diyorsunuz. Bence o paraya başka yer bulunabilir gibi

Kızımın kresinde öğlen iki ana yemek yanında ya çorba ya yoğurt ya ayran oluyor mutlaka birini yemezse birini yesin.Evde yemek seçtiği için kreşte seçme şansı olmuyor bu daha iyi bence arkadaşlarına bakarak o da yiyor.

Benimde kardeşim doğdu annem beni kreşe yazdırdı bende hiç yemek yiyen bir çocuk değildim 4 yaşındaydım . Sabah babam bırakıyordu öğleden sonra alıyordu iş yerine götürürdü akşama kadar da odada tek başına duruyordum sonra akşam eve gidiyorduk . Kreşte hiç yemek yemiyordum😖 sonra beni zorla uyutmaya çalışıyorlardı 4 yaşındaki çocuğu öğlen uykusu yaptırmaya çalışmak nedir hala sinir oluyorum . Şimdi siz böyle yazınca herşey gözümün önüne geldi. Uyumamak için kaçar kapı arkalarına saklanırdım ki beni bulup uyutmasınlar 😢
evettt bi de uyku olayı vardı kesinlikle o da aklıma geldi hep ağlıyordum içli içli yatıp 😔😔 çocuğum olduğunda bunlara çok dikkat edeceğim insallah

evettt bi de uyku olayı vardı kesinlikle o da aklıma geldi hep ağlıyordum içli içli yatıp 😔😔 çocuğum olduğunda bunlara çok dikkat edeceğim insallah
Of bende hiç uyumaz öyle yatardım 4 yaşında çocuğa öğlen uykusu yaptırılmaz zaten ya ne saçmalıyorlardı acaba

Taze fasulye mevsim sebzesi değil, bir kere baştan falso
Ayrıca sadece çorba ve fasulye verilmişse çok eksik bir menü, yogurt , salata , meyve suyu vs ile takviye etmeleri gerekirdi
İki çocuğum da farklı kreslere gittiler , toplam 5 farklı kreş deneyimim var , hiçbirinde böyle bir menü olmadı, gidip konuşabilirsiniz bu konuyu
soununa kadar katiliyorum

Valla sırf böyle veliler yüzünden 4 sene okumama rağmen işimi bıraktım. Ne güzel sağlıklı menü işte. Oğlunuzu sağlıksız alıştırmışsınız. Makarna hamburger verdiler sanki.

Nerden biliyorsunuz sagliksiz besledigimi? Hergun sadece sebze yemek saglikli mi oluyor? Hergun hamburger yedirdigimi nerden biliyorsunuz ne bos insansiniz? Ben cocuguma et de karbonhidrat da sebze de yediriyorum her gun. Isabet olmus biraktiginiz. Herkesin yapabileceği bir iş değil. Özellikle de sizin gibi ön yargılı anne hassasiyetini anlamayan biri icin.

Çocugum krese basladi daha oryantasyon surecindeyiz bugun ogle yemeginde cikan yemek corba taze fasulye. Benim cocugum yemedigi icin ac kaldi. Ogle yemeginde 2 cesit yemek ve hic karbonhidratli bir besin olmamasi normal mi sizce ?cok icime de sinmedi kres mecburen basladik. Ben sormasam hic bir sey soylenmiyor. Vasat bir yer evime yakin diye sectim. Cok ucuz da degil verdikleri hizmeye gore. Sizden fikir almak istiyorum cocuklari krese gidenler yemek menuleri fiyatlar hakkinda beni bilgilendirirse sevinirim.
Benim oğlum çok yemek seçerdi hatta sadece püre ve cicibebe ile besleniyordu. Şu an üç yaşında Eylülden beri kreşe gidiyor tek korkum aç ne yapacak çocuk hayatta yemez çünkü . pilav makarna ağzına sürmezdi. açlıktan ölse ya çorba ya cici bebe bekliyordu. ilk haftalar aç gitti geldi baktım yavaş yavaş önce yarım yemeğe başladı sonra tam şimdi okulda çıkan her menüyü yiyor. bir ah bile sürmedi yemek sorunumuz.
ama bizim kreş ne yese yarım da yese her şeyi bildirim ile gönderiyor. okul aile uygulamasından her gün ne yediğini görüyoruz. menüleri de bazen karbonhidrat bazen protein değişiyor. ama mutlaka pilav veya makarna oluyo tabaklarında. 3.800 ödüyoruz aylık. Tam gün sabah 8 de bırakıp 3 de alıyorum kahvaltı öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı oluyor

Benim oğlum çok yemek seçerdi hatta sadece püre ve cicibebe ile besleniyordu. Şu an üç yaşında Eylülden beri kreşe gidiyor tek korkum aç ne yapacak çocuk hayatta yemez çünkü . pilav makarna ağzına sürmezdi. açlıktan ölse ya çorba ya cici bebe bekliyordu. ilk haftalar aç gitti geldi baktım yavaş yavaş önce yarım yemeğe başladı sonra tam şimdi okulda çıkan her menüyü yiyor. bir ah bile sürmedi yemek sorunumuz.
ama bizim kreş ne yese yarım da yese her şeyi bildirim ile gönderiyor. okul aile uygulamasından her gün ne yediğini görüyoruz. menüleri de bazen karbonhidrat bazen protein değişiyor. ama mutlaka pilav veya makarna oluyo tabaklarında. 3.800 ödüyoruz aylık. Tam gün sabah 8 de bırakıp 3 de alıyorum kahvaltı öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı oluyor

Bizim kreş mahalle kresi oturdugum yere yakin olsun cocuk yollarda surunmesin diye yakin bir yer tercih ettim. Zaten sabah esimle birakiyoruz aksam esim aliyir ben daha gec geliyorum. Haftanin 3 gunu gidiyor diger gunler benle ama kres vasat hic bir sistem yok ne yemek menusu paylasiliyor ne baska bir sey he ozelden sordugum cevaplar cevaplaniyor mutlaka ama sorarsam.ne zaman sorsam bezelye barbunya cocugum hic sevmedi yemek meselesinden dolayi. Bir kere yiceksin herkes yiyor dediler cocuk o kadar alindi o kadar sogudu ki okulda her gece gitmemek icin pazarlik yapiyor. Agzina lokma koymuyor kreste inada bindi. Sevdigi seyleri de yemiyor. Uyumak istemiyor. Alisacak mi bilmiyorum degistirmeli miyim yoksa bu bir surec mi ? Kres cok icime sinmese de ogretmeni kotu biri degil iyi bi kadin. Kafam cok karisik.

Bizim kreş mahalle kresi oturdugum yere yakin olsun cocuk yollarda surunmesin diye yakin bir yer tercih ettim. Zaten sabah esimle birakiyoruz aksam esim aliyir ben daha gec geliyorum. Haftanin 3 gunu gidiyor diger gunler benle ama kres vasat hic bir sistem yok ne yemek menusu paylasiliyor ne baska bir sey he ozelden sordugum cevaplar cevaplaniyor mutlaka ama sorarsam.ne zaman sorsam bezelye barbunya cocugum hic sevmedi yemek meselesinden dolayi. Bir kere yiceksin herkes yiyor dediler cocuk o kadar alindi o kadar sogudu ki okulda her gece gitmemek icin pazarlik yapiyor. Agzina lokma koymuyor kreste inada bindi. Sevdigi seyleri de yemiyor. Uyumak istemiyor. Alisacak mi bilmiyorum degistirmeli miyim yoksa bu bir surec mi ? Kres cok icime sinmese de ogretmeni kotu biri degil iyi bi kadin. Kafam cok karisik.
Bizim kreşimiz de mahallede küçük bir yer sadece sistemli sanırım uygulama üzerinden uykularını etkinliklerini paylaşıyorlar. Öğretmenini sevdi kendi öğretmeni önemli çünkü.Yani okuldan ziyade birebir bağ kurdukları öğretmeni oluyor benim için o önemli . Benim oğlum da çok zor alıştı ki hala sabahları pazarlık yapıyo bugün tatil diye. Ama öğretmenini çok seviyor. kapıda öğretmenini görünce yüzü değişiyor . Yemek konusunda bize de alışır korkmayın baskı yapmayın demişlerdi. Öğretmeni hiç zorlamadı bir iki kere teklif ediyordu sonra bir kaşık falan yiyordu. Eve aç geldi ilk haftalar sonra baktım bir kaşık iki oldı , üç oldu yarım tabak oldu şimdi okulda arkadaşları yiyor diye onlarla her şeyi yiyor . Patlıcan musakka, kabak yemeği yiyor şok oluyorum. hala bunların çoğunu evde yemiyor ama okulda yiyor . Hatta kendi kendine bile yemezdi evde şimdi orda öğrendi artık yemeklerini kendisi yiyor. Ben kreşin çok faydasını gördüm çünkü ben ve annem eşim çocuğa göre yaşıyorduk. Bir kural yoktu kuralı oğlum belirliyordu bir de zor bulunan yollarca beklediğimiz için aşırı bir üstüne düşüyorduk. Kreşe gitmese biz yemek problemini aşamazdık.

X