Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

başucumda müzik (kürşat başar)
O kitabı okuduğumda 10 yaşında falandım. Nasıl bir beyin varmışsa artık :KK53: hiç sıkılmadan sonuna kadar okumuştum ve çok sürükleyici gelmişti. kitap hakkında aklımda hala aklımda bir şeyler kaldı benim de en etkilendiğim kitap olabilir yani :confused: kitabın arkasındaki şiir, metresiyle uyuması, dışarıdan gelen akordiyon sesi.. :KK28:

Nihat Sırdar - Otuzbeşi Beklerken..
Özellikle 80 öncesi doğumlular bu kitapta kendi hayatlarından çok şey bulacaklar..

Merhaba...
en son okuduğum Borges'in Alef
Borgesin fantastik dünyası içinde kayboldum. nasıl nobel alamamış hayretler içindeyim. Bütün serisini okumaya karar verdim. Herkese de öneriyorum. Yazım dilini eşsiz kendine özgü olduğunu düşünüyorum.

İlkokul 3-4 için tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar?
Ne tarz arıyorsunuz?
Timas'in Prof. Iyon ile Fen
Prof. Pi ile Matematik
Prof. Kip ile Türkçe serisi var. Öğrenciler oldukça beğeniyor ancak içeriği ders konularını sevdirmek üzere:)
Ben o yaşlarda klasik olan afacan 5ler serisini severek okuyordum onu da öneririm.
Daha çok masal okuyacak yaşta. Klasikleşmiş masal kitaplarını önermeye gerek bile yok sanirim.
Bunun dışında eğer doğa, uzay, hayvanlara ilgi duyuyorsa tubitak'in güzel kitapları var. Kan dolaşımını hikayelestirerek anlatıyor mesela.

Ne tarz arıyorsunuz?
Prof. Pi ile Matematik
Prof. Kip ile Türkçe serisi var. Öğrenciler oldukça beğeniyor ancak içeriği ders konularını sevdirmek üzere:)
Ben o yaşlarda klasik olan afacan 5ler serisini severek okuyordum onu da öneririm.
Daha çok masal okuyacak yaşta. Klasikleşmiş masal kitaplarını önermeye gerek bile yok sanirim.
Bunun dışında eğer doğa, uzay, hayvanlara ilgi duyuyorsa tubitak'in güzel kitapları var. Kan dolaşımını hikayelestirerek anlatıyor mesela.
Çok güzel tavsiyelerde bulunmuşsun arkadaşım,çok teşekkür ederim.hemen bakıyorum..:KK200::KK68:

Ne tarz arıyorsunuz?
Prof. Pi ile Matematik
Çok güzel tavsiyelerde bulunmuşsun arkadaşım,çok teşekkür ederim.hemen bakıyorum..:KK200::KK68:

Ne tarz arıyorsunuz?
Prof. Pi ile Matematik

Khaled hosseini uçurtma avcisi
Khaled hosseini bin muhteşem günes

Söyleyebileceğim tek şey, bu kitaplar size
aslında ne kadar şanslı olduğumuzu ve
Mustafa kemali hatırlatıyor.

Ve bu 2 kitap tarzında dram ağırlıklı
Önerebileceğiniz kitaplar nelerdir acaba ?

Jodi Picoult- yapboz , cam çocuk, taş kağıt makas, bir daha bak, abra kadabra.

Lisa Gardner- Kusursuz Tuzak

Tess Gerritsen- Cerrah, çırak, kan gölü, gece nöbeti, günahkar, bıçak sırtı.

Jonathan Santloufer- Korkunun Anatomisi

S.J. Watson- Uyuyana Kadar

Ruth Ozeki-Benim Balığım Yaşayacak

John Verdon- aklından bir sayi tut, gözlerini sımsıkı kapat, Şeytanı uyandırma

Sarah Jio- Böğürtlen Kışı

Ayşe Kulin- Gizli anların yolcusu

Canan Tan-En son yürekler ölür, pirâye.
..........
Şimdilik aklıma gelen etkilenerek okuduğum kitaplar..

Bir Türk Ailesinin Öyküsü (Portrait Of A Turkish Family)- İrfan Orga

Kayıp Aranıyor - Sait Faik Abasıyanık

Doğmamış Çocuğa Mektup - Oriana Fallaci

Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar

Kendine Ait Bir Oda - Virginia Woolf

Budala - Dostoyevski

Beyaz Gemi - Cengiz Aytmatov

Son düzenleme:
Tahran'ın Damları - Mahbod Seraji

Merhaba Hüzün - Françoise Sagan

Sunay Akın - Ay Hırsızı

Ölmeye Yatmak - Adalet Ağaoğlu

Sokak Kedisi Bob - James Bowen

Mutluluk iksiri isimli yeni çıkmış bir kitap var. Okuduğum kitaplarda sevdiğim cümlelerin altını cizerim ama bu kitabta bu alışkanlığımı yerine getiremedim. Kitabı baştan sona kadar çizmem gerekiyordu yoksa. Kitap beni hem kendimle yüzleştirdi hem de kendimle barıştırdı. İsminden beklemediğim bir performansı var. Çok İlginç bilgileri ve konular da harmanlanmış kitapta

Sultanın Gözyaşları - B. Ergin Borobey

DO8dtMdWAAAi8RS.jpg:large

Uğur KOŞAR ~Bana Allah Yeter ,Allah de ötesini bırak :KK200: Emine ŞENLİKOĞLU ~İdamlik Genç, Bize nasil kiydiniz,Ben kimin kurbaniyim?,harcandık, merhamet ,hristiyan gulu....neredeyse tum kitaplari guzell :KK68: Halit ERTUĞRUL ~Secdede son nefes,Cennete giden günahkâr:KK36: Halit ERTUĞRUL ve Emine ŞENLİKOĞLU nun kitaplari zaten yasanmis hikayeler ,hayatlar.

X