Kaş kaldırma

doktorumla gorustum o da dokunuz zayifsa dusmus olabilri asagiya tekrar dedi.ben cok uzuldugumu belirttim o da bana ikinci bir ameliyattan bahsetti once.dokuyu tekrar kaldirip vidayla sabitlenebilecegini soyledi tabi ben iknci bir ameliyati kaldiramiyacagim icin ve vida konusunu zaten kabul etmiycegim icin ameliyat olmak istemedim.ameliyat icin bir ucret almiycakti botoks icin soyledi bir de bu da kalici bir cozum olmadigindan bunu da kabul etmedim.sonuc o kadar seyden sonra ne yazik ki birsey degismedi kaslarimda.simdi yapilacak baska birsey de yok sanirim.

Senin adina üzüldüm.. ama birde iyi yönünden bak.. Hayatta hic birsey bosyere olmaz.. Demekki ihtiyacin yokmus, ki dokun böyle bir tepki göstermis :) Daha da kötü sonuclanabilirdi (Allah korusun). Allah herkesi, yani birseyin degismemesinden, daha kötü bir sonucla karsilastirmasin. Umarim söylemek istedigimi yanlis anlamazsin..

Bu arada vida bildigimiz vidami ?:S Birde.. seni kim ameliyat etmisti canim?

Bende cuma gunu endoskopik kas kaldirma ameliyati olacagim ve biraz korkuyorum cunku esim bilmiyor ve cuma aksami annem hasta diye onda kalicam ama sure iyilesme icin yeterli diil yuzume vitamin yaptrcam dedim bise demedi ama ameliyati bilse izin vermez off aslinda doktorum bi haftada iyilesir dedi korktugum dikisler her ne kadar sacli deri icinde olsada gorurse bi aciklama yapamam yuzumun sis olma durumunu vitamin yaptrdim diye gecstririm ama cok kotu olurmu acaba senin iyilesme surecin nasildi endoskopikmi oldun ameliyatini
canım ne oldu ameliyatın? merak ettim

basarisiz bir doktor demiyorum.kasim az da olsa kaldirildi keske biraz daha istedgm gibi olsaydi diyorum.biraz daha yukarda ve kavisli bir kas goz kapagimi daha iyi ortaya cikartiyor oyle olmasini isterdim birde saclarim dokuldugu icin ve basimdaki izler icin uzgunum.burnum icin konusmam erken ama su anki hali eskiye gore daha iyi umarim giderek kucuk ve guzel bir burnum olur.yani ufacik olsun istemiyorum ama uc kismi yukardan biraz inse iyi olur gibi.suan baya dogal gorunuyor yani estetik oldugmu anlamayanlar bile oluyor.islemlerin tam olarak adlari nedir bilmiyorum bana soylenen yanlardaki ve ustteki kemikler torpulendi burun ucuna duz bir kikirdak konuldu ve burun delikleri biraz kucultultu.
cok üzüldüm sizin için memnun kalmamanıza:KK43:

Arkadaşlar bende endoskopik kaş kaldırmA ameliyatı olmak istiyorum...olanlar varsa tecrübelerini anlatabilirlermi acaba?şimdiye kadar yazılanlar pek açıklayıcı değil...

Merhaba,

Bende bugün botoksla kaş kaldırttım özel bir hastanede ama belirgin bir kalkıklık yok. Sadece hafif gerginlik hissediyorum. Okuduğuma gör 3-4 gün sonra ilaç etkisini göstermeye başlıyormuş, 1 haftadan itibarende sonuç alıyormuşuz. Acaba gerçekten öyle mi? Aranızda yaptıran varsa bilgi verir misiniz?

Bende cuma gunu endoskopik kas kaldirma ameliyati olacagim ve biraz korkuyorum cunku esim bilmiyor ve cuma aksami annem hasta diye onda kalicam ama sure iyilesme icin yeterli diil yuzume vitamin yaptrcam dedim bise demedi ama ameliyati bilse izin vermez off aslinda doktorum bi haftada iyilesir dedi korktugum dikisler her ne kadar sacli deri icinde olsada gorurse bi aciklama yapamam yuzumun sis olma durumunu vitamin yaptrdim diye gecstririm ama cok kotu olurmu acaba senin iyilesme surecin nasildi endoskopikmi oldun ameliyatini
canım ne oldu ameliyatını oldunmu merak ettım sonucu

ben de kaş kaldırma yaptırmak istiyorum. merak ettiğim kaş kaldırılınca gözler de biraz kalkıyor mu?

kaş kaldırma yöntemleri bu sitedeki kaş kaldırma yöntemlerini denemenizi tavsiye ederim kızlar.

Kaşlar, yüz ifadelerini ve bakışları etkilerler. Aynı zamanda şekli ve yapısı itibariyle de mimik hareketlerinin oluşumunda çok etkilidirler.
Kaşlarınızdan dolayı mutlu, üzgün, kızgın, öfkeli ya da yorgun bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yaş ilerledikçe yer çekimine yenik düşen kaşlarda sarkmalar meydana gelmektedir. Üst göz kapağına baskı yapan kaşlar göz çevresi estetiğine de zarar vermektedir. Böylelikle yüzdeki ifade kişileri olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir.
Genç ve orta yaş grubunun üyesi olan hastalarda yalnızca kaş kaldırma operasyonu yeterli olabiliyorken, ilerlemiş yaş gruplarındaki hastalarda kaş kaldırma operasyonunun yanında göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe gibi müdehaleler de gerekebiliyor.

Kaş Kaldırma Yöntemleri
Botoks Uygulaması

5-10 dakika gibi kısa bir sürede ağrısız bir şekilde uygulanan bu teknikte enjeksiyon yöntemi uygulanmaktadır. Bu uygulamada amaç düşük olan kaşları yukarı kaldırmaktır. İşlem sonrası hafif şişlik, kızarıklık ya da morluklar oluşabilmektedir. Bu gibi problemleri buz presi yaparak geçirmek mümkündür. Kişiler bir kaç dakika içerisinde normal yaşantısına devam edebilmektedirler. Uygulamanın sonucu 7-10 gün arasında görülür.

İple Kaş Kaldırma

Bu tekniğin diğer bir bilinen adı ise askılama yöntemidir. Pratik ve basit bir yöntemdir. Bu işlem ile alındaki kırışıklıklar giderilir ve sonrasında kaşlar yukarı kaldırılır. Uygulamanın ömrü botokstan daha uzundur. 9-20 ay arasında kalıcılık süresi vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
kaş kaldırmayı bende çok istiyorum arkadaşım yaptırdı çok güzel duruyo şimdi ifadeside değişti valla ama cesaret yok bende :) biraz canıma kıyabilirsem hemen yaptırcam + daylight sen bu botoksu adanada nerde yaptırdın?
merhaba arkadasiniz kas astirmayi nereye yaptirmisti, iple asma mi yaptirmisti?
ne kadar sure gitti?

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba yine ben, kaş askılamamı yaptırdım dün arkadaşlar. ığne ile uyuşturularak yapıldı. Çok gözlerimi açıp bakmadım ama tahminimden kısa sürdü. Her iki kaş ortalama 5 dk'da asıldı. Şu an çok hafif şişliğim ve iğnenin girip çıktığı yerlerde hafif sinek ısırıkları gibi yerler var.Dün gezmeye bile gittim Kaşlarım kalktı, çok hoş bişey ya . ıpliği geçip bırakınca son halini alıyomuş, daha da düşmüyomuş. 1000Tl ödedim ben ikisine, haydi düşünenlere kolay gelsin

merhaba
yazinizi yazali cok olmus ama yinede merak ettim, iple kas asdirmak istiyorum ama guvenilir yer bakiyorum, acaba nereye yaptrdiniz ve ne kadar kalicilik oldu?

ne yazık ki kaşım için iyi birşey diyemiyorum.bilmiyorum bu belki de kişilerin dokusuna göre de değişebiliyordur.bn ameliyattan çıktıktan sonra yüzüm şişmeden önce kaşlarım kalkıktı şişmeye başladığında da iyiydi daha sonra şişlikler indikçe kaşım eski haline döndü :/ şuan ameliyat öncesinden hiç bir fark yok :KK43:
Merhan

ne yazık ki kaşım için iyi birşey diyemiyorum.bilmiyorum bu belki de kişilerin dokusuna göre de değişebiliyordur.bn ameliyattan çıktıktan sonra yüzüm şişmeden önce kaşlarım kalkıktı şişmeye başladığında da iyiydi daha sonra şişlikler indikçe kaşım eski haline döndü :/ şuan ameliyat öncesinden hiç bir fark yok :KK43:

Merhaba bende 1.5 sene önce endoskopik kaş kaldırma ameliyatı oldum saçlı derinin altından küçük kesilerle yapıldı. Doktorla operasyon önce konuştuğumda çok basit bi operasyon olduğunu 1 ay sonra iyileşeceğini söylemişti. Ameliyattan çıktım kafamın üst kısmını hissetmiyodum. Bana operasyon öncesi söylemedi. Hep geçicek dedi şuanda 1.5 sene geçti ama hala uyuşukluk var dikiş yerleri ara ara acıyor. Sonunda noroloji doktoruna gittim ordaki sinirlerde kesiyle birlikte kesildiği için sinirlerin iyileşmesi zaman alır dedi. Ama bu kadar uzun zaman neden geçmedi çok moralimi bozuyor artık. Siz de böyle bi durum varmıydı ?

Merhaba bende 1.5 sene önce endoskopik kaş kaldırma ameliyatı oldum saçlı derinin altından küçük kesilerle yapıldı. Doktorla operasyon önce konuştuğumda çok basit bi operasyon olduğunu 1 ay sonra iyileşeceğini söylemişti. Ameliyattan çıktım kafamın üst kısmını hissetmiyodum. Bana operasyon öncesi söylemedi. Hep geçicek dedi şuanda 1.5 sene geçti ama hala uyuşukluk var dikiş yerleri ara ara acıyor. Sonunda noroloji doktoruna gittim ordaki sinirlerde kesiyle birlikte kesildiği için sinirlerin iyileşmesi zaman alır dedi. Ama bu kadar uzun zaman neden geçmedi çok moralimi bozuyor artık. Siz de böyle bi durum varmıydı ?
Cok gecmis olsun umarim iyilesir. Kime olmustunuz ameliyatinizi.

bende goz kapagi ameliyati oldum olmaz olsaydim simdi kasimda goz kapahimda dustu ne yapmam lazim kas asma ameliyati olmam lazim cesaret edemiyorum

Öncelikle çok geçmiş olsun.Ben bahsettiğiniz gibi bir durum yaşamadım.Başımda her hangi bir ağrı yada uyuşukluk yok.Durumunuz için başka bir doktorla da görüşün bence.

botox kaşlarımı kaldırmadı, çünkü kaslardan ziyade yağ kaybı olmuş...dolgu konulması gerekiyor vs... doktor adı vermek istemiyorum... sadece sonuç kötü onu bildirmek istedim.

Merhaba kas kaldırma dediginiz ameliyatla gozlerde guzellesirmi kalıcılığı ne kadar surer bilginiz varmı bide benim gözlerimin dis kısmı yani saça bakan ucu aşağı düşük yorgun üzgün ve yaşımdan büyük gösteriyorum bu arada çokta küçük sayılmam 35 yaşındayım sizce ne yapmalıyım şakak germemi yoksa kaş kaldırmamı yoksa badem gözümü lütfen bana cevap verin

X