Intermittent fasting Günlüğüm

Bu diyeti başarılı buluyor musunuz?

• evet

OY: 16 76,2%
  • hayır

OY: 5 23,8%

• Ankete Katılan
    21
IF ile 78 kilodan 66 kiloya inmiştim. Hem de sağlığıma da kavuşmuştum. Hamileyim gebelikte önerilmiyor. Ama doğum ve ilk emzirme dönemlerinden sonra yine devam edeceğim. Tabi 24 saat olanlarından değil daha hafif olanlarından :KK66: Zamanla 24 saatlik olanlara da başlarım çünkü bana asıl iyi gelenler 24 saatlik aralardı.
merhaba, 24 saatlik olanın ben de çok iyi geleceğini düşünüyorum kendim için ama o kadar da iştahıma söz geçirebileceğimden emin değilim. eğer başlarsanız ve bizimle de paylaşırsanız deneyimlerinizi sevinirim. başarılar.

Son düzenleme:
sanırım bugün diyetimin 26. günü. Son birkaç gündür yeme konusunda biraz daha kendimi esnettim ve tatlılara yöneldim fakat akşam geç saatlerde atıştırmamaya gayret ediyorum. bugün itibari ile güncel kilom 52.7 birinci hedef olarak 1 ayı doldurduğumda 52 kgı düşünmüştüm sanıyorum bunun için son 4 günümde kendime torpil geçmezsem bence gayet de mümkün.

Merhaba, çok geç gördüm bu nedenle ancak yanıt verebiliyorum. Diyeti çok sıkı yapmamaya çalışıyorum evet ve canımın istediğini yiyorum tabii arada kendime yasak koyduğum oluyor. 2 şeye dikkat ediyorum açlık penceresini mutlaka 18 saat tutuyorum, tokluk penceresindeyken ise 2 öğün arasını 5-6 saat tutuyorum. neden olmasın memnuniyetle eşlik ederim. :))
Benim biraz duzensiz gidiyor, soyle ki; cogunlukla 4/20 yapıyorum, bir iki gun 6/18 yapıyorum. 6 saat ac kalacaksam da ben de karataydan kalma aliskanlikla 5-6 saat leptin calistiriyorum. Ve ben de ilk basta yediklerime dikkat etmeden deniyorum, şimdi karbonhidrati biraz azaltip artik hayatima bbu şekilde uyarlamayi dusunuyorum.

sanırım bugün diyetimin 26. günü. Son birkaç gündür yeme konusunda biraz daha kendimi esnettim ve tatlılara yöneldim fakat akşam geç saatlerde atıştırmamaya gayret ediyorum. bugün itibari ile güncel kilom 52.7 birinci hedef olarak 1 ayı doldurduğumda 52 kgı düşünmüştüm sanıyorum bunun için son 4 günümde kendime torpil geçmezsem bence gayet de mümkün.
Sen cok iyi veriyorsun ya :KK66:

sımdı tum dunya 6 ogunun aslında saglıksız oldugunu en dogrusunu zamanında atalarımızın yaptıgını en fazla 2 ogun yememız gerektıgını aralıklı oruc tutmamız gerektıgını acıkmadıysak sırf yemek ıcın yememek gerektıgını soyluyor

ben ıc hastalıklarına gıttım kendımde sekerden suphelendım bana 2 ögun ye fıltre kahve turk kahvesı bıtkı cayları ıc sekersız tabıkı
asla hamur ıslerı ve kızartma yeme
seker yeme dedı
5 ayda 35 kılo verdım
sarkmadan catlamadan tamamen yagdan gıttı
kahve gercekden yag yakıyor tok tutuyor
yemekden once ve sonra yarım saat ıcınde su tuketmemek lazımmıs mıde ve bagırsak florasını bozarmıs
dıyetınızde dogru buldugum noktalar var yanı

sımdı tum dunya 6 ogunun aslında saglıksız oldugunu en dogrusunu zamanında atalarımızın yaptıgını en fazla 2 ogun yememız gerektıgını aralıklı oruc tutmamız gerektıgını acıkmadıysak sırf yemek ıcın yememek gerektıgını soyluyor

ben ıc hastalıklarına gıttım kendımde sekerden suphelendım bana 2 ögun ye fıltre kahve turk kahvesı bıtkı cayları ıc sekersız tabıkı
asla hamur ıslerı ve kızartma yeme
seker yeme dedı
5 ayda 35 kılo verdım
sarkmadan catlamadan tamamen yagdan gıttı
kahve gercekden yag yakıyor tok tutuyor
yemekden once ve sonra yarım saat ıcınde su tuketmemek lazımmıs mıde ve bagırsak florasını bozarmıs
dıyetınızde dogru buldugum noktalar var yanı
Süper, 35 kilo gitmis. Kac kilo oldun simdi?

aslında daha dogrusu dıyete basladıgım gun 99 kıloydum suan 62 kıloyum ama ılk 5 ay hıc zorlanmadan 35 kılo gıttı gerı kalan koruma donemındeyım kendılıgınden gıdıyor

suan 62 kıloyum :) 172 boyum var ıdeal kıloma ulastım sonunda
hayal gıbı gelıyordu hatırlıyor musun :)
Cidden super ya, hakikaten o kilodan inmen takdire şayan. Boyuna gore cok fit olmussun.
Ben 62ydim, 56ya indim yaz başı, simdi 58im. Boyum 1.56. 46 hedefim değil tabi ki ama 50 olmak isterim. Benden önce hedefine ulasmissin ☺️

merhaba, 24 saatlik olanın ben de çok iyi geleceğini düşünüyorum kendim için ama o kadar da iştahıma söz geçirebileceğimden emin değilim. eğer başlarsanız ve bizimle de paylaşırsanız deneyimlerinizi sevinirim. başarılar.
Kahvaltıyı hala öğlen 12 gibi yapmaya çalışıyorum. Bazen hamilelikten dolayı sabah çok acıkmış oluyorum ve 10 gibi yapıyorum. Akşam yemekleri de saat 8 de. Aslında Akşam 8den sabah 10-12 ye kadar zaten IF yapmış oluyorum hala. Ama asıl akşam 8de kapanış yapıp ertesi gün akşam 8e kadar beklediğimde ciddi anlamda kendimi iyi hissederdim. IF insanın psikolojisini de fiziksel sağlığını da acayip düzeltiyor. Gün boyu daha enerjik daha mutlu daha hareketli oluyorsun ya bayılıyorum ona.
24 saatten sonra yemeğe oturmak o kadar zevkli oluyordu ki. Hani onca saat bekledikten sonra yemeklere saldırma da olmuyor. Yine normal yiyorsun ama yediklerini hissederek tat alarak yavaş yavaş yiyorsun. Hani 1 yaşındaki bebekler ek gıdalarını yerken azcık yerler ama ellerine alır böyle hissede hissede başlarını sallayarak keyif aldıkları yemekleri gülerek hımmmm diyerek yerler ya :KK70: Onun gibi hissediyorum :KK70:
İşte büyüdükçe yemeklerden tat almayı unutuyoruz. Tv izlerken bir şeylerle uğraşırken tıkınıp ne yediğimizi anlamıyoruz bile.

Cidden super ya, hakikaten o kilodan inmen takdire şayan. Boyuna gore cok fit olmussun.
Ben 62ydim, 56ya indim yaz başı, simdi 58im. Boyum 1.56. 46 hedefim değil tabi ki ama 50 olmak isterim. Benden önce hedefine ulasmissin ☺️

İf le mi verdin
benım kılom fazla oldugu ıcın daha cabuk ve cok gıttı senın yukun cok degıl yavas gıtmesı normal :)
karatay dıyetıyle verdım

Koruması da zor degil mi
bana zor gelmıyor cunku mevzuya dıyet dıye bakmadım hıc
dırek alıskanlıklarımı degıstırdım ve bunu benımsedım
aslında yaş pasta cokda keyıf veren bırsey degılmıs suan onun yerıne kuruyemıs daha keyıf verıyor bana
yemeyınce canım da ıstemıyor :) ellerımle yapıyorum tadına bakmak aklıma bıle gelmıyor acıkcası :)

bana zor gelmıyor cunku mevzuya dıyet dıye bakmadım hıc
dırek alıskanlıklarımı degıstırdım ve bunu benımsedım
aslında yaş pasta cokda keyıf veren bırsey degılmıs suan onun yerıne kuruyemıs daha keyıf verıyor bana
yemeyınce canım da ıstemıyor :) ellerımle yapıyorum tadına bakmak aklıma bıle gelmıyor acıkcası :)
Karatayin bir de o güzelliği var, alışkanlıkları da köklü degistirebiliyor. Sevindim senin adına.

Kahvaltıyı hala öğlen 12 gibi yapmaya çalışıyorum. Bazen hamilelikten dolayı sabah çok acıkmış oluyorum ve 10 gibi yapıyorum. Akşam yemekleri de saat 8 de. Aslında Akşam 8den sabah 10-12 ye kadar zaten IF yapmış oluyorum hala. Ama asıl akşam 8de kapanış yapıp ertesi gün akşam 8e kadar beklediğimde ciddi anlamda kendimi iyi hissederdim. IF insanın psikolojisini de fiziksel sağlığını da acayip düzeltiyor. Gün boyu daha enerjik daha mutlu daha hareketli oluyorsun ya bayılıyorum ona.
24 saatten sonra yemeğe oturmak o kadar zevkli oluyordu ki. Hani onca saat bekledikten sonra yemeklere saldırma da olmuyor. Yine normal yiyorsun ama yediklerini hissederek tat alarak yavaş yavaş yiyorsun. Hani 1 yaşındaki bebekler ek gıdalarını yerken azcık yerler ama ellerine alır böyle hissede hissede başlarını sallayarak keyif aldıkları yemekleri gülerek hımmmm diyerek yerler ya :KK70: Onun gibi hissediyorum :KK70:
İşte büyüdükçe yemeklerden tat almayı unutuyoruz. Tv izlerken bir şeylerle uğraşırken tıkınıp ne yediğimizi anlamıyoruz bile.

Hamilelikte önerilmiyor diye biliyorum sakıncalı olmasın?

açıkçası ben çok ağır kilo verdiğimi düşünüyorum neredeyse 1 ay oldu 4 kilo verebildim.
gerçi hamburgerleri kebapları götürürken aksini de düşünmemeliyim :))
Bence de, istedigimi yiyorum diyorsun ve ayda 4 diyorsun, haftada yaklasik 1 kilo eder, 55in altinda haftada 1 kilo ne demek :KK66: keske benim olsa ☺️

X