Ikinci Düzey Ultrason

kxoxpxuxklxuxkahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
79
1
Arkadaşlar aranızda ikinci düzey ultrason yaptıran var mı? Benim doktorum İkili ve Üçlü testlerimin iyi çıktığını söylediği halde önümüzdeki hafta ikinci düzey ultrasona girmem gerektiğini söyledi. Bildiğim kadarıyla bu sadece sorunlu bebeklerde uygulanan bir yöntemmiş. Umarım bu sadece bir önlemdir. :çok üzgünüm:

benımde herseyım normal canım ama bu ay bende gırıcegım yanı sadece sorunlular gırıcek dıye bısey yok cunku bebişine bakılcak gelişimi sağlıklı sürüyormu diye kendini sıkmana hiç gerek yok bende giricem yani

Arkadaşlar aranızda ikinci düzey ultrason yaptıran var mı? Benim doktorum İkili ve Üçlü testlerimin iyi çıktığını söylediği halde önümüzdeki hafta ikinci düzey ultrasona girmem gerektiğini söyledi. Bildiğim kadarıyla bu sadece sorunlu bebeklerde uygulanan bir yöntemmiş. Umarım bu sadece bir önlemdir. :çok üzgünüm:

canım benımde 2lı 3lu teslerım temız cıktı ama doktorum ıstedı problemlı olanlar gırmıyo yanı saglıklı oldugundan ıyıce emın olmak ıcın ama mecburda degıl tabı ben gırdım bebegımın heryerını ılk defa uzun uzun gordum organlarını falan yaklasık 15 dk suruyo ama mukemmel bı duygu yaa cok heyecanlanıyosun ben degısık bısey zannedıyodum ama aynı normal ultrason gıbı farklı degıl yanı umarım en kısa zamanda bebısını gorursun cnm

ay inşallah kızlar. zaten doktor kontrollerimi iple çekiyorum. bana deselerdi ki doktora gitmek bi gün senin için büyük zevk olucak inanmazdım. ama şimdi bunu yaşıyorum.
ya ben bide çok endişe eder oldum. sanki her an bebeğime bişey olucak gibi geliyo. bir süre hareketlerini hissetmesem aman bişey mi oldu acaba diye telaşlanıyorum. hadi oğlum kıpırda biraz diye yalvarıyorum resmen:asigim:
rüyalarımda hep bebeğime bişey olduğunu görüyorum. şimdi böyle ikinci düzey ultrasona sorunlu bebekler alınıyo diye duyunca içime bir kurt düştü işte. ama yalnız olmadığımı bunun sadece emin olmak adına yapılan bir işlem olduğunu bilmek rahatlattı içimi. :1hug:

canım benımde 2lı 3lu teslerım temız cıktı ama doktorum ıstedı problemlı olanlar gırmıyo yanı saglıklı oldugundan ıyıce emın olmak ıcın ama mecburda degıl tabı ben gırdım bebegımın heryerını ılk defa uzun uzun gordum organlarını falan yaklasık 15 dk suruyo ama mukemmel bı duygu yaa cok heyecanlanıyosun ben degısık bısey zannedıyodum ama aynı normal ultrason gıbı farklı degıl yanı umarım en kısa zamanda bebısını gorursun cnm

canım yanlış hatırlamıyosam biz zaten seninle aynı doktora gidiyoruz. Bahçelievler Medical Park Seçil hanım değil mi?

ay inşallah kızlar. zaten doktor kontrollerimi iple çekiyorum. bana deselerdi ki doktora gitmek bi gün senin için büyük zevk olucak inanmazdım. ama şimdi bunu yaşıyorum.
ya ben bide çok endişe eder oldum. sanki her an bebeğime bişey olucak gibi geliyo. bir süre hareketlerini hissetmesem aman bişey mi oldu acaba diye telaşlanıyorum. hadi oğlum kıpırda biraz diye yalvarıyorum resmen:asigim:
rüyalarımda hep bebeğime bişey olduğunu görüyorum. şimdi böyle ikinci düzey ultrasona sorunlu bebekler alınıyo diye duyunca içime bir kurt düştü işte. ama yalnız olmadığımı bunun sadece emin olmak adına yapılan bir işlem olduğunu bilmek rahatlattı içimi. :1hug:

slm. sende benim gibisin anlaşılar. bana doktor detaylı ultrason yaptıracaksın dedi ve ultrason yapılacak yeri tarif etti giderken bi yetkiliye bu ultrason herkese mi yapılıyo dedim yok abla sorunlulara yapılyor dedi içime bi kurt düştüki anlatamam sonra önüme gelen bütün doktorlara sordum internette araştırdım meğerse rutin bi kotrolmuş böbreğinden kalbinden omuriliğe kadar herşeyi inceliyolarmış. yani korkman gereken bişiy yok. bide bendede var oğluşuma bişiy olacak diye korkuyom. bende ara sıra karnıma usul usul vuruyom oluşum bi kıpraş hadi diyom çook hareketli değil benim çirkin ördeğim ama allahım onları bize bağışlasın. bide ben kız istiyodum erkek olunca tüh filan dedim sonra kıpraşmayınca acaba hissettimiki diyom yada allahın zoruna mi gitti ki diyom ama çook şükür ki oluşum olcak onu bana layık görüp veren rabbime kurban olurum şükürler olsun :teytey::sm_cool::dance::1hug:a.s.

canım benim bende dün girdim ikinci düzey ultrason dedi drum rapordaki adı renkli doppler ultrason rahimdekikan akışından bebeğin kalp atışına iç organların yapısına bebekte genel bir sorun olup olmadığına bakılıyor çok heyecan vericiydi imkanın varsa tavsiye ederim

canım yanlış hatırlamıyosam biz zaten seninle aynı doktora gidiyoruz. Bahçelievler Medical Park Seçil hanım değil mi?

canım ben artık oraya gıtmıyorum zam geldıkten sonra degısıtırdım doktorumu zaten az bı zaman kaldı ne geregı var abarttılar ıyıce ucretlerı burda evımın yanında ozel hastane var memnundum zaten oraya sıf secıl hanım ıcın gıtmıstım cok ılgılı bı doktor dıye tavsıye uzerıne zaten 2 kere gıttım yıne eskı doktoruma dondum yanı artık ılgısız olsada farketmez sadece dogum kaldı cunku az kaldı bebegıme kavusucam sen ne yapmayı dusunuyosun?

peki kızlar bu maliyetli bir şey mi? Nasıl yapılıyor? Anlatın nolur :0

canım eğer özelde muayene oluyosan büyük olasılıkla azda olsa maliyetlidir ama eğer ssk filan varsa ve devlette muayene oluyosan zaten 20 haftadan sonra onlar seni rutin olarak detaylı ultrason için özele sevk ediyolar maliyetini ssk karşılıyor her hangi bir ücret ödemiyosun. ben ssk lıyım bana sevk kağıdı verdiler biiki imzadan sonra liste var ondan istediğin bi özel hastaneyi seçip gidiyosun kağıtları veriyorsun giriyorsun o kadar her hangi ücret ödemedim ama dediğim gibi özel ise bilmiyorum onuu:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

canım ben artık oraya gıtmıyorum zam geldıkten sonra degısıtırdım doktorumu zaten az bı zaman kaldı ne geregı var abarttılar ıyıce ucretlerı burda evımın yanında ozel hastane var memnundum zaten oraya sıf secıl hanım ıcın gıtmıstım cok ılgılı bı doktor dıye tavsıye uzerıne zaten 2 kere gıttım yıne eskı doktoruma dondum yanı artık ılgısız olsada farketmez sadece dogum kaldı cunku az kaldı bebegıme kavusucam sen ne yapmayı dusunuyosun?

YA BEN DE ASLINDA ÇOK KARARSIZIM. DEDİĞİN GİBİ ZAM GELDİKTEN SONRA ÇOK MALİYETLİ OLMAYA BAŞLADI. ZATEN DOKTORUMLA İLGİLİ DE HOŞUMA GİTMEYEN ŞEYLER VAR. DEĞİŞTİRSEM Mİ DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM OLDU AMA BAŞKA BİLDİĞİM İYİ BİR DOKTOR VE HASTANE YOK. O YÜZDEN CESARET EDEMİYORUM.SEN ŞİMDİ HANGİ HASTANE VE HANGİ DOKTORA GİDİYOSUN PEKİ.BANA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM.

Herkese Günaydın
Bu İkinci Düzey ultrason dediğiniz 4 boyutlu renkli olan mı acaba?

VALLA HAYATIM NASIL BİŞEY OLDUĞUNU BEN DE BİLMİYORUM. SALI GÜNÜ GİDİCEM BEN. DOKTORUM ÇAPA YA GÖNDERDİ. NORMAL ULTRASON GİBİ BİŞEY DEĞİL ÖYLE BİŞEY BEKLEME DEDİ BANA O KADAR. ARTIK SALI GÜNÜ GÖRÜCEM NASIL BİŞEY OLDUĞUNU :)

Arkadaşlar yazmışlar ama bende yazayım ayrıntılı ultrasonu genelde ultrason uzmanı radyologlar yapıyor bebişin tüm organlarına böbreğine midesine kalbine göbek bağındaki kan akışına kadar herşeyine bakılıyor normal seyreden gebeliklerde (ikili-üçlü testi normal) doktorlar size bırakıyor isterseniz yaptırın diyorlar.. SSK vs. bilmiyorum ben Ankarada bu işin uzmanı bir doktorun özeline gittim 150 ytl verdim ama içim rahatladı.
(paranoyak anne adayı tatlicadiarzu)

Arkadaşlar yazmışlar ama bende yazayım ayrıntılı ultrasonu genelde ultrason uzmanı radyologlar yapıyor bebişin tüm organlarına böbreğine midesine kalbine göbek bağındaki kan akışına kadar herşeyine bakılıyor normal seyreden gebeliklerde (ikili-üçlü testi normal) doktorlar size bırakıyor isterseniz yaptırın diyorlar.. SSK vs. bilmiyorum ben Ankarada bu işin uzmanı bir doktorun özeline gittim 150 ytl verdim ama içim rahatladı.
(paranoyak anne adayı tatlicadiarzu)

:roflol: ben de sendenim merak etme. paranoyaklık konusunda sınır tanımıyorum. yaptırmak lazım tabi. işimizi şansa bırakamayız. söz konusu bizim minik gazmanlarımız dimi ama sırnaşık şey sırnaşık şey

Bende yaptırdım benim doktorum herkesi gönderiyor. Çok güzel bişey ama yaptırın derim. tüm iç organlarına bakılıyor ve ayrıca 4 boyutlu halini görüyorsunuz bebişinizin.Muhteşem bişey ozamana kadar bişey anlamamıştım ama onu orda görünce anne olacağımın farkına vardım..Ben resim artı cd çekimi dahil 190YTL ödedim..

YA BEN DE ASLINDA ÇOK KARARSIZIM. DEDİĞİN GİBİ ZAM GELDİKTEN SONRA ÇOK MALİYETLİ OLMAYA BAŞLADI. ZATEN DOKTORUMLA İLGİLİ DE HOŞUMA GİTMEYEN ŞEYLER VAR. DEĞİŞTİRSEM Mİ DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM OLDU AMA BAŞKA BİLDİĞİM İYİ BİR DOKTOR VE HASTANE YOK. O YÜZDEN CESARET EDEMİYORUM.SEN ŞİMDİ HANGİ HASTANE VE HANGİ DOKTORA GİDİYOSUN PEKİ.BANA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM.

canım bıraz uzun oldugu ıcın ozel msj attım umarım yardımcı olurum

X