Hpv sonucu anlayan varmi resimli

Merhabalar sizin hpv bilginiz bayağı var anlaşılan bana da en azından bildiklerinizle yardımcı olursanız sevinirim sağlık ocağında test yaptırmıştım bugün sonuç çıktı testte hpv pozitif 52-59 olduğu yazıyor sonucu aldığım kişi endişelenmemem gerektiğini enfeksiyondan kaynaklı pozitif çıktığını düşünüyoruz dedi ben de iki yıldır enfeksiyon mantar vs uğraştığını söyledim ondan pozitif çıkmış olabilir düşük riskli zaten bu çıkan da dedi ve kadın hastalıkları uzmanına gitmemi söyledi. Devlette randevu çok geç var özele gitmek istiyorum ama süreç nasıl olacak bilmiyorum gittiğimde yeni testler işlemler mi yapılıyor leep falan yazılıyor cin vs hiç bilmiyorum bunlar için testler mi yapacak yani maliyet açısından soruyorum doktora gittiğimde farklı işlemler yapılacaksa bütçemi aşar bilgi verir misiniz bu konuda. Bu arada bende siğil yok

Merhabalar sizin hpv bilginiz bayağı var anlaşılan bana da en azından bildiklerinizle yardımcı olursanız sevinirim sağlık ocağında test yaptırmıştım bugün sonuç çıktı testte hpv pozitif 52-59 olduğu yazıyor sonucu aldığım kişi endişelenmemem gerektiğini enfeksiyondan kaynaklı pozitif çıktığını düşünüyoruz dedi ben de iki yıldır enfeksiyon mantar vs uğraştığını söyledim ondan pozitif çıkmış olabilir düşük riskli zaten bu çıkan da dedi ve kadın hastalıkları uzmanına gitmemi söyledi. Devlette randevu çok geç var özele gitmek istiyorum ama süreç nasıl olacak bilmiyorum gittiğimde yeni testler işlemler mi yapılıyor leep falan yazılıyor cin vs hiç bilmiyorum bunlar için testler mi yapacak yani maliyet açısından soruyorum doktora gittiğimde farklı işlemler yapılacaksa bütçemi aşar bilgi verir misiniz bu konuda. Bu arada bende siğil yok
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun🙏

52 ve 59 tipler maalesef yüksek riskli gruptadır ve hpv testlerinin yanılma payı çok düşüktür, o sebeple mantar ve enfeksiyon ile ilişkilendirilmez, hatta bir alakası da yoktur, size verilen bilgi doğru bir bilgi değil ve testiniz de bir yanlışlık yoktur.

Benim size tavsiyem mümkünse özel sağlık sigortası ile ilerlemek olur, çünkü ilk etapta kolposkopi olmanız gerekecek ve o işlem de 10.000 tl civarında oluyor genelde ( özel hastanelerde yaptırabilirsiniz işlemi ) gerekirse rahim ağzınızdan parça alınacak ve patolojiye gönderecek doktorunuz. Hastalık 1-1,5 yıl da vücuttan atıldığı için, bir aksilik olmadığı müddetçe 6 ayda 1 takip edilir ve kolposkopi ile ( 6 ayda bir ) bakılır gerekirse işlem yapılır.

Kolposkopi de biyopsi alınırsa ve cın aşaması varsa zaten sonuç kolposkopi işlemi sonrası öğrenilir.
Konizasyon leep ise cın3 aşamasında yapılmaktadır.

Hangi şehirdesiniz ona göre yardımcı olayım size.

Tedavi için çok ÖNEMLİ!!!⬇️
Bir de hemen hpv aşınızı olmanızı öneriyorum, tedavi de büyük payı var aşının hastalığın gerilemesini önlüyor.

Eklentiler

• d490f6e1-42cd-419f-8f2f-fce048de8e37.jpeg
    d490f6e1-42cd-419f-8f2f-fce048de8e37.jpeg
    70,8 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Sigillerim vardı sonuç böyleydi. Smear da sadece enfeksiyon çıktı. Doktor düşük riskli dedi takip önerdi bazı kişilerde yüksek risk diyor bilgisi olan Allah rızası için cevap
Merhaba sizde yuksek riskli 14 tipe bakilmis ne mutlu ki 16 18 45 negatif cikmis. Ancak diger 11 tipten bir veya birkacindan pozitif gorunuyorsunuz. Bu durumda yuksek riskli bir veya birkac tane hpv tipi tasiyorsunuz demektir. Bu durumda doktorlarin bazilari 6 ay bekleyip tekrar smear istiyor bazilari direkt kolposkopi yapiyor. Smear testiniz negatif ciksa bile tekrardan gidip doktorunuza bu durumu soylemelisiniz. Cunku ornek veriyorum tip 31 pozitifse kolposkopi ile bakilmasi gerekiyor onemli bir tip. Yine de tabi en dogru tani yontemini doktorlar koyacaktir. Smearinizin temiz olmasi cok guzel ancak bazen smearlerin yanilma payi olabiliyor. Umarim sizde yanilmamis olsun. Gecmis olsun.

X