Eşimle uyuyamıyorum

Geçen bende açtığıma pişman oldum
Yazanlar acaba neye dayanarak yazıyor bu kadar basit bide işin ucunda awn suçlu oluyorsun ironik mi demeliyim?
Sizi bi 4 ay sonra görmeyelim de inşallah. 1 kerede düzeldi gitti sanıyorsunuz, iki öpüşüp barışıp aldığınız gazla haldır haldır gitmeyin, sonra kendi kendinize çekinir 2.hesaptan konu açmak için yönetime başvurursunuz. Boşan deyince boşanılmadığının herkes farkında, mesele kaybetme korkusunu vermek. Seçeneklerin arasında onun da olduğunu hatırlatmak karşı tarafa. Bu kadar büyütmeyin gözünüzde, sonra adamların kalkan poposunu nasıl indiririm diye düşünüyorsunuz.

Olayı tam olarak böyle mi diye konu sahibine sormak lazım
Bu şekilde olduğunu düşünüyorum tam olarak
Açan kişide zaten aşmak istediği için açmış konuyu bakış açım bu şekilde
Kadını yada adamı aşağılık gibi göstermek mi daha doğru ?
Kimseyi aşağılık gibi göstermeye gerek yok konuyu normalleştirmeye de gerek yok "basit" diyerek. Ki kendisi düşük doz da olsa antidepresan alıyormuş umarım terapiyle de destekliyor ve çözümünü bulur, konu sahibinin diğer konuları da absürt olduğu için garip geldi bize

Sizi bi 4 ay sonra görmeyelim de inşallah. 1 kerede düzeldi gitti sanıyorsunuz, iki öpüşüp barışıp aldığınız gazla haldır haldır gitmeyin, sonra kendi kendinize çekinir 2.hesaptan konu açmak için yönetime başvurursunuz. Boşan deyince boşanılmadığının herkes farkında, mesele kaybetme korkusunu vermek. Seçeneklerin arasında onun da olduğunu hatırlatmak karşı tarafa. Bu kadar büyütmeyin gözünüzde, sonra adamların kalkan poposunu nasıl indiririm diye düşünüyorsunuz.
Siz bahsettiklerinizde tecrübelisiniz sanırım.

Kimseyi aşağılık gibi göstermeye gerek yok konuyu normalleştirmeye de gerek yok "basit" diyerek. Ki kendisi düşük doz da olsa antidepresan alıyormuş umarım terapiyle de destekliyor ve çözümünü bulur, konu sahibinin diğer konuları da absürt olduğu için garip geldi bize
Bencede bu görüşteyim umarım ilaçla terapiyle orta yol bulunur çözümü olur illaki aşılabilir elbet karşılıklı anlayışla
Arkadaşa ve eşine güzel bir süreç diliyorum

Olayı tam olarak böyle mi diye konu sahibine sormak lazım
Bu şekilde olduğunu düşünüyorum tam olarak
Açan kişide zaten aşmak istediği için açmış konuyu bakış açım bu şekilde
Kadını yada adamı aşağılık gibi göstermek mi daha doğru ?
Onlar olayı illaki dramitize edecekler ya.benim zaten piskolojik tedavi alamadığımı nerden biliyorsalar

Ben tecrübeli olsam ne olmasam ne. Sizin hayatınıza etkisi nedir bunun? Yalnız olmadığınızı görüp oh mu çekeceksiniz? Böylesi daha mı kolay?
Emin olabilirsiniz sizin gibi negatiflik saçıp , başkasının kötülüğünü temenni edecek tek temennide bulunmadım
Umarım siz veya başka biri 4 ay sonra 2. Hesaptan böyle tecrübeler yaşamaz :)
Size iyi akşamlar diliyorum

Ben tecrübeli olsam ne olmasam ne. Sizin hayatınıza etkisi nedir bunun? Yalnız olmadığınızı görüp oh mu çekeceksiniz? Böylesi daha mı kolay?
Siz burda herkese yargı akıl dağıtmak yerine eşinizle bozuk cinsel hayatınıza bakın tamam mı! Eşinizle de karıştırmayın herkesi adam belliki seni sevmiyor o yüzden yanaşmıyor yanına çık git konumdan yeter artk benimlede konuşma kimseylede.

Emin olabilirsiniz sizin gibi negatiflik saçıp , başkasının kötülüğünü temenni edecek tek temennide bulunmadım
Umarım siz veya başka biri 4 ay sonra 2. Hesaptan böyle tecrübeler yaşamaz :)
Size iyi akşamlar diliyorum
Kötülük falan temenni etmedim şahsen uyardım ben de. Biraz da geleceği gösterdim diyebilirim. Bunu sadece bu konudan da çıkarmadım. İlk konusu bu olan birine yaklaşımlar daha farklı olurdu. Gerçekleri dümdüz, su katmadan söylemek negatiflik oluyorsa suç bende değil yaşadığınız şeydedir. Söylenmesine dayanamazken içinde nasıl barınıyorsunuz? Anlamıyorum. Size de iyi akşamlar.

Siz burda herkese yargı akıl dağıtmak yerine eşinizle bozuk cinsel hayatınıza bakın tamam mı! Eşinizle de karıştırmayın herkesi adam belliki seni sevmiyor o yüzden yanaşmıyor yanına çık git konumdan yeter artk benimlede konuşma kimseylede.
Eşim beni sevdiği için kendini düzeltti zaten. Çılgınlar gibi muhabbetimiz var uzuun zaman oldu. Sizin gibi bahaneleri ile bir ömür yaşamaya da çalışabilirdi.

Nerden bilebilir ben kendimde bilmiyordum bekarken birileri ile yatacak halim yok ya yalnız uyuyordum
Öyle de hiç mi bir akrabanıza,arkadaşınıza,bir yere yatıya gitmediniz? Hiç mi biriyle uyumadınız yani şimdiye kadar? Uyumamış olsanız bile insan bilir bence ya biriyle uyumayı sevip sevmediğini.

Benim sorunum piskolojik aslında uykuma çok takan bir insanim uyuyama kaygısı yaşıyorum sürekli olarak bu zaten çok zor 22 haftalikta hamileyim evlendigimiz ilk zamanlar zorda olsa eşimle uyuyabiliyordum ama simdi hiç olmuyor bunu ona defalarca söyledim uykuya olan takıntımıda bildiği halde her gün elinde yastığı ve yorganı ile gelip ben bugün seninle yatmak istiyorum diyor.ben piskolojik olarakta aslında o yanımdayken uyuyamycam diye düşünüyorum ve o yüzden o şekilde de oluyor. Her gün aynı konu çok sıkıldım kendimi zorladım kaç kezde ama olmadı uyuyamadim sonra panik atagim geldi.horluyor da bazen zaten ben bunu nasıl aşabilirim sizce ve eşime nasıl anlatcam bunu artk kavga etmeyi düşünüyorum yani anlamiyor çünkü.
Durumun anormal olduğunun farkındasınız,durumunuz hiç iyi değil Esim sevistikten sonra yallah diye beni başka odaya gönderse kendimi kullanılmış hissederim,kendinize o kadar odaklanmişsiniz ki bencilce karşı tarafın tam olarak ne hissettiğini anlamıyorsunuz.Miş gibi yapıyor ama benim sorunum ,ama bennnnnn diyorsunuz.Evliligin ilk aylarinda bunu farkedip çözüm bulmamış,en iyi yolun adamı dehlemek olduğuna karar vermişsiniz.Ne olacak bebeğiniz olunca arada yanına yatmaniz,gece boyu kontrol etmeniz gerekecek onu nasıl hslledeceksinix.Çocugum için katlanirim ama kocama sabrim yok diyorsaniz, Evliliği çok yanlış yerden ogrenmişsiniz......

Hamilelikte zaten çok zor oluyor uyku sizde saatt başı uyanıyormusunuz.

Ben normalde çok deliksiz uyurdum, gece kafayı koy sabah uyan. Hatta eşimin neredeyse üstünde temas ederek uyuyordum hamilelikten önce. Şimdi bir iki kez uyanıyorum, korktuğum için veya tuvaletten; korktuğum için eski pozisyonlarda uyuyamıyorum. Yine de kaliteli uyuyorum açıkcası. Uyumadan önce odayı havalandırmak falan hep yaptığım şeylerdir. Bir de stresten veya uykum gelmediğinden uyanırsam diye kulaklığım başucumdadır genelde.

Madem tek kişi uyumak istiyorsun koltukta da sen yat o zaman 😅 valla kkda kadinlari gördükçe erkeklere üzülüyorum. Adam nikahlı karısıyla yatmak istedi diye azar işitiyor.benim arkadasim da bebekle yatakta yatıyor bahanesiyle kocasını salona gönderdi. Sonra yeni eve ciktilar, bir odayi misafir odası yaptılar adam orada normal yatakta yatmaya başladı. Bilgisayarını falan da kurdu- tam ergen odasi oldu. Derken çocuk çoktan kendi odasina geçti, okuma yazmayı bile öğrendi, sekiz seneye üniveriste çağı gelecek belki evden ayrılacak. Benim arkadaşla kocası hala ayrı yataklarda. Evli gibi değil asker arkadaşı gibiler
Boşanırlarsa mal paylaşımında mı sorun çıkacak; maddi kayıp korkusundan mı boşanamıyorlarmış ? 🤔

X