Eşimle uyuyamıyorum

Benim sorunum piskolojik aslında uykuma çok takan bir insanim uyuyama kaygısı yaşıyorum sürekli olarak bu zaten çok zor 22 haftalikta hamileyim evlendigimiz ilk zamanlar zorda olsa eşimle uyuyabiliyordum ama simdi hiç olmuyor bunu ona defalarca söyledim uykuya olan takıntımıda bildiği halde her gün elinde yastığı ve yorganı ile gelip ben bugün seninle yatmak istiyorum diyor.ben piskolojik olarakta aslında o yanımdayken uyuyamycam diye düşünüyorum ve o yüzden o şekilde de oluyor. Her gün aynı konu çok sıkıldım kendimi zorladım kaç kezde ama olmadı uyuyamadim sonra panik atagim geldi.horluyor da bazen zaten ben bunu nasıl aşabilirim sizce ve eşime nasıl anlatcam bunu artk kavga etmeyi düşünüyorum yani anlamiyor çünkü.
Ayrı yatmak evliliğinizi zarar verir. Bunu çözün psikologa gidin

Evlilikte yatak ayirdigi zaman o evlilik yürümez derler. Cünkü o cift yatak iki es arasinda küskende barisikkende o yataga yatilir. Siz esinle yatmaya alisamadan cocuk yapmissiniz yanlis anlamayin. Cocugu biraz erteleyip esinizle uyumaya alismaya zaman verseydin. Esiniz horluyorsa her gün kendisi de burundan tedavi olmasi gerekir bi doktora gidilmesi sart. Bende 4 ay sonraya alistim insan bi sekil alisiyor, esiniz sizinle uyumak istemesi dogal bir sey. Umarim bu durumu asarsiniz 🙏🏻
Bebek konusunda da eşim çok ısrarcı davrandı ben değil ki.

Bebek konusunda da eşim çok ısrarcı davrandı ben değil ki.
Bebek kararı iki ebeveynin kararı ile verilir. Buradaki üyelere de bayılıyorum hemen her soruda eşim istedi. Eşiniz istedi de sizin iradeniz yok mu güzel kardeşim. Hazır hissetmiyorum öncelikle aşmam gereken sorunlar var diyebilirsin mesela. Aynen eşin istedi.

Bebek kararı iki ebeveynin kararı ile verilir. Buradaki üyelere de bayılıyorum hemen her soruda eşim istedi. Eşiniz istedi de sizin iradeniz yok mu güzel kardeşim. Hazır hissetmiyorum öncelikle aşmam gereken sorunlar var diyebilirsin mesela. Aynen eşin istedi.
Benim sorunlarımı görmüyormuydu kendisi de yine birlikte uyuyamiyorduk biz .

Çok iyi anlıyorum aynı durumu yaşadığım için.
Ben önceleri kas gevşetici gibi ilaçlar alırdım yatmadan önce uyuyabilmek için, sonra çok uzun bi ara ayırdık yatakları hatta odaları( bir konumda bahsetmiştim) şimdilerde tekrar birleştirmeye çalışıyoruz ama aşırı rahatsız oluyorum, alışırım diye diye alışmaya çalışıyorum.
Bir de ona odaklanmamaya çalışıyorum, yani odak noktası o olduğu zaman cidden nefes alması bile batıyor, ama ayrı yatmak evlilik için hiç sağlıklı değil bunu da yaşadım.
Evliliği sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için katlanmaya çalışıyorum desem daha doğru olur gibi 😕
Ayrı yatmanın evliliğe zararlari nedir. Duymuştum bunu ama tam etkisini de bilmiyorum

Evet maalesef ki aslında güzelce anlatınca ikna oluyor ama bi kaç gün sonra yine aynı şeyi yaşıyoruz. Buradaki çoğu kadının zihniyetinin ne kadar korkunç olduğunu gördüm ürperdim yani ben sağlık açısından eşimle uyuyamıyorum diye beni aldatsa da hakkı var boşansada hakkı varmış öyle diyorlar .
Bizim de cinsellik sorunu olmuştu eşimle. O da bana güzelce anlatıyordu noldu en sonunda bi cartladım buna sen çocuk mu oyalıyon diye karşılıklı çirkinleştik, 1 hafta konuşmadık her şey bitme noktasına geldi de aldı aklını başına çözüm buldu. Hanımefendi eşiniz sizi seviyor da çekiyor diye üstüne yükleniyor da yükleniyorsunuz ama herkesin bir sabrının sınırı var, yarın bi gün siz çözmeye çalışırsınız da eşim kadar şanslı olmayabilirsiniz zamanlama konusunda.

Bizim de cinsellik sorunu olmuştu eşimle. O da bana güzelce anlatıyordu noldu en sonunda bi cartladım buna sen çocuk mu oyalıyon diye karşılıklı çirkinleştik, 1 hafta konuşmadık her şey bitme noktasına geldi de aldı aklını başına çözüm buldu. Hanımefendi eşiniz sizi seviyor da çekiyor diye üstüne yükleniyor da yükleniyorsunuz ama herkesin bir sabrının sınırı var, yarın bi gün siz çözmeye çalışırsınız da eşim kadar şanslı olmayabilirsiniz zamanlama konusunda.
Eşimin beni sevdiğini biliyorum bende onu çok seviyorum tabiki.Sizin anksiyete panik atak gibi bir rahatsızlığınız varmi yoksa benim yaşadıklarımı korkularımı anlamanız çok zor.

Eşimin beni sevdiğini biliyorum bende onu çok seviyorum tabiki.Sizin anksiyete panik atak gibi bir rahatsızlığınız varmi yoksa benim yaşadıklarımı korkularımı anlamanız çok zor.
Yıllardır bitmeyen depresyonla cebelleşiyorum ben. Bazen öyle zamanlar oluyor ki bütün vücudum uyuşuyor, etime sanki tuz ruhunu atmışlar öyle bi yanıyor. Ama o olunca hepsi yalan oluyor. Sizin eşinizi sevmediğinizi düşünüyorum o yüzden, bunun dışında da adama berbat davranıyorsunuz. Her şeye de hastalığını bahane edenleri ciddiye alamayacak kadar çektim derdi.

Evet maalesef ki aslında güzelce anlatınca ikna oluyor ama bi kaç gün sonra yine aynı şeyi yaşıyoruz. Buradaki çoğu kadının zihniyetinin ne kadar korkunç olduğunu gördüm ürperdim yani ben sağlık açısından eşimle uyuyamıyorum diye beni aldatsa da hakkı var boşansada hakkı varmış öyle diyorlar .
Öyle bir hakkı yok tabiki de ne alakası var beğenmiyorsan yolları ayırır

Bizimde ailemizden biri de panik atak hastası ama o hep bize tutuyor ne hikmetse. Kankileri olunca döktürüyor valla, enseye parmak g.te şaplak muhabbetleri var. Sofralar hazırlar, her şeylerine koşturur, ama bizi 40 yılda bir davet eder, bizim hazıra bulduğu yerde konar. Nazının geçtiğine hayatı dar eder, ama saçma sapan davranırsa kaybedeceğini bildiği birine miyavlar. Sizde de o durum var biraz sanki.

Ben sizin lohusalığınızı düşünemiyorum, bebek olduktan sonra tuvalet paspasında yada düğünde bile ölü gibi uyuyabileceğimi düşündüm. Bebeğimi de hep sesli ortamlarda uyuttum. Şuan salonda otururken bile uyutabiliyorum. Başka odaya geçme derdi yok. İlk aylar da sürekli nefes alıyormu diye kontrol ediyordum, keşke nefes alışverişini duysam hep. Belki bebek sayesinde alışırsınız.

Ben sizin lohusalığınızı düşünemiyorum, bebek olduktan sonra tuvalet paspasında yada düğünde bile ölü gibi uyuyabileceğimi düşündüm. Bebeğimi de hep sesli ortamlarda uyuttum. Şuan salonda otururken bile uyutabiliyorum. Başka odaya geçme derdi yok. İlk aylar da sürekli nefes alıyormu diye kontrol ediyordum, keşke nefes alışverişini duysam hep. Belki bebek sayesinde alışırsınız.
İnşallah bende onu düşünüyorum bebeğim doğunca tüm ilgi odağım o olurda uykuma fln takılmam ben ne kadar yorgun olsamda eşimle aynı yatağa girince uyuyamıyorum piskolojik olarak.

Hamilelik yüzünden olabilir mi acaba , normalde ben de eşimle yatıyordum rahatsız olmadan ama şimdi yatamiyorum. Ses takıntısı olan biriyim sadece eşimle uyuyabiliyordum eskiden , hamile kaldıktan sonra onunla da uyuyamıyorum başka odaya gidiyorum 😂

Hamilelik yüzünden olabilir mi acaba , normalde ben de eşimle yatıyordum rahatsız olmadan ama şimdi yatamiyorum. Ses takıntısı olan biriyim sadece eşimle uyuyabiliyordum eskiden , hamile kaldıktan sonra onunla da uyuyamıyorum başka odaya gidiyorum 😂
Hamile olmadan önce de yatamıyordum ki ben.
Cok takıntılıyım maalesef ki

Benim eşim normalde horlamazken bir ay önce horlamaya başladı 5 senedir evliyim ve inanın kaliteyi etkiledi. ve bende hamileyim bi geceyi koltukta uyuyarak geçirdim ama eşime tepki vermemiştim çünkü sağlıksal bir şey diye düşündüm . Koltukta uyuduğum gecebini sabahı doktor randevusu almıştı doktorla konuşana kadar 3 günü vardı ve şu burun bantlarından alıp geldi eve. Taktığı gibi hiç horlamadı doktorla görüştü şimdi bir uyku testi yapılacak önemli bir şey diye mi. Doktora gitmesini bant almasını ben istemedim ama eşimde benden ayrı uyumamak için aynı gün aksiyon aldı. Açıkçası farklı yollar deneyip yatakları ayırma son aşama olması saha iyi değil mi? Ben uyku tutmayınca ağrım olunca kulaklık takıyorum tekli podcast falan dinlerken uyuyakalıyorum yatakta ama yataktan çıkmak istemiyorum başka yere gitmek vs. Birlikte uyumak , birlikte uyanmak vs bence gerginliği de azaltan şeyler. Kulaklık takıp bir şeyler izleseniz belki stresiniz azalır

X