Eşim bana ev işinde destek olmuyor

Canım benim eşimde önceden çok ayrım yapardı ben çalışıyorum sen evdesin gibi . Ama şu son zamanlarda Allah razı olsun oğlum beni çok yoruyor oda insafa gelmiş herhalde çok yardımcı oluyor 😂 oglumu 10 da uuutuyorum 11 de ben pert hooobaaaa geri sabah 7 de ayakta 😂
Nekadar yoruldugunu demek görüyor ki kiyamiyor…valla rabbim sanada kolaylik versin cocuk büyütmek kolay is degil… benim esim cok iyidir ama rahat bi yapiya sahiptir pek bisey yapmaz evin icinde .. kadinin görevi gibi görür ama yapmamis olsamda bisey demez ..ben rahat olmadigim icin dayanamiyorum ve devamli üsteleniyorum herseyi bu sefer söylenince onu pek kaldiramiyor :KK70: herkesin eksileri artilari vardir iste ama önemli olan sey iyi yönlerini unutmamak ..

Eşimle son zamanlarda cok tartısıyoruz. Evin icerisinde bana hic desteği yok. Üstelik bende işe giden bi bayanım ve evin işini bana yüklüyor devamlı.yemek temizlik vs. Ben ondan cok bişey beklemiyorum sadece kendi cıkardıgını kaldırsın veya yaptıgı düzensizligi toparlasın istiyorum. Devamlı arkasını toplamaktan yoruldum. Lafta calışmayı bırakmamı söylüyor ama öyle kolay bunu yapmayacagımı da biliyor. Artık bişey yapmayınca bende tepki gösteriyorum oda bunu kaldıramıyor.
Sizler bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her iki tarafta calısıyorsa evin işide paylasılması gerekilmiyor mu?
Bu arada bende calısıyorum dedigimde cevabı su oluyor: “ evin giderlerini ben karsılıyorum senin kazancın kendine” halbuki o parayı bende ilerde ev alırsak diye ona biriktiriyorum.
Kusura bakmayın ama canı çıkana kadar çalışan insanların haftada en azından bir kadın cagirmama israrlarini anlamıyorum. Hayat geçiyor farkında misiniz ? Siz yiranip gideceksiniz madem adam bir işin ucundan tutmuyor kadın tutacak senin yukunu hafifletecek.( Adam yüzde bir milyon haksız o ayrı konu)

Nekadar yoruldugunu demek görüyor ki kiyamiyor…valla rabbim sanada kolaylik versin cocuk büyütmek kolay is degil… benim esim cok iyidir ama rahat bi yapiya sahiptir pek bisey yapmaz evin icinde .. kadinin görevi gibi görür ama yapmamis olsamda bisey demez ..ben rahat olmadigim icin dayanamiyorum ve devamli üsteleniyorum herseyi bu sefer söylenince onu pek kaldiramiyor :KK70: herkesin eksileri artilari vardir iste ama önemli olan sey iyi yönlerini unutmamak ..
Kız ben istemem sürekli iş yapan erko. İhtiyacım olunca yapsın yeter vala😀

Mutfak ev işi temizlik kadına tapulu zaten 😒Eşine bakamayacak ise evlenmeyecekti, karısının parasına mı güveniyor? Sakın işi bırakma. Çağır eve iki gün yardımcı ver yarısını de madem öyle, bu kadar hesap kitap yapıyorsa çocuk planını ertele iyi düşün...
Yok yok biraz yanlis anladin maddi konuda benden hic bi beklentisi yok …bana bisey harcatmaz o yüzden de der ki ..evde pek yardimci olamiyorsamda senin calistigin kendine ben senden maddi acidan hic bisey beklemiyorum…sen calisma evinle ilgilen ben calisirim diyor… ama ben calisdigimi sonucta ikimiz icin biriktiriyorum cünkü ilerde ev alma hayalimiz var .. bunu kendi istegimle yapiyorum allah var hic bi zaman evli olmamiza ragmen o yanimdayken bile benim parami kabul etmiyor.. onun beklentisi olmazsa bile ben bizim gelecegimiz icin biriktiriyorum tabi

E madem senin kazandığına dokunmuyor alsana eve kendi kendine ev temizleyen robot supurgelerden. Haftada bir de genel temizlik için birini alırsın. Bir gelişinde dolapları temizler, bir gelişinde camları temizler vs evin çiçek gibi olur düzen oturunca.
Yurtdisinda yasiyoruz öyle türkiyedeki gibi gündelikce falan islemiyor burda pek

E madem senin kazandığına dokunmuyor alsana eve kendi kendine ev temizleyen robot supurgelerden. Haftada bir de genel temizlik için birini alırsın. Bir gelişinde dolapları temizler, bir gelişinde camları temizler vs evin çiçek gibi olur düzen oturunca.
Yurtdisinda yasiyoruz öyle türkiyedeki gibi gündelikce falan
Kusura bakmayın ama canı çıkana kadar çalışan insanların haftada en azından bir kadın cagirmama israrlarini anlamıyorum. Hayat geçiyor farkında misiniz ? Siz yiranip gideceksiniz madem adam bir işin ucundan tutmuyor kadın tutacak senin yukunu hafifletecek.( Adam yüzde bir milyon haksız o ayrı konu)

Yurtdisinda yasiyoruz ve burda öyle kadin tutmak falan zor bulamazsin kimseyi ..o kültür burda yok herkes kendi evini kendi temizler ..kimse özel evlere gitmez temizlige

Var tabiki ama onlar anlasmali yani su su gün gel bugün gelme o sekilde islemiyor… ki temizlikciye gerek duymam.. ben kendim yapmayi tercih ederim esim destek olsun bana yeter
Olmuyor ama ? Güzelce konusmussun olmamış ,kavga etmişsin olmamış ? Sen yiprandiginlankalacaksin diye üzüldüm. Yoksa sen bilirsin.

Çalıştığım zamanlarda eşimle görev dağılımımız vardı temizlik onda yemek bendeydi, şimdi bebeğimiz olduğu için birkaç aydır evdeyim hala temizlik onda yemek bende. Yemeği de beklemiyor bebekten dolayı ama ben yine de yapmaya çalışıyorum bebeğimin uyuduğu sürelerde. Bunları yapmayıp yan gelip yatan anlayışsız bir eşim olsaydı muhtemelen eski eşim olurdu. Size tavsiyem ya siz de hiçbir iş yapmayın onun gibi ya da işi bırakın o çalışıp eve para getirsin siz ev işlerini yapın.

toplama . çok netim
onun yarattığı dağınıklığı asla toplama
boklu donu, kokmuş pijaması bıraktığı yerde kalsın
leşlikten rengi değişmiş çorabı vs
asla toplama alıp makineye de atma . yıkanmasın zaten farkedecek bu durumu
neden kaldırmadın derse de ben senin hizmetçin değilim kendi arkanı kendin toplaman lazım
toplamazsan ben de ellemem de geç
bunu neden yapmıyorsun ? korkuyor musun ?
Burda yanlis anlasilmalara sebep olmak istemiyorum😂 Pis bi insan asla degildir inanilmaz bakimli ve hijyenlidir… ama gelelim ki ev düzenini iste orda biraz daginik cünkü evlenene kadar herseyiyle ailesi ilgilendi .. biz esimle konusabiliyoruz cok sükür benden calismamami istiyor cünkü yoruldugumu görüyor ben ama isimi birakmak istemiyorum o yüzden bu konuda ortak karar almak bazen zor oluyor … biz birbirimizi cok seviyoruz …bu ev konsuyla ilgili sıkıntılarımız oldu ve ben insanlarin görüsünü merak ettigim icin bu sayfayi actim..bazı yorumlar cok cok farklı boyutlara gidiyor ..cok sükür öyle cözülmicek problemlerimiz yok

Eşimle son zamanlarda cok tartısıyoruz. Evin icerisinde bana hic desteği yok. Üstelik bende işe giden bi bayanım ve evin işini bana yüklüyor devamlı.yemek temizlik vs. Ben ondan cok bişey beklemiyorum sadece kendi cıkardıgını kaldırsın veya yaptıgı düzensizligi toparlasın istiyorum. Devamlı arkasını toplamaktan yoruldum. Lafta calışmayı bırakmamı söylüyor ama öyle kolay bunu yapmayacagımı da biliyor. Artık bişey yapmayınca bende tepki gösteriyorum oda bunu kaldıramıyor.
Sizler bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her iki tarafta calısıyorsa evin işide paylasılması gerekilmiyor mu?
Bu arada bende calısıyorum dedigimde cevabı su oluyor: “ evin giderlerini ben karsılıyorum senin kazancın kendine” halbuki o parayı bende ilerde ev alırsak diye ona biriktiriyorum.
Tam da konunuzu görmüşken ben size kendi uyguladığım bir yöntemden bahsedeyim,belki sizde denersiniz faydası olur. Dayanması biraz zor ve rahatsız edici olsada, aynı şeyleri hemen hemen bende bazen yaşadım. Eşime resti çektim birgun. Bayağı konuştum baktım olmuyor yardım etmedi bende grev yaptım. Temizliği bir süre sabredip salın. Tam bırakmadım ama kabataslak kendi ihtiyaclarimi karşılayacak şekilde yaptım öyle soylim. Birden yapamazsaniz mesela kademe kademe arttırın. Her anlamda,çamaşır yikarken mesela düzelmedi mi onunkini ayırın yikamayin,yemek kendinize kadar yapın vs.Ben hepsini uygulamaya gerek kalmadan baktim eşim rahatsız oldu. Süpürgeyi aldı geldi başladı supurmeye. Ben bisey demeden üstelik. Böyle örnek verdim ki sizde anlayın diye. Kimseye hizmetçi dogmadik evelallah. Sizde yapmayın zorla

Eşinizin huyu belli. Sırf bu huyu yüzünden boşanmayacağınıza göre ya kabullenip bu şekilde devam edeceksiniz ya da temizlik şirketiyle anlaşacaksınız. Yaşadığınız ülkede engelli, yaşlı, hasta insanlar yok mu? Onlar nasıl hizmet alıyorsa siz de benzer şekilde alırsınız. Eşinizi değiştirmekten çok daha kolay olur.

Burda yanlis anlasilmalara sebep olmak istemiyorum😂 Pis bi insan asla degildir inanilmaz bakimli ve hijyenlidir… ama gelelim ki ev düzenini iste orda biraz daginik cünkü evlenene kadar herseyiyle ailesi ilgilendi .. biz esimle konusabiliyoruz cok sükür benden calismamami istiyor cünkü yoruldugumu görüyor ben ama isimi birakmak istemiyorum o yüzden bu konuda ortak karar almak bazen zor oluyor … biz birbirimizi cok seviyoruz …bu ev konsuyla ilgili sıkıntılarımız oldu ve ben insanlarin görüsünü merak ettigim icin bu sayfayi actim..bazı yorumlar cok cok farklı boyutlara gidiyor ..cok sükür öyle cözülmicek problemlerimiz yok
çalışmamanızı istiyor çünkü yoruluyorsun diyor
ev işinlerinde yorulduğun için destek olmasını istiyorsun, ama kabul etmiyor.
bu ne yaman çelişki...

X