Eltiler arasında haksızlık

Kvde ne hakla size kizabilir bagirip cagirabilir? Sesini yukselttiginde benimle bu sekilde konusamazsin anne diyin sinirini bilsin mesafe koyun kalmak istediginde musait degilim diyin madem o bahane buluyor sizde bulabilirsiniz eltiyle olan iliskisini takmamaya calisin ama size olan davranislarina ceki duzen vermesini saglayin

Hayır söyleyemez !!! Hayır gelemez !!!
Ben ezik değil dik başlı olduğum için sevilmedim.
Eşim daha naiftir aslında hatta eşime niye bu kadar şımarttın derler benim için 😂😂😂
İşte konu sahibi sizinle aynı durumda değil çizgisini çekememiş resmen avuçlarının içinde muamelesi yapılıyor

İşte konu sahibi sizinle aynı durumda değil çizgisini çekememiş resmen avuçlarının içinde muamelesi yapılıyor
Bende tam olarak ondan bahsettim aslında.
Mevzu gelinler değil !!! Görüyorsunuz ki avuç içinde görülende sevilmiyor, dik başlı olanda.
Eğer sevilen oğlu değilse. Oğlunu severse kayınvalide kayınpeder gelini de seviyor.
Eşime bunu taaa 17 yıl önce söyledim ama yeni idrak etti. Ne diyelim geç olsun güç olmasın.

Sizin durumunuz ekonomik imkanlar daha çok evlat kayırma kayınvalideniz ağzını açıp size her türlü lafı söyleyebiliyor mu? Kafasına estiği gibi evinize geliyor mu? Yaşlanınca direk bakıcısı olacağınızı söylüyor mu? Eğer bunlar evet’se sizin zaten çalışmış çalışmamışlık durumunuz yok yapı olarak sinik birisinizdir eşinizde öyleyse ezer de ezerler.
Maalesef hepsinin cevabı evet.

Sınırımı baştan koyamadığım için, şimdi yaptığım her tepki, tartışmaya ve kavgaya dönüyor. 22 yaşında evlendim, şimdiki aklım olsaydı keşke

Mevzu gelinler değil !!! Görüyorsunuz ki avuç içinde görülende sevilmiyor, dik başlı olanda.
Eğer sevilen oğlu değilse. Oğlunu severse kayınvalide kayınpeder gelini de seviyor.
Eşime bunu taaa 17 yıl önce söyledim ama yeni idrak etti. Ne diyelim geç olsun güç olmasın.
Kaynım daha dik başlı, annesini dinlemez, hatta laflarıyla hep annesini üzer. Benim eşim annesini dinler, ne derse yapar, üzmez, hep onunla aynı fikirdedir, ama gelin görün ki maalesef hep üzen taraf daha değerli olur, bunu anlamıyorum işte.

Merhabalar. Bir tane eltim var, aramız iyidir, birbirimize karşı hep saygılı olduk, kırmadık. Sorun kayınvalide. Eltim ve benim aramda haksızlık olduğunu düşünüyorum. Onu hep yemeğe çağırır, yemek götürür, yoğurdunu bile o yapar, hastalandığında bakar, hiç gocunmaz, ona karşı çok naziktir, bir kere bile ona kızdığını bağırdığını görmedim, hep güler yüz gösterir. Ona neredeyse her hafta kıyafet diker, çocuğuna bakar. Ben doğurduğumda şöyle demişti: "sakın çocuğunu bana bırakıp çalışmayı düşünme". Ama maşallah eltiminkine bakıyor. Eltim çalışıyor. Konu açılınca da bana da iyi geliyor, bana eziyetleri olmuyor hoşuma gidiyor diyor. Ben hiç ondan bişey beklemiyorum, çünkü istediğimi zorla yapıyor gibi geliyor. Yapmıyor da zaten. Benim iki çocuğum var, benim yardıma daha çok ihtiyacım var. Ben büyük gelinim bu arada. Bana gelir hep dert anlatır, eltimde kaynımda beğenmediği bişey olunca gelir dedikodusunu yapar. Ama asla onların yüzüne söylemez. Kendi de diyor beni dinlemiyorlar diye ama maşallah ben en ufak bi hata yapayım, kızmaya bağırmaya çağırmaya yer arar, herşeye alınır, hemen surat asar. Yani ben uzak durmaya çalışıyorum ikisinden de. Ama olmuyor işte, onlar geliyor görüşmek istiyor, ben çağırmadıkça gitmiyorum. Kayınvalidem hep gelir kalmak ister bende, ama beni çağırmak istemez. Gitmek istediğimizde bahaneler bulur, kendi bana dedi misafir istemiyorum diye. Bunları düşünmek, takmak bile istemiyorum ama bu düşüncelerle başa da çıkamıyorum. Özellikle bana kızmasına tahammülüm yok. Hep bana karışır, eltime karışmaz. Ana sebebin kocalarda olduğunu düşünüyorum ama kocamı da bi anda değiştiremiyorum. Kocam beni korumaz, kaynım eşini çok güzel korur kollar. Sizin de bana yardımcı olacak yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada eltimin ailesi zengin. Ev araba ofis eşyası hep onlardan. Belki bu yüzden mi eltimi daha çok kayırıyor sizce?
Siz mesafenizi koruyamamissiniz. Yumuşak yüzlü olanlar hep ikinci planda kalır.

Kaynım daha dik başlı, annesini dinlemez, hatta laflarıyla hep annesini üzer. Benim eşim annesini dinler, ne derse yapar, üzmez, hep onunla aynı fikirdedir, ama gelin görün ki maalesef hep üzen taraf daha değerli olur, bunu anlamıyorum işte.
Yavrum neden anlamaya çalışıyorsun sal gitsin.
Mantık arama yaptıklarında yok çünkü.
Yıllarca üzdüm kendimi neden sevmiyorlar beni hiç bişey yapmadım ben onlara diye.
Şimdi diyorum ne salaksın.
Sevmezse sevmesinler ya amannnn sevdikleri ile mutlu olsunlar.

Kvde ne hakla size kizabilir bagirip cagirabilir? Sesini yukselttiginde benimle bu sekilde konusamazsin anne diyin sinirini bilsin mesafe koyun kalmak istediginde musait degilim diyin madem o bahane buluyor sizde bulabilirsiniz eltiyle olan iliskisini takmamaya calisin ama size olan davranislarina ceki duzen vermesini saglayin
Kalmak istiyorum demiyor ki. Geçen gün eşimi aramış, ben gelecem demiş, eşim de haber verdi, annem gelecek diye. sonra kayınvalidem beni aradı gelebilir miyim çocukları özledim dedi, yani nasıl hayır diyebilirim. akşam geldi, sonra eşime diyor ben kalacam. Ben de ters ters baktım, ama kadın hiç alınmıyor bile. İlk evlendiğimiz zamanlar, çocuklar yokken, ben çalışıyorken bile haftasonları gelip bizde kalıyordu, eşim de çok memnundu, hiç o da demedi yeni evliyiz bilmem ne. Kayınvalidem dul bu arada. Ama eltime gidip kalmaz, çok ısrar ederlerse kalır. Yani kadın bütün herşeyi bende denedi yaptı etti, eltime hiçbişey yapmadı. Bu haksızlıklar işte beni çok yoruyor

Yavrum neden anlamaya çalışıyorsun sal gitsin.
Mantık arama yaptıklarında yok çünkü.
Yıllarca üzdüm kendimi neden sevmiyorlar beni hiç bişey yapmadım ben onlara diye.
Şimdi diyorum ne salaksın.
Sevmezse sevmesinler ya amannnn sevdikleri ile mutlu olsunlar.
Yani ben de banane demek istiyorum ama bir araya geliyoruz maalesef, keşke görüşmesek hiç

Valla gelini sevsin sevmesin bunlar önemli değil önemli olan şey saygıdır. Evlat ayrımınıda evlat olan düşünecek halinden memnunsa onada yapacak bir şey yok. Kayınvalide/görümce beni sevmiyor diğerine fazla yaptı fazla ilgilendi vs bunlar çok boş şeyler bunları dert edinmek saçma saygısı varsa sınırlarını biliyorsa nezaket çercevesinde iletişim varsa kime ne yaptığını zerre umursamam isterse yoluna gül döksün bileklere kadar altın taksın banane yani

Eşler de önemli faktör ama tabi ki zengin diye de bu şekilde yapıyordur. Karşı tarafın ailesinden çekiniyordur.

Valla gelini sevsin sevmesin bunlar önemli değil önemli olan şey saygıdır. Evlat ayrımınıda evlat olan düşünecek halinden memnunsa onada yapacak bir şey yok. Kayınvalide/görümce beni sevmiyor diğerine fazla yaptı fazla ilgilendi vs bunlar çok boş şeyler bunları dert edinmek saçma saygısı varsa sınırlarını biliyorsa nezaket çercevesinde iletişim varsa kime ne yaptığını zerre umursamam isterse yoluna gül döksün bileklere kadar altın taksın banane yani
Saygısı varsa ve sınırlarını biliyorsa demişsiniz, bunlar da yok işte, o yüzden çekilmez bir hal alıyor

Ben hep evdeyim, çalışmıyorum, iki çocuğuma bakıyorum. Yani onlara göre benim müsait olamama gibi bir lüksüm yok, müsait değilim dersem büyük kavga çıkar
kavga mı?
gerekirse kavgayı göze alacaksınız
eşiniz bişey dediğinde de sahip çıktıklarına gitsinler aşkım ben ancak kendi aileme yetiyorum vs diyebilirsiniz

şuna bak yaa hizmetçilik siz.. keyif diğeri

X