Düğünüme 20 Gün Var ve Çok Mutsuzum

Bir insan bir şeyi istemeyip tepki gösterebilir, kaldı ki düğün sevmeyen bir insan için evet zor olur haksız değilsiniz ama sizin nişanlınıza kaynananıza olan sinirinizi burdaki insanlar çekmek zorunda mı? Ünlem işareti koydukça haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz herhalde de tanımadığınız etmediğiniz insanlarla duygularınızı regüle ederek konuşamıyor gibisiniz burdan bakınca.

Herkese selam. Benim düğünüme tam 20 gün var ve ben çok mutsuzum bir yanım evlenmek istiyor ama diğer yarım evlenmek istemiyor. Bir kaç gün evvel nişanlimla şöyle bir sorun yaşadık ; (bundan dolayi düştüm aslında birazda ) . Nişanlim bulunduğumuz ilin köylerinden birinde yaşıyor. Bilirsiniz köylerde yaşayan insanlar daha çok adetlerine düşkün olur. Benim kaynanamda acayip adetci birisi öyle böyle değil ama. Onlarin köyden bir tanıdıklarının düğünü vardi bende düğünleri, oynamayi dans etmeyi sevmiyorum bu sebeple nişanlıma düğüne katılmak istemediğimi söyledim. Sebep olarakta, sen oynamak ve dans etmek istiyorsun bense istemiyorum. Dans etsek oynasak ben mutsuz oluyorum, otursak sen surat asıyorsun en iyisi ben gelmeyeyim ve arada kalmayalım dedim. Tiripli şekilde tamam gelme ama annem duyunca çok üzülecek dedi. Bende ona benim gelipte mutsuz olmam değilde annenin üzülmesi mi senin için önemli yani ben üzülebilirim ama annen üzülmesin öyle mi dedim ve tabikide kavga ettik. Düğüne 20 gün kala farklı kişiler yüzünden bu şekilde davranmasi beni cok kırdı ve onunla 2 gün konuşmadım. Daha sonra bu olayı annesine anlatmış Maral Düğüne gelmeyecek demiş. Anneside beni aradi ( normalde hic kavga ara bozukluğu vs yoktur aramız da). Kaynanam ısrarla düğüne gitmem gerektiğini herkesin beni görmesi gerektiğini gitmezsem üzüleceklerini söyledi. Ama asla gel kızım oynamasanda oturursun demiyor. Ben mutsuz olduğumu ve gitmek istemediğimi Oğuzhanın beni cok kırdığını anlatmaya başladım. Devamlı benim oğlum yapmaz öyle şey benim oğlum demez öyle şey demeye başladı. Sadece saygı duymanizi bekliyorum dedim bu defada benim çocuğum saygisiz değil dedi. Ne desem oğlunu savundu bana söz düşürmedi resmen yaklaşık 30 dk bu şekilde konuştuk artik en sonunda ben daha fazla konuşamayacagim görüşürüz dedim ve kapadım. Sonra nişanlim beni aradi özür diledi, ona artik bir cekirdek aile olduğumuzu ve benim birinci planda olmam gerektiğini söyledim. Haklisin dedi bir daha olmayacak dedi. Ama ben bir tık ailesinden de ondanda soğudum ve cok mutsuzum gerçekten bir çıkmazda hissediyorum. Tüm evimiz dizildi, gelinlik hazır, balayi hersey ama hersey hazır. O kadar ne yapacağımı bilmez haldeyim ki anlatamam..
Geliyor gelmekte olan.. hem de ne biçim. Sen duygularını anlatamaya çalışırken kadın ne dediğini bile anlamadı muhtemelen. Bu kadar aynı frekansta olmayıp o aileden adama da aşık olunur mu, olunuyor işte.. zorlanırsın evlilikte diyeceğim de zorlanmayan mı var bide..

Ağrısız başa ağrı :KK70:
Gideydin düğüne iki tur döneydin oturup meyve suyunu içip döneydin, düğün öncesi ne gerek var atraksiyona. Hadi oynamadın, senin oyun oynamak istemediğini biliyorlardır adet yerini bulsun diye iki ısrar eder bırakırdı. Çocuk da nişanlısı ile oynamak istiyor nesi garip? Şimdi sen düğüne 20 gün var diyorsun, müzikli ise tam olarak düğünde ne yapmayı düşünüyorsun .
Allah aşkına kendi düğününde suratı 5 karış olup erkek tarafına gözleri ile ateş eden gelinlerden olma 😁 ölene kadar senin düğünü anlatırlar o böyle yaptıydı diye tüm köy..

Benim sana kızdığım nokta şu bu çocukla evleniyorsun eyvallah, anası babası ve çocuğun kültürel yapısını biliyorsun sonrasında sana arıza çıkarakacak ise ne demeye bu noktaya geliyorsunuz. Yetiştiği ortama sırt mı çevirsin?
Bazı konu açanlar da bana değer vermediler hiç bir adeti yapmadı diye ağlar burda , sen de yaptı diye sitem ediyorsun..
Kadının toplumda sana değer verdiğini gösterme şekli bu, bunu böyle öğrenmiş onu yapıyor 🤷🏻‍♀️
Evlenmeden çekirdek aile muhabbetine girip anan mı ben mi davasına girme zararlı çıkarsın, ortada dişe dokunur olay yok burada yazdığına göre...
Düğün stresi ile başka konulardan yükselmeye gerek yok, sonra bunlar temcit pilavı gibi çıkar çıkar önüne gelir sakin ol, güzel heyecanlı anlarını boşuna kötü anılara dönüştürme keyfini çıkar takma

Siz evlenin, bir ay sonra yeni konu açmaya bekleriz. Her şeyi bildiğini sanan teyze dediklerinizden yardım istersiniz. Belki de kayınvalideniz yardım ister. Kim bilir?
Allah sizin gibi kadın düşmanlarindan korusun tek diyebilecegim bu ben zaten illa ki hep benim dediğim olsun diyen tiplerden veya istediğim yapılmayinca cirkeflesen tiplerden değilim, zaten herşeyi bana kendi ailem gerekli yasa kadar sağladı sonrasında da kendim iyi mertebelerde kazanıyorum ve sağlıyorum. Ben bu zamana kadar istedikleri gibi cemiyetlere katildim elimden geldiğince zaten köylerindeki teyzeler filan bana bayılıyor hep anlatırlarmış kendi arasinda öyle iyi gelin böyle iyi gelin diye sadece tek bir düğüne katilmak istemediğimi belirttim ayni sizlerinde yaptığı gibi bana bir anda herkes tepki gösterdi birbirmize saygı duymak bu kadar zor değil hanımlar bu kadar düşman kesilmeyin birden insan buraya yazarken bir destek bekliyor iç rahatlatıcı cümleler bekliyor zaten çoğu insan yaninda yakındakilere anlatamadiklarini yazıyor buraya ama gel gelelim o kadar alışmışsiniz ki tanımadığınız insanları olmayacak yerlerden vurup saldırmaya cidden Allah korusun sizin gibilerden 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Neredeyse 40 yaşında, 10 yıllık evli biri olarak söylüyorum. Bana da söylemişlerdi de aşkımız büyük demiştim, neyin büyük olduğunu gördüm :KK70:
Bu yapılan fedakarlıklar, kendinden ödün vermeler hiç bitmeyecek ve bir gün "yapmasaydın" denecek.
Aynen öyle

Allah sizin gibi kadın düşmanlarindan korusun tek diyebilecegim bu ben zaten illa ki hep benim dediğim olsun diyen tiplerden veya istediğim yapılmayinca cirkeflesen tiplerden değilim, zaten herşeyi bana kendi ailem gerekli yasa kadar sağladı sonrasında da kendim iyi mertebelerde kazanıyorum ve sağlıyorum. Ben bu zamana kadar istedikleri gibi cemiyetlere katildim elimden geldiğince zaten köylerindeki teyzeler filan bana bayılıyor hep anlatırlarmış kendi arasinda öyle iyi gelin böyle iyi gelin diye sadece tek bir düğüne katilmak istemediğimi belirttim ayni sizlerinde yaptığı gibi bana bir anda herkes tepki gösterdi birbirmize saygı duymak bu kadar zor değil hanımlar bu kadar düşman kesilmeyin birden insan buraya yazarken bir destek bekliyor iç rahatlatıcı cümleler bekliyor zaten çoğu insan yaninda yakındakilere anlatamadiklarini yazıyor buraya ama gel gelelim o kadar alışmışsiniz ki tanımadığınız insanları olmayacak yerlerden vurup saldırmaya cidden Allah korusun sizin gibilerden 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Siz öncelikle beklentiniz dışında yorum yapan insanlara saygısızlık etmemeyi öğrenin ondan sonra saygı bekleyin. Saygıdan bahsederken burada insanlara insan olun yorumları yapmanız çok ironik. Her neyse, sizinle tartışacak değilim. Haftasonu köye gitmek zorunda mıyım? şeklinde açılacak konularınızı bekliyoruz ama yorum yapmayacağız her şeyi bildiğimizi sanan teyzeler olduğumuz için.

ben yanlış değilsem

Neredeyse 40 yaşında, 10 yıllık evli biri olarak söylüyorum. Bana da söylemişlerdi de aşkımız büyük demiştim, neyin büyük olduğunu gördüm :KK70:
Bu yapılan fedakarlıklar, kendinden ödün vermeler hiç bitmeyecek ve bir gün "yapmasaydın" denecek.
Ben bu dediklerinizi yaptım aman yazık o kadında öyle görmüş öyle seviyor aman ne olacak istediğini yapayım diye diye sonu çok kötü bir yere çıkıyor. Taviz tavizi doğuruyor ben söyleyim en ufak tavizden sonra o sınırı çizemiyorsun

bu üyelerden biri boşandı diğeri de ciddi olarak boşanmayı düşünüyorum konusu açmıştı

-her müstearı ezbere bilmiyorum, buraya da günlük uğramıyorum, karıştırdıysam özür dilerim şimdiden-

konunun sonlarda geldiği yer fazla hırçınlaştı ama ben başa sarıp aynı şeyi söylerim:

bu coğrayada evlenmek böyle birşey... büyük oranda az-çok evlilikler böyle.

ağırlıklı olarak bir tarafın diğer tarafı idare etmesiyle yürüyor evlilikler (karşılıklı idare olsa yine canımı yiyin, o bile çok az görülüyor genelde 1 taraf verici oluyor, karşılıklı dengenin olduğu istisnalar kaideyi bozmuyor)

"aile kültürleri yakın olsun" filan da boş iş, benim annem babam kuzen, en yakın olacak 2 kültür onların kültürü (aynı köy, kapıları birbirine bakıyor, yaşları da yakın) ama annemin kafasıyla babamın kafasının birbiriyle alakası yok..evet sülale ortak ama kafalar başka.

1. seçenek: olsun idare ederim, ben çoluk çocuk istiyorum, evlenemedi demesinler istiyorum, ailem üzülür ben dert ederim, evliyken daha rahat gezerim (burada herkeisn kendine göre bir sebebi olabilir uzatmayayım) vs. gibi sebeplerim var bu sebeplerle de evlenirim diyorsanız evlenip o cendereye giriyorsunuz. bir şekilde sürüyor ama nasıl...
2. seçenek: çok aşık olduğunuz için hiç bişey görmüyor gözünüz, aşk bitince göz açılınca bakış açınız değişiyor.

ha kadın baskın karakterdir erkek alttan alır o da olabilir- ama sizin durumunuda pek öyle olacakmış gibi değil.

Ay bunu asla ve asla anlamayan bir aile yapısı var. Bazen hayvan sürüsü gibi geliyor bana dinlediğim himayelerdeki aileler.
Benim kaymakam arkadaşım var kızı sinirinden hüngür hüngür ağlattılar kız oynamam dedikçe ölümü gör şöyle böyle diye ısrar ede ede.
Kız diyor ki göbek atarken görüntü vermek istemiyorum gel de anlat.

Iste benimde bu israra tepkisiz bir yapim var benim icin anlam ifade etmedigi icin karsi taraf sinirden catlayan taraf oluyor, ama tabi gerilsem acik kapi gibi gorup devam ederler.

İnanılmaz abartma ve dramaqueenlik söz konusu . Bir düğüne katılmakla kimse mutsuz olmaz ha söz konusu benim sınırlarım diyorsanız sınır böyle konulmaz . Kusura bakmayın yaptığınız mizmizlik gibi geldi . Ne var yani gelini olarak sizi gösterse millete . Evlilik denilen şey tarafların birbirine attığı müşterek adımlardir . Bu evliliğin olmaması karşı tarafın hayrına .

Ben sizi anladım sınırlarınıza saygı gösterilmesini istiyorsunuz.Burda nişanlınız gelmeyecek düğüne canı istemiyomuş deyip annesine konuyu kapatacaktı.Nişanlınız açık kapı bırakmış ki annesi de sizi arayabiliyor siz istiyorsunuz ki sizin adınıza net bir duruş sergilesin.

Hanımefendi bunun saygisizlikla ne ilgisi var Allah aşkına hayatım da bu kadar aciz bir yorum görmedim. kimsenin anasina bacisina küfür etmedim siz saygisizlik görmemişsiniz hayatinizda. Ben zaten nişanlı olduğum süre için de tüm düğünlere gittim onlarla ilk kez gitmek istemediğimi belirttim.
Tamam nisanlinizin ailesinede ilk kez düğüne gitmek istemedim saygı duyun, saygı duyun diyin kavga edin. Aciz olan sizin mızmızca buraya bu konuyu açmanız. Ayrılın o zaman hanımefendi. Siz evliliği kaldiramazsiniz idare etmeyi asla bilmiyorsunuz. Saygısızlık çok fazla gördüm yazdıklarımı okumamissiniz maalesef ki küçük bir nedeni kv nize karşı büyütmussunuz. Herhalde haklısınız diyip sizi savununca iyi yorum oluyor. Madem konu açtınız tarafsızca karşı yorumlarada saygı duymalisiniz. Ama konunuzla ilgili düşündüğüm gibi karsit yorumuda kaldiramadiniz. Son yorumumu yazdım istediğinizi cevap verin zaten saygısız bir sekilde yaziyorsunuz. Ben sizi daha fazla yazıp muhattap almayacagim

Son düzenleme:
Tam konu sahibinden beklenileni yapmış. O kadar fevri bi yapıdaki konuyu düzenleyip yazdıklarını silmiş nokta koymuş. Bunca yorum yazıp yardımcı olmaya çalışan insanlarada saygisizsiniz. Karsit yorumlara hemen saldıran agresif yapidasiniz.Allah nişanliniza ve kv ye yardım etsin. Bence ayrılın yol yakınken bari

Konuyu çok uzatmışsınız. Gidip biraz oynayıp gönül alabilirdiniz. Yani düğün boyu oynamak değil tabi ki. Hem eşinizin iseği olurdu hem sizin.

Herkese selam. Benim düğünüme tam 20 gün var ve ben çok mutsuzum bir yanım evlenmek istiyor ama diğer yarım evlenmek istemiyor. Bir kaç gün evvel nişanlimla şöyle bir sorun yaşadık ; (bundan dolayi düştüm aslında birazda ) . Nişanlim bulunduğumuz ilin köylerinden birinde yaşıyor. Bilirsiniz köylerde yaşayan insanlar daha çok adetlerine düşkün olur. Benim kaynanamda acayip adetci birisi öyle böyle değil ama. Onlarin köyden bir tanıdıklarının düğünü vardi bende düğünleri, oynamayi dans etmeyi sevmiyorum bu sebeple nişanlıma düğüne katılmak istemediğimi söyledim. Sebep olarakta, sen oynamak ve dans etmek istiyorsun bense istemiyorum. Dans etsek oynasak ben mutsuz oluyorum, otursak sen surat asıyorsun en iyisi ben gelmeyeyim ve arada kalmayalım dedim. Tiripli şekilde tamam gelme ama annem duyunca çok üzülecek dedi. Bende ona benim gelipte mutsuz olmam değilde annenin üzülmesi mi senin için önemli yani ben üzülebilirim ama annen üzülmesin öyle mi dedim ve tabikide kavga ettik. Düğüne 20 gün kala farklı kişiler yüzünden bu şekilde davranmasi beni cok kırdı ve onunla 2 gün konuşmadım. Daha sonra bu olayı annesine anlatmış Maral Düğüne gelmeyecek demiş. Anneside beni aradi ( normalde hic kavga ara bozukluğu vs yoktur aramız da). Kaynanam ısrarla düğüne gitmem gerektiğini herkesin beni görmesi gerektiğini gitmezsem üzüleceklerini söyledi. Ama asla gel kızım oynamasanda oturursun demiyor. Ben mutsuz olduğumu ve gitmek istemediğimi Oğuzhanın beni cok kırdığını anlatmaya başladım. Devamlı benim oğlum yapmaz öyle şey benim oğlum demez öyle şey demeye başladı. Sadece saygı duymanizi bekliyorum dedim bu defada benim çocuğum saygisiz değil dedi. Ne desem oğlunu savundu bana söz düşürmedi resmen yaklaşık 30 dk bu şekilde konuştuk artik en sonunda ben daha fazla konuşamayacagim görüşürüz dedim ve kapadım. Sonra nişanlim beni aradi özür diledi, ona artik bir cekirdek aile olduğumuzu ve benim birinci planda olmam gerektiğini söyledim. Haklisin dedi bir daha olmayacak dedi. Ama ben bir tık ailesinden de ondanda soğudum ve cok mutsuzum gerçekten bir çıkmazda hissediyorum. Tüm evimiz dizildi, gelinlik hazır, balayi hersey ama hersey hazır. O kadar ne yapacağımı bilmez haldeyim ki anlatamam..
Son durumunuz nedir acaba

Bı görünür giderdiniz ne var maksat gönüller olsun. Gereksiz bir olay ve gerilme olmuş.

Evlenir evlenmez kaynanadan, cicim ayları bitince eşinizden çok cekeceksiniz.
Bu yorumumu çoğu kişi beğenmiş de şimdi öyle düşünmüyorum ben. O gün negatif bir günümdü sanırım. Ya da normal bir günüm olabilir ama bugün tatlı falan yedim birine hayatının çok kötü olacağını söylemek şu an iyi fikir gibi gelmedi. Kocaman kadın sonuçta ne yapacağını biliyodur. İnşallah düzelir. Düğüne de az kalmış, evlenmeye karar verirseniz Allah mutlu etsin. Yok ayrılık olursa da üç günlük dünya zaten. Bir sürü adam gibi adam var disarda. İlla biri aklınızı çeler. Hangi yolu secerseniz seçin mutlu olursunuz insallahh

Ben de nışanımda ve düğünümde mutsuzdum 1 yıldır evlıyım evlılığımde de mutsuzum sanırım bu evlenmemek gerektığını ışaret edıyor. Ben de düşünüyordum bu süreçte neden mutsuzum dıye

X