Düğünüme 20 Gün Var ve Çok Mutsuzum

Kaynana olduğunuz çok belli gerçekten. Ben hic bir zaman kendi dediğim olsun demedim kimseye 1 yildir nişanliyim her cemiyetlerine elimden geldiğince zaten katıldım ilk kez gitmek istemediğimi dile getirdim bu kadar yeni nesil sizden sadece at gözlüklerinizi bir kenara koyup saygı duymayi öğrenmenizi istiyor kisacasi insan olmanizi !

Son bir kez daha gitseydiniz madem 20 gün kala. 1 yıldır nişan atmayı düşünmediniz de 20 gün kala mı bu noktaya geldiniz?

Ben hiç oynamam toplumda dans etmekten hiç hoşlanmam eşimin ailesi kapı gıcırtısına oynar hatta düğünlere hep köçek gelir oynatılır o denli severler ama bana kimse kalk oyna danset demez ilk dendiğinde net çizgimi çektim orda bitti bi daha kimse ısrar etmedi. Şimdi gider otururum (çok da sıkıcı benim için) düğün biter ayrılırım. Eşlerimiz için bikaç saat idare edebilmeliyiz bence... Ama oynamak istemiyorsanız net olun kalkmayın bu konuda sonuna kadar haklısınız.

Çok ağır bir şey yazmışsınız sırf kadın kaynana ve gelinini arkadaş ortamına götürmek istiyor diye. İnsan olmuyor mu böyle yapınca? Bence kaynananızdan çok sizde sorun var bu konudan insana insan değilsin iması yapıyorsanız d

Çok ağır bir şey yazmışsınız sırf kadın kaynana ve gelinini arkadaş ortamına götürmek istiyor diye. İnsan olmuyor mu böyle yapınca? Bence kaynananızdan çok sizde sorun var bu konudan insana insan değilsin iması yapıyorsanız o kadına geçmiş olsun.
Doğru şekilde okuyup anlamadığınızı düşünüyorum tıpkı yazamadığınız gibi..

Kaynananıza sorunun oynamak olduğundan bahsettiniz mi yani oynamak istemiyorum o yüzden gelmek istiyorum oynama olmasa gelebilirdim tarzında?
Evet söyledim sebep bu zaten ben gidince oynamayinca surat asılıyor ya da 2 3 dk bir kalkın oynayın neden kalkmiyorsunuz israrlarina maruz kalıyoruz, direk kalksak ben mutsuz oluyorum eğlenmiyorum. Bende arada kalmak istemiyorum ve gelmeyeceğim dedim hepsi bu.

Keşke buna da gitseydiniz 20 gün sonra düğün var onlar da size gelecek. 1 yıldır gidip gidip bunda niye gitmediniz? Rahatsızım iyi hissetmiyorum deseydiniz ya da. 2 gün konusmayacak ne var bunda. Insan olmanızı! falan ne ayıp tanımadığınız kadına? İyi yönetemediginiz bir surec
Kusura bakmayinda benim genel davranışımı bilmeden etmeden nasil biri olduğumu bilmeden buraya sırf kaynana olduğu için suçlamaci tavirla birsey yazilirsa ağzınin payini alır ! Kimse buraya suçlanmak için derdini yazmıyor, fikir icin yaziyoruz karşıma öylesin böylesin diyemez kimse !

Bu defa da**

Nazikçe konuna cevap yazıyorum. Derdini okuyorum. Neden kabalaşıyorsun?

Her neyse çocukluğuna veriyorum.
Ben olsam kendime bu şekilde müdahale ettirmezdim. Konuyu sakız gibi bu kadar uzatmazdım. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli ki küçüksün. Hayatını, yaşantını, bu adamın sana sunacaklarını evlenmezsen neler yaşayacağını bilmiyorum. Ben olsam bu şekilde bir evlilik yapmazdım. Ama senin hakettiğin budur belki.
Siz sadece burada derdini yazan insanı suçluyorsunuz yardim etmek gibi bir amacınız yok insani delirtip delirtip sonrada yaşın küçük çocuksun demekte ayri bir ironi gerçekten cok komiksiniz. Sizin gibi ( yaşınızı bilmiyorum ama ) büyük olacağıma ben küçük kalırım thankssss

Siz sadece burada derdini yazan insanı suçluyorsunuz yardim etmek gibi bir amacınız yok insani delirtip delirtip sonrada yaşın küçük çocuksun demekte ayri bir ironi gerçekten cok komiksiniz. Sizin gibi ( yaşınızı bilmiyorum ama ) büyük olacağıma ben küçük kalırım thankssss

Kayınvalidenize de böyle konuşabilmeniz dileğiyle 🫶

İlk defa böyle bir sinyal aldınız ufak tefek böyle sorunlar olup görmezden geldiniz mi? Çocuk bayağı anneciye benziyor. Gitmem dememişsiniz ki oynamak istemiyorum demişsiniz saygı duyulması lazımdı herkes herseyi sevecek diye birsey yok. Düğün tarihiniz yakın olduğu için olumsuz bisey söylemek istemiyorum . Bende bayağı anneci olan birinden ayrılmıştım . Kabul etmezler anneci olduklarını ama size gelince de annelerinin ağzıyla konuşurlar. Allah yardımcınız olsun . Umarım karşılıklı yanlış anlaşılmadan doğan bir sorundur.
Teşekkür ederim nazik yorumunuz için

Herkese selam. Benim düğünüme tam 20 gün var ve ben çok mutsuzum bir yanım evlenmek istiyor ama diğer yarım evlenmek istemiyor. Bir kaç gün evvel nişanlimla şöyle bir sorun yaşadık ; (bundan dolayi düştüm aslında birazda ) . Nişanlim bulunduğumuz ilin köylerinden birinde yaşıyor. Bilirsiniz köylerde yaşayan insanlar daha çok adetlerine düşkün olur. Benim kaynanamda acayip adetci birisi öyle böyle değil ama. Onlarin köyden bir tanıdıklarının düğünü vardi bende düğünleri, oynamayi dans etmeyi sevmiyorum bu sebeple nişanlıma düğüne katılmak istemediğimi söyledim. Sebep olarakta, sen oynamak ve dans etmek istiyorsun bense istemiyorum. Dans etsek oynasak ben mutsuz oluyorum, otursak sen surat asıyorsun en iyisi ben gelmeyeyim ve arada kalmayalım dedim. Tiripli şekilde tamam gelme ama annem duyunca çok üzülecek dedi. Bende ona benim gelipte mutsuz olmam değilde annenin üzülmesi mi senin için önemli yani ben üzülebilirim ama annen üzülmesin öyle mi dedim ve tabikide kavga ettik. Düğüne 20 gün kala farklı kişiler yüzünden bu şekilde davranmasi beni cok kırdı ve onunla 2 gün konuşmadım. Daha sonra bu olayı annesine anlatmış Maral Düğüne gelmeyecek demiş. Anneside beni aradi ( normalde hic kavga ara bozukluğu vs yoktur aramız da). Kaynanam ısrarla düğüne gitmem gerektiğini herkesin beni görmesi gerektiğini gitmezsem üzüleceklerini söyledi. Ama asla gel kızım oynamasanda oturursun demiyor. Ben mutsuz olduğumu ve gitmek istemediğimi Oğuzhanın beni cok kırdığını anlatmaya başladım. Devamlı benim oğlum yapmaz öyle şey benim oğlum demez öyle şey demeye başladı. Sadece saygı duymanizi bekliyorum dedim bu defada benim çocuğum saygisiz değil dedi. Ne desem oğlunu savundu bana söz düşürmedi resmen yaklaşık 30 dk bu şekilde konuştuk artik en sonunda ben daha fazla konuşamayacagim görüşürüz dedim ve kapadım. Sonra nişanlim beni aradi özür diledi, ona artik bir cekirdek aile olduğumuzu ve benim birinci planda olmam gerektiğini söyledim. Haklisin dedi bir daha olmayacak dedi. Ama ben bir tık ailesinden de ondanda soğudum ve cok mutsuzum gerçekten bir çıkmazda hissediyorum. Tüm evimiz dizildi, gelinlik hazır, balayi hersey ama hersey hazır. O kadar ne yapacağımı bilmez haldeyim ki anlatamam..
Annem üzülecek düşüncesi yanlış. Sizi dikkate almalı. Eğer her konuda böyleyse derhal bırak o adamı anacı erkek evlerden ırak. Ama siz de düğüne gidince zurna çalın demiyor kimse iki el çırparsın olur biter. Gereksiz mevzuyu fazla uzatmışsınız .

Annem üzülecek düşüncesi yanlış. Sizi dikkate almalı. Eğer her konuda böyleyse derhal bırak o adamı anacı erkek evlerden ırak. Ama siz de düğüne gidince zurna çalın demiyor kimse iki el çırparsın olur biter. Gereksiz mevzuyu fazla uzatmışsınız .
Aslinda mevzuyu ben uzatmadim nişanlim annesine söylemiş ve oda beni aradi bu durumda malesef ikili diyaloga mecbur kaldık..

Aslinda mevzuyu ben uzatmadim nişanlim annesine söylemiş ve oda beni aradi bu durumda malesef ikili diyaloga mecbur kaldık..
Bu tip kaynanalara ben helikopter kaynana diyorum. Sürekli tepenizde olur. Fırsatını buldukça da müdahele eder. Ve maalesef ona da bu fırsatı vermeyecek olan kişi eşiniz ama o da baştan ofsayta düşmüş.

Kusura bakmayinda benim genel davranışımı bilmeden etmeden nasil biri olduğumu bilmeden buraya sırf kaynana olduğu için suçlamaci tavirla birsey yazilirsa ağzınin payini alır ! Kimse buraya suçlanmak için derdini yazmıyor, fikir icin yaziyoruz karşıma öylesin böylesin diyemez kimse !
Beni bosver güzel kardeşim bana ona bisey ispatlamak zorunda değilsiniz bir arkadaşım alıntı yapmış sokak ortasında dövdüler falan demişsiniz doğru mu?

Cok arada kaldim baska ipucu da olmali
Ben oynamak istemiyorsam oynamam ve kimsenin suratini umursamam isterse dugun boyunca konussun duymam kimse de bana 2. Dugunde teklif etmez israr etmez ise yaramaz cunku. Ama bu noktaya geldiyse sizi guzellikle ikna etmek varken fiyasko davranmislar. Diger parcalari da dusunun, ev esyasi, baska yerlere gitme aileniz ile iliskileri nasil?
Ay bunu asla ve asla anlamayan bir aile yapısı var. Bazen hayvan sürüsü gibi geliyor bana dinlediğim himayelerdeki aileler.
Benim kaymakam arkadaşım var kızı sinirinden hüngür hüngür ağlattılar kız oynamam dedikçe ölümü gör şöyle böyle diye ısrar ede ede.
Kız diyor ki göbek atarken görüntü vermek istemiyorum gel de anlat.

Ben de kayınvalideyim…20 gün sonra benim cemiyetim varsa tabii ki davet edildiğim düğüne gitmek ve nişanlı gelini mi de götürmek isterim…bu bir gelenektir…siz gideceksiniz ki size de gelecekler.ben kadında bir art niyet görmedim…nişan atılacak bir durum yok bence…bu yeni nesil de havadan nem kapıyor artık…bunu bırakıp başkasıyla bu yolları yürümeye kalktığında kimlerle karşılaşacağınızı biliyor musunuz? Tekrar düşünün derim evlilik zor iştir hep bizim istediğimiz olmaz…uygun görmüyorsanız da ayrılın…biran önce söyleyin insanlara….
Yıl 2024 şu lanet geleneklerinizi bir kenara bırakın artık.
Yeni nesil havadan nem kapmıyor yeni nesil akıllı.
Devriniz kapanıyor çok şükür

Herkese selam. Benim düğünüme tam 20 gün var ve ben çok mutsuzum bir yanım evlenmek istiyor ama diğer yarım evlenmek istemiyor. Bir kaç gün evvel nişanlimla şöyle bir sorun yaşadık ; (bundan dolayi düştüm aslında birazda ) . Nişanlim bulunduğumuz ilin köylerinden birinde yaşıyor. Bilirsiniz köylerde yaşayan insanlar daha çok adetlerine düşkün olur. Benim kaynanamda acayip adetci birisi öyle böyle değil ama. Onlarin köyden bir tanıdıklarının düğünü vardi bende düğünleri, oynamayi dans etmeyi sevmiyorum bu sebeple nişanlıma düğüne katılmak istemediğimi söyledim. Sebep olarakta, sen oynamak ve dans etmek istiyorsun bense istemiyorum. Dans etsek oynasak ben mutsuz oluyorum, otursak sen surat asıyorsun en iyisi ben gelmeyeyim ve arada kalmayalım dedim. Tiripli şekilde tamam gelme ama annem duyunca çok üzülecek dedi. Bende ona benim gelipte mutsuz olmam değilde annenin üzülmesi mi senin için önemli yani ben üzülebilirim ama annen üzülmesin öyle mi dedim ve tabikide kavga ettik. Düğüne 20 gün kala farklı kişiler yüzünden bu şekilde davranmasi beni cok kırdı ve onunla 2 gün konuşmadım. Daha sonra bu olayı annesine anlatmış Maral Düğüne gelmeyecek demiş. Anneside beni aradi ( normalde hic kavga ara bozukluğu vs yoktur aramız da). Kaynanam ısrarla düğüne gitmem gerektiğini herkesin beni görmesi gerektiğini gitmezsem üzüleceklerini söyledi. Ama asla gel kızım oynamasanda oturursun demiyor. Ben mutsuz olduğumu ve gitmek istemediğimi Oğuzhanın beni cok kırdığını anlatmaya başladım. Devamlı benim oğlum yapmaz öyle şey benim oğlum demez öyle şey demeye başladı. Sadece saygı duymanizi bekliyorum dedim bu defada benim çocuğum saygisiz değil dedi. Ne desem oğlunu savundu bana söz düşürmedi resmen yaklaşık 30 dk bu şekilde konuştuk artik en sonunda ben daha fazla konuşamayacagim görüşürüz dedim ve kapadım. Sonra nişanlim beni aradi özür diledi, ona artik bir cekirdek aile olduğumuzu ve benim birinci planda olmam gerektiğini söyledim. Haklisin dedi bir daha olmayacak dedi. Ama ben bir tık ailesinden de ondanda soğudum ve cok mutsuzum gerçekten bir çıkmazda hissediyorum. Tüm evimiz dizildi, gelinlik hazır, balayi hersey ama hersey hazır. O kadar ne yapacağımı bilmez haldeyim ki anlatamam..
Ağrısız başa ağrı :KK70:
Gideydin düğüne iki tur döneydin oturup meyve suyunu içip döneydin, düğün öncesi ne gerek var atraksiyona. Hadi oynamadın, senin oyun oynamak istemediğini biliyorlardır adet yerini bulsun diye iki ısrar eder bırakırdı. Çocuk da nişanlısı ile oynamak istiyor nesi garip? Şimdi sen düğüne 20 gün var diyorsun, müzikli ise tam olarak düğünde ne yapmayı düşünüyorsun .
Allah aşkına kendi düğününde suratı 5 karış olup erkek tarafına gözleri ile ateş eden gelinlerden olma 😁 ölene kadar senin düğünü anlatırlar o böyle yaptıydı diye tüm köy..

Benim sana kızdığım nokta şu bu çocukla evleniyorsun eyvallah, anası babası ve çocuğun kültürel yapısını biliyorsun sonrasında sana arıza çıkarakacak ise ne demeye bu noktaya geliyorsunuz. Yetiştiği ortama sırt mı çevirsin?
Bazı konu açanlar da bana değer vermediler hiç bir adeti yapmadı diye ağlar burda , sen de yaptı diye sitem ediyorsun..
Kadının toplumda sana değer verdiğini gösterme şekli bu, bunu böyle öğrenmiş onu yapıyor 🤷🏻‍♀️
Evlenmeden çekirdek aile muhabbetine girip anan mı ben mi davasına girme zararlı çıkarsın, ortada dişe dokunur olay yok burada yazdığına göre...
Düğün stresi ile başka konulardan yükselmeye gerek yok, sonra bunlar temcit pilavı gibi çıkar çıkar önüne gelir sakin ol, güzel heyecanlı anlarını boşuna kötü anılara dönüştürme keyfini çıkar takma bu kadar

Ağrısız başa ağrı :KK70:
Gideydin düğüne iki tur döneydin oturup meyve suyunu içip döneydin, düğün öncesi ne gerek var atraksiyona. Hadi oynamadın, senin oyun oynamak istemediğini biliyorlardır adet yerini bulsun diye iki ısrar eder bırakırdı. Çocuk da nişanlısı ile oynamak istiyor nesi garip? Şimdi sen düğüne 20 gün var diyorsun, müzikli ise tam olarak düğünde ne yapmayı düşünüyorsun .
Allah aşkına kendi düğününde suratı 5 karış olup erkek tarafına gözleri ile ateş eden gelinlerden olma 😁 ölene kadar senin düğünü anlatırlar o böyle yaptıydı diye tüm köy..

Benim sana kızdığım nokta şu bu çocukla evleniyorsun eyvallah, anası babası ve çocuğun kültürel yapısını biliyorsun sonrasında sana arıza çıkarakacak ise ne demeye bu noktaya geliyorsunuz. Yetiştiği ortama sırt mı çevirsin?
Bazı konu açanlar da bana değer vermediler hiç bir adeti yapmadı diye ağlar burda , sen de yaptı diye sitem ediyorsun..
Kadının toplumda sana değer verdiğini gösterme şekli bu, bunu böyle öğrenmiş onu yapıyor 🤷🏻‍♀️
Evlenmeden çekirdek aile muhabbetine girip anan mı ben mi davasına girme zararlı çıkarsın, ortada dişe dokunur olay yok burada yazdığına göre...
Düğün stresi ile başka konulardan yükselmeye gerek yok, sonra bunlar temcit pilavı gibi çıkar çıkar önüne gelir sakin ol, güzel heyecanlı anlarını boşuna kötü anılara dönüştürme keyfini çıkar takma bu kadar
Ben bu dediklerinizi yaptım aman yazık o kadında öyle görmüş öyle seviyor aman ne olacak istediğini yapayım diye diye sonu çok kötü bir yere çıkıyor. Taviz tavizi doğuruyor ben söyleyim en ufak tavizden sonra o sınırı çizemiyorsun

Gerekli konuşmayı yaptım zaten sen rahat ol yaşi büyük diye herşeyi kendi bildigini sanan teyze ❤❤❤
Siz evlenin, bir ay sonra yeni konu açmaya bekleriz. Her şeyi bildiğini sanan teyze dediklerinizden yardım istersiniz. Belki de kayınvalideniz yardım ister. Kim bilir?

Neredeyse 40 yaşında, 10 yıllık evli biri olarak söylüyorum. Bana da söylemişlerdi de aşkımız büyük demiştim, neyin büyük olduğunu gördüm :KK70:
Bu yapılan fedakarlıklar, kendinden ödün vermeler hiç bitmeyecek ve bir gün "yapmasaydın" denecek.

X