Dr.Mike Moreno'nun 17 Gün Diyeti

canım ben yeni başladım diyete bu ayın 1inde..
şimdiye kadar 3 kilo gitti ama şöyle şeker başlangıcım var ilaç kullanmak zorundayım..
tatlı krizimi meyve gideriyor..
1 tanesini akşam yiyorum ama...
diyetin kitabını aldım okudum..
güzel bir diyet sıkılmıyorum canım başka ekstra bişey istemiyor..
ama türkiyede çok revaşta bi diyet değil..
aslında dukandan daha güzel bir diyet...
yaklaşık kaç ay yapmış oldun 13 kilo için canım..
kaç kiloyla başlamıştın bi de..

72 kiloyla başladım toplam 3 ay aralıksız yaptım.

72 kiloyla başladım toplam 3 ay aralıksız yaptım.
evet canım güzel gitmiş kiloların..
ben 90la başladım..
hedefim 50ler bakalım artık inşallah kurtulabilsem... mutlu olacağım..
sana teşekkür ederim cevap yazdığın için..
görüşmek üzere:KK56:

evet canım güzel gitmiş kiloların..
ben 90la başladım..
hedefim 50ler bakalım artık inşallah kurtulabilsem... mutlu olacağım..
sana teşekkür ederim cevap yazdığın için..
görüşmek üzere:KK56:

Hedefine sağlıkla ulaşman dileğiyle canım. Aklında olsun hedefine ulaştıktan sonra kontrol amaçlı sürekli tartıl, arada kilo alabilirsin ama 1-2 kiloyken 4-5 gün ilk döngüyü yapmak hemen toparlıyor durumu. Ben o sayede arada 61 olsam da hemen 59a geri döndüm:)

bende başlasammı diye düşünüyorum yapan varmıbelki birbirimize destek olarak daha iyi gideriz

5. gündeyim 2.5 kilo civarı verdim..
ama şeker başlangıcım var ilaç da hızlandırmış olabilir..

tamam canım olur..
benim genel menüm şöyle
kahvaltı domates salatalık peynir yumurta meyve
öğlen acıkınca tarçınlı süt yoğurt veya ayran
akşam bi çeşit çorba uydurmaya çalışıyorum genelde yoğurt çorbası
sebzeli et yemeği ve salata (zeytin yağının 1 kaşığını sabah 1 kaşığını akşam kullanıyorum)
yemekten sonra meyve (aslında 2ye kadar yesem iyi olur ama şekerli bişeyler çekiyo akşam canım)
akşam yatmadan önce de süt yine tarçınlı....
su içmeye çalışıyorum genelde.. 6-7 bardak..
işte böylee....
bi de tatlandırıcı canderel stevia aldım...

canım ben dün başladım..
ben sana katılırım..
çok iyi olur.. buradan yazışabileceğim birini bekliyordum ben de..

aa çok iyi oldu. sevindim. :)
benim 9. gün oldu. kitapta anlatıldığı gibi besleniyorum, günde 35 dk kadar da yürüyorum. ama daha hızlanmak için akşamları callanetics yapmaya da niyetlendim. sanırım ben herkes kadar hızlı kilo kaybedemiyorum.

ben sabahları yumurta, domates, bazen salatalık, peynir ve bir fincan yeşil çay içiyorum.
öğlene kadar acıkırsam bir kutu süt ve elma yiyorum. bazen birisi oluyor, bazen ikisi birden.

öğlen yemeklerini evden getiriyorum, işte olduğum için. akşam yaptığım yemekten, ki genelde et yemekleri oluyor, getiriyorum. bazen sadece et ve salata olmak üzere sipariş veriyorum. hiçbir şey bulamadımsa sabahki menüyü tekrarlıyorum yine evden getirip. yanın activia'nın sadesini yiyorum, tuvalete çıkmam biraz sorunlu oldu da bu diyet esnasında. 2 porsiyon meyve hakkımın kalanını da yine tüketiyorum.

akşama kadar acıkırsam hakkım sadece bir salatalık.

akşam da öğlenki menüye benzer bir şeyler oluyor. yanına yoğurt çıkarıyorum ya da ayran yapıyorum. üzerine ya yeşil çay ya da limonlu siyah çay içiyorum. yatana kadar çok acıkırsam havuç ya da salatalık yiyorum ama yemesem daha iyi tabii. mecbur kalmazsam yemiyorum.

bir de gün içinde 2.5 litreden fazla su içiyorum. akşam yoğurdunu da tarçınlı yiyorum.

Son düzenleme:
aa çok iyi oldu. sevindim. :)
benim 9. gün oldu. kitapta anlatıldığı gibi besleniyorum, günde 35 dk kadar da yürüyorum. ama daha hızlanmak için akşamları callanetics yapmaya da niyetlendim. sanırım ben herkes kadar hızlı kilo kaybedemiyorum.
ben de tekrar leslieye baslamayi dusunuyorum bakalim yapabilirsem..
kac kilo verdin 9 gunde canim..
sanirim 4.5 - 5.5 kilo 17 gun sonunda normal..
aksamlari bence yemek ye.. kitapta doyana kadar yiyin diyor..
aclik metabolizmayi yavaslatiyo diye de biliyorum ben..
kac kiloyla basladin sen?

ben de tekrar leslieye baslamayi dusunuyorum bakalim yapabilirsem..
kac kilo verdin 9 gunde canim..
sanirim 4.5 - 5.5 kilo 17 gun sonunda normal..
aksamlari bence yemek ye.. kitapta doyana kadar yiyin diyor..
aclik metabolizmayi yavaslatiyo diye de biliyorum ben..
kac kiloyla basladin sen?

ben çok veremedim. zaten beslenme düzenim buna yakındı, ona bağladım bu durumu. ama yavaş da olsa gidiyor. 62.9 ile başladım, sabah 61.2 idim.

ama evet, genele bakıldığında en çok bu dönemde veriliyormuş. azıcık canım sıkılsa da moralimi bozmuyorum. bırakmak için de büyük kilolar vermek için de çok erken henüz. :) dirayetli davranacağım.

akşamları mutlaka yiyorum. aslında hiç öğün atlamıyorum, hatta öğün aralarını da dolduruyorum. ama işte sağlıklı şeylerle. havuç, salatalık, süt, yoğurt vs. tek sıkıntım hep aynı şeyleri yemekten sıkılmam. bugün manava gidip epeyce şey aldım o yüzden. kendime alternatifler yaratacağım? sen bu açığı nasıl gideriyorsun?

ben çok veremedim. zaten beslenme düzenim buna yakındı, ona bağladım bu durumu. ama yavaş da olsa gidiyor. 62.9 ile başladım, sabah 61.2 idim.

ama evet, genele bakıldığında en çok bu dönemde veriliyormuş. azıcık canım sıkılsa da moralimi bozmuyorum. bırakmak için de büyük kilolar vermek için de çok erken henüz. :) dirayetli davranacağım.

akşamları mutlaka yiyorum. aslında hiç öğün atlamıyorum, hatta öğün aralarını da dolduruyorum. ama işte sağlıklı şeylerle. havuç, salatalık, süt, yoğurt vs. tek sıkıntım hep aynı şeyleri yemekten sıkılmam. bugün manava gidip epeyce şey aldım o yüzden. kendime alternatifler yaratacağım? sen bu açığı nasıl gideriyorsun?
canım inşallah kolay kolay gider kilolar ben daha kiloluyum zaten ondan hızlı gidiyordur bende..
zaten öyle de bişey okumuştum..
yemek çeşitliliği konusunda şunu diyebilirim artık doyma seviyeme kadar yemeye çalışıyorum..
ne yediğimi önemsemiyorum pek..
ama baharatlar kullanmak
salata
et yemeklerini bazen sebzeli yapmak bence faydalı..
ayrıca yoğurt çorbası yapıyorum..
dediğim gibi sıkıcı gelmiyor bana...
şimdilik : D

canım inşallah kolay kolay gider kilolar ben daha kiloluyum zaten ondan hızlı gidiyordur bende..
zaten öyle de bişey okumuştum..
yemek çeşitliliği konusunda şunu diyebilirim artık doyma seviyeme kadar yemeye çalışıyorum..
ne yediğimi önemsemiyorum pek..
ama baharatlar kullanmak
salata
et yemeklerini bazen sebzeli yapmak bence faydalı..
ayrıca yoğurt çorbası yapıyorum..
dediğim gibi sıkıcı gelmiyor bana...
şimdilik : D

yoğurt çorbasını nasıl yapıyorsun, içine malzeme olarak ne koyuyorsun? pirinç vs yasak malum.
bir de tuvalete çıkmakta bir sorun yaşıyor musun diyete başladığından beri?

yoğurt çorbasını nasıl yapıyorsun, içine malzeme olarak ne koyuyorsun? pirinç vs yasak malum.
bir de tuvalete çıkmakta bir sorun yaşıyor musun diyete başladığından beri?
canım tuvalete çıkma sorunu için su içeceksin..
aynen böyle yazıyor kitapta..
lifli besinler su içilmezse kabızlığa neden olur şeklinde..
ama meyve çaylarına da yönelebilirsin..
benim kullandığım ilaçtan dolayı tuvaletle aram fazlasıyla iyi

yoğurt çorbasının tarifi de şu:
malzemeler
1 yumurta
2 yk. süzme yoğurt
4 bardak su veya tavuk suyu
tavuk suyu yoksa tavuk / et bulyon atıyorum..
nane
kırmızı biber
baharatlar

yumurtayla yoğurdun bi kısmını eziyorum
kalan yoğurdu suyla ateşe koyuyorum..
kaynayınca suyunu alıp yoğurtlu karışıma ekleyerek onu sıcaklaştırıp döküyorum çorbama
bu arada 1 avuç kuru nane yapraklarını ufalıyorum..
kırmızı biber baharatları ekliyorum..
tuzunu da kaynarken atma
bekle ocağı kapatınca azcık soğusun...
kesiliyo yoksa..
bu arada bazısı tavuk göğsü yapıyo çorbanın içine..
ben sevmiyorum..

sabahları domatesli yumurta (menemen gibi) tavsiye ederim arada yapmalısın..

Son düzenleme:
su sürekli içiyorum aslında ama gene aynı sorun sürüyor. bakalım belki o da düzene girecek.
çorba tarifi çok güzelmiş. :) hemen deneyesim geldi, ellerine sağlık. bulyon yerine tavuk suyu kullanmak daha iyi olur herhalde. bulyonlar çok tuzlu oluyor sanırım.
sabahları erkenden işe gittiğim için menemene vs. fırsat bulamıyorum, anca yumurta haşlarsam o. ama hafta sonu güzel kahvaltılar hazırlıyorum. :) bak mesela geçen hafta, pırasanın yeşil kısımları kalır ya onlarla omlet yaptım. hem pırasanın tamamını değerlendirmiş oldum, hem de çok lezzetliydi. tavsiye ederim. :)

bu akşam da semiz otu pişirmek var aklımda, normal yemeğini. hem ot diyete uygun hem de sağlıklı. :)
bu arada sabah tartıda güzel sonuçlar gördüm sayılır, moralim düzeldi. :)

su sürekli içiyorum aslında ama gene aynı sorun sürüyor. bakalım belki o da düzene girecek.
çorba tarifi çok güzelmiş. :) hemen deneyesim geldi, ellerine sağlık. bulyon yerine tavuk suyu kullanmak daha iyi olur herhalde. bulyonlar çok tuzlu oluyor sanırım.
sabahları erkenden işe gittiğim için menemene vs. fırsat bulamıyorum, anca yumurta haşlarsam o. ama hafta sonu güzel kahvaltılar hazırlıyorum. :) bak mesela geçen hafta, pırasanın yeşil kısımları kalır ya onlarla omlet yaptım. hem pırasanın tamamını değerlendirmiş oldum, hem de çok lezzetliydi. tavsiye ederim. :)

bu akşam da semiz otu pişirmek var aklımda, normal yemeğini. hem ot diyete uygun hem de sağlıklı. :)
bu arada sabah tartıda güzel sonuçlar gördüm sayılır, moralim düzeldi. :)
kabızlık için dukancılar çaylar kullanıyorlardı..
aslında 17 günün sonunda biraz düzene girer sanırım..
karbonhidratlar başlayacak ya...

çorba tarifine gelince ben de severek yiyorum..
bu ara domates çorbası tarifi arıyorum.. bulsam çok sevineceğim : D
bulyon lezzetli oluyor dukanda da kullandığım için kullandım ben..

bu arada dukan diyet tariflerine de bakmalısın bence..
yemekler çok benziyor bizim yemeklere ..
arada bakıyorum ben..

Son düzenleme:
kabızlık için dukancılar çaylar kullanıyorlardı..
aslında 17 günün sonunda biraz düzene girer sanırım..
karbonhidratlar başlayacak ya...

çorba tarifine gelince ben de severek yiyorum..
bu ara domates çorbası tarifi arıyorum.. bulsam çok sevineceğim : D
bulyon lezzetli oluyor dukanda da kullandığım için kullandım ben..

bu arada dukan diyet tariflerine de bakmalısın bence..
yemekler çok benziyor bizim yemeklere ..
arada bakıyorum ben..

çorbalarla aram pek olmadığından ve doyduğumu anlamak için bir şeyi ısırarak yemem gerektiğinden yanaşmıyordum, ama şimdi sana bakınca özendim. hem madem sağlıklı şeylerde sınır yok neredeyse, yemekte sakınca da yok. :)

dukancıların tatlıları insanı diyetten eder. :) bir de daha çok günlük hayattan tarifleri sağlıklı hâle getirmeliyiz ki diyet bitince de devam edebilelim.

çorbalarla aram pek olmadığından ve doyduğumu anlamak için bir şeyi ısırarak yemem gerektiğinden yanaşmıyordum, ama şimdi sana bakınca özendim. hem madem sağlıklı şeylerde sınır yok neredeyse, yemekte sakınca da yok. :)

dukancıların tatlıları insanı diyetten eder. :) bir de daha çok günlük hayattan tarifleri sağlıklı hâle getirmeliyiz ki diyet bitince de devam edebilelim.
canım tatlılar konusunda çok haklısın ama yemek tariflerine arada bak derim..
hayal gücümü yemek konusunda ordan geliştiriyorum ben : D

X