Cam Duşakabin Nasil Temizlenir?

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.930
3.263
merhaba sevgili kk hatunları.evimdeki dusakabin cam.evi ilk aldigimizda pırıl.piril olan cam dusakabinim artık kireç sabun ve şampuan atıklarından berbat birhal aldi.kim ne dediyse denedim marka vermem doğrumu bilmiyorum ama günümüzde yaygin olan farmasi amway biobellinda mr muscle bunlarin hepsinin özel dusakabin temizleyicilerinden aldım denedim ama sonuç nafile.gittigimiz otellerin dusakabinleri isil ışıl parliyor.oysaki cok fazla kullanilan sirkulasyonu cok olan yerler oralar.demekki bir formulu var.bu sene tatile gidersek temizleyenlere soracagim ama oncesinde sizlerden de fikir almak istiyorum ilk günkü gibi ısıl ısıl olsun istiyorum nasil yapabilirim bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın ziraa çok kotu görünüyor dusakabinim.

merhaba sevgili kk hatunları.evimdeki dusakabin cam.evi ilk aldigimizda pırıl.piril olan cam dusakabinim artık kireç sabun ve şampuan atıklarından berbat birhal aldi.kim ne dediyse denedim marka vermem doğrumu bilmiyorum ama günümüzde yaygin olan farmasi amway biobellinda mr muscle bunlarin hepsinin özel dusakabin temizleyicilerinden aldım denedim ama sonuç nafile.gittigimiz otellerin dusakabinleri isil ışıl parliyor.oysaki cok fazla kullanilan sirkulasyonu cok olan yerler oralar.demekki bir formulu var.bu sene tatile gidersek temizleyenlere soracagim ama oncesinde sizlerden de fikir almak istiyorum ilk günkü gibi ısıl ısıl olsun istiyorum nasil yapabilirim bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın ziraa çok kotu görünüyor dusakabinim.
Canım kirec sökücü sıkıp bekleteceksın yumusadıgında süngerin yesıl sert tarafıyla ve bır cif yardımı ıle ovacaksın cok ovamam dersen tellede oluyor benımkıde cam gorunulü telle yapıyorum bazen cizmiyor ama sen yıne once dene çiziyormu dıye ilk günki gıbı oluyor ben bır yıllık evlıyım hep yaparım ayda bır falan bırde sana tavsıyem katı sabun kullanıyorsanız bırakın sampuan ve duş jeli cok fazka kalıntı bırakmıyor su lekesi kalıyor sadece ama katı sabun cok berbat yapıyor o camları temızlerken mahvoluyorsun benım esım başda katı sabun kullanıyorum dedı ama basedemeyınce kaldırdım sabunu cunku cok zordu ve hep kırlenıyordu ayda bır yapmak dahı yetmıyordu

ben bulaşık makinesi tabletini kaynar suda eritiyorum süngerle siliyorum duruluyorum sonra makine aprlatıcı sıkıyorum süngerle siliyorum mis gibi oluyor. Tabi kireç çok fazlaysa çözüm olur mu bilemem

Amway banyo diye aratin sarı bir deterjan. Harika. Sulabdirmadan süngere az az dokerek kullandım yillarca. Simdi hala yeni gibi dusakabinimiz. Mutlaka deneyin

Duşakabin ve musluklarda kireçlenme olmuşsa limon tuzunu suda kaynatıp döküyorum ben. Çaycıda kireç oluşmaması için limon tuzu kaynatıyorum arada o suyu da musluklara ve duşakabin camına döküyorum kireç lekeleri hemen gidiyor. Banyo ettikten sonrada şampuanlı su yapıyorum onunla siliyorum camları duruluyorum. Su leke yapmıyo o şekilde

Bimde sirkelim diye bir ürün var geçenlerde kayınvalidem kullanmış çok memnunum demişti ona da arkadaşları önermiş su sabun lekesini temizliyormuş camsil şişesi gibi çindeki sıvı yeşil üzerinde sirkelim yazıyor kokusu da sirke gibi zaten

Cilik beng den daha iyi temizleyen hiç birşey görmedim üstelik çok güç harcamaya bile gerek olmuyor

Clint bang i sıkiyorum biraz bekletip duruluyorum efsane oluyor. Ise yaramamasi enteresan... bide koctastan dussil diye bisey almistim o da oyle ovalama falan yok

o lekeler hiç gitmiyor bende aynıyım vallahi içini dışını derken pert oluyorum her duştan sonra kurulamak gerekiyormuş kim uğraşcak keşke su döküp gidecek birşey olsaydı:110:

Kalın telli bir fırça alacaksın kireç çözücü yada çamaşır suyu döküp iyice fırçal önce kalıntıların gitmesi lazım sonra sirkelim sprey sıkıp bezle sil pırıl pırıl olur haftada 1 sirkelimle sil ayda 1 de fırçala yemiz kalır

En sevdigim arkadasimin tavsiyesiyle kullandigim bir yontemle mis gibi oldu dusakabinim. Ben de bir suru sey denedim ama bunda cozum buldum. Bulasik deterjaninin icine sirke koydum slklp ovdum sonuc bir tek leke bile yok suan
Neredeyse 4 aydır evde yoktum. Ara ara gittim geldim ama duşakabini detaylı temizleyemedim, lekeleri çıkarmakla uğraşacak vaktim olmuyordu. En son tam bir ay evde yoktum. Geldiğimde ebeveyn banyosundaki duşakabin camı resmen buzlu cam gibiydi. Arkası görünmüyordu o derece. Sizin bu önerinize rastladım ve cam pırıl pırıl oldu. Ne su lekesi ne de sabun artığı kaldı. Duş alanındaki kaleboduruda aynı karışımla temizledim sonuç enfes. Allah razı olsun.

En sevdigim arkadasimin tavsiyesiyle kullandigim bir yontemle mis gibi oldu dusakabinim. Ben de bir suru sey denedim ama bunda cozum buldum. Bulasik deterjaninin icine sirke koydum slklp ovdum sonuc bir tek leke bile yok suan
beyaz sirkemi ve bulaşık deterjanı elde yıkama olanlardan değil mi?hemen deneyecegim

Canım önce cillit bangin kirec cozuci olanindan sıkıp beklet daha sonra cif dokup posetle ov o kalintilarin kazinarak gittigini göreceksin . Bunu yikadiktan sonra bulasık parlaticisini dök sungerle ov ve ustunden bi su dok paril paril parlayacak👍

X