Burnunuza nasıl masaj yapıyorsunuz?

Tili

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
450
60
slm arkadaslar bende ameliyat oldum bugun 17. günüm burnum çok güzel oldu ama bence sağ tarafımda hafif şişlik var nasıl masaj yapıyorsunuz???
ben o bölgeye hafif bastırıyorum acaba yanlıs mı yapıyorum....gerçi haftaya doktoruma gidicegim ona sorucam ama...olsun sizler ne yapıyorsunuz merak ettim.....

slm arkadaslar bende ameliyat oldum bugun 17. günüm burnum çok güzel oldu ama bence sağ tarafımda hafif şişlik var nasıl masaj yapıyorsunuz???
ben o bölgeye hafif bastırıyorum acaba yanlıs mı yapıyorum....gerçi haftaya doktoruma gidicegim ona sorucam ama...olsun sizler ne yapıyorsunuz merak ettim.....

Canım öncelikle geçmiş olsun. Masajımı nasıl yaptığımı daha önce bu forumun başka bir konusunda anlatmıştım. Ama bu başlık altında da tekrarlamakta fayda var.

Ben benim doktorumun önerdiğin tekniği söylüyorum ama her hekimin görüşü farklı olabilir, masaj yapma diyenler de var çünkü. Masaj yap dediyse de tekniğini ayna karşısında göstermesi gerekir gerçi neyse... Bu küçük uyarıyı yapayım da, öyle başlayayım anlatmaya...

Benim doktorumdan aldığım tavsiye şöyleydi: Her gün günde 3 defa (sabah-öğle-akşam gibi) 10'ar masaj dokunuşu yap demişti 3 kademe halinde (3x10 yani toplam 30 dokunuş).

Burun kökünün üzerine her iki elinin işaret parmağını koyup gözlerine doğru sıvazla, sonra 1 parmak kadar altını yanaklarına doğru sıvazla sonra biraz daha aşağısını... Bu sıvazlamayı her masajda 10 kere yap. Ağrı duyabilirsin ama bu ağrı zamanla, ödemlerin azaldıkça azalacaktır...

Kemiğin bittiği, kıkırdağın başladığı yere dikkat et yalnız!!! Burası çok önemli, nerede durman gerektiği gerçekten çok önemli. Sadece kemik üzerine masaj yap, yumuşak yere geldiğini hissettiğinde daha aşağıya inme!!!

Tekrar geçmiş olsun...

tili doktorun senin burnuna hangi işlemleri uyguladı?burnun büyük değil diyodun yanlardan aldımı (daraltma işlemi)mesala..dahamı küçük oldu yoksa büyüdümü...ayrıntılı olraka yazarsan sevinirim neler yaptığını..

slm canım,
masaj konusunda doktorum benden çıkartığı alçıyı bana verdi onu tak 15 defa yanlardan bastırdedi özellikle köküne......
benim burnumda kanatlardan daralmadı....zaten delikleri küçüktü.....
burun boyutum degişmedi sadece bicimi düzeldi.....hafta sonu resim koyacağım insallah.....
bende barız övnden yamuktu küçük ama sağa doğru yamuk yandanda kötüydü şimdi önden düz yandan hafif kalkık çok hoş oldu...umarım 1 yıl sonrada memnuniyetim devam eder.....

slm canım,
masaj konusunda doktorum benden çıkartığı alçıyı bana verdi onu tak 15 defa yanlardan bastırdedi özellikle köküne......
benim burnumda kanatlardan daralmadı....zaten delikleri küçüktü.....
burun boyutum degişmedi sadece bicimi düzeldi.....hafta sonu resim koyacağım insallah.....
bende barız övnden yamuktu küçük ama sağa doğru yamuk yandanda kötüydü şimdi önden düz yandan hafif kalkık çok hoş oldu...umarım 1 yıl sonrada memnuniyetim devam eder.....

Gecmis olsun.....masajlari yaparken nemlendirici krem kullanmak cok onemli.Bana 1,5 ay oldu.Hala masajdan once nemlendirici kullaniyorum.Doktorumun tavsiyesi....:nazar:

selam bu konuyu geçen hafta ben de açmıştım..

Masajın önemi net bir şekilde ifade edilmiş. Rhinoplasty sonrası uygulanması gereken Masaj teknikleri konusunda tecrübelerinizi, olumlu olumsuz gözlemlerinizi buraya yazabilirseniz çok iyi olur. Masaj çeşitleri nedir, burnun hangi bölgelerine ne sıklıkta ve sertlikte yapılmalıdır? Masaj yapayım derken burnun şeklinde deformasyon oluşma riski varmıdır?[/QUOTE]
Sanıyorum en iyisi doktora sorman. Ben de kemik köküne dokunulmuyor diye biliyordum.. uca doğru bastırarak masaj yapıyorum..Yanlardan da dairesel hareketle..Doktorumun dediğine göre Kalıp uygulaması el masajı kadar etkili değilmiş.

X