Burnuma bakar mısın anormallik var

canansmsk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2024
49
4
10 Şubat'ta ameliyat oldum bayanlar ama şuan 10 gün sonra 3 olacak bu durumdayım psikolojim bitmiş durumda burnum ıkı yandan apayrı önden başka üç farklı yüz oluştu yaralarım gecmedı doktor basından atıyo ödem dıye ama geçmeyecek degıl mı

Eklentiler

• FunPic_20240430_102058096.jpg
    FunPic_20240430_102058096.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 248
  • IMG_20240430_093318.jpg
    IMG_20240430_093318.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 232
  • IMG_20240430_093204.jpg
    IMG_20240430_093204.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 251
Merhaba canim
Burnun yandan gayet guzel, odemli oldugu icin burnun onden sis duruyor daha 3. Ay cok erkenn
Bence biraz daha sabret, burnuna yavasca masaj yap bromelin icebilirsin odemlerin atilmasi icin

Ben kapali oldum o yuzden kolumellada iz yoktu ama burun kanatlarimi kesip kucultup dikmisti doktorum
Nemlendirici yag suruyorum dr illaki merhem vermistir iz icin onu kullan canimm :)

Doktorun ne diyor, cok ödemli gorunuyor burnun normalde 6 ay sonra odemler gidiyor kalin derilimisin ?

10 Şubat'ta ameliyat oldum bayanlar ama şuan 10 gün sonra 3 olacak bu durumdayım psikolojim bitmiş durumda burnum ıkı yandan apayrı önden başka üç farklı yüz oluştu yaralarım gecmedı doktor basından atıyo ödem dıye ama geçmeyecek degıl mı
Ablacım abarttığın kadar kötü değil çünkü yüzünün geriye kalan her kısmı gerçekten çok güzel en azından benim görüşüm bu 🩷 bir de annecim ameliyat olmuştu ondan biliyorum bu burun oturması dediğiniz şey 6 aydan bile fazla sürüyor annemin 1 yılı bulmuştu.. Alışma sürecinde olduğunuz içinde size kötü geliyor olabilir biraz bekleyin her işin sonu sabır

Doktorun ne diyor, cok ödemli gorunuyor burnun normalde 6 ay sonra odemler gidiyor kalin derilimisin ?
Cuma günü gıdecegım bakacak doktor fakat benım doktor ince derılısın demıstı başka bır KBB gıttım oda burun uçum'un kalın derılı olduğunu o yüzden burun ucu bu sekılde dedı bilmiyorum hangısı dogru

Subat ayinda konu açmıştin enfeksiyon olmuş muydu senin burun ucun doktorun ne diyor
Cuma günü gıdecegım doktora bı çok kısı enfeksıyon olduğunu söylüyor bakalım artık ne dıyecek sağ burun ıcım sol tarafa göre asırı sıs sankı yaralar var ve acıyor bırde ben yıkama yaptıgımda hıc bı sekılde kurumuş kabuk yaralar dokulmedı benden sanırım kabuklarıma olmadı anlamadım

Cuma günü gıdecegım bakacak doktor fakat benım doktor ince derılısın demıstı başka bır KBB gıttım oda burun uçum'un kalın derılı olduğunu o yüzden burun ucu bu sekılde dedı bilmiyorum hangısı dogru
Inan 3 ay ve 6 ay arasinda daglar kadar fark oluyor , sonra yavas yavas iniyor 1 seneye kadar bazen de iki seneyi buluyor kalin derili olunca , sabır gerekiyor ama kontrollerini ihmal etme , kesilen bolgede enfeksyon olmustu sanirim yalnis hatirlamiyosam suan durumun nasil

Merhaba, kaçıncı ayınızdasınız?
10 gün sonra 3 ay olacak
Inan 3 ay ve 6 ay arasinda daglar kadar fark oluyor , sonra yavas yavas iniyor 1 seneye kadar bazen de iki seneyi buluyor kalin derili olunca , sabır gerekiyor ama kontrollerini ihmal etme , kesilen bolgede enfeksyon olmustu sanirim yalnis hatirlamiyosam suan durumun nasil
Şuan bant cıktıgından berı hıc bı degısme yok bu sekıldeyım dıkıs ızı gecmıyor iç yara gecmıyor ve küçük küçük sıslık gıbı duruyor sol çökmüş sağ sıs anlamadım benle birlikte aynı gün dahı amelıyay olan var aynı doktora gayet ıyıler

Yani bana garip gelen bolge kesik izinin hala bu kadar gozukmesi , doktorun ne diyor bu konuda ? Ama burnunun son hali boyle degil eminim cok şiş gorunuyor ucu , dokundugunda hissediyormusun veya burnun saga sola oynatabiliyormusun ?

Tekrar diyim uzulmek icin 3 ay cok erken yinede 6 ayi beklemelisin benimde sorunluydu anca 7 8 ayda toparladi 9 ay oldu simdi hala ucunda bi sertlik var aradada sisiyor ince derili olmama ragmen

Cuma günü gıdecegım doktora bı çok kısı enfeksıyon olduğunu söylüyor bakalım artık ne dıyecek sağ burun ıcım sol tarafa göre asırı sıs sankı yaralar var ve acıyor bırde ben yıkama yaptıgımda hıc bı sekılde kurumuş kabuk yaralar dokulmedı benden sanırım kabuklarıma olmadı anlamadım
Kabuklanma bariz bı şekilde olmuyor ya. Yaralar yani dökülmedi bende de suyla yıkamaya devam et Sarı kantaron surebilirsin sanırım araştır iç yara için ..

Kabuklanma bariz bı şekilde olmuyor ya. Yaralar yani dökülmedi bende de suyla yıkamaya devam et Sarı kantaron surebilirsin sanırım araştır iç yara için ..
İnşallah en kısa zamanda bı sekılde duzelır çok pısman oldum ameliyat olduğuma hadı olsa olsa ne kadar kötü olabılır dedım ve bunu yasadım

İnşallah en kısa zamanda bı sekılde duzelır çok pısman oldum ameliyat olduğuma hadı olsa olsa ne kadar kötü olabılır dedım ve bunu yasadım
Bak benimde büyük hala çok kibar değil ama ilk halinden çok şeklen değişmedi ödemlerim indi ama burun ucu daha iyi bazen şişiyor burun anlamıyorum ya. Senin de inmesi gerekiyor 3. Ay . Ben kemer goruntusu oldu tekrar revize oldum burun ucu yapabilir sizinde klinikte belki . Ama bir kez daha aynı doktora guvenebilir misiniz bilemedim

Yani bana garip gelen bolge kesik izinin hala bu kadar gozukmesi , doktorun ne diyor bu konuda ? Ama burnunun son hali boyle degil eminim cok şiş gorunuyor ucu , dokundugunda hissediyormusun veya burnun saga sola oynatabiliyormusun ?
Burun ucumu dokunduğumda uyuşuk bı hıssıyat var hafıfce sağa sola oynatabılıyorum

Burda sağ ile sol taraftan görüntüsü bı garıplık var ama anlamadım gecmıyorda

Eklentiler

• FunPic_20240430_102058096.jpg
    FunPic_20240430_102058096.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 161
Sagdakı ilk bant cıktıgında olan halım soldakı suankı halım

Eklentiler

• FunPic_20240501_115003349.jpg
    FunPic_20240501_115003349.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 161
X