Boşanma davası çok uzun yıllar mı sürer

Avukat iki seçenek sundu kararını ver dedi bana. Zaten hakkım olan bir şeyi bu kadar yalvartırken mahkemede işi çirkimleştirir belki diye düşünüyorum bilmiyorum 2 3 yıl boşanma sürecini çekebileceğimi sanmıyorum ama böyle de her şey onun yanına kâr kalacak ben yaşadıklarım/yapamadıklarım ile kalakalacağım. Tazminat diye tutturmamın sebebi de onun canını ancak bu yakacak biliyorum
O zaman altınların yarısıyla boşanmayı kabul edip tazminat davasıyla süründürmeyi düşünebilirsiniz

Önceki konumu bilen biliyor. Bugün avukatımla görüştüm ama o protokolde çekişmeli açıp anlaşmalı boşanmamız taraftarı ama karşı taraf taleplerimi kabul etmiyor. Ben düğünde takılan takıların tamamını istedim vermedi sizinkileri veririm dedi. Böyle olunca çekişmeli boşanmaya odaklanıp avukatımla görüştüm hem altınlar hem de tazminat için ama avukatım da beni dava uzun yıllar süreceği için vazgeçirmeye çalıştı. Altınları paylaşın aranızda dedi ama karşı taraf kabul da etmiyor. Dava 2 3 yıl sürsün istemiyorum ama yaptıkları da yanlarına kâr kalsın istemiyorum. Tecrübeli olanlar yol gösterir misiniz çok aman aman bir altın da yok bu arada ama iş biraz inada bindi işte sonuçta 1 hafta da evli kalsam artık evlenmiş boşanmış bir kadınım bu kadar kolay sıyrılması canımı sıkmıyor değil. Kendi ailemin aldığı takıları isteyip boşanalım mı yoksa altınlar ve tazminat isteyip uzun bir sürece mi gireyim? Bu arada şahıs şu an çalışmıyor, sigortasız ama üzerine ev, arsa ve araba var banka hesabında da yüklü parası var
Çekişmeli de ben bişeyleri ispatladım alırım gibi bir olay yok dava ertelendikçe erteleniyor hakim birazda anlaşın gelin diye bekliyor. Bence altınlarınızı alın ve anlaşmalıya çevirin avukat bile tutmasanız olur. Çekişmeli dava açıp bir yılın sonunda hiç bişey istemiyorum yeter ki boşanalım dediğimi biliyorum. Ya da çekişmeli açın ve hayatınızdaki güzellikleri engelleyin siz bilirsiniz.

Çekişmeli de ben bişeyleri ispatladım alırım gibi bir olay yok dava ertelendikçe erteleniyor hakim birazda anlaşın gelin diye bekliyor. Bence altınlarınızı alın ve anlaşmalıya çevirin avukat bile tutmasanız olur. Çekişmeli dava açıp bir yılın sonunda hiç bişey istemiyorum yeter ki boşanalım dediğimi biliyorum. Ya da çekişmeli açın ve hayatınızdaki güzellikleri engelleyin siz bilirsiniz.
En iyisi 1 yılın dolmasını beklemek mi , çekişmeli de iki taraf istesede mi yıllar sürüyor

En iyisi 1 yılın dolmasını beklemek mi , çekişmeli de iki taraf istesede mi yıllar sürüyor
Hayır çekişmeli dava açılıp ilk celsede biz anlaştık boşanacağız diyerek hakime açıklama yapınca boşanabilirmişiz 2 farklı avukata danıştım. Ama şekil olarak davayı anlaşmalı olarak açamıyoruz mecbur çekişmeli açılıyor

Normalde anlaşmalı boşanmayı önerirdim ama sizin konunuzu biliyorum. Darp,tehdit vs.ispatlarım derseniz çekişmeli açın derim. Ayrıca bence avukatınız karşı tarafla konuşup gözünü korkutsun ses kayıtları falan vardı sanırım. Dediğiniz gibi yanına kalmasın bu rezillerin.
Ben anlaşmalıya kaydım Allaha havale ediyorum 2 3 yıl onun nikahında kalmayı göze alamıyorum

Hayır çekişmeli dava açılıp ilk celsede biz anlaştık boşanacağız diyerek hakime açıklama yapınca boşanabilirmişiz 2 farklı avukata danıştım. Ama şekil olarak davayı anlaşmalı olarak açamıyoruz mecbur çekişmeli açılıyor
Benim danistigim avukatlar uzun surecegini söyledi 1 yil dolmasini beklemek mantikli dedikleri için bekliyorum

Avukat değiştirin bence karşı tarafın umarım mallarına şerh koyulmuş tur
Avukat mallara nasıl şerh koyacak? Hangi mallara? Adamın evlilik öncesi mallarına şerh koyamaz ki. Avukatın bu konuda yaptığı yanlış bir şey yok. Sadece sürecin çekişmeli dava sonucu uzayacagini söylemiş ( ki doğru istisnai haller illa vardır ama uzuyor.) Konu sahibine alternatifleri anlatmış.

Benim anlamadigim ortada ciddi bir canice hisle darp etme var. İş niye ceza davasina donmuyor. Basit bir anlasamadik ayrildik gibi davraniyor herkes.
Konu sahibinin o konuyla ilgili dar raporu alıp savcılığa başvurması gerekir. O konu ceza davası. Avukatla o konu özelinde konuşmamış muhtemelen.

6 gunluk evlilikte istesenizde anlasmali bosanamazsiniz zaten. Bildigim kadariyla 2-3 yil once ictihatler degisti, mecbursunuz zaten cekismeliye.
Çekişmeli açılıyor tanık dinletilip tek celsede bitiyor. Yani adı çekilmeli ama anlaşmalı oluyor

Yaptıkları yanlarına kar kalmasın bir süre süründürün baktınız çok uzuyor anlaşmaşı yaparsınız.8-10 yış bile sürebiliyor

X