Boşanma davası çok uzun yıllar mı sürer

Cokcaresizm

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2024
158
402
Önceki konumu bilen biliyor. Bugün avukatımla görüştüm ama o protokolde çekişmeli açıp anlaşmalı boşanmamız taraftarı ama karşı taraf taleplerimi kabul etmiyor. Ben düğünde takılan takıların tamamını istedim vermedi sizinkileri veririm dedi. Böyle olunca çekişmeli boşanmaya odaklanıp avukatımla görüştüm hem altınlar hem de tazminat için ama avukatım da beni dava uzun yıllar süreceği için vazgeçirmeye çalıştı. Altınları paylaşın aranızda dedi ama karşı taraf kabul da etmiyor. Dava 2 3 yıl sürsün istemiyorum ama yaptıkları da yanlarına kâr kalsın istemiyorum. Tecrübeli olanlar yol gösterir misiniz çok aman aman bir altın da yok bu arada ama iş biraz inada bindi işte sonuçta 1 hafta da evli kalsam artık evlenmiş boşanmış bir kadınım bu kadar kolay sıyrılması canımı sıkmıyor değil. Kendi ailemin aldığı takıları isteyip boşanalım mı yoksa altınlar ve tazminat isteyip uzun bir sürece mi gireyim? Bu arada şahıs şu an çalışmıyor, sigortasız ama üzerine ev, arsa ve araba var banka hesabında da yüklü parası var

Son düzenleme:
Çekişmeli açarsanız takılan altınları ispatlama şansıniz varki ve tazminatı neden isteyeceksiniz ? Ikisinide hakli olarak alma sansiniz varsa cekismeli açın
Çünkü evliliğimizin 6.Gününde beni dövdü ve aileme beni öldüreceğine dair ses kayıtları attı. Avukatım istersen hem altınların tamamını hem nafaka hem de nafaka alırsın dedi ama süreç uzar dedi bilmiyorum gözüm korkuyor

Çekişmelide yıllar sürüyor doğru söylüyor avukat ben olsam kendime takılanları almayı kabul ederek kurtulurdum. Paradan çok zamanda önemli. Karşına biri çıkarsa hala evli olacaksın. Ama neden tazminat? Evlilikte kusurumu oldu

Çekişmelide yıllar sürüyor doğru söylüyor avukat ben olsam kendime takılanları almayı kabul ederek kurtulurdum. Paradan çok zamanda önemli. Karşına biri çıkarsa hala evli olacaksın. Ama neden tazminat? Evlilikte kusurumu oldu
Dövmüş ya kadını

Önceki konunuzu okudum. Tazminat alırsınız diye düşünüyorum. Altınlarınızı da alırsınız. Davayı kazandığınız taktirde karşı taraf hem avukat tutacak bunun giderleri, hem sizin avukatınıza kaybedilen dava için ödeyeceği vekâlet ücreti, hem tazminat, hemde altınları ödemek zorunda kalacak. Bunu karşı tarafa böylece iletin belki altınlarınızı verip anlaşmalıya razı olur. Evet sizin için de yıpratıcı bir süreç ama bu dilden anlıyorlar maalesef. Lütfen içinizi ferah tutun. Hepsi bir şekilde hallolur. Kadınlar böyle boşanmalarda çok çabuk toparlanıyor. Çünkü adam büyük hatalar yapıyor ve kadının o evlilikten umudu kalmıyor. Siz kararlılığınızı gösterin bunu anladığı an her aşamada yalvaracak size. Belki içiniz soğur. Ama sakın barışmayın çünkü insanlar asla değişmiyor. Barışırsan bile sonu yine boşanma olur. Onunla geçireceğin bir gün bile mutlu olabileceğin günlerden çalmak demek. Sen ileriye bak lütfen 3 ay sonra genelde alışıyor yeni hayata adapte olunuyor.

Avukat konusunda size gönülden katılıyorum. Genellikle böyle haklarınızı umursamayarak anlaşmalıya razı edip bir dilekçeyle, tek celseyle vekâlet ücreti almak istiyorlar. Örneğin 100.000 vekâlet ücreti alıp 3 sene dava takip etmek yerine 50.000 alıp tek celsede bitirmek istiyorlar.
şu anda kendinize yapacağınız en iyi şey, avukat değiştirmek olur

avukat değilim

mal paylaşımı olayında boşanmaya karar verip mal paylaşımı davasına devam edilebiliyor diye biliyorum, yani öyle okumuştum.
ama düğün takısında böyle oluyor mu emin değilim tabii.

Mal paylasim davasi da paralelde acildigindan, kanuna gore mal.paylasim davasi sonuclandiktan sonra bosanma sonuclanabiliyor...Mal davasi cok uzun suruyor dolayisiyla bosanma da cok uzun suruyor...Ancak yeni bir karar cikti mal ve bosanma davalari ayri ayri yurutulecek, bosanma olacak ama mal davasi devam edecek...Bu kararin resmi gazetede yayinlanip yayinlanmadigina bakin, yayinlanmadiysa resmi gazatede yayinlandiktan 1 gun sonra dava acin bence cok daha kolaylasir...ybu yeni karar bu aralar yururluge girecekti sanki...avukat bunu soylemedi mi? Onun disinda avukat mali kendi aranizda paylasirsaniz mal davasi olmayacagi icin cabuk bosanirsiniz diye oyle demis ve dogrudur

Çünkü evliliğimizin 6.Gününde beni dövdü ve aileme beni öldüreceğine dair ses kayıtları attı. Avukatım istersen hem altınların tamamını hem nafaka hem de nafaka alırsın dedi ama süreç uzar dedi bilmiyorum gözüm korkuyor
O zamn çekişmeli açın bence sonra pisman olursunuzz

6 gunluk evlilikte istesenizde anlasmali bosanamazsiniz zaten. Bildigim kadariyla 2-3 yil once ictihatler degisti, mecbursunuz zaten cekismeliye.

6 gunluk evlilikte istesenizde anlasmali bosanamazsiniz zaten. Bildigim kadariyla 2-3 yil once ictihatler degisti, mecbursunuz zaten cekismeliye.
şeklen çekişmeli olarak açacaklar
ama kendi aralarında anlaşıp biz her konuda anlaştık boşanmak istiyoruz derlerse, dava çekişmeli olmakla birlikte, sanki anlaşmalı gibi bitip gider sanırım onu demek istemiş.

yoksa zaten 1 sene dolmadan anlaşmalı açamıyor onu demek istememiştir herhalde.

Önceki konumu bilen biliyor. Bugün avukatımla görüştüm ama o protokolde çekişmeli açıp anlaşmalı boşanmamız taraftarı ama karşı taraf taleplerimi kabul etmiyor. Ben düğünde takılan takıların tamamını istedim vermedi sizinkileri veririm dedi. Böyle olunca çekişmeli boşanmaya odaklanıp avukatımla görüştüm hem altınlar hem de tazminat için ama avukatım da beni dava uzun yıllar süreceği için vazgeçirmeye çalıştı. Altınları paylaşın aranızda dedi ama karşı taraf kabul da etmiyor. Dava 2 3 yıl sürsün istemiyorum ama yaptıkları da yanlarına kâr kalsın istemiyorum. Tecrübeli olanlar yol gösterir misiniz çok aman aman bir altın da yok bu arada ama iş biraz inada bindi işte

Altınları vermek istemediğin için dava uzamaz çünkü düğünde takılanlar geline aittir.

şeklen çekişmeli olarak açacaklar
ama kendi aralarında anlaşıp biz her konuda anlaştık boşanmak istiyoruz derlerse, dava çekişmeli olmakla birlikte, sanki anlaşmalı gibi bitip gider sanırım onu demek istemiş.

yoksa zaten 1 sene dolmadan anlaşmalı açamıyor onu demek istememiştir herhalde.
Bunu aciklamayan avukatla calismazdim ben.

Önceki konumu bilen biliyor. Bugün avukatımla görüştüm ama o protokolde çekişmeli açıp anlaşmalı boşanmamız taraftarı ama karşı taraf taleplerimi kabul etmiyor. Ben düğünde takılan takıların tamamını istedim vermedi sizinkileri veririm dedi. Böyle olunca çekişmeli boşanmaya odaklanıp avukatımla görüştüm hem altınlar hem de tazminat için ama avukatım da beni dava uzun yıllar süreceği için vazgeçirmeye çalıştı. Altınları paylaşın aranızda dedi ama karşı taraf kabul da etmiyor. Dava 2 3 yıl sürsün istemiyorum ama yaptıkları da yanlarına kâr kalsın istemiyorum. Tecrübeli olanlar yol gösterir misiniz çok aman aman bir altın da yok bu arada ama iş biraz inada bindi işte
ben boşanırken dava uzun sürer diye en az miktara tamam dedim sırf boşanıp kurtulmak ve uzun sürmemesi için. kesinlikle gerekirse 4 yıl sürsün hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin altınlar da tazminat almak da sizin hakkınız ve geç de olsa o hakkınızı alacaksınız o yüzden vazgeçmeyin. ben çok pişmanım keşke davam yeni bitseydi de hakkımı en azından alsaydım diyorum.

Hatırladım sizi. Korkmayın çekişmeliden. Bahsettiğiniz şeyler için kanıtınız varsa dayak için altınlar için fotoğraf video falan bi de ses kaydı var. Tamamen haklı konumdasınız kaybedicek bişeyiniz yok.
Biliyorum haklıyım ama dava yıllarca sürsün de istemiyorum. Tek talebim altınların hepsini almaktı (toplam 400 bin TL falan zaten) onu da vermedi.

X