Biyoeşdeğer hormon tedavisi

Merhaba arkadaslar, fransadan gelirken estreva jel getirecegim. Isteyen varsa kac adet istedigini soylerse sizlerede getirebilirim. Bilginize,

Merhaba mesajınızı yeni gördüm. Tekden de Gülcan Yazıcıya gidiyorum. Çok memnunum

herkese merhaba.. yaş 44, erken menapoz nedeniyle biyoeşdeğer hormon replasman tedavisine başladım. Eczanede özel olarak hazırlanan östrojen kremi ve progesteron kullanıyorum. Soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
Ben de Banu çiftçinin bu konudaki videolarını izleyip karar verdim.3 yıldır menepozdaydim..devlete gittim , zor ikna ettim dr u..bant kullanıyorum..ikinci ayım bitti..son 10 gün progestan kullanıyorum fitil olarak..devlet karşılıyor , para vermedim ama çok zor bulunuyor bant..ilk kutunun bitiminde adet kanaması oldu . internet den baktım ilk üç ay normal diyor ama içime sinmedi gidip sorucam Dr a..başlamadan önce monografi, ultrason ve smear mutlaka yaptırıp gidin.banu çiftçinin videolarını da mutlaka izleyin..kesinlikle ostejen i hap olarak kullanmayın bant veya krem olmali

Ben de Banu çiftçinin bu konudaki videolarını izleyip karar verdim.3 yıldır menepozdaydim..devlete gittim , zor ikna ettim dr u..bant kullanıyorum..ikinci ayım bitti..son 10 gün progestan kullanıyorum fitil olarak..devlet karşılıyor , para vermedim ama çok zor bulunuyor bant..ilk kutunun bitiminde adet kanaması oldu . internet den baktım ilk üç ay normal diyor ama içime sinmedi gidip sorucam Dr a..başlamadan önce monografi, ultrason ve smear mutlaka yaptırıp gidin.banu çiftçinin videolarını da mutlaka izleyin..kesinlikle ostejen i hap olarak kullanmayın bant veya krem olmali
Evet, ben de Banu hanımın videoları izledim, iyi ki onu buldum, çok bilgili çok tatlı. Devlet bantları ve progestanı karşılıyor mu vay be, şaşırdım. Ama bizim kadın doktor devlette yazmadı bana🤢 bi de bön bön bakıyordu, ilk defa duymuş gibi. Tekrar gidince istecem. Teşekkür ederim söylediğiniz için.
Bantı forte mı kullanıyorsunuz normal mı? Yan etkiler birşey var mı? Olumlu değişikliler oldu mu?

herkese merhaba.. yaş 44, erken menapoz nedeniyle biyoeşdeğer hormon replasman tedavisine başladım. Eczanede özel olarak hazırlanan östrojen kremi ve progesteron kullanıyorum. Soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
Merhaba doktor tavsiyesi ile mi ilaç hazirlatiyorsunuz varsa doktorun adını yazar mısınız.ben 37 yaşında menopoza girdim 6 yıl oldu.kemik erimesi başladı bugün banu çiftçi kliniğini aradım.20 ağustosa randevu veriyor.bu kadar bekleyemem ve muayenesi çok yüksek fiyat😐

Merhaba eczanede hazırlanan ilaçlar da kimyasal değil mi

Merhaba doktor bana bant ve progesteron Hap kullanmamı önerdi. Kullanan var mı nasıl başlayıp ne zaman hapa gecmem gerektiğini asla anlamadım.

Merhaba doktor bana bant ve progesteron Hap kullanmamı önerdi. Kullanan var mı nasıl başlayıp ne zaman hapa gecmem gerektiğini asla anlamadım.
Kişiye göre ayarlama yapıyorlar. Ben lenfoma geçirdiğim için kemoterapilerden kaynaklı 35 yaşında erken menopoz sürecine girdim. Tedaviden sonra 5 sene kendi tercihimle hormon kullanmadım.40 yaşındayım sürece yeni başladım.

-Haftada bir değiştirilecek şekilde clımara patch kullanmaya başladım.7 tam gün sonrası değiştireceğim.
-3. değiştirdiğim hafta progeston başlayacağım(rahim alınmadığı için)
-2 hafta her gün progeston kullanıp aynı zamanda bant haftada bir değiştirmeye devam ederek sonrasında
1 hafta ara vereceğim.yine aynı süreç başlayacak.
3 ay sonrada kontrol
tabi bu benim tedavi sizin tahlilleriniz ,görüntülemeleriniz sonucunda plan vermişlerdir.

Arkadaşlar biyoeşdeğer hormon tedavisi için ortalama ödediğiniz ücret nedir? Ben de tedavi almayı düşünüyorum ama bütçemi zorlamasından korkuyorum

Arkadaşlar biyoeşdeğer hormon tedavisi için ortalama ödediğiniz ücret nedir? Ben de tedavi almayı düşünüyorum ama bütçemi zorlamasından korkuyorum
Benim gittiğim doktorun adı Öznur Gökçen hanım kendisi fonksiyonel tıp görüşünde bir kadın doğumcu, Dünya tatlısı bir doktor; Bağdat cd’de muayenehanesi, ben de bu tedaviyi görüyorum, bazen iyi regl oluyorum, bazen az. Doktorum şey demişti: ‘jeli hep bir yere sürme, dağınık sür' demişti, ben de bir gün koluma bir gün bacaklarıma sürüyorum. 12 gün e2 jel sonra ek olarak + 13.gün 200 grlık progestan fitil kullanıyorum. Toplamda 24 gün olacaklar. Eczane Elit eczanesi, muayenehaneye yakın ve adrese de gönderiyorlar. Muayene ücreti 2000 tl yi geçmiştir, daha bu yıl gidemedim. Rahatsızlığım 18 yıl olmuştur. İlk zamanlar sentetik ilaçlar kullanıyordum. Yan etkilerinden dolayı sürekli kullanmadım. Bu tedavi ise 2 yıl olacak yan etkisi hiç yaşamadım. Ekstra baya takviye kullanıyorum öncesinde de kullanıyordum doktorum eklemeler yaptı. Doktora gitmeden önce tam detaylı vitamin değerlerim de dahil test yaptırdım. Ayrıca meme ultrasonu, kemik ölçümü ve karotis doppler çektirdim. Keşke daha erken tanışsaydım bu tedaviyle. Ama o sıralar böyle bir tedavi yoktu, olsa duyardım diye düşünüyorum. Bu tedavi 4-5 yıldır gündemde ve yaygın.

Benim gittiğim doktorun adı Öznur Gökçen hanım kendisi fonksiyonel tıp görüşünde bir kadın doğumcu, Dünya tatlısı bir doktor; Bağdat cd’de muayenehanesi, ben de bu tedaviyi görüyorum, bazen iyi regl oluyorum, bazen az. Doktorum şey demişti: ‘jeli hep bir yere sürme, dağınık sür' demişti, ben de bir gün koluma bir gün bacaklarıma sürüyorum. 12 gün e2 jel sonra ek olarak + 13.gün 200 grlık progestan fitil kullanıyorum. Toplamda 24 gün olacaklar. Eczane Elit eczanesi, muayenehaneye yakın ve adrese de gönderiyorlar. Muayene ücreti 2000 tl yi geçmiştir, daha bu yıl gidemedim. Rahatsızlığım 18 yıl olmuştur. İlk zamanlar sentetik ilaçlar kullanıyordum. Yan etkilerinden dolayı sürekli kullanmadım. Bu tedavi ise 2 yıl olacak yan etkisi hiç yaşamadım. Ekstra baya takviye kullanıyorum öncesinde de kullanıyordum doktorum eklemeler yaptı. Doktora gitmeden önce tam detaylı vitamin değerlerim de dahil test yaptırdım. Ayrıca meme ultrasonu, kemik ölçümü ve karotis doppler çektirdim. Keşke daha erken tanışsaydım bu tedaviyle. Ama o sıralar böyle bir tedavi yoktu, olsa duyardım diye düşünüyorum. Bu tedavi 4-5 yıldır gündemde ve yaygın.
Bilgiler için teşekkür ederim. Ben de sentetik kullanıyorum ve araştırmalar yorunlar sonucu bunun çokta sağlıklı olmadığı kanısına vardım. Sonuçta yıllarca kullanılacak bir ilaç. Ben düzenli ilaç içmediğim için 24 yaşında kemik erimesi tanısı aldım. Fonksiyonel tıpa yönelmek istiyorum ama her ay binlerce tl giderse her ay karşılayamam diye ürkmüştüm. Aslında sağlık için değer ama.. Kendi ilimde olan doktorları araştırmaya bakacağım.

merhaba biyoeşdeğer tedeviniz nasıl gidiyor? yan etkilerinin olabileceği söyleniyor? doktorunuz kimdir ? kaç yıl sürüyor bu tedavi

X