Biyoeşdeğer hormon tedavisi

Merhaba. Kusura bakmayın lütfen. Uzun zamandır siteye giriş yapamadım. Genel olarak tüm konuları bu mesajımda toparlayayım. Ben hormon tedavisine başlamadan önce son 3 aydır adet göremiyordum. Ayrıca ciddi ruhsal değişiklikler (ağlama krizleri, çook çabuk öfkelenme vs) ve ciddi unutkanlıklar yaşamaya başlamıştım. Detaylı tahliller ve tetkikler yapıldı (Kan değerleri, idrar testi, meme ultrasonu ve mamografi, beyin MR'ı) Sonucunda 3 ay önce kullanmaya başladım ve daha ilk ayda tüm şikayetlerim bıçak gibi kesildi. Ben de ilk 12 gün sadece östrojen jel (günde 2 kez toplamda 4 puf kol içlerime) ve son 12 gün de jel+200 mg progestan tablet olacak şekilde kullanıyorum. İlaçları 24 gün sonunda bırakıp 4 gün ara verip tekrar başlıyorum. Bu 4 günlük arada, genelde 3. gününde kanamam oluyor. Sadece bu ay ara kanamam oldu daha ilacın bitmesine 6 gün varken. Doktorumdan dönüş bekliyorum konuyla ilgili ama ilaca başlarken ilk aylarda ara kanamalar olabileceğini iletmişti. Doktorum Acıbadem Ataşehir hastanesinde Dr. Parvana Seyidova

Merhaba Ebya bende eczanede özel hazırlattım ama önce fonksiyonel tıp ile ilgilenen bir doktor gördü tabiki fakat bana verilen östrojen sanırım yetersiz çünkü gün içinde sıcak basmaları oluyor hele geceleri çok zorlanıyorum uyku düzenim yok 1 saat uyuyorsam 4 saat uyanık kalıyorum gece terlemesi ani sıcak basması vs. Hastalanmaktan korkuyorum artık her ay az da olsa CLİMEN sayesinde düzenli olduğum reglim bu ay 6 gün gecikti ve gelmeye niyeti de yok black cohosh ekstresi aldım 1-2 gündür kullanıyorum o gerçekten çok rahatlattı bakalım kullandığım östrojeni ekliyorum

progesteronuda 200 lük vajenden fitil olarak
100 lük ağızdan alıyorum bu benim biyoeşdeğerhormon tedavisinde ilk ayım

Sende yaşadıklarını paylaşırsan sevinirim

Merhabalar, benim hiç sıcak basması gibi bir şikayetim olmamıştı öncesinde de. Ben adet göremiyordum 3 aydır ve ruhsal değişiklikler had safhadaydı. Ama ilacı kullanmaya başlayınca tüm şikayetler geçti. Seninle tek farkımız progestan kullanımı. Ben 12. günde başlıyorum progestana ve 24. günde tüm ilaçları bırakıyorum. Bir de sadece 200 mg progestan kullanıyorum, o da ağızdan. Hazırlattığım jel de Estradiol %0.1 jel baz. Doktorunla görüştün mü şikayetlerini?

merhaba ben da 3 aydır adet göremeyince dr.a gittim önce tarlusal adet sokturucu içtim regl olamayınca doktora tekrar gittim be sefer 3 ampul progestan iğneverdi akabinde adet oldu adetin 3.gün testi fhs 9.56 cıktı ile sonrasında 9 ay kendliğimden adet gördüm hiçbir ilaç kullanmaıdm ancak kanmalar azdı..aradan 1 yıl geçti.(çok stresli günlerim oldu feritinim hep dusuktu). sonra yine 3 ay adet göremeyince elimdeki iğnelerden tekrar 3 ampul yaptırdım regl oldum sonraki ay olamayınca panik oldum yakındaki doktora gittim adetsiz fsh 53 LH 20 E245 çıktı bana menapoza girmişsin diyerek progestan iğne ve cylo-progynova verdi ( progestan iğneden 5-6 gün sonra adet göreceksin ilk gun hapa basla ve adetin 3. günü gel tahili yapalım dedi. ancak okudugum arastırdıgım kadarıyla bu horman ilacı ve fibrokistlerim oldugu için tetikleyici olabilir diye okudugum için korkuyorum çok. O yüzden eski doktumua gittim o da bana progestan 200 mg hap verdi adetin 12. günü basla 24.güne kadar kullan gel tahlili yapalım dedi, menapoz denmez hemen bu testle dedi ama beni rahatlatmak için mi dedi bilmiyorum
Bu arada yaşım 43, sigara alkol yok, son derece saglıklı yaşamım var, 10 yıldır spor yapıyroum, 2 yıldır koşuyorum, hiç cinsel hayatım olmadı.. smear testi, ultarsonla muayene oldum herhangi olumsuz bır durum yok, sadece yumurta az dedi meme fibrokistlerirm var sadece.
cok da uzun yazdım ama.. agrı kesici bile içmediğim için hormon ilaçlarından korkuyorum, biyoeşdeğer kullanmak istiyorum ama doktorlar bunları verdi...kafam karısık hergun bunları okuyup arastırmaktan psikolijim bozulmak uzere..
menapoz semptomu yasadıgımı soyleyemem uykuya dalmada sıkıntı ve stres yasıyorum ama asıl regl olamamak benı korkutuyor, şimdi erkek arakadasım var ve ciddiyiz evlenince sorun olavak diye korkuyorum
bu ilaçlardan hanigine baslıcam cylo-progneva mı progestan hap mı... karar veremiyorum, acil yardım....
hap phtı atıyor bırsuru yan etki risk...

Bu ilacı bana da verdi dr ama içmeye korkuyroum, risklerinden dolayı, doktorla bu konuda konustunuz mu, hap karaciğere de etki ediyormus,

Merhaba özelden dr ve ücret için bilgi istedim. Benim bütçem kısıtlı Cevap yazarsanız sevinirim.

Bir de sizden kemik ölçümü vb tahliller istendi mi? Bunu devlette yaptırabilir miyiz? Teşekkürler
kemik yoğunluğu ölçümünü devlet hastanelri yapıyor

Merhaba tekrar.. doktorum bana Progestan'ın insan vücudundaki doğal hormonlarla aynı olduğunu söylemişti. Hatta ben ekstra riskli gruptayım, annem meme kanseriydi. Buna rağmen vücuda uygun doğal bir hormon olduğu için kullanmamda herhangi bir sakınca görmedi. Yine de 6 ayda bir meme kontrolüne gireceğim. 3 ayda bir de doktor kontrolündeyim. Ben doktoruma %100 güveniyorum, uzun yıllardır doktorum. O nedenle gözü kapalı emanet ettim kendimi :)

Merhaba tekrar.. doktorum bana Progestan'ın insan vücudundaki doğal hormonlarla aynı olduğunu söylemişti. Hatta ben ekstra riskli gruptayım, annem meme kanseriydi. Buna rağmen vücuda uygun doğal bir hormon olduğu için kullanmamda herhangi bir sakınca görmedi. Yine de 6 ayda bir meme kontrolüne gireceğim. 3 ayda bir de doktor kontrolündeyim. Ben doktoruma %100 güveniyorum, uzun yıllardır doktorum. O nedenle gözü kapalı emanet ettim kendimi :)
Üsküdar da aynı anda hem radyoloji uzmanı hem de kadın doğum doktoru olan Ekin hanımla tedaviye başladım..
Progestan 200lük hapı fitil olarak kullanacağım aynı zamanda takviyelerim var; Solgar Evening Primrose oil,
Omepa Q10 , Ocean methyle balance, Goodday Magnezyum Osende D3K2 kullanacağım. Hepsini 3 ay kullanıp bırakacağım umarın adet görürüm ve hormonlu ilaçlar kullanmam...
Bir doktora daha gittim sadece agnuscaston verdi 3 ay kullan akupunturda yaparız dedi ama emin olamadım ilk yazıdıgım tedaviye basladım.. umarım fayda görürüm,,
Progestan 200 hap da hormon değil mi o kısmı anlamadım sadece ??bilen cevaplasın lütfen

Üsküdar da aynı anda hem radyoloji uzmanı hem de kadın doğum doktoru olan Ekin hanımla tedaviye başladım..
Progestan 200lük hapı fitil olarak kullanacağım aynı zamanda takviyelerim var; Solgar Evening Primrose oil,
Omepa Q10 , Ocean methyle balance, Goodday Magnezyum Osende D3K2 kullanacağım. Hepsini 3 ay kullanıp bırakacağım umarın adet görürüm ve hormonlu ilaçlar kullanmam...
Bir doktora daha gittim sadece agnuscaston verdi 3 ay kullan akupunturda yaparız dedi ama emin olamadım ilk yazıdıgım tedaviye basladım.. umarım fayda görürüm,,
Progestan 200 hap da hormon değil mi o kısmı anlamadım sadece ??bilen cevaplasın lütfen
Merhaba. Evet o da bir hormon. Ama sentetik bir hormon değil, vücudun kendi ürettiğine eş değer bir hormon diye anlatmıştı bana doktorum

Merhaba. Kusura bakmayın lütfen. Uzun zamandır siteye giriş yapamadım. Genel olarak tüm konuları bu mesajımda toparlayayım. Ben hormon tedavisine başlamadan önce son 3 aydır adet göremiyordum. Ayrıca ciddi ruhsal değişiklikler (ağlama krizleri, çook çabuk öfkelenme vs) ve ciddi unutkanlıklar yaşamaya başlamıştım. Detaylı tahliller ve tetkikler yapıldı (Kan değerleri, idrar testi, meme ultrasonu ve mamografi, beyin MR'ı) Sonucunda 3 ay önce kullanmaya başladım ve daha ilk ayda tüm şikayetlerim bıçak gibi kesildi. Ben de ilk 12 gün sadece östrojen jel (günde 2 kez toplamda 4 puf kol içlerime) ve son 12 gün de jel+200 mg progestan tablet olacak şekilde kullanıyorum. İlaçları 24 gün sonunda bırakıp 4 gün ara verip tekrar başlıyorum. Bu 4 günlük arada, genelde 3. gününde kanamam oluyor. Sadece bu ay ara kanamam oldu daha ilacın bitmesine 6 gün varken. Doktorumdan dönüş bekliyorum konuyla ilgili ama ilaca başlarken ilk aylarda ara kanamalar olabileceğini iletmişti. Doktorum Acıbadem Ataşehir hastanesinde Dr. Parvana Seyidova
merhaba bende sizin gibi biyoeşdeğer hormon tedavisi görüyorum doktorum Banu hanım ama sadece progestan kullanıyorum şimdilik merak ettiğim şey size doktorunuz hangi östrojeni önerdi adını söyleyebilir misiniz eczaneden kolaylıkla bulabiliyor musunuz?

Merhaba jeli nerden temin ettiniz estrave jel i önerdiler bana hiç bir yerde bulamadım

Merhaba jeli hangi eczane hazırlıyor acaba? Yardımcı olur musunuz? İstanbul'dayım, flaster olan ilaca ulaşamıyorum

Merhaba herkese. Doktorum Acıbadem Ataşehir Hastanesi'nden Dr. Parvana Seyidova..Doktorumun reçetesiyle Caddebostan Elit Eczanesinde jel baz hazırlanıyor, onu kullanıyorum. Estradiol %0.1 jel baz

Merhaba bende 36 yasındayım ve 1 yıldır menepozdayım. Sanırım istanbuldasınız hangi doktora gidiyorsunuz? Ücret hakkında bilgi verir misiniz?
merhaba tedaviye başladınız mı acaba? ben de regl olamıyorum yaşım 43.. progestan 200 vajenden kullanıdm ama yetmedi malesef... duphaston verdi doktor ama anladığım kadarıyla bu sentetik bir hormon endişeliyim

Merhaba bende yeni başladım. 37 yaşında teşhis kondu. Şu anda 42 yaşındayım. Kayserideyim. Progestan ve bant kullanıyorum. Şimdilik iyi gibiyim. tedaviye 5 yıl sonra başladım. 10 gün oldu. Şu anda hafif kanama var .Adet olmuş gibi sevindim

Merhaba bende yeni başladım. 37 yaşında teşhis kondu. Şu anda 42 yaşındayım. Kayserideyim. Progestan ve bant kullanıyorum. Şimdilik iyi gibiyim. tedaviye 5 yıl sonra başladım. 10 gün oldu. Şu anda hafif kanama var .Adet olmuş gibi sevindim
Merhaba hangi doktora gittiniz Kayseride Bioeşdeğer hormon tedavisi yapan doktor var mi?

Merhaba Kayseride Bu tedaviyi hangi klinik uyguluyor

X