bezdiren arkadaşa laf yetiştiremiyorum artık....

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
slm kızlar...allaha şükür dert değil allah dert vermesin inşallah....ama sadece paylaşıp rahatlamak adına konu açmak istedim....
yan komşum var benden bi kaç yaş küçük yeni evli çocuğu yok....sık sık olmasada dip komşum haliyle irtibat halindeyiz görüşüyoruz devamlı....ben giderim o gelir falan...
ama öyle bi karakteri varki bazen bezdiriyor beni....sanki çekememe kıskanma aşağılama gibi..artık adını siz koyun ben bir terim bulamadım..
örnekle anlatayım.....
aldığım kıyafet olsun takı olsun giyinme şeklim olsun gidip geldiğim yerler olsun kısacası yaşamsal her faaliyetimi eleştiren bi kulp takan yapısı var....
ilk başlarda duymazdan geldim öenmsemedim ama son zamanlarda iyice arttı bu tavırrları ve artık bi araya gelmeye çekinir oldum....çünkü nerden ne bulupda eleştireceği yorum yapacağı belli olmuyor....herşeye bi kulp takıyor...küçümser aşağılayaıcı bi tavrı vözelllikle bunu toplu arkadaş ortamımızda yapar veya sohbet ortamlarında falan...ki en sinir olduğum şeydir insanlar içinde aşağılanmak....
mesela en son olanı anlatayım....ben normalde altın gümüş farketmez pek takı takmayı sevmem....veya en fazla minik bi yüzük o kadar.... bi arkadaş ortamındaydık yine birgün....benimde evlenirken nişanda bana takılan ssatimi takmıştım.... herkesin çinde dedi ki saatin yenimi diye sordu....
yoo 3 yıllık saatim nişan saatim dedim....
hadi hadi hacıdan gelmiş belli yutturma bize dedi....
öyle bi oldumki cevap bulamadım....
ya niye yalan söyleme ihtiyacı hissedeyim...sinir oldum resmen bi anda cevap gelmedi ağzıma sinirden....başka bi örnek vereyim...gri renginde bi badi almıştım...yine bi ortamda beraberiz onda da aynısı varmış meğer.....bilmiyordum...ben ondan önce almışım eminim....dediki herkesin içinde kıskancından gittin aynısını buldunmu dedi.... armine eşarptan eşim eşarp almış bana hediye çokda beğendim....başımdayken birgün yine herkesin içinde bozdu beni...herkes beğenmişti eşarbımı...oda yediremedi heralde, dediki yok kızlar bu nasıl alsın çok pahalıdır arminenin ürünleri...alt tarafı memur maaşı dedi..okadar üzüldümki....anlatamam size...kıyafetimle marka ile falan filan asla gösteriş yapmam takıntım yoktur markaya falan....eşimin hediyesidir zevkle örttüm eşarbımı....bunu diyen arkadaşım da asgari ücretle geçinen bi aile yani...asla küçümsemem ama onun tavrı beni öyle aşağıladı ki ben yinede onun seviyesine inip sende bu kadara çalışıyorsun bile demedim....
yani kızlar anlayacağınız her şartta her ortamda her fırsatta işi gücü beni yermek aşağılamak küçümsemek...bıktım artık görüşmesem diyecem ama dip komşum ve büütün çevremeiz hep ortak....ben onların mekanına sonradan geldim ve onun eşliğinde bi çevre edindim haliyle en eski oydu o mahallede eşlik etti ilgilendi....sağolsun ama bu yaptıkları çekememesi aşağılaması bezdirdi...napsam bilmiyorum...tavsiye eden olursa iyi olur...ohh anlattım rahatladım....

Son düzenleme:
bu arkadaşla görüşmektense, tek başıma kalırım hıç arkdaşım olmaz daha ıyı

sıze bu kadar laf sokmasınada ızın vermeyın, bırşey mı dedı, altta kalmayın yapıştırın cevabını

Böyle komşunuz bırakın olmayıversin.İnanın hiç bişey kaybetmezsiniz,başınız rahat olur ama.Sizi aşağılamış resmin neden karşılık vermediniz?Görüşmeye neden devam ettiniz?Bu kişiyle irtibatınızı kesmenin zamanı çoktan gelmiş bence.

Hic altta kalma amaci zaten belli ve icin icin seni kiskandigini dusunuyorum ayy okurken gicik oldumm ya,hic altta kalma yapistir lafini soyledigine soyleyecegine bin pisman olsun seni dusurmeye calistigi duruma sen onu dusur bir iki olur uc olmaz kanimca,terbiyesiz kadin allah nilir kendinde asagilik kompleksi vardir boyle kapatmaya calisiyordur.

"Allah sana daha iyilerini, daha güzellerini nasip etsin inşallah canım." de araya laf karışınca uygun zamanı bulunca gözlerinin içine bakarak "zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. züğürdün canı yorulmak istiyorsa izin vermek lazım. istediği kadar yorulsun.hahahaha" de bak nasıl öyle kalıyo daha da ağzını açabiliyomu

"Allah sana daha iyilerini, daha güzellerini nasip etsin inşallah canım." de araya laf karışınca uygun zamanı bulunca gözlerinin içine bakarak "zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. züğürdün canı yorulmak istiyorsa izin vermek lazım. istediği kadar yorulsun.hahahaha" de bak nasıl öyle kalıyo daha da ağzını açabiliyomu

Ay agzina saglik!hakedene hak ettigini vereceksin:))))

ben önce insanları çok alttan alırdım. artık almıyorum. limitim doldu hahahahha :KK9::KK9::KK9:

biraz da onlar benle uğraşsınlar. herkes lafını bilecek. karşısındakinin çocuk olmadığını öğrenecek :KK45:

Ne demek ya ? Tavırlara bak kadındaki. Çok sinirlendim. O kadında kesinlikle aşağılık kompleksi var. Sizin yanınızda kendisi ezilmemek için sizi ezmeyi tercih ediyor. Sakın buna izin vermeyin. Ben olsam alamazlar falan dediğinde "Ne zamandan beri insanların özel hayatına, yaşamına karışılır oldu ? Herkes seviyesini, yerini bilsin. " der kalkar giderdim. Ne bu ego ? Kesin görüşmeyi falan. İsterse yan odanızda yaşasın. Böyle insanlarla arkadaşlık kurmayın, size de ailenizde de zarar verirler. Bırak kendini yesin dursun. Düşmeyin seviyesine. En Büyük KK

Ne demek ya ? Tavırlara bak kadındaki. Çok sinirlendim. O kadında kesinlikle aşağılık kompleksi var. Sizin yanınızda kendisi ezilmemek için sizi ezmeyi tercih ediyor. Sakın buna izin vermeyin. Ben olsam alamazlar falan dediğinde "Ne zamandan beri insanların özel hayatına, yaşamına karışılır oldu ? Herkes seviyesini, yerini bilsin. " der kalkar giderdim. Ne bu ego ? Kesin görüşmeyi falan. İsterse yan odanızda yaşasın. Böyle insanlarla arkadaşlık kurmayın, size de ailenizde de zarar verirler. Bırak kendini yesin dursun. Düşmeyin seviyesine. En Büyük KK[/QU
canım inan bende laflarımla ezmeyi çok beceririm ama öyle ortamalarda yapıyorki bunu, herkesin içinde onunla aşık atmak istemiyorum...onunla böyle bi münakaşaya girsem eminim karşılık verecek uzayacak mevzu.....dinlemzliğe geliyorum duymuyorum ama sanki zorla gözüme sokar gibi konuşuyor lafları....o bu şekil bi laf sokunca herkesi bi sessizlik alıyor benim yüzüme bakıyor herkes...yani anlayacağınız laf versem laf gelecek laf lafı açacak laf bilmem neyi açacak hesabı....irtibatı kesmem pek mümkün değil çünkü kaynanasıyla beraber otururyorlar ve ben kaynanasını çok severim canımı veririm oda bana deli olur çok sever....ama işte bu gelini yüzünden gidip gelmeyi azalttım...kaynanasına da pek bişey diyemiyorum kadın çok içerler eminim... ezilir büzülür karşımda... birde kesin duramaz gider bi iki laf söyler gelinine nazikçe söylese bile eminim işler fena boyuta gider gelin hanımın tavrıyla...inanın napacağımı şaşırdım...ortam olarak hep birlikte gider geliriz ortak arkadaşlarımız hep aynı...alakamı kessem bütün çevrem alt üst olur...çünkü hep topluca gidip geliniyor çevreyle....haliyle gurbetteyiz ayak uydurmam gerekiyor...
mesela bi başka olay anlatayım, ben zayıf bi bayanım...ama bununla hiç övünmedim hava atmadım kimseye...kilolu bayanlarıda asla eleştirmedim.... bu arkadaşım da okadar zayıf ki bir deri bir kemik neredeyse.... üflesen uçacak gibi....bende zayıfım ama boyuma göre iyiyim ve herkeste imrenir kiloma....o aşırı zayıf olunca artık nefsini tatmin etmek adınamıdır yoksa dikkatleri bana çekmek adınamıdır bilmem ayy sen gittikçe zayıflıyorsun ya iyice kötüleştin dedi.... çok canım sıkıldı tutamadım kendimi...ben yıllardır bu kilomdayım ama sen yakında kaybolacaksın dedim....çünkü kilo almak için çabalıyor olmuyor aksine gittikçe fena hale geldi...asla insanların yaradılmışlıklarıyla dalga geçmek küçümsemek istemem ama artık canıma tak etti napıyım duramadım...çok canımı acıtıyor artık kızlar....bunla alakayı kesmem mümkün değil, ama en azından neler söyleyebilirim de böyle tavrından vazgeçirebilrim nolur akıl verin...

eşim memur ve ben bundan gurur duyarım şükür kimseye muhtaç değliz....allah bereket versin yediğimizin içtiğimizin hesabını yapmayız...şükür bin kere...ama garip olan şu ki, bana bunu diyen insanın kocası asgari ücretle çalışıyor...asla küçümsemem ama önce kendine bi bak da öyle laf sok dimi...keşke diyebilsem bunları ama eminim desem ağlar kalkar gider bozulduğu için....

Hic altta kalma amaci zaten belli ve icin icin seni kiskandigini dusunuyorum ayy okurken gicik oldumm ya,hic altta kalma yapistir lafini soyledigine soyleyecegine bin pisman olsun seni dusurmeye calistigi duruma sen onu dusur bir iki olur uc olmaz kanimca,terbiyesiz kadin allah nilir kendinde asagilik kompleksi vardir boyle kapatmaya calisiyordur.

sağol canım cevabın için...inan öyle bi hale geldimki artık onla giderken biyerlere bişey takıp takıştırmaz oldum, yeni aldığım bişey olsa giymez oldum... en azından diyecek soracak eleştirecek bişey bulamasın diye....ama yinede nasıl beceriyorsa bişey buluyor sinir edecek..

canım en güzel en asil en çok kendine yakışan şekilde hareket ediyorsun.seni tebrik ederim, sen onun seviyesine düşme ,belli ki elinde olmayan sebeplerden dolayı kıskanıyor seni,kaynanasıda çok seviyormuş belki bu durumlar kıskanmasını tetikliyordur ,sen birşey demedikçe aslında emin ol o çıldırıyordur ,amacı senin cevap vermeni sağlayarak kendi seviyesine düşürmek belkide insanların gözünde ,öyle bir ortamda sana laf söylenmesi ve senin karşılık vermemen inan bana seni yermez onu düşürür,insanların onun hakkında içlerinden ne geçirdiğini az çok tahmin edebiliyorum.
Kalbin edebi sükûttur susan kurtulur,güzellik dilin altında gizlidir. Sükût, incelik, edep ve zarafet insanı her gittiği yerde sultan yapar

Son düzenleme:
canım en güzel en asil en çok kendine yakışan şekilde hareket ediyorsun.seni tebrik ederim, sen onun seviyesine düşme ,belli ki elinde olmayan sebeplerden dolayı kıskanıyor seni,kaynanasıda çok seviyormuş belki bu durumlar kıskanmasını tetikliyordur ,sen birşey demedikçe aslında emin ol o çıldırıyordur ,amacı senin cevap vermeni sağlayarak kendi seviyesine düşürmek belkide insanların gözünde ,öyle bir ortamda sana laf söylenmesi ve senin karşılık vermemen inan bana seni yermez onu düşürür,insanların onun hakkında içlerinden ne geçirdiğini az çok tahmin edebiliyorum.
Kalbin edebi sükûttur susan kurtulur,güzellik dilin altında gizlidir. Sükût, incelik, edep ve zarafet insanı her gittiği yerde sultan yapar

sağol canım cevabın için iltifatın için...susmaya çabaladıkça canıı yakıcı laflara uzatıyor konuyu....üzülüyorum kendime ediyorum...söylesem ağlayıp gidecek çok sulugözdür...sonra milletin içinde ben kötü olacam diye çekiniyorum...gerçekten bezdirdi ama napsam da vazgeçirsem bu tavrından...acaba bi iki kez bozsam onu yapmazmı bidaha....senin dediğini eşimde söyledi kaynanası ile çok iyisiniz diye belki kıskanıyor seni demişti.....olabilirmi acaba....ama kaynanası gelinini sever sayar...çok geçim ehlidir....neyini kıskansınki...ne bileyim daralıyorum aklıma geldikçe....

böyle insanlar benimde etrafımda var bi kaç tane..
sen neden susuyorsun ki?sen sustukça o bu tavrından vazgeçti mi?hayır!!
e o zaman taktik değiştir:))yani illede laf dalaşına girilcek diye bişey yok ki....
gülerek şakaya vurarak cevap ver geç!!ciddiye bile alma yani!!ama susup herkrsin içinde seni rezil etmesine izn verme!!!ne demek ya herkesin içinde o memur maaşı alamaz demek!!!
aklını kaçırmış herhalde!!!o bunu dediğinde sen de gülerek"ay evet memur maaşıyla geçiniyoruz..napıcaksın bunada şükür...sizin gibi bol bol harcayamıyoruz"deseydin poposunun üstüne otururdu!!!:KK1:herkesden o utanırdı sonuçta herkes onları bilyo değil mi!!o senle dalga geçeçeğine sen onla geç...susup içine atmaktan daha iyi....illede kabalaşıcaksın diye bişey yok...

Evet canim bak arkadaslarda ne guzel demis kabalasmadan katiliyorum,messela paralari yetmez gibi laflar ettiginde soyle diyebilirsin aaaa oyle deme canim benim esim beni cok sever ve herzamanda soyler karicigim sen herseyin en iyisine layiksin diye elinden gelmeseydi zaten alamazdi allahima bin sukur gibi....

komşun bile olsa arana mesafe koy az görüş hatta görüşme canım.benimde canımı sıkan bir arkadaşım var az çok senin bu komşuya benziyor ben araya mesafe koydum bence bu tiplerin aşağılık kompleksi var kıskanıyorlar böyle saçmalıyorlar:KK19: bende senin gibiyim insanları krmayı bozmayı sevmem hazır cevap da hiç değilim yani öyle yarı şaka yarı ciddi cevaplarda veremem bu nedenle az görüşmeyi seçtim sende öyle yap:KK31:

komşun bile olsa arana mesafe koy az görüş hatta görüşme canım.benimde canımı sıkan bir arkadaşım var az çok senin bu komşuya benziyor ben araya mesafe koydum bence bu tiplerin aşağılık kompleksi var kıskanıyorlar böyle saçmalıyorlar:KK19: bende senin gibiyim insanları krmayı bozmayı sevmem hazır cevap da hiç değilim yani öyle yarı şaka yarı ciddi cevaplarda veremem bu nedenle az görüşmeyi seçtim sende öyle yap:KK31:

mesafe koymayı denedim ama kaynanasıyla çok samimiyiz ve haliyle kadının ne suçu varki diye devam ettim...26 yaşındayım ve kaynanası yaşca benden çok çok büyük olmasına rağmen el pençe durur karşımda çokda sever...yani bi patavatsız yüzünden kadıncaazla da arama soğukluk katmak istemiyorum...dolaylıda olsa bi şekilde çözmek istiyorum...ama nasıl...

böyle insanlar benimde etrafımda var bi kaç tane..
sen neden susuyorsun ki?sen sustukça o bu tavrından vazgeçti mi?hayır!!
e o zaman taktik değiştir:))yani illede laf dalaşına girilcek diye bişey yok ki....
gülerek şakaya vurarak cevap ver geç!!ciddiye bile alma yani!!ama susup herkrsin içinde seni rezil etmesine izn verme!!!ne demek ya herkesin içinde o memur maaşı alamaz demek!!!
aklını kaçırmış herhalde!!!o bunu dediğinde sen de gülerek"ay evet memur maaşıyla geçiniyoruz..napıcaksın bunada şükür...sizin gibi bol bol harcayamıyoruz"deseydin poposunun üstüne otururdu!!!:KK1:herkesden o utanırdı sonuçta herkes onları bilyo değil mi!!o senle dalga geçeçeğine sen onla geç...susup içine atmaktan daha iyi....illede kabalaşıcaksın diye bişey yok...

canım onu düşündüm çok haklısın ama öyle de bi tavrı varki, ufacık bi laf dokundursan eminim bırakır gider ortamdan resmen hasta olur ağlar sızlar...bişey değil ağlasın banane ama kaynanası ile aramıza soğukluk sokacak bu tavrıyla....ama sanırım bunu göze alacağım artık, çünkü bezdim artık sürekli bunun aşağılamasından saçma saçma eleştirmesinden...ruhunumu tatmin ediyor artık nedir bilemedim yahu...

mesafe koymayı denedim ama kaynanasıyla çok samimiyiz ve haliyle kadının ne suçu varki diye devam ettim...26 yaşındayım ve kaynanası yaşca benden çok çok büyük olmasına rağmen el pençe durur karşımda çokda sever...yani bi patavatsız yüzünden kadıncaazla da arama soğukluk katmak istemiyorum...dolaylıda olsa bi şekilde çözmek istiyorum...ama nasıl...

o zaman arkadaşların da dediği gibi gülerek yarı şaka yarı ciddi cevabını ver bazı söylediklerini de duyma gül geç başka yolu yok canım:KK31:

X