Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcı derdi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
neden emek sömürüsü olsun ki ?
piyasası o diyo. heryerde herşey aynı ücret değil
2 tane ufak çocugum var ve 2 milyar verseler emegi ödenmez.o kadar kolaymi saniyorsunuz çocukla uğraşmayı.asgari ücret olmuş 1.300 siz neyden bahsediyorsunuz. Piyasa mi benim kayınvalidem de çocuk bakıyor sadece 8 den öglen 12 ye kadar.

2 tane ufak çocugum var ve 2 milyar verseler emegi ödenmez.o kadar kolaymi saniyorsunuz çocukla uğraşmayı.asgari ücret olmuş 1.300 siz neyden bahsediyorsunuz. Piyasa mi benim kayınvalidem de çocuk bakıyor sadece 8 den öglen 12 ye kadar.

bakın herşehirde hatta o şehirdeki semtte bile fiyatlar değişir tıpkı kiraların değiştiği gibi.

benim teyzemde çocuk bakıyo tekirdağda 600 lira alıyo az değil mi dediğimde 400-500 normal fiyatlar burası bana biraz uzak okduğu için 600 dedi.

çocuğun anne babası doktor şimdi bi bebekleri daha oluyo 700 yapıcaklar .

yani demem o ki heryer bir değil

Iki bebege birden bakamaz mutlaka ihmal olacaktir. E kendi torununu ihmal etmeyecek herhalde. Bez derdinden kurtulana kadar ananne babanne idare edin. Sonra kres bakin bence

Sen günde 24 saat bakıyorsun benim bakıcım 8 saat sen haftada 7 gun çalışıyorsun bakıcım maksimum 5 gun... Birçok tatil oluyor vs vs. Tr koşulları bunlar nasıl daha fazla verelim ?? Ayrıca cocuk zaten gunde 2 saat uyuyor ve kendisinden tek beklenilen çocuk bakımıııydı

Canım benim kizim da 19 aylık ve 4.5 aylıkken işe başladım ve bakıcı bakmaya basladi. Aynı apartmanda oturuyoruz. Üç çocuğu var iki lise öğrencisi biri 6 buçuk yaşında. Çocukları olduğundan kendi evinde bakıyor. Ben hiç dert etmedim. Onlarda kizimi kendi kardeşleri gibi sevdiler. Hafta sonları üzülüyorlar hatta.

Komşu olmamiza rağmen tanımadığım insanlardi çok tereddüt yaşadım önceleri ama boşunaymış. Benim yaşadığım yerdede kreşe 3 yaşından önce almıyorlar. O yüzden o ihtimali değerlendiremem ama yeni bir bakıcı bulana kadar anneannesi ve babaannesi dönüşümlü bakabilir. Ama en kisa surede yeni bakıcı bul. O bakıcının tavırları hoş değil. Çocuğun alışması zor olabilir ama kreş çağına kadar Anneanne ve babaanneye de zor olur. En iyisi Anneanne babaanne idare ederken Bakıcı aramak.

Son düzenleme:
Sen günde 24 saat bakıyorsun benim bakıcım 8 saat sen haftada 7 gun çalışıyorsun bakıcım maksimum 5 gun... Birçok tatil oluyor vs vs. Tr koşulları bunlar nasıl daha fazla verelim ?? Ayrıca cocuk zaten gunde 2 saat uyuyor ve kendisinden tek beklenilen çocuk bakımıııydı
Canim bende tam gün kendi evinde 500 liraya baktirıyorum. Burda piyasa böyle. Normal yani. Kadın kendi evinin işini de yapıyo kizima da bakiyor. Bi arkadaşım evine çağırıyor. Çocuğa bakıyor akşam yemeğini yapıyo evi derliyip topluyor 650 lira veriyo. Çocukta 3 yaşında.

En yakın zamanda kreşe başlasın yavrun inanki bu hepiniz için daha sağlıklı, kreşe başlayana kadarda anneler idare etsin canım.

verdiğiniz fiyat bana düşük geldi
biz yarım gün(12.00-17.00) sadece bebek bakımına gelmek için görüştüğümüz bakıcılar şu ücretleri istediler:
650, 750, 550
yemek, temizlik vs yok üstelik bazıları saati fazla buldu

Sizin yerinizde olsam Baska bi bakici arayisina girer o zamana Kadar da annemden ya da kayinvalidemden destek alirdim. Ancak asla donusumlu olarak evimde Ucuncu sahsin olmasini istemezdim. Sizin evliliginiz yipranir demek istediginiz seyi rahatca esinize soyleyemezsiniz acaba anneler yanlis anlar mi diye dusunursunuz. Bir de kardesleriniz varmis onlara da anne sart lutfen bencil olmayin.

İki çocuğa eşit ilgi göstereceğini sanmıyorum. Çocuklardan biri de kendi torunu. Sadece sizin çocuğunuza sizin evinizde 650 tl ye bakarken, kendi evinde +1 çocuk daha aynı fiyat olmamalı diye düşünüyorum.

Bakiciniz oldukça yüzsüz para canlısı hem sizin şartlarınızı kabul edip ise başlamış hemde çocuk alıştıktan sonra kendi şartlarına sizi uydurmak için evimde bakayım gibi tiplerde girmiş ben olsam asla bu.kadına çocuk baktırmak..önce size emrivaki yapmış sonrada siz pek istediğini vermeyince lütfetmiş gibi 650ye evimde bakarım modunda gezinmiş..( bu arada bende çalışıyorum 1yaşında oğlum var geçen yıl komsuma baktırdım,bu yıl evime bakıcı geliyor cook memnunum halimden bu yıl boşa insanların tribini cekmeyin cocugunuzun duzenini düşünün ..

Kızlar hala bir sonuca varamadım.. Çok zor bir durum. Evetbakıcımızın yaptıklarını görmezden gelemiyorum resmen manüple etmeye çalıştı ama annelere baktırmakta çook ama çoook zorluycak aile hayatımızı tabi annelerin kini de. Başka bakıcı ayarlamak zaten çok sürecek gibi. Keşke kolay bir yolu olsaydı.

Kizim suan 23 aylik, 19. Ayindan itibaren krese verdim ilk 19 ay ucretsiz isin alip kendim baktim.sonrasinda sehir degisikligi yaptik Ve bu sehre geldik, tanidigim bir allahin kulu yoktu bu sehirde, calisacagim okulda seminer donemiydi, okuldaki ogretmenlere bakici falan sordum sonra birkac bakici ile gorustum, olmadi, kres neden dusunmuyorsun dediler, yok kres olmaz dedim. kafama gore bakici bulamayinca mecburen krese verdim, ve okadar memnunum kiii, simi en kral bakici da gelse vermem kizimi, it's a oyun oynuyor, yemegini arkadaslariyla yiyor, sosyalesti, hic tereddut etmeden yazdirin size en yakin krese..

Cnm Ben seni cok Iyi anliyorum. Ben de bakiciyla gorustugumde yarim gun 650 tl Ye anlastim, sonra da icime sinmedi , sigara iciyordu arayip vazgectigimi soyledim Daha kadin ise baslamadan, simdi ise bir donemdir krese gidiyor kizim ve inan oz annem gelse baktirmam krese veririm, neden biliyor musun, kres ona cok sey katti, Evde aksama kadar bakici tv izleyip onu basindan savsaklayip duracak, ama kreste surekli oyunlar oynuyorlar , yemek saatleri uyku saatleri duzenli, istedigin an foto, video vs yolluyorlar

Cnm Ben seni cok Iyi anliyorum. Ben de bakiciyla gorustugumde yarim gun 650 tl Ye anlastim, sonra da icime sinmedi , sigara iciyordu arayip vazgectigimi soyledim Daha kadin ise baslamadan, simdi ise bir donemdir krese gidiyor kizim ve inan oz annem gelse baktirmam krese veririm, neden biliyor musun, kres ona cok sey katti, Evde aksama kadar bakici tv izleyip onu basindan savsaklayip duracak, ama kreste surekli oyunlar oynuyorlar , yemek saatleri uyku saatleri duzenli, istedigin an foto, video vs yolluyorlar

Canım burası küçük bir yer yaşına uygun kreş yok 3 yaş var en küçük bez olmama şartı varmış. Araştırıyorum ama mecbur annane babanne o araştırma süresinde bakıcaz artık caresiz

Canım burası küçük bir yer yaşına uygun kreş yok 3 yaş var en küçük bez olmama şartı varmış. Araştırıyorum ama mecbur annane babanne o araştırma süresinde bakıcaz artık caresiz
Muhakkak vardir, burasi turkiyenin nerdeyse en kucuk yeri, burada varsa her yerde vardir Cnm arastir iyice

Eğer kamudaysanız 2yıl ücretsiz izin hakkınızı doğum izniniz bittikten sonra ki 2yıl içinde istediğiniz Zaman kullanabiliyormuşsunuz. Geçen okulda konuştuk. Sizi çok zorlamayacaksa bi araştırın bence

Eğer kamudaysanız 2yıl ücretsiz izin hakkınızı doğum izniniz bittikten sonra ki 2yıl içinde istediğiniz Zaman kullanabiliyormuşsunuz. Geçen okulda konuştuk. Sizi çok zorlamayacaksa bi araştırın bence

Kamudayım ama izin durumu mümkün değil ne yazıkki

X