Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcı derdi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Kaizen S

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
4.518
6.352
merhaba kızlar,
çok önemli bir sorunum var şu an çok üzgünüm. kızım erken doğru 7 aylık 1kg 36 cm di.. 2 aya yakın kuvözde kaldı. daha sonra 6-7 aylıkken işe başladım.. İlk bakıcısı 1 ay baktı ve yolu uzak olması ve kendisinin de biraz hasta olması sebebiyle tempoyu kaldıramadı bıraktık.. Sonra 1 ay kadar ikiside şehir dışında olan annanne babaanne baktı ve daha sonra mahalleden bir komşumuz bakmaya başladı. 10 aydır filan da o bakıyordu. İşe başlarken kendi torunu da vardı kızından ve bizimkiyle aynı yaşta torunu. sözde babanneesi bakcaktı ısrarla bunun üzerinde durdu...
herneyse uzatmayayım sonuç olarak birkaç aydır kızını işe başlayacağından ve iki bebeğe birden bakmak istediğinden bahsetmişti bende olumsuz olmadım. hatta kızım çok arkadaş canlısı olduğu için belki çok güzel bir fırsat diye düşündüm, düşünmeye çalıştım. normalde bakıcımız bize geliyordu ve 650 tl idi ücreti ki ben sabah 8 de çıkıyordum öğlen 12.15 de evdeyim 1 de tekrar mesai başlıyor ve 5.15 te tekrar evdeyim. öğlende eve gidip dinlenir geri gelir. toplam 8 saat bir bakım durumu mevcut ve inanır mısınız sık sık tatile vs ye çıkarız ve resmi bir kurumda çalışıyorum resmi tatil bol. şimdiye kadar hiç ücretini vermemezlik yapmadık ayın yarısını tatilde geçirdiği bile oldu. ve evdeki sorumluluğu bebeğime bakmak, canı isterse ve fırsat bulabilirse yemek yapmaktan ibaretti.

bugün haftaya iki bebeğe birden bakmak istediğini denemek istediğini söyledi ve kendisi ücret mevzusunu açtı bende evde bakması durumunda bizim çocuğu sürekli getir götür yapma gibi külfetlere gireceğimizi ve genel olarakta evde bakımın daha düşük ücretle yapılmasından dolayı kendisi de onaylarsa veyahut farklı bir talebi varsa belirtmesini de söyledim ve 500 tl teklif ettim. ve kadın öğlenden sonra haftayadan itibaren çalışmayacağını söyledi? kızlar ben mi salağım bu nasıl bir şey anlayamadım? ve bu bizim komşumuz? Siz ne düşünürsünüz bu birincisi?

ikincisi bebeğime babaannesi ve annannesi 1er aylık dönüşümlü bakması gibi bir fikir var aklımda ama ama ama işte?

ne yapmalıyım çok çaresizim... başka bakıcı da bulmak istemiyorum sanbırım bu konuda şansım iyi değil çok kafam karıştı.

okuyan ve öneri verecek olanlara çok teşekkür ederim.

GUNCELLEME. Kızlar bakıcımızla tekrar konuştuk ve 650 ye evlerinde bakmak istediğini 2 çocuğa bakamazsa torununu babannesine gönderip yine kendi evinde kızıma bakmak istediğini söyledi. Sinirlerim bozuldu

Son düzenleme:
yeni bakıcı bulun resmen sömürmeye çalışıyo.

anneler dönüşümlü baksa evlilik hayatınız kalmayacak neticede sizde kalacaklar. onlara da yazık düzenleri kalmayacak

Komuşuya bebek baktırmak zaten yeterince sacma bulduğum bi durum.
2 cocuğa aynı anda bakmayı kabul etmenizde ayrıca sacma biz bi cocuğa yeteri kadar ilgi veremiyoruz.
Ayrıca 500 bebek bakımında gercekten az

komşu neden bakmasın canım sonuçta o da bir insan ve bakıcı olabilir. ayrıca buralarda piyasası bu şekilde. üstelik 500 tl nin sebebi sırf benim çocuğuma yoğunlaşmayacak ve evinde bakacak olmasıydı.

yeni bakıcı bulun resmen sömürmeye çalışıyo.

anneler dönüşümlü baksa evlilik hayatınız kalmayacak neticede sizde kalacaklar. onlara da yazık düzenleri kalmayacak

kendimi neden rahatsız ve üzgün hissettiğimi anlatabilmişim sanırım size... çok üzgünüm ne yapsam bilemiyorum...

650 ye iyi bakiirmustu gerçi yer neresi bilmiyorum amao kabul etmiş sonucta.evinde bakacağı için fiyati dusurmussunuz buda mantıklı.ama artık komşumuz sizinle dalga geçme ye başlamış.en iyisi krese başlayana kadar zor olur ama anneleri birer ay cagirmak

Bebeğin şuan kaç yaşında? Sadece annen bakmaz mı,sürekli değişiklik çocuk için iyi değil.

komşu neden bakmasın canım sonuçta o da bir insan ve bakıcı olabilir. ayrıca buralarda piyasası bu şekilde. üstelik 500 tl nin sebebi sırf benim çocuğuma yoğunlaşmayacak ve evinde bakacak olmasıydı.
bu arada rica minnet komşuya baktırma gibi bir durum söz konusu değil. biz bakıcı arıyorduk ve kendisi başvurdu bize. ücreti başta 600 tl idi ben bir kaç ay sonra süt iznim bitince artış yaptım kendi isteğimle 650 tl ye.

şu an 1.5 yaşında kızım ama annem 8 saat fln uzakta.
Anladım.Peki il olarak nerdesin? 2 yaşına kadar annen gelse sizde kalmayı kabul eder mi? Mümkün değil dersen de dönüşümlü gelmeleri daha iyi. 2 Yaşından sonra da kreş daha makul görünüyor.

Bence şu durumda kv ve annenizi dönüşümlü düşünebilirsiniz
Sonrasında bakıcı bulana kadar bu durumu bu şekilde idare edebilirler.
Enazından 1.derece yakınlarının bakması şu durumda daha mantıklı

Anladım.Peki il olarak nerdesin? 2 yaşına kadar annen gelse sizde kalmayı kabul eder mi? Mümkün değil dersen de dönüşümlü gelmeleri daha iyi. 2 Yaşından sonra da kreş daha makul görünüyor.

kabul etmez değil ama evde 3 erkek var... babam ve kardeşlerim... maksimum bikaç hafta bırakabilir... :KK43:

Vala canım senin bileceğin iş ama benim kızım 14 aylıktı kreşe başladığında.Ama mecbur kaldım.Şimdi de aynı yere devam ediyor.3 yaşında.

kabul etmez değil ama evde 3 erkek var... babam ve kardeşlerim... maksimum bikaç hafta bırakabilir... :KK43:
Anladım canım. Sanırım ben bu durumda işime çok yakın,güvenilir bir kreşe gönderirdim fırsat buldukça yanına giderdim.İşyerinin anlaşmalı olduğu yer de vardır belki. Çocuğu olan komşuya baktırma fikrine biraz soğuk bakıyorum. Bence kreş ya da sizin evinizde bakacak farklı bir bakıcı konusuna yoğunlaşmalısın

Arkadasim basligi gorunce yazmadan edemedim
Uc cocuk buyuttum bakiciyla tecrubeme dayanarak derim ki

Asla iki bebek bakimi olmaz heleki torununa daha ilgi gosterecektir

Dikkatini iki cocuga vermesi zor

Asla bakicinin evinde baktirma derim ev isine dalar misafiri gelir ilgilenmez

Allah korusun kucuk ev kazalari mikrop bulasyirma vs vs birgun bir yerinde morluk gorursun kafaya takarsin aa oynarken torun yapti der sinir eder en basiti

Gerekirse yuksek ucret ver kurallari sen koy

Sonradan uzulecegine bastan uzul daha iyi

canım o kadar küçük bir yerdeyim ki kreşler 3 yaşından alıyor kreşler dediysem 1 tane kreş var 3 te alan diğerleri 4-5 yaş okul öncesine yönelik.
Vala canım senin bileceğin iş ama benim kızım 14 aylıktı kreşe başladığında.Ama mecbur kaldım.Şimdi de aynı yere devam ediyor.3 yaşında.

Anladım canım. Sanırım ben bu durumda işime çok yakın,güvenilir bir kreşe gönderirdim fırsat buldukça yanına giderdim.İşyerinin anlaşmalı olduğu yer de vardır belki. Çocuğu olan komşuya baktırma fikrine biraz soğuk bakıyorum. Bence kreş ya da sizin evinizde bakacak farklı bir bakıcı konusuna yoğunlaşmalısın
bu bahsettiğim bakıcının çocuğu değil torunu ve işe başlarken üstüne basa basa kızının 2 yıl izinde olduğunu işe dönüncede babaannesinin bakacağını söyledi. sonra bu söylediğine rağmen ben iki çocuğa bakması fikrine olumlu bakmaya çabaladım sırf bakıcı değişmesin diye ama bir yerde enayi gibi hissetmek istemiyorum artık.

Yani benim anladığım 650 gayet iyi para günde sekiz saatcik çalışıyor adı bakıcı olduğu için lütfedip başka iş de yaptırmıyorsunuz. Bu anladığım birinci olay. İkinci olaysa ananne ve babanneyebaktırıp çocuğun nevrini dömdürmeyin. Sürekli biri baksa nneyse

kreş diyorum..
çünkü ben de çok kafa patlaattım.. en sonunda kreşte karar kıldık. zira kimseye minnet etmiyorsun..
saatler belli zamn belli. pazarlıkdı teklifti durumu da yok..
herkes ne verirse onu verirsin. istediğinde verir istediğinde alırsın..

X