Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcı derdi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Konumu güncelleyeyim yılllar yılllaar sonra;
Bakıcımız önce kendi torununa ve kızıma bir süre baktı sonra her ikisini de bırakıp başka bir işe girdi. Kızıma ise çok mükemmel bir bakıcı denk geldi, ama ne yazık ki o bakıcımız da sağlık sorunları dolayısıyla çok uzun bakamadı 8 ay kadar baktı sanırım, sonuç olarak 3 yaş 2 aylıkken kreşe başladık.

vay be zamanında 500 ler 650 ler diye bakıcı ücretleri varmış, hey gidi zaman.

merhaba kızlar,
çok önemli bir sorunum var şu an çok üzgünüm. kızım erken doğru 7 aylık 1kg 36 cm di.. 2 aya yakın kuvözde kaldı. daha sonra 6-7 aylıkken işe başladım.. İlk bakıcısı 1 ay baktı ve yolu uzak olması ve kendisinin de biraz hasta olması sebebiyle tempoyu kaldıramadı bıraktık.. Sonra 1 ay kadar ikiside şehir dışında olan annanne babaanne baktı ve daha sonra mahalleden bir komşumuz bakmaya başladı. 10 aydır filan da o bakıyordu. İşe başlarken kendi torunu da vardı kızından ve bizimkiyle aynı yaşta torunu. sözde babanneesi bakcaktı ısrarla bunun üzerinde durdu...
herneyse uzatmayayım sonuç olarak birkaç aydır kızını işe başlayacağından ve iki bebeğe birden bakmak istediğinden bahsetmişti bende olumsuz olmadım. hatta kızım çok arkadaş canlısı olduğu için belki çok güzel bir fırsat diye düşündüm, düşünmeye çalıştım. normalde bakıcımız bize geliyordu ve 650 tl idi ücreti ki ben sabah 8 de çıkıyordum öğlen 12.15 de evdeyim 1 de tekrar mesai başlıyor ve 5.15 te tekrar evdeyim. öğlende eve gidip dinlenir geri gelir. toplam 8 saat bir bakım durumu mevcut ve inanır mısınız sık sık tatile vs ye çıkarız ve resmi bir kurumda çalışıyorum resmi tatil bol. şimdiye kadar hiç ücretini vermemezlik yapmadık ayın yarısını tatilde geçirdiği bile oldu. ve evdeki sorumluluğu bebeğime bakmak, canı isterse ve fırsat bulabilirse yemek yapmaktan ibaretti.

bugün haftaya iki bebeğe birden bakmak istediğini denemek istediğini söyledi ve kendisi ücret mevzusunu açtı bende evde bakması durumunda bizim çocuğu sürekli getir götür yapma gibi külfetlere gireceğimizi ve genel olarakta evde bakımın daha düşük ücretle yapılmasından dolayı kendisi de onaylarsa veyahut farklı bir talebi varsa belirtmesini de söyledim ve 500 tl teklif ettim. ve kadın öğlenden sonra haftayadan itibaren çalışmayacağını söyledi? kızlar ben mi salağım bu nasıl bir şey anlayamadım? ve bu bizim komşumuz? Siz ne düşünürsünüz bu birincisi?

ikincisi bebeğime babaannesi ve annannesi 1er aylık dönüşümlü bakması gibi bir fikir var aklımda ama ama ama işte?

ne yapmalıyım çok çaresizim... başka bakıcı da bulmak istemiyorum sanbırım bu konuda şansım iyi değil çok kafam karıştı.

okuyan ve öneri verecek olanlara çok teşekkür ederim.

GUNCELLEME. Kızlar bakıcımızla tekrar konuştuk ve 650 ye evlerinde bakmak istediğini 2 çocuğa bakamazsa torununu babannesine gönderip yine kendi evinde kızıma bakmak istediğini söyledi. Sinirlerim bozuldu
İstanbul'da sabah 8 öğlen 3 arası asgari ücret+ sigortaya bakıcı bulamadık biz . Tek işi çocuğa bakmak temizlik vs yok yanlış anlaşılmasın yemeği de bizden 😂 500 TL'ye şuanki ekonomide çocuk bakan varmış şok oldum.

X