Araç kullanırken anksiyete

Alev8333

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
5
1
37
Merhaba arkadaşlar. 7 yıldır anksiyete panik atak hastasıyım, yani etrafımdaki doktorlar böyle söylüyor. Xanax+cipralex kullanmaya devam ediyorum. İlaç kullanmamaya çalışıyorum fakat olmuyor. Yarın şehirler arası araç kullanacağım ve korkuyorum. Araç kullanmaktan değil panik ataktan korkuyorum. Kendi aracımla defalarca uzun yola çıktım ama yarım veya tam xanax kullanarak yola çıktım. Yarım içtiğimde çok iyi hissetmiyorum, tam içinde trafikte adapte sorunu yaşıyorum ve uykum geliyor. 560 km yolu nasıl gideceğim?

Allah kolaylık versin. Arada ben 10 km den bile korkuyorum. Gereksiz bir korku ama keşke kendimize engel olabilsek.

Merhaba arkadaşlar. 7 yıldır anksiyete panik atak hastasıyım, yani etrafımdaki doktorlar böyle söylüyor. Xanax+cipralex kullanmaya devam ediyorum. İlaç kullanmamaya çalışıyorum fakat olmuyor. Yarın şehirler arası araç kullanacağım ve korkuyorum. Araç kullanmaktan değil panik ataktan korkuyorum. Kendi aracımla defalarca uzun yola çıktım ama yarım veya tam xanax kullanarak yola çıktım. Yarım içtiğimde çok iyi hissetmiyorum, tam içinde trafikte adapte sorunu yaşıyorum ve uykum geliyor. 560 km yolu nasıl gideceğim?
Geçmiş.olsun xanaxi ne zamandır kullanıyorsunuz acaba

Geçmiş.olsun xanaxi ne zamandır kullanıyorsunuz acaba
Merhaba. O yolu gidip gelirken ölüp ölüp dirildim resmen. Araç içinde istemsiz kasılmalar, gerginlik, eller ensem terledi neler çektim neler. Xanax içtim düzeldim ama bu sefer uykum geldi. Eskişehire giderken afyonda bir otelde uyumak zorunda kaldım yoksa kaza yapmam an meselesiydi. 6 yıldır kullanıyorum

İyi cesaret bende 15 yıldır panık atak hastasıyım ama gecen sene 4 saatlik yol yaptım
Daha fazlasını yapamam
Otobusle gıderken bıle carpıntı tutuyor daralıyorum bırden panık atak krızı gelıyor
Dagın ortasında ne yaparım fıkrı benı delırtıyor
Bırde o ılaclarla bence zor
Ikı gune yaysanız yıne yarısını gıdıp bıyerde kalıp dıger yarısınıda dıger gun gıtsenız
Xanaxı bi ara kullandım yarımın yarısını içiyordum
Onu yarım ıcmeye bıle cesaret edememıstım

İyi cesaret bende 15 yıldır panık atak hastasıyım ama gecen sene 4 saatlik yol yaptım
Daha fazlasını yapamam
Otobusle gıderken bıle carpıntı tutuyor daralıyorum bırden panık atak krızı gelıyor
Dagın ortasında ne yaparım fıkrı benı delırtıyor
Bırde o ılaclarla bence zor
Ikı gune yaysanız yıne yarısını gıdıp bıyerde kalıp dıger yarısınıda dıger gun gıtsenız
Xanaxı bi ara kullandım yarımın yarısını içiyordum
Onu yarım ıcmeye bıle cesaret edememıstım
Xanax iyidir, candır canandır. Övmek tabiki yanlış olur fakat yarım içince beynim resetlenmiş gibi oluyor 3 saat bile olsa hiçbir korku ve saçma sapan düşünce kalmıyor. Fakat Emdr, Psikoterapi vs hepsini denedim lanet hastalıktan kurtulamadım. O kadar paranın çöpe gittiğini hissedince dahada sinir oluyorum

Xanax iyidir, candır canandır. Övmek tabiki yanlış olur fakat yarım içince beynim resetlenmiş gibi oluyor 3 saat bile olsa hiçbir korku ve saçma sapan düşünce kalmıyor. Fakat Emdr, Psikoterapi vs hepsini denedim lanet hastalıktan kurtulamadım. O kadar paranın çöpe gittiğini hissedince dahada sinir oluyorum
Bende 15 yıldır hastayım
Şehir içinde yanlışlıkla otobana girmiştim karanlık oldugu birden anksıyete bastı ve cocuklar arabada
Arabadan bir inişim var
Dörtlüleri yaktım ama nasıl kalbım carpıyor
Duracak kalp krızı gecırcem vs neler neler..
Arabaları durdurmaya calısıyorum o an benı alıp hastaneye gotursunler dıye
Cok buyuk rezıllıktı
Sonra ambulans geldı zaten ozaman sakınlesmıstım
Arabayı otobanda bıraktım gıttım
Dıger gun arkadaslarla gıttık aradık zor bulduk😅😅

Ama yınede 15 yıldır araba kullanıyorum
Cok kazlarımda oldu kafam yerınde olmuyor
Arabayı önünü arkasını cok pert ettım
Allah daha büyüğünden korusun
Ama ara ara bıtıyor gıbı oluyor sonra farklı bır sekılde yıne kendını bellı edıyor
Genel anlamda kansızlık ve vıtamın eksıklıklerı var
Bunlarlada alakalı dıye dusunuyorum

Canım ben bu illeti depremden sonra yaşamaya başladım xanax ve lustral kullanıyorum sen kaç yıldır zanax kullanıyorsun ve hergünmü ? Bana yardimci ol sanki illet gecmicek her titremede deprem zannediyorun kafayi yiyorum direk uyusma titreme bas donmesi mide bulantisi basliyor kollarda uyusma korkudan napcam bilemiyorum ve kac mg senin xanax ?

Bu halde araba kullanarak Allah korusun hem kendi hayatınızı hemde diğer insanların hayatını riske atıyorsunuz. Trafik dalgınlığa gelecek birşey değil.

Canım ben bu illeti depremden sonra yaşamaya başladım xanax ve lustral kullanıyorum sen kaç yıldır zanax kullanıyorsun ve hergünmü ? Bana yardimci ol sanki illet gecmicek her titremede deprem zannediyorun kafayi yiyorum direk uyusma titreme bas donmesi mide bulantisi basliyor kollarda uyusma korkudan napcam bilemiyorum ve kac mg senin xanax ?
Ben bağımlıyım maalesef kardeşim. 7 veya 8 yıl oldu

Bu halde araba kullanarak Allah korusun hem kendi hayatınızı hemde diğer insanların hayatını riske atıyorsunuz. Trafik dalgınlığa gelecek birşey değil.
Yanılıyorsunuz. Bir anksiyete hastası ne olursa olsun daha dikkatli kullanır diğerlerinden. İlaç etki ediyor ama cesaret veriyor, bu cesarete yenik düşen her zaman kaza yapar. Ben sadece uzun yolda endişe ediyorum birkaç EDS cezası dışında somut bir cezam veya kazam yok Allaha şükür. Ama eğlence için ilaç alıp trafiğe atılanlar canıyla oynar, ben eğlence için değil iş için gidip gelmek zorundayım

X