3.çocuk haberi ve ondan sonrası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başkasına göre de çalışmayan anne öyledir böyledir. Cahil denilince oluyorsa diğerinin dediği de kendi düşüncesine göre olur.
Kim karar verecek buna?
İstediğinize cahil diyebilirsiniz bir ölçüt olmadığınız için kendi fikriniz ama çalışan anneye yapılan imaya bile tahammülün olmaması ikiyüzlülük. Çalışmayan anneye isteyen istediğini desin ama çalışan anne dokunulmaz.
Bu da bir kk gerçeği tam olarak.
İkiyüzlülük değil. Yani siz “ne güzel hiçbir güvencesi olmadan çocuk yapmış helal olsun ne bilinçli, ne kadar sorumluluk sahibi bir anne yarın öbür gün kocasının başına bir şey gelirse de Allah Kerim ” diyorsanız o başka bir şey.

ya calisan kadina kotu annelik imasi yapilmasa sasardim .Hic sasirtmiyor gozunu sevdigim kk kadinlari .Acitasyonuna bozmak istemezdim ama kurabiye kek falan yapilmiyorsa bu calisan anne kaynakli degil
Madem boyle dusunuyordunuz keske universite okuyup annenize masraf yaptirmasaydiniz madem ne diyelim bosa gecen 4 yil onca masraf
İşte konu sahibi atanamamış evlenmiş. Sonra ailesi aşağılamış muhtemelen o da kapı süsü yaparak kendini kollamış ailesine karşı. Ki asla 2 küçük çocukla kapı süsü yapılıp 20-30 bin kazanılmaz zaten. Ben esnaflığı da biliyorum evden çalışmayı da. Millet asgari ücretle akşama kadar neden çalışsın ki oturup kapı süsü yapar. Ailesi de bu şartlar altında 3. Çocuğu duyunca böyle karşıladı. Üslupları hoş değil ama durum bu

Yok hayır evim küçük değil, iki katlı bir evde oturuyorum yani sorduğunuz oysa iki çocuğumun ayrı odaları var ve 3. Bir süre bizimle olduktan sonra ona da yapabileceğimiz mevcut bir odamız var evde. salonda oturuyoruz yani bir oturma odası olarak odamız yok ekstra. Sadece bende küçük bir evde büyüdüm iki kız olmamıza rağmen ablamla odalarımız ayrıydı ama gece ayrı yatıp sabah hep birimizin odasında uyanırdık. İkimizde iyi beslendik iyi okullara gittik tercih ettiğimiz mesleği edindik istediğimiz şehirde okuduk falan. Ben şuan okuduğum mesleği aktif yapmıyorum ama dediğim gibi gelir sağladığım bir işim var yani bu ek gelir gibi değil asgari ücretin gayet üstünde bir ücret. Eşimin iş yeri üzerinden kendi sigortamıda ödüyorum üstelik ileriye yönelik düşündüğüm için. O arkadaşı savunmamdaki amaç, herkesin hayat standartı bir değildir ve bu o evdeki anneyi kötü yapmaz. Benim annem memurdu mesela akşam 6 falan olurdu eve gelmesi masabaşı olmasına rağmen çokta yorgun gelirdi. Öyle kek kurabiye kokuları falan çok yükselmezdi evde. Biz ablamla yapardık kek kurabiye pasta belkide o anaçlık burdaki eksiklikten geldi bana, dışardan bakınca çalışan dövünen bir anne ama içerde dolapta eti olan ama kurabiye kokusuna hasret çocuklar. Mesela bende diyorum ki keşke evde olsaydı, özel okullarda da okumadık son model şeylerde giymedik ki aslında. Demeye çalıştığım tek şey başkaları hakkında hayırlısı diyip geçilebilmeli bazen ya, nasıl mutlu oluyorsan onu yap sen zaten doğrusunu bilirsin diyebilmeliyiz bence.
"Sözde" başka kadının hakkını savunurken çalışan kadınları aşağılamak yani iyi ki öğretmenlik yapmamissiniz . Vizyonunuz hayatta gideceğiniz yer belli . Herkesin bir çapı vardır bu hayatta ben buna cidden inanırım . Sizin de yolunuz belli . Aileniz için üzgünüm ama bu konu beni derin düşüncelere boğdu . Hem üniversitelerde verilen eğitim , hem çocugumuzun bireyselleşmesinin yanında vermemiz gereken mesajlar yani çok çok şeyi sorguladım . Ayrıca madem kötü bir aileniz var söylediklerini yapmayın . Dolapta eti olan ama kurabiye kokusuna hasret çocuklar he 🤣🤣 literatüre geçmesi lazım . Kurabiye kek iyi şeyler değildir . Ayrıca bunları yapması gereken tek kişi anneniz de değil. Toplumsal cinsiyet rollerine kendini bu kadar kaptıran bir kadın çocukları büyüyüp evlenince işte kaynanalik yapmaya çalışıyor .

Başkasına göre de çalışmayan anne öyledir böyledir. Cahil denilince oluyorsa diğerinin dediği de kendi düşüncesine göre olur.
Kim karar verecek buna?
İstediğinize cahil diyebilirsiniz bir ölçüt olmadığınız için kendi fikriniz ama çalışan anneye yapılan imaya bile tahammülün olmaması ikiyüzlülük. Çalışmayan anneye isteyen istediğini desin ama çalışan anne dokunulmaz.
Bu da bir kk gerçeği tam olarak.
Alakası yok. Cahillik bambaşka bir konu. Annem evhamını üstelik ilkokul mezunu aşırı bilgili kültürlü bir kadındır. Ama keşke üniversite bitirip ehliyetini alıp gezip tozsa bize hayatını adamasaydı babama katlanmasaydı. Annem gibi donanımlı bir insan topluma da faydalı olabilirdi

İşte konu sahibi atanamamış evlenmiş. Sonra ailesi aşağılamış muhtemelen o da kapı süsü yaparak kendini kollamış ailesine karşı. Ki asla 2 küçük çocukla kapı süsü yapılıp 20-30 bin kazanılmaz zaten. Ben esnaflığı da biliyorum evden çalışmayı da. Millet asgari ücretle akşama kadar neden çalışsın ki oturup kapı süsü yapar. Ailesi de bu şartlar altında 3. Çocuğu duyunca böyle karşıladı. Üslupları hoş değil ama durum bu
Atanamayıp evlenen insanlarında kendi tercihi hiç sevmediğim şey acımasız eleştiri...

Ailem nasıl haklı çıktı? Babamın dediği tavşan gibi doğuruyor esprisiyle mi 😬 Çünkü ailem şunu diyor bu gibi şeyler diye düşünüyorlar diye birşey yazmadım mesajımda. Keşke endişelerini güzellikle dile getirselerdi, toplum içinde alay etmek yerine o zaman anlar ve kendimi anlatırdım onlara ve buraya da bu konuyu açmazdım zaten. Ben sadece her konuda insanların her istediklerini şakayla söylemeleri ve bunun nasıl önüne geçebilirim diye sordum isterseniz konu mesajımı tekrar okuyun çünkü anlamamışsınız.
Çocuk bakımına gelirsek, çocuklarım, eşim ve ben (bende çünkü bir insanım bu bir, karnımda bir can daha var bu iki) hepimiz haftanın belirli günü yeterli porsiyonlarda etimizi, balığımızı, köy tavuğumuzu, organik yumurtamızı tüketiyoruz konu buysa. Evde tatlılar bile canımız istedi alalım değil, sağlıklısını kendimiz yapalım ve içimiz rahat yiyelim modunda yapılıyor. Kendim gluten hassasiyetim olduğundan herkese göre özel yemekte yapıyorum kendimi de unutmuyorum bu arada.
Çocuklarımın en büyüğü 5 yaşında ve artık sistem eskiye nazaran çok daha kolay ilerliyor ikisine de daha şimdiden evet belki sular seller gibi konuşamazlar ama bir aşinalık sağlamak için yavancı dil öğretmeye çalışıyorum, zorlamadan bunaltmadan üstelik dediğim gibi cambly vs tarzı uygulamalarla falan istediğinize erişim sağlayabiliyorsunuz artık.
Birinin bir konuda ilgisini göreyim, hemen nasıl üstünde durabilirim bunu ilerletmeliyiz gibisinden araştırmalara giriyorum nereye gidebiliriz ne yapabiliriz gibi.
Mesela ben çok oyuncağa karşıyım bunun kafa karışıklığı ve odaklanma problemi yaşattığını düşünürüm doku hassasiyeti olan çocuklara da öncelikle bu kargaşanın giderilmesi önerilir mesela, kendi odalarındaki aktivite masaları, az ve öz oyuncakları renkler ve alanlara göre düzenlidir hep.
Okullar konusunda hep iyisi neresi en pahalısı değil en iyisi neresi, öğretmenin tavrı nasıl çocuğumu bir müşteri olarak mı görüyorlar yoksa çocuk olarak mı? Çok detaycıyımdır ve genelde yanılmam tercihlerimde.
Evime düzenli temizlik için yardım aldığım bir abla var ve bunu kendimi asla yetersizlik olarak görmüyorum çokta mutluyum hem kendime daha fazla vakit ayırabildiğim hem de ablaya bir kazanç sağlayabildiğim için.
Kapı süsü yaptığım parayla yapıyorum üstelik bunu, küçümsenecek bişey asla değil gerçekten vaktimi ve emeğimi veriyorum ve bununla da mutlu oluyorum.
Daha önceki mesajımı gördüyseniz ablamın evli olduğundan kesinlikle çocuk istemediğinden ve ona çok saygı duyduğumdan bahsetmiştim.
Bana göre bir kadın hiç evlenmeyebilir, birden fazla kez evlenebilir, boşanabilir, tek çocuk yapabilir, hiç çocuk yapmayabilir çok çocuk yapabilir bence hepsi son derece normal ve saygı duyulması gereken şeyler.
Yani konu benim nasıl bir anne olmam değil, insanların bu kadar rahat konuşmalarının önüne nasıl geçebileceğimdi.
Yoksa konu annelikse kendimle gurur duyarım bunu bir kinaye olarak söylemiyorum asla ama en başta kendime güvenmesem 3. Çocuğu asla yapmazdım burda yazılan herşeyi bizde farkındayız ve ona göre yaşıyoruz zaten
İnsanları ağzı olan konuşur boşveer yaaa... Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değiliz...

Konu sahibi senden şey vibe'i aldım . Annesi babası eğitimli çalışan ama kendisi sıradan ,eğitim almamış birini bulmuş bulduğu sevgilisinin ailesi de geleneksel . Sırf koca buldum diye hayatı bırakmış ve o geleneksel düzene adapte olan kadın . Benim de ailenin tek kızı olan , inşaat mühendisi arkadasim böyle biriyle evlendi . En son perdeleri çekiyordu eve hapsolmuş. Sizden de var değişik bir güruh olarak görüyorum sizi . Neyin eksikliğini yaşıyorsunuz bilmiyorum ama üzücü umarım ben çocuğuma bu eksikliği yaşatmam

Konu sahibi senden şey vibe'i aldım . Annesi babası eğitimli çalışan ama kendisi sıradan ,eğitim almamış birini bulmuş bulduğu sevgilisinin ailesi de geleneksel . Sırf koca buldum diye hayatı bırakmış ve o geleneksel düzene adapte olan kadın . Benim de ailenin tek kızı olan , inşaat mühendisi arkadasim böyle biriyle evlendi . En son perdeleri çekiyordu eve hapsolmuş. Sizden de var değişik bir güruh olarak görüyorum sizi . Neyin eksikliğini yaşıyorsunuz bilmiyorum ama üzücü umarım ben çocuğuma bu eksikliği yaşatmam
Kek kurabiye eksikliği dermissin şimdi bu yoruma 🤣🤣🤣🤣

İkiyüzlülük değil. Yani siz “ne güzel hiçbir güvencesi olmadan çocuk yapmış helal olsun ne bilinçli, ne kadar sorumluluk sahibi bir anne yarın öbür gün kocasının başına bir şey gelirse de Allah Kerim ” diyorsanız o başka bir şey.
Benim bahsettiğim şey tam olarak ikiyüzlülük. Sizinle alakalı değil genel olarak bu böyle. Biz istediğimizi,istediğimizi şekilde eleştirelim ama kimse bize un ufak imada bulunmasın tam olarak bu konuya yapilan yorumlara uyuyor. Konu sahibi kek,kurabiye deyince ona yapılan tüm hakaret ,küçük görmeli mesajların önüne geçiyor bu vallahi komik.

Ben mesleği olmadan çocuk yapan kadına helal olsun da demem cahil de demem. Meslek sahibi olmayı, çalışmayı elbetteki önemli buluyorum bu arada ama anneliği bunun üzerinden değerlendirmiyorum.

Benim bahsettiğim şey tam olarak ikiyüzlülük. Sizinle alakalı değil genel olarak bu böyle. Biz istediğimizi,istediğimizi şekilde eleştirelim ama kimse bize un ufak imada bulunmasın tam olarak bu konuya yapilan yorumlara uyuyor. Konu sahibi kek,kurabiye deyince ona yapılan tüm hakaret ,küçük görmeli mesajların önüne geçiyor bu vallahi komik.

Ben mesleği olmadan çocuk yapan kadına helal olsun da demem cahil de demem. Meslek sahibi olmayı, çalışmayı elbetteki önemli buluyorum bu arada ama anneliği bunun üzerinden değerlendirmiyorum.
Tahin hanım cahil kime denilir biliyorsunuz değil mi ? Bilmeyen kişiye denilir . Neden bu ima yapılıyor. Eşinin bir dükkanı olduğundan bahsetmiş . Bu dükkan işleri kötüye gitmiş . Tamamen kötüye gidebilme durumu var mı ? Evet var. Malum ekonomi belli . Iyice dar boğaza geçiyoruz ki enflasyon düşsun . Bu da insanların para harcamamasi demek . Bu en çok küçük esnafı etkiler . Şimdi bu durumda üçüncü çocuğu yapan kişiye ekonomi bilmiyor denilir mi evet denilir.

Tahin hanım cahil kime denilir biliyorsunuz değil mi ? Bilmeyen kişiye denilir . Neden bu ima yapılıyor. Eşinin bir dükkanı olduğundan bahsetmiş . Bu dükkan işleri kötüye gitmiş . Tamamen kötüye gidebilme durumu var mı ? Evet var. Malum ekonomi belli . Iyice dar boğaza geçiyoruz ki enflasyon düşsun . Bu da insanların para harcamamasi demek . Bu en çok küçük esnafı etkiler . Şimdi bu durumda üçüncü çocuğu yapan kişiye ekonomi bilmiyor denilir mi evet denilir.
Yok ben bilmiyordum cahil kime denir.
Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Yok ben bilmiyordum cahil kime denir.
Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.
Rica ederim insanların imada bulunduğu şey belli . Herkesin yorum yaptigi şeyde belli . Yorum yapılmasını, eleştirilmeyi istemiyorsa konu sahibi konusunu kapatabilir . Eğitimli insanın bakış açısı bu olur . Ikiyüzlülük olmuyor bu yani . Ben saygı duymuyorum çocuk yapmak bir nevi bencillik yok ben bir değil , iki değil üç tane yapacağım gelecekteki belirsizlik beni ilgilendirmiyor demek çok büyük bir bencillik ve saygı duyulacak bir taraf göremiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X