3 aylık bebeğimle yaşadığım problem

Arkadaşlar merhaba, benim bebeğim 12 hftasını doldurdu ama uyku düzeni hiç yok. Bakıyorum burda 8de uyuyan , ertesi gün 10a kadar yatan çocuklar var, benim oğlum gece 1den önce uyumuyor, Max 3 saat uyuyup uyanıyor , emip uyuyor belki 1-1.5 saat okadar , son zamanlarda gündüz hiç uyumuyor belki 10 dk uyuyor uyanıyor , bu bi kaç gündür uykusunda çığlık atıp ağlayarak uyanıyor,doktora götürdüm sağlığında bir sıkıntı yokmuş ama neden uyumuyor nasıl büyüyecek bu çocuk diye hep huzursuzum , bakması da çok zor lavaboya bile zor gidiyorum eşim işte olduğunda, bir de sürekli elini emiyor hep tükürüğü akıyor diş mi dicem ama daha küçük , ne yapacağımı bilmiyorum uykusu nsıl düzene girecek ??? şu an ayağımda sallıyorum 5 dk uyudu , ağlayarak uyandı uyumuyor ...
Bu saydiklariniz dis gibi duruyor. Sikintisini rahatlatma yoluna bakin. Benim bebelerimde de 3 ayliktan sonra yavas yavas bu dis belirtileri basladi. Ben bu zamanlarda bir kac tane karanfil uzerine sicak su koyu bekletip. Buzdolabinda sakladim. Sonrasinda da gunde 3 kere yarim saat boyle parmaga geciriliren dis fircasi gibi kumas seylerden alip, bu karanfilli su ile dis etlerini kasidim. Cok rahatlatti bir noktaya kadar.
Eger dis agrisi olup olmadigina emin olmak isterseniz. soguk/buzlu suya bir parca kumas batirip agzinin icine koyun. Rahatlayip susuyorsa, kesin distir o.

Bu arada gaz da olabilir gibi. Daha 12 haftalik hala gaz problemleri suruyor olabilir. Onda da havluyu ütü ile isitip karnina ve poposuna koydum.
Bir de bizde pilates topu var. Onu sisirip üzerine oturun bebeginizle. Ziplayarak cok rahat uyuyorlar. Kesin instagram ya da youtobe da vardir videosu. Bence bir deneyin derim. Ben bir ara oyle uyutuyordum hep.

Sadece uyku saatlerinde sıkıntı var bence benim oğlumda şuan 3. Ay 20 günlük 2 haftalikken gazlar başkadi kolikti aşırı gazli bir bebekti üstüne birde süt proteini duyarlılığı çıktı alerji de değil tam olarak ama dokunuyor diyelim süt ürünleri uyumuyordu gündüz kısa kisa uykular şimdi düzene giriyor yavaş yavaş uyku saatleri önemli bu çocuk 1 de uyuyorya mesela ondan önce en son uykusu kaçta kaç saat uyanık kaliyor mesela biz 1,5 saatten fazla uyanık kapanıyoruz hemen ağlamaya başlıyor uyumak için 4. Ayda sonra dahada düzelir inşallah 4. Ayda uyku gerilemesi oluyor genelde 5. Ayda düzelir umarım kundak bizde çok işe yaradı o sayede uzun uyumaya alıştı şuan kundaktan çıkardım aynı uuzn uykular devam ediyor denediniz mi hiç?

Sadece uyku saatlerinde sıkıntı var bence benim oğlumda şuan 3. Ay 20 günlük 2 haftalikken gazlar başkadi kolikti aşırı gazli bir bebekti üstüne birde süt proteini duyarlılığı çıktı alerji de değil tam olarak ama dokunuyor diyelim süt ürünleri uyumuyordu gündüz kısa kisa uykular şimdi düzene giriyor yavaş yavaş uyku saatleri önemli bu çocuk 1 de uyuyorya mesela ondan önce en son uykusu kaçta kaç saat uyanık kaliyor mesela biz 1,5 saatten fazla uyanık kapanıyoruz hemen ağlamaya başlıyor uyumak için 4. Ayda sonra dahada düzelir inşallah 4. Ayda uyku gerilemesi oluyor genelde 5. Ayda düzelir umarım kundak bizde çok işe yaradı o sayede uzun uyumaya alıştı şuan kundaktan çıkardım aynı uuzn uykular devam ediyor denediniz mi hiç?
Merhaba ilk doğduğunda kundak yaptık, bi süre öyle uydu ilk 2ay uyku sorunu pek yoktu, ama nefret ediyor kundaktan o yüzden bıraktık , uyku düzenini sağlamaya çalışıyorum artık gece 12den önce uyuyor çok şükür 🙏 gazı çok var, bitmiyor, herşeyi denedim bi sürü doktora götürdüm , damla kullanıyorum ama yok ...

Bebeklerin uyku düzeni 4 aylıktan sonra. Düzeliyor merak etme seninki normallesecektir uykunuzu standart hale getirin aynı saaatte aynı seyleri yaparak bebek zamanla bu düzene alisacaktir
Bi süredir uğraşıyorım artık gece 12den önce uyuyor 🙏bu bile gelişme benim için

Mutlaka bir sıkıntısı vardır gaz problemi yada reflü benim oglumda öyle altı temiz burnu açık ve reflü şurubunu verdiğinde miss gibi uyuyo gaz damlasınıda bunlar yapıldıgında mışıl mışıl uyuyo ama aksi bi durumda 5 dakka yanından ayrılamıyorum elinden geldikçe saati gelmeden emzirmemeye çalış diğer türlü çok sık emzirmek gaz ve reflüyü azdırır rabbim sağlık versin inşallah geçer bu günler elbet bir gün 😂 özleriz inşallah
Gaz sancısı çok var bizde de , damla kullanıyorum rezene çayı da veriyorım arada , ama geçmiyor , zamanla geçecek diyor doktorumuz , bi sürü doktora götürdüm hepsi aynısını söyledi

Benim bebegimde 10 haftalik gazi için 5 farklı şey verdim hiç biri tam anlamiyla rahatlatmiyor. 1 tane daha baska bisey denicem bakalim. Hala gazdan kivraniyor rahat ememiyor. Bazn masaj çikarmasina yardimci oluyor ama çogunlukla işe yaramiyor. Artik napicaz şaştim kaldim.

Benim bebegimde saat 11 den 3 e kadar uyanik naparsam da uyumuyor. 3 ten sonra bayiliyor resmen sabaha kadar emmeye bile uyanmiyor

Merhaba ilk doğduğunda kundak yaptık, bi süre öyle uydu ilk 2ay uyku sorunu pek yoktu, ama nefret ediyor kundaktan o yüzden bıraktık , uyku düzenini sağlamaya çalışıyorum artık gece 12den önce uyuyor çok şükür 🙏 gazı çok var, bitmiyor, herşeyi denedim bi sürü doktora götürdüm , damla kullanıyorum ama yok ...
Damla hiç bir işe yaramıyormus ben iki doktora gittim biri alerji doktoru idi ikiisde aynı şeyi söyledi önermiyorlar yani genel olarak bizim 3. Ayda azaldı gazimiz olanında rahat çıkarıyor artık şükür 🤲 yaptığım diyetin faydasi tabiki inşallah geçer hemen bu arada uyku düzeni ben oturtmustum ama şimdi yine bozuldu 4. Ayla beraber 😞

Damla hiç bir işe yaramıyormus ben iki doktora gittim biri alerji doktoru idi ikiisde aynı şeyi söyledi önermiyorlar yani genel olarak bizim 3. Ayda azaldı gazimiz olanında rahat çıkarıyor artık şükür 🤲 yaptığım diyetin faydasi tabiki inşallah geçer hemen bu arada uyku düzeni ben oturtmustum ama şimdi yine bozuldu 4. Ayla beraber
Gaz sancısı çok var bizde de , damla kullanıyorum rezene çayı da veriyorım arada , ama geçmiyor , zamanla geçecek diyor doktorumuz , bi sürü doktora götürdüm hepsi aynısını söyledi
Clinikid yağ kullandınız mı hiç ben biraz olsun rahatlattigini düşünüyorum 3 haftalık falandı aldığımda hala bitmedi özellikle banyo yaptırdıktan sonra hava serinse dışarı ciktiysak ayaklarina ve karnına masaj yapıp iki çorap giydiriyordum ve gazını rahat çıkarıyordu

Bi süredir uğraşıyorım artık gece 12den önce uyuyor 🙏bu bile gelişme benim için
Zamanla düzene biniyor merak etme benim oğlumda 3 ayı çıkarana kadar az sabahlamadim artık agliyordum ben uyumak istiyorum diye cok zor gunlerdi ama atlattık çok şükür simdi 8 ayı bitirdi artık akşam 9.30.- 10.00 arası uyuyor 8.30 - 9.00 arası uyanıyor bu düzen sasmiyor artık sabır gerekiyor zamanla sistem oturuyor

Benim oglum 10 haftalik 23 gibi uyuyup 2 bucukta uyaniyor yiyip 5 bucukta tekrar uyaniyor sonra da uyumuyor. O kadar kucuk bebekler icin normal bu. Cok uzun sure ac kalamaz 3 saatte bir uyanmasi cok normal. Lutfen bir cocuk doktoruna gidip bilgi alin.

Ben bile acikiyorum gece uyaniyorum bazen 😂 bebek nasil dayansin.

Bizde gaz dan çok çektik rezene anason kaynatıp çok verdim kızımda. Bundada verdim bir kaç kere doktorum çok kızınca bırakdım ilk samp simple gaz damlası kullanıyodum o daha çok sancı yapıyodu sanki dokturumun önerisiyle nurse harveys aldım doğal sanırım iyi geliyo ama yinede elimden geldiğince her emzirmeden sonra gazını çıkarıyorum. Çok uyutmaya çalışma gündüzleri elinde geldiğince bırak uyanık kalınca sakin takırsa takılsın ağlamaya başlarsa besleyip uyutursun akşam uykusu rahat olsun istiyosan banyosun akşam 7 yaptır yatır gelişimi için daha iyi hemde uyku düzeni oluşur. 3 aylık olcak bebeğim daha yeni yeni düzenimiz oturmaya başladı 🧿 geçiçi bir süreç 6 aydan sonra daha rahat olunuyo inşallah bol bol vakit geçir bebeğinle çünkü bu zamanlar geçekden özleniyo tecrübeyle sabit 😊

Damla hiç bir işe yaramıyormus ben iki doktora gittim biri alerji doktoru idi ikiisde aynı şeyi söyledi önermiyorlar yani genel olarak bizim 3. Ayda azaldı gazimiz olanında rahat çıkarıyor artık şükür 🤲 yaptığım diyetin faydasi tabiki inşallah geçer hemen bu arada uyku düzeni ben oturtmustum ama şimdi yine bozuldu 4. Ayla beraber

Clinikid yağ kullandınız mı hiç ben biraz olsun rahatlattigini düşünüyorum 3 haftalık falandı aldığımda hala bitmedi özellikle banyo yaptırdıktan sonra hava serinse dışarı ciktiysak ayaklarina ve karnına masaj yapıp iki çorap giydiriyordum ve gazını rahat çıkarıyordu
Hiç duymadım bu ürünü , bi araştırayım

Bizde gaz dan çok çektik rezene anason kaynatıp çok verdim kızımda. Bundada verdim bir kaç kere doktorum çok kızınca bırakdım ilk samp simple gaz damlası kullanıyodum o daha çok sancı yapıyodu sanki dokturumun önerisiyle nurse harveys aldım doğal sanırım iyi geliyo ama yinede elimden geldiğince her emzirmeden sonra gazını çıkarıyorum. Çok uyutmaya çalışma gündüzleri elinde geldiğince bırak uyanık kalınca sakin takırsa takılsın ağlamaya başlarsa besleyip uyutursun akşam uykusu rahat olsun istiyosan banyosun akşam 7 yaptır yatır gelişimi için daha iyi hemde uyku düzeni oluşur. 3 aylık olcak bebeğim daha yeni yeni düzenimiz oturmaya başladı 🧿 geçiçi bir süreç 6 aydan sonra daha rahat olunuyo inşallah bol bol vakit geçir bebeğinle çünkü bu zamanlar geçekden özleniyo tecrübeyle sabit 😊
Evet gaz için ben de rezene veriyorum arada, insan çaresiz kalıyor, bebek büyütmek çok zormuş gerçekten..

Benim oglum 10 haftalik 23 gibi uyuyup 2 bucukta uyaniyor yiyip 5 bucukta tekrar uyaniyor sonra da uyumuyor. O kadar kucuk bebekler icin normal bu. Cok uzun sure ac kalamaz 3 saatte bir uyanmasi cok normal. Lutfen bir cocuk doktoruna gidip bilgi alin.

Ben bile acikiyorum gece uyaniyorum bazen 😂 bebek nasil dayansin.
Sorun acıkması değil , uyumaması ve ağlaması , kendini harap ediyor sonuçta, emip uyuduğunda, uykusunu alınca yani çok daha neşeli oluyor mutlu oluyor

Zamanla düzene biniyor merak etme benim oğlumda 3 ayı çıkarana kadar az sabahlamadim artık agliyordum ben uyumak istiyorum diye cok zor gunlerdi ama atlattık çok şükür simdi 8 ayı bitirdi artık akşam 9.30.- 10.00 arası uyuyor 8.30 - 9.00 arası uyanıyor bu düzen sasmiyor artık sabır gerekiyor zamanla sistem oturuyor
Küçücük hali bitmesin istiyorum aslında bu halini çok özlicem, 3 ay 21 günlük bugün , ama düzene girmesi için de büyümesi gerekiyor

Küçücük hali bitmesin istiyorum aslında bu halini çok özlicem, 3 ay 21 günlük bugün , ama düzene girmesi için de büyümesi gerekiyor
Büyüdükce daha tatlı oluyor sana gülmesi dokunmasi seni gözüyle araması her dönemi ayrı guzel rabbim hayirli ömürler versin evlatlarimiza

X