3 aylık bebeğimle yaşadığım problem

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
349
272
35
Arkadaşlar merhaba, benim bebeğim 12 hftasını doldurdu ama uyku düzeni hiç yok. Bakıyorum burda 8de uyuyan , ertesi gün 10a kadar yatan çocuklar var, benim oğlum gece 1den önce uyumuyor, Max 3 saat uyuyup uyanıyor , emip uyuyor belki 1-1.5 saat okadar , son zamanlarda gündüz hiç uyumuyor belki 10 dk uyuyor uyanıyor , bu bi kaç gündür uykusunda çığlık atıp ağlayarak uyanıyor,doktora götürdüm sağlığında bir sıkıntı yokmuş ama neden uyumuyor nasıl büyüyecek bu çocuk diye hep huzursuzum , bakması da çok zor lavaboya bile zor gidiyorum eşim işte olduğunda, bir de sürekli elini emiyor hep tükürüğü akıyor diş mi dicem ama daha küçük , ne yapacağımı bilmiyorum uykusu nsıl düzene girecek ??? şu an ayağımda sallıyorum 5 dk uyudu , ağlayarak uyandı uyumuyor ...

Uyku için bir yorum yapmayacağım. Elini emmesi, tükürük akması son derece normal sürekli yapıyor olsa bile. En azından buna takılıp üzülmeyin diye yazdım. :)

Gece 1 de uyuduğu için uyuyamiyor
Çocuklar yorgun olunca uykuya gecemezler
Muhakkak rutin oluşturup en az 3 ay bir gün bile bozmamalisiniz
Sonra siz rahat edersiniz

Arkadaşlar merhaba, benim bebeğim 12 hftasını doldurdu ama uyku düzeni hiç yok. Bakıyorum burda 8de uyuyan , ertesi gün 10a kadar yatan çocuklar var, benim oğlum gece 1den önce uyumuyor, Max 3 saat uyuyup uyanıyor , emip uyuyor belki 1-1.5 saat okadar , son zamanlarda gündüz hiç uyumuyor belki 10 dk uyuyor uyanıyor , bu bi kaç gündür uykusunda çığlık atıp ağlayarak uyanıyor,doktora götürdüm sağlığında bir sıkıntı yokmuş ama neden uyumuyor nasıl büyüyecek bu çocuk diye hep huzursuzum , bakması da çok zor lavaboya bile zor gidiyorum eşim işte olduğunda, bir de sürekli elini emiyor hep tükürüğü akıyor diş mi dicem ama daha küçük , ne yapacağımı bilmiyorum uykusu nsıl düzene girecek ??? şu an ayağımda sallıyorum 5 dk uyudu , ağlayarak uyandı uyumuyor ...
Kimmiş 8 de uyuyup 10 da uyanan çocuk🙄
Bu çok ekstrem bir örnek. Oğlum 5 yaşında 9:30da uyur en geç 8:30 da kalkar ama bugünlere bir günde gelmedik. Bazen ne kadar yorgun olursa olsun ve ne kadar geç uyursa uyusun 7 de kalkar.
Sizin bebeğiniz çok küçük. Düzen oluşturamamış olabilirsiniz.
Öyle dergilerde kitaplarda yazılan düzen müzen işleri zaten yok.
Bebekler rutinleri sever. Uyku öncesi duş, masaj, emzirme vs
Deneye deneye bulacaksınız.
Ama çevrenize bakıp aldanmayın çoğu ütopik onların.

Gece 1 de uyuduğu için uyuyamiyor
Çocuklar yorgun olunca uykuya gecemezler
Muhakkak rutin oluşturup en az 3 ay bir gün bile bozmamalisiniz
Sonra siz rahat edersiniz
Erken saatte uyutmaya çalışıyorum ama deliksiz uykusu hiç yok , hep 5 dk 10 dk , sonra gözleri açılıyor , uyumamak için direniyor

Kimmiş 8 de uyuyup 10 da uyanan çocuk🙄
Bu çok ekstrem bir örnek. Oğlum 5 yaşında 9:30da uyur en geç 8:30 da kalkar ama bugünlere bir günde gelmedik. Bazen ne kadar yorgun olursa olsun ve ne kadar geç uyursa uyusun 7 de kalkar.
Sizin bebeğiniz çok küçük. Düzen oluşturamamış olabilirsiniz.
Öyle dergilerde kitaplarda yazılan düzen müzen işleri zaten yok.
Bebekler rutinleri sever. Uyku öncesi duş, masaj, emzirme vs
Deneye deneye bulacaksınız.
Ama çevrenize bakıp aldanmayın çoğu ütopik onların.
Umarım düzene girer , emiyor mama da veriyorum hep aynı saatte ama henüz uyku konusunda ilerleme yaşayamadık , ben mi beceremedim bilmiyorum

Erken saatte uyutmaya çalışıyorum ama deliksiz uykusu hiç yok , hep 5 dk 10 dk , sonra gözleri açılıyor , uyumamak için direniyor
Yalnız şimdi görüyorum 12 haftalık yani 3 aylık bebek
O daha gece gündüz düzenine bile alisamamistir
Zamanla düzene girer

Oğlunuzun uyku saatlerini düzenlemeniz lazım bir yanlışlık var. Yani bazı çok uykusuz olur sık uyanır gündüz 30 dk da uyanır evet ama sizin saatleri düzenlemeniz gerekiyor.

Oğlunuzun uyku saatlerini düzenlemeniz lazım bir yanlışlık var. Yani bazı çok uykusuz olur sık uyanır gündüz 30 dk da uyanır evet ama sizin saatleri düzenlemeniz gerekiyor.
Nasıl yapabilirim , akşam hep aynı saatte uyutmaya çalışıyorum ama ağlıyor , uyumak istemiyor, çok ağlayınca da kıyamıyorum kucağıma alıyorum ya da babası alıyor , uykusu da iyice kaçmış oluyor

Şu an bile böyle bir girdi okudum , 8 buçukta yatıp sabah 9-10 gibi uyanıyor yazmış , darısı başıma ne diyim
Canım benim o çocuk kaç yaşında yani nasıl böyle bir şey olsun aklın alıyor mu ? Benim oğlum 4.5 yaşında gelmek üzere o 20:00 de yatıyor 07:00 civarı kalkar o arada da geceleri uyanır anne yanıma gel der deliksiz uyumaz . Bu düzeni yapmak için ben senelerce uğraştım 2 yaşında gece 4 kere kalkıyordu . Çocuğu makina zannetme . Ayrıca çabalamazsan olmaz . 3 aylıkken filan başladım her uykusu 20 dk ydi 21. Dk uyumazdı. Çocuğu uyuturdum koşarak wc giderdim ekmeğimin arasına birşey koyar mutfağı toplar yatağa giderdim ki sırf çocuk uyandığı zaman meme vereyim uykuya dönsün diye . Aylarca çabaladım ben . 40 ı çıkmadan tek meme beslenmek istedi almak istemediği göğsümü uyku ya geçerken üzerine eğilerek ağzına veriyordum . 3.5 sene her akşam 20:00 de evdeydik asla bir yere gitmedik ki düzeni bozulmasın diye . İlk 1 sene sürekli tüm uykularını aynı saatlerde yaptırdım aynı saatte odaya götürdüm anlatabiliyor muyum?

Nasıl yapabilirim , akşam hep aynı saatte uyutmaya çalışıyorum ama ağlıyor , uyumak istemiyor, çok ağlayınca da kıyamıyorum kucağıma alıyorum ya da babası alıyor , uykusu da iyice kaçmış oluyor
Merhaba, durumunuza çok üzüldüm. Bebeğimiz daha çok küçük. Uyku rutini oluşturmanızı ve uyanıklık saatlerini ayarlamanızı, bebeğinizin uykusunun geldiğini, uykusu geldiğinde nasıl davrandığını çözmeniz lazım. Bebeğinizi en geç sabah 7’de kaldırın, dışarıyı gösterin havanın aydınlandığını sabah olduğunu görsün (gece gündüz kavramı oluşsun) 3 aylık bebeğin uyku aralığı genellikle 1,5 2 saattir bu saat geçince de yprgunluktan uyuyamaz bu saatler geldiğinde yani saat 9 civarı uykusu gelmiş olur muhtemelen odasına götürün bir müzik açın kitap okuyun, sakinlik içeren etkinliklerden oluşan bir rutin, rutininiz size uygun olsun çünkü bunu sürekli uygulayacaksınız. Bu rutine mutlaka emzirmeyi de ekleyin bebek emdi uykusu geldi tam dalmadan yatağına koyun. Umarım uyur. Uyumazsa emzirmeye devam :) ben bunları. Hepsini yaparak bebeğimi 2 saatte bir en az 4( en fazla 2 saat uyutuyorum. Tek sorunu. Emerek uyumaya çok alıştı size dediğim gibi uyuduğunda memeden zamanında çekmeyi bebeğim erken doğduğu için kıyıp yapamadım. Yoksa desteksiz de uyumayı öğrenirdi. Umarım siz başarırsınız. Bebeğiniz 2 saatten fazla uyursa gündüz uyandın 2 saat sonra tekrar aynı şeylerr. Kabaca bu şekilde uyku eğitimi vericem diye sakın ama sakın ağlatmayın yavrucağı. Daha çok küçük gece gündüzü bile bilmiyor. Bu rutinler öğrenmesine yardımcı olabilir. Kolaylıklar dilerim

Merhaba gündüz asla uyumayan gece yarısı anca uykuya dalan ve ondan da yarım saat bi saate bi uyanan bi bebek annesi olarak size vereceğim en büyük tavsiye bebeğinizi dışarı çıkarın. Küçük anlamaz demeyin ben dışarı çıkarmaya başladıktan sonra çok rahat ettim

Normal biraz erken olmuş elini ağzına atmaya ama ele alıştırmışsın sanırım ama geçer 4 aylıktan sonra dert etme

Okuyunca üzüldüm bende o haftalarda bebek için ne yapabilirim diye arastiriyordum..gına Ford mutlu bebek bakımı adlı kitabı aldım ve okumaya başladım. Rutinler oluşturdum mucize gibi bir şeydi. Kesinlikle tavsiye ederim alın okuyun. Ayrıca bence kundak yapın elini kolunu çıkartmaya çalışıyor biliyorum ama uyanmasindan iyidir kundaksiz uyumuyor benimki artık. O kitapta da öneriliyor. Bebeği aşırı yormadan uyutmalisiniz. Ya ne desem ki alıp okuyun işte kitabı çok beğeneceksiniz.

Mutlaka bir sıkıntısı vardır gaz problemi yada reflü benim oglumda öyle altı temiz burnu açık ve reflü şurubunu verdiğinde miss gibi uyuyo gaz damlasınıda bunlar yapıldıgında mışıl mışıl uyuyo ama aksi bi durumda 5 dakka yanından ayrılamıyorum elinden geldikçe saati gelmeden emzirmemeye çalış diğer türlü çok sık emzirmek gaz ve reflüyü azdırır rabbim sağlık versin inşallah geçer bu günler elbet bir gün 😂 özleriz inşallah

Bebeklerin uyku düzeni 4 aylıktan sonra. Düzeliyor merak etme seninki normallesecektir uykunuzu standart hale getirin aynı saaatte aynı seyleri yaparak bebek zamanla bu düzene alisacaktir

X