3 aylık bebeğimle yaşadığım problem

Arkadaşlar merhaba, benim bebeğim 12 hftasını doldurdu ama uyku düzeni hiç yok. Bakıyorum burda 8de uyuyan , ertesi gün 10a kadar yatan çocuklar var, benim oğlum gece 1den önce uyumuyor, Max 3 saat uyuyup uyanıyor , emip uyuyor belki 1-1.5 saat okadar , son zamanlarda gündüz hiç uyumuyor belki 10 dk uyuyor uyanıyor , bu bi kaç gündür uykusunda çığlık atıp ağlayarak uyanıyor,doktora götürdüm sağlığında bir sıkıntı yokmuş ama neden uyumuyor nasıl büyüyecek bu çocuk diye hep huzursuzum , bakması da çok zor lavaboya bile zor gidiyorum eşim işte olduğunda, bir de sürekli elini emiyor hep tükürüğü akıyor diş mi dicem ama daha küçük , ne yapacağımı bilmiyorum uykusu nsıl düzene girecek ??? şu an ayağımda sallıyorum 5 dk uyudu , ağlayarak uyandı uyumuyor ...
Bu saydiklariniz dis gibi duruyor. Sikintisini rahatlatma yoluna bakin. Benim bebelerimde de 3 ayliktan sonra yavas yavas bu dis belirtileri basladi. Ben bu zamanlarda bir kac tane karanfil uzerine sicak su koyu bekletip. Buzdolabinda sakladim. Sonrasinda da gunde 3 kere yarim saat boyle parmaga geciriliren dis fircasi gibi kumas seylerden alip, bu karanfilli su ile dis etlerini kasidim. Cok rahatlatti bir noktaya kadar.
Eger dis agrisi olup olmadigina emin olmak isterseniz. soguk/buzlu suya bir parca kumas batirip agzinin icine koyun. Rahatlayip susuyorsa, kesin distir o.

Bu arada gaz da olabilir gibi. Daha 12 haftalik hala gaz problemleri suruyor olabilir. Onda da havluyu ütü ile isitip karnina ve poposuna koydum.
Bir de bizde pilates topu var. Onu sisirip üzerine oturun bebeginizle. Ziplayarak cok rahat uyuyorlar. Kesin instagram ya da youtobe da vardir videosu. Bence bir deneyin derim. Ben bir ara oyle uyutuyordum hep.

X