Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Bizim ev serin ama dışarı çıkınca hava sıcak. Hoş beni evde de ateş basıyor. Hayatımda bu kadar ısındığım bir dönem hatırlamıyorum.
Ben de dısardayım şu an. Ev bizim de serin ama dışarısı felaket. Biran önce eve atmak istiyorum kendimi.

Kızlar bugün kontrolüm vardı inanılmaz mutluyum çünkü bebegin kafasındaki su kesesi küçülmüş ve doktor olctugunde 7mm çıktı. O kadar içim rahatladı ki anlatamam. 🥰 Bebisimiz iyiymiş tosuncum 30+5 deyiz 1950 gram cikti. Sanriim 2 hafta ilerdeymis. Kafasi 34 hafta ile uyumluymus biraz koca kafalı olacak çocuk. Normal dedi doktor. Cunku esimin kafa yapisiyla cok benziyor. Her şey yolunda çok şükür. Gunlerdir cok kaygi edip uzuluyordum o kadar rahatladim ki🧿🧿

Doğumu sorduğumda bebek iri gidiyor duruma göre bakalim anne uygun olursa normal yapariz, bebek çok iri olursa sezeryan yapabiliriz dedi. Doktorun on görüşüne göre 40. Haftaya yakin bizim bebek 4 kg ya yakın doğacak gibi. Ciger gelişimi de iyiymiş. Belki erken alırlar bilmiyorum çünkü kafasida cok büyük bebisin.

Dogum fiyatlarını sorduk 28 bin dediler doğum sekli farketmiyor. Bebege yapılacak doğum sonrası topuk kanı test vs dahilmis hepsine.

Demir bağlama kapasitem düşük olabilirmiş onun için günde 1 tablet demir kullanımına devam.

Hastane cantasi için liste verdiler. Sizle de paylaşayım.
Maşallah 😇🩵gözün aydın 🤲🧿🧿

Yaa onlardan ben de almayı düşünüyorum ama nasıl sence kullanışlı mı. Poşetten daha fazla alıyor mu mesela 😅
Daha fazla alır mı sanmam ama buzluğu toparladığı kesin canım. Haşlanmış nohut haşlanmış fasülye bezelye sarılmış börek sarma için falan ideal ama. Küçükleri çok küçük onlardan almak mantıksız olabilir ince uzun ve geniş yassılar gayet kullanışlı geldi bana IMG_3284.png
Şundan aldım ben 😬

Geçmiş olsun.Bende de oldu 25. Haftada falandim sanırım kaburgama dokunamiyor uyuyamıyordum kadin doğum ürolojiye ordan da radyolojiye gönderdi sağ böbreğimde büyüme çıktı bir şase verdi ürolog ağrım falan da geçti.
Tesekkurler bende simdi hastaneden geldim bobreklerde sıkıntı çıkmadı çok şükür.Hicbir şey vermeden geri eve yolladılar.

Kızlar bu bebeland çamaşır deterjanı ne kadar kaliteli birşeymiş kıyafette leke bırakmadığı gibi renginide kendine getirdi üstelik miss gibide kokuyor deterjan ne kullanayım diye düşünürseniz tavsiye ederim çok kaliteli çıktı

Kızlar diyelimki ben 32 de çalışabilir aldım.37 kadar çalıştım 38.haftada doğum yaptım kaç hafta izinli olacağım doğumdan sonra .

Kızlar, ben bir süredir yediğim her şeyi çıkarıyorum. Dün gece 2.30da tuvalete kalktım, 7de yediğim yemeği çıkardım, sıfır sindirim. Sabah kahvaltı yaptım, midem kötü oluyor diye peynir, zeytin, domates, salatalık yedim, onu çıkardım. Akşama kadar korkudan bişey yiyemedim, gittim 3-4 dilim karpuz yedim, onu bile çıkardım. Artık korkudan ağzıma bişey atamaz oldum, yediğim meyve bile midemde durmuyor. İlk trimester çok kolay geçmişti, acısı şimdi çıkıyor galiba. 7/24 mide yanması yaşıyorum, uykudan uyanıp çıkarıyorum. Normal bişey mi onu da bilmiyorum, sürekli tansiyon ölçüyorum korkudan gebelik zehirlenmesi vs mi yaşıyorum diye. Allah'tan kızın rutinleti devam ediyor, hareket halinde de içim biraz rahatlıyor. Galiba bu son 8 hafta benim için çok zor geçecek 😓

Kızlar, ben bir süredir yediğim her şeyi çıkarıyorum. Dün gece 2.30da tuvalete kalktım, 7de yediğim yemeği çıkardım, sıfır sindirim. Sabah kahvaltı yaptım, midem kötü oluyor diye peynir, zeytin, domates, salatalık yedim, onu çıkardım. Akşama kadar korkudan bişey yiyemedim, gittim 3-4 dilim karpuz yedim, onu bile çıkardım. Artık korkudan ağzıma bişey atamaz oldum, yediğim meyve bile midemde durmuyor. İlk trimester çok kolay geçmişti, acısı şimdi çıkıyor galiba. 7/24 mide yanması yaşıyorum, uykudan uyanıp çıkarıyorum. Normal bişey mi onu da bilmiyorum, sürekli tansiyon ölçüyorum korkudan gebelik zehirlenmesi vs mi yaşıyorum diye. Allah'tan kızın rutinleti devam ediyor, hareket halinde de içim biraz rahatlıyor. Galiba bu son 8 hafta benim için çok zor geçecek 😓
Ben soracaktım miden yanıyor mu diye. O mide yanması bendede kusmaya sebep oluyor. Hatırlamıyorum ama Duyci demişti sanırım süt rahatlatıyor diye işe eve 200 mllik sütlerden aldım yemekten sonra midem yanmaya başlayınca yarısını içiyorum kesiyo istersen bir dene 🥹

Ben soracaktım miden yanıyor mu diye. O mide yanması bendede kusmaya sebep oluyor. Hatırlamıyorum ama Duyci demişti sanırım süt rahatlatıyor diye işe eve 200 mllik sütlerden aldım yemekten sonra midem yanmaya başlayınca yarısını içiyorum kesiyo istersen bir dene 🥹
Sütü denedim canım, bende hiçbir işe yaramadı, hatta gaviscon da hiç işe yaramıyor. Bende zaten reflü var, bebek de büyümeye başladıkça midem çalışamaz duruma geldi sanırım artık 🥹

X