Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Çok çok tarifsiz gerçekten 🙏 o yüzden özellikle pozitif testimi gördükten sonra dileğim hep anne olmak isteyen kadınlara oldu. Hala da öyle 🙏
Emzirme de çok yoğun duygu içerikli bence. İlk karşılaşma ilk aglamasi. Hayali bile şuan göz dolduruyor 🥰
Ayy ben çok ağlarım kesin eşim de ağlar. Şimdi bile sulugözüm😂😂 o kadar heyecanla bekliyorm ki ilk karşılasmayı. Hem hemencik dogsun istiyorum hem korkuyorum hem bu halimi özler miyim diyorm. Off delilik valla😂

Ayy ben çok ağlarım kesin eşim de ağlar. Şimdi bile sulugözüm😂😂 o kadar heyecanla bekliyorm ki ilk karşılasmayı. Hem hemencik dogsun istiyorum hem korkuyorum hem bu halimi özler miyim diyorm. Off delilik valla😂
Bende öyleyim. Bir an önce doğsun istiyorum ama karnımdaki hallerini de çok seviyorum 😅 benim eşim de seninki gibi bebise bakar bakar ağlarız herhalde 😅😅

Kizlar ben hic aglamadim ya hic oyle bir duygusallıkta gelmedi. Esimde keza oyle. Tek derdim onu hayatta tutabilmek icin doymasi aglamamasi ilk kakasi vs oldu ama duygusallik bana cok sonra geldi. Hatta ilk dedigim cumle suydu yanima getirdiklerinde sapkasi kafasini sıkmış sunu bir cikartalim oldu ne bilim 😂
Ben ilk yanağıma koyduklarında ameliyathanede hoşgeldin annem diyebildim sadece sesim benden alındı sanki boğazıma bir yumru oturdu o an ama ağlayamadım. Yukarı çıktık babası da kucağına alınca baya duraksadı gözleri doldu o zamanda çok doldum ama yine ağlayamadım baktım odada ki herkes ağlıyor annem kayınvalidem kız kardeşim görümcem 😅

O an duygu yansıması farklı olabiliyor. Ki normalde ota böceğe ağlarım duygusalım 🤓

Canım normal çünkü bebek herşeyi alıyor doktorun demiri arttırır enfeksiyonda normal ben son ay fitil ve antibiyotik kullanmıştım mesela. Bunu da doktor şöyle açıklamıştı bebeğe zarar gelmesin tehdit algılanmasın diye bağışıklık sistemi baskılanıyor ondan bu kadar enfeksiyona açık oluyorsunuz. Yani merak etme basit bir şase demir ilaç doz ayarı toparlarsın 🙏🏼
Bana da beyaz akıntı biraz arttı dediğim için gitil verdi.

Tünaydınnn kızlar bu laboratuvar tadilat işleri beni çok yordu giremiyorum bile buraya bazen orda kalıyoruz eve de gelemiyoruz 🙁 Bugün mobilyasının siparişini vercez 15-20 güne gelir dedi benim yerleşme son haftalara kalacak 😰

Bana da beyaz akıntı biraz arttı dediğim için gitil verdi.
Çünkü doğum anında o enfeksiyonlar mantarlar bebeğe bulaşabiliyor ve bunun en kolay çözümü fitil. 3 günlük oluyor genelde miss gibi temizliyor. Hatta benim eşime de antibiyotik yazdı. 3 gün antibiyotik kullandım 3 gün fitil eşimde içti ne mantar kaldı ne enfeksiyon,

Tünaydınnn kızlar bu laboratuvar tadilat işleri beni çok yordu giremiyorum bile buraya bazen orda kalıyoruz eve de gelemiyoruz 🙁 Bugün mobilyasının siparişini vercez 15-20 güne gelir dedi benim yerleşme son haftalara kalacak 😰
Allah kolaylık versin kuzum hepimiz aynıyız merak etme yaydık hep beraber gelen eşyalar var gelmeyen eşyalar var takılıyoruz rahat rahat benimde bu ayın sonuna anca yetişecek hazirana bile sarkabilir

NTS ye 34. Hafta sonrası mı başlanıyor 1 hafta muayene 1 hafta NTS şeklinde mi. Ya doktorum bişeyler dedi geçen hafta ama tam hatırlayamadım 😅

Belki daha erken gelir ya bana da 5 haziran demislerdi bebişin yatağı için daha erken olabilir mi demiştim dün getirdiler valla

Allah kolaylık versin kuzum hepimiz aynıyız merak etme yaydık hep beraber gelen eşyalar var gelmeyen eşyalar var takılıyoruz rahat rahat benimde bu ayın sonuna anca yetişecek hazirana bile sarkabilir
Haziran 8-15 final haftam bi de hiç o zamana bişey kalsın istemiyordum şimdiden strese girdim 🥺

Belki daha erken gelir ya bana da 5 haziran demislerdi bebişin yatağı için daha erken olabilir mi demiştim dün getirdiler valla
Ayy inşallah hazirana kalmadan gelir o zaman finaller öncesi yerleşme biter . Bi de sezeryan durumu var iyice günüm kalmadı gibi hissediyorum

😂😂 Sadece sen mi, eşin de ağlayacak bak gör. Her ne kadar kendilerini tutmaya çalışsalar da iki üç pıt onlardan da düşüyor. Birini eşinin gözlerine bakması için görevlendir😂 O anları çeksin. Bana diyene bak filan dersin 😂😈
Görümceme söyleyeyim her anını kaydetsin 😂😂 öyle tabi yaa bana diyor ama kendi de ağlar insan tutamaz ki kendini 🥺

Kizlar ben hic aglamadim ya hic oyle bir duygusallıkta gelmedi. Esimde keza oyle. Tek derdim onu hayatta tutabilmek icin doymasi aglamamasi ilk kakasi vs oldu ama duygusallik bana cok sonra geldi. Hatta ilk dedigim cumle suydu yanima getirdiklerinde sapkasi kafasini sıkmış sunu bir cikartalim oldu ne bilim 😂
Ya tabi kişiden kişiye değişebilir herkea aynı tepkiyi vermek zorunda değil sonuçta 😅 ben bekarken kimin kına gecesine gitsem kına yakılırken ağlardım. kendi kınamda kesin salya sümük olurum dedim bir iki damla anca aktı 😂 bazen olmadı mı olmuyor 😅

Ayy inşallah hazirana kalmadan gelir o zaman finaller öncesi yerleşme biter . Bi de sezeryan durumu var iyice günüm kalmadı gibi hissediyorum
B BirNBirE de yazmış bence de önemli ve ilk ihtiyaç doğum çantası ve bebeğin yatacağı yer. Mobilya falan zamanla da halledilir. Kıyafetlerini halledersen mobilya seni çok germez. Kolaylıklar diliyorum iş, okul derken yoğun geçiyor belli ki 🙏

Çünkü doğum anında o enfeksiyonlar mantarlar bebeğe bulaşabiliyor ve bunun en kolay çözümü fitil. 3 günlük oluyor genelde miss gibi temizliyor. Hatta benim eşime de antibiyotik yazdı. 3 gün antibiyotik kullandım 3 gün fitil eşimde içti ne mantar kaldı ne enfeksiyon,
Bana 6lı vermiş, verdiği antibiyotik de Azitro. İçerğini okudum cinsel yolla bulaşan hastalık diyor boğaz enfeksiyonu diyor. İdrarım temiz çıktı tahlilde, yanma vs de yok. Benim doktor tahlilleri görmeden direkt yazıyor bu beni rahatsız ediyor açıkcası ya :KK43: fitili sizin de kullanmanız biraz rahatlattı beni ben o da zararlı olur mu diye çekiniyodum rahme yolluyosun bebeğe bi şey olur mu diye evet saçma ama işte tamamen korku ve kaygı :KK43:

X