2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
HPV aşısı olan veya olmayı düşünen varmı?Aşı hakkında bir çok şey söyleniyor aslında her aşı için söyleniyor İst da ücretsiz yapılmaya başlanmış ben düşünüyordum aslında olmayı ama yine kafamı karıştırdı ınstada gördüklerim yurt dışında yan etkisini gören çok olmuş ölümle sonuçlanan

HPV aşısı olan veya olmayı düşünen varmı?Aşı hakkında bir çok şey söyleniyor aslında her aşı için söyleniyor İst da ücretsiz yapılmaya başlanmış ben düşünüyordum aslında olmayı ama yine kafamı karıştırdı ınstada gördüklerim yurt dışında yan etkisini gören çok olmuş ölümle sonuçlanan
Doğumumdan 3 ay geçti ve dün kontrole gittim. Hpv ve smear testi aldı. (Sonuçlar henüz belli değil) Gardasili anlatıp, övüp mutlaka olmam gerektiğini söyledi (bebek 6 aylık olduktan sonra) ben açıkçası olmayı düşünmüyorum. Bir anda gardasil furyası almış gidiyor, covid aşıları gibi bir dayatma seziyorum. Aşı karşıtı değilim (oladabilirim bu önemli değil:)) ama özellikle covid aşısından sonra en azından biraz daha temkinli olmaya çalışıyorum. Dediğiniz gibi aşıyı olup da bir çok ciddi yan etki görenler var, o yüzden olmayacağım.

Düşünmüyorum. Sahsi gundemimde bu asi yok. Hele ki bi anda ücretsiz yapılmaya başlanmış olması beni daha da olmamaya itiyor. Altında mutlak bi sey var. Covid aşısı sonrasi ciddi yan etki yaşamış biriyken bu aşıya hiç bulasmam.

Benim bebeğim çok huysuzlandı bugün 😔 neden böyle oldu anlamadım en azından ayakta gezdirince sakinleşirdi ondan bile anlamıyor. Neyi var bilmiyorum 😔 uyumuyor da

X