Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kız ne abartmışlar bugün doğuralı 8 gün oldu koltuklarımı sildim evimi süpürdüm ne ağrısı😂🤣 2 gündür parol bile içmiyorum korkutma kendini belki onlar kafasında sezaryeni abartmışlardır psikolojik olarak beyin acı çektiriyordur. Ben güle oynaya gittim ameliyata uyumadan önce masada doktorum makas aldı yanağımdan hiç korkutmadım kendimi espri yaptık ve uyumuşum😂🤣 ilk ayağa kalkmak evet zor ama anestezinin etkisi bebeği görmenin mutluluğu derken o acı umrunda bile olmuyor benim hastane odam o kadar cıvıl cıvıldı ki gelenler arkadaşlar çiçekler o kadar mutlu oldum ki iyi ki gelmişler onun da etkisi oldu arkadaşlarımı ailemi görünce acı macı kalmadı. İlk gece tuvalete giderken zorlandım çünkü anneme Kıyamadım orda hata yaptım refakatçi güçlü birisi olmalıydı annemde fıtık olunca ona yaslanmak istemedim ona rağmen tek başıma kalktım tuvalete gittim hastane koridorunda 2 tur attım baştan sona geri tek başıma yatağa girdim. Evet zordu ama biz kadınlar yeter ki isteyelim. Kız ben senin kızına da sana da Mevlâna’da özel dua ettim korkma korkutma kendini hiç. Doğum şeklin ne olursa olsun mükemmel geçsin inşallah 🙏🏻 ❤️🥰
Chen31 Chen31 spinal veya epidural hangisini alırsak alalım zaten 6 saat yine anestezi altında oluyormuş yani biz ilk adımlarımızı atarken bile eğer ikisinden birini düşünüyorsan ağrın olmazmis genel anestezi kadar 🥰 ben yarın gorcem bilgilendiririm

Yenidogan bebeklere dikkat etmemiz gereken şeyler neler kızlar 🥰 🥰
Başta vücut ısı dengelerini sağlayamadığı için üşüyor özellikle de kafasından. Bere hep şart uyurken dahil. Bide sarılık canım. Yüzüne dikkat etmen lazım benimkinin sarıya döndü belliydi zaten doktorda bugün hafif sararmış bi bakalım dedi 9.5 çıktı. Yüksek değil ama takip et dedi. Sarılığın yükselmemesi çok önemli.

Ay sen böyle yazınca ben o anı tekrar yaşadım. Ben böyle kesilip biçilirken sıkkın sıkkın bi anda hemşire 08:08 dedi ne nasıl yani n’oluyo derken doğmuş meğer onu izlerken güzeldi de sonra geri kapatırlarken dikişler iç temizliği filan bide o ara vakit geçmiyor biran önce odaya gideyim iyice bakayım filan diye 😍😍 ama sezaryen doğumda uyanık olarak o anı yaşamak çok güzelmiş ilkinde geneldi benim. Ay çok heyecanlı gerçekten sağlıkla kavuşun yarın 😍😍😍🙏
Ayy amin insallah canim 🙈🙈 şeyden korkuyorum o bele iğne yapilmasindan onuda sinek ısırığı gibi diyorlar onun dışında eşin girdi mi peki 🙈

Kızlar size sorum var tecrübeli anneler doğum yapmış anneler bebeğim 2600 doğdu 4 günde 170 gram kaybetti ve 2430 a düştü sarılık değeri 4.gün 15 di yarın tekrar çağırdılar ne yapmak lazım düşmesi için ve bebek sürekli uyuyor kaldırmak çok zor oluyor kaldırıp emzirip mama verip yatırıyorum mamayı da çocuk doktoru günde 4 defa 30 cc ver dedi hepsini de içiyor ama çok uyuyor böyle durum yaşayan var mı çok üzgünüm zaten erken ve kilosu az doğdu cevaplarınızı bekliyorum
Verilen ölçüde mama veriyormuşsun devam et canım ama öncesinde mutlaka emzir yoksa mamayla doyunca seni istemeyebilir. Uyandırmak çok zor oluyor ama bi yöntemini bulursun deneye deneye. Üzerini soy vucuduna ıslak mendil değdir buna uyarıyorlar genelde. Yavaş yavaş toparlıcak inşaAllah annesi hiç üzülme 🫶🏻

Kızlar size sorum var tecrübeli anneler doğum yapmış anneler bebeğim 2600 doğdu 4 günde 170 gram kaybetti ve 2430 a düştü sarılık değeri 4.gün 15 di yarın tekrar çağırdılar ne yapmak lazım düşmesi için ve bebek sürekli uyuyor kaldırmak çok zor oluyor kaldırıp emzirip mama verip yatırıyorum mamayı da çocuk doktoru günde 4 defa 30 cc ver dedi hepsini de içiyor ama çok uyuyor böyle durum yaşayan var mı çok üzgünüm zaten erken ve kilosu az doğdu cevaplarınızı bekliyorum
Canım kızlar şekerli su diyodu baya önce burda konuşulmuştu. Birde golden gazı alınmış maden suyu vermiş çocuk hiç sarılık olmamış. Benimde bugün 3.günü 9.5 çıktı. Yüzünde hafif belli zaten sarımsı.
Sarılık dediğimiz bebeğin vücudundaki bilirubin miktarı. Arttıkça sarılık yükseliyor. En iyi yöntem bol besleyip kaka ile vücuttan atmasını sağlamak. Günde kaç kez kaka yapıyor?

Başta vücut ısı dengelerini sağlayamadığı için üşüyor özellikle de kafasından. Bere hep şart uyurken dahil. Bide sarılık canım. Yüzüne dikkat etmen lazım benimkinin sarıya döndü belliydi zaten doktorda bugün hafif sararmış bi bakalım dedi 9.5 çıktı. Yüksek değil ama takip et dedi. Sarılığın yükselmemesi çok önemli.
Sağol canim 🥰 sarılık değerine kanından mi bakılıyor yoksa bi cihazla mi

Günaydın kızlar, sabah erkenden hastaneye geldik 3.750 olmuş bebeğin kilosu, çatı muayenesi yapıldı ama doktor muayeneyi yapar yapmaz normal doğum için çatının çok dar olduğunu söyledi. Bebeğin kilosunu da göz önüne alınca normal doğumun beni çok zorlayacağını söyledi.Yani güzelce izah etti anlattı da. Eski zamanda olsa bir şekilde yaptırırlar ama çok gençsin böyle bir travmaya gerek yok diye anlattı. Baya ağladım doktorun odasında🥹 oda istersen araştırma hastanesine gidebilirsin arkadaşım var orada direk muayene aldırırım seni aklında buranın özel olmasıyla sezeryana alıyorlar düşüncesi olmasın sakın ben senden daha çok isterim normal doğurmanı ama çatın çok dar bebeği riske atmak istemiyorum dedi. O kadar ağladım ki doktorda şaşırdı geldi sarıldı falan😅 sonuç olarak şuanda 8 mayısa gün aldık, 39. haftayı tamamlayalım öyle alalım dedi. Öyle işte kızlar bende sezaryancılardan oluyorummm, çok karışık duygulardayım🥹😅 Bu arada nst de sancım hiiiiiç çıkmadı yine.
Kubis Merhaba 🌸🌸benimde yarin görüş günüm 😂😂bu gece doğurcam sandim . Çok değişik sancilarim vardi. Sabaha kadar uyuyamadim . Yorgunluktan içim geçmiş artik uyumuşum .senin bugüne kadar hiç mi sancim cikmadi benim pazartesi de vardi dört tane filan ama doktor önemsiz demişti . Dün bütün gün bebek kasilmişti gitseydim nst ye baya sanci cikardi . Yarin benimkinde kilosu artmişsa seninkiyle ayni şeyleri diyecektir pazartesi 3600 dük artik normal doğum biizm için nanay 😂😂göbek üstüme kadar çatladim ben bu hafta önünü alamiyorum .10 mayis neden dedi ? Geç değil mi ? Cocuk zaten gelişmiş senin de

Ayy amin insallah canim 🙈🙈 şeyden korkuyorum o bele iğne yapilmasindan onuda sinek ısırığı gibi diyorlar onun dışında eşin girdi mi peki 🙈
Aynen o bi tık acıtıyor pek sıkıntı değil ama anlık hemen geçiyor. Yok eşim girmedi dayanamaz o öyle şeylere 🤣🤣
Sağol canim 🥰 sarılık değerine kanından mi bakılıyor yoksa bi cihazla mi
topuk kanıyla baktılar bugün canım. İncecik kıl gibi tüpe kan aldılar

Chen31 Chen31 vallahi sultanın dediklerine katılıyorum canım. Ha aman herşey toz pembe şöyle böyle diyemicem sonuçta bıçak yarası ameliyat en nihayetinde. Ben ilk gün odada halay çekiyordum daha doğrusu çekmeye çalışıyordum diyelim 🤣 iyiydim yani aşağı kantine filan indim çıktım baya sürekli gezdim hatta normal doğum bekleyen hasta yakınları beni de sancı çekiyorum sanmış kaç kişi sordu öyle ben doğurdum dedim şöyle bi baktılar göbeğime filan. Evet nolmuş göbek duruyordu yani 🤣🤣 ay bende hala hafiften bi baş ağrısı var bugün doktorum bol bol sade kahve ve diyet kola iç başka türlü geçmez o dedi. Hafif bel ağrım var spinalde bukadar olmamıştı bel ve sırt ağrım. Spinal + Epidural oldu ama epidurale boşuna para verdim hiç kullanılmadı üstüne sırt ağrısı bel ağrısı yaşıyorum ama hafif yani. Bide aşırı kronik öksürüğüm var öksürdükçe dikişlere baskı oluyor haliyle ama oda benlik problem yani öksürüğüm kronik. Dün baya evi topladım filan henüz koltuk silecek kadar yokum ama 😂😂
Bence de canım kafada ameliyatı sevip kabul edip atlatacağız diye beyne sinyal yollarsak acı macı kalmıyor zaten peygamberden sonra en saf insanla karşılaşıyoruz onları görünce aklına acı macı gelmiyor aşk yaşıyorum ondan önceki yaşamım daha acı doluymuş 🤣🤣 sen öksürüklerine ne yapıyorsun canım balgamlı mı ? Geçen gün bende öksürdüm annem süt ısıttı bal koydu çok güzel yumuşattı benim boğazımı ❤️
Chen31 Chen31 spinal veya epidural hangisini alırsak alalım zaten 6 saat yine anestezi altında oluyormuş yani biz ilk adımlarımızı atarken bile eğer ikisinden birini düşünüyorsan ağrın olmazmis genel anestezi kadar 🥰 ben yarın gorcem bilgilendiririm
evet canım siz spinal yaparsanız benim çektiğimden daha az acı çekersiniz ki ben bir iğneye katlanamam ona rağmen gayet güzel bir süreçti çok şükür 🙏🏻

Evetttttr🥳🥳🥳🥳 cooook heyecanliyimmm stresli ve gerginimmmm..
O an bebrgimi görme hayaliyle korkumu yeniyorum ister istemez normalde korkmuyordum ameliyattan da bi korku başladı kimisinin uyusmuyormus muhabbetinden dolayı 🙈🙈🙈 ama o çikinn yüzünü ağlama sesini duymak için sabirsizlaniyorum hayalini kurdukca gözlerim doluyor mutluluktan🥰🙈🙈
Canım senin o ağrıların devam ediyor mu ? Benım bebiş kanala girmemiş daha nst de normal. Bu sefer hiç alttan bakmadı açılma var mı diye. 40+2 bugun. Cumartesi tekrar gidicem. Ama sıkıldım artık gelsin istiyorum ztaen pazartesi son suni başlatacak gelmezse. Dün ve bugun belimde cok hafif ağrı var regl öncesi olur ya o tarz hafif ama

Günaydın kızlar, sabah erkenden hastaneye geldik 3.750 olmuş bebeğin kilosu, çatı muayenesi yapıldı ama doktor muayeneyi yapar yapmaz normal doğum için çatının çok dar olduğunu söyledi. Bebeğin kilosunu da göz önüne alınca normal doğumun beni çok zorlayacağını söyledi.Yani güzelce izah etti anlattı da. Eski zamanda olsa bir şekilde yaptırırlar ama çok gençsin böyle bir travmaya gerek yok diye anlattı. Baya ağladım doktorun odasında🥹 oda istersen araştırma hastanesine gidebilirsin arkadaşım var orada direk muayene aldırırım seni aklında buranın özel olmasıyla sezeryana alıyorlar düşüncesi olmasın sakın ben senden daha çok isterim normal doğurmanı ama çatın çok dar bebeği riske atmak istemiyorum dedi. O kadar ağladım ki doktorda şaşırdı geldi sarıldı falan😅 sonuç olarak şuanda 8 mayısa gün aldık, 39. haftayı tamamlayalım öyle alalım dedi. Öyle işte kızlar bende sezaryancılardan oluyorummm, çok karışık duygulardayım🥹😅 Bu arada nst de sancım hiiiiiç çıkmadı yine.
Canım neden üzülüp ağladın doktorun ne güzel bilgilendirmiş seni işte, doğum travması yaşamandan çok daha iyi, hayırlısı böyleymiş üzme kendini 🌸
Kız ne abartmışlar bugün doğuralı 8 gün oldu koltuklarımı sildim evimi süpürdüm ne ağrısı😂🤣 2 gündür parol bile içmiyorum korkutma kendini belki onlar kafasında sezaryeni abartmışlardır psikolojik olarak beyin acı çektiriyordur. Ben güle oynaya gittim ameliyata uyumadan önce masada doktorum makas aldı yanağımdan hiç korkutmadım kendimi espri yaptık ve uyumuşum😂🤣 ilk ayağa kalkmak evet zor ama anestezinin etkisi bebeği görmenin mutluluğu derken o acı umrunda bile olmuyor benim hastane odam o kadar cıvıl cıvıldı ki gelenler arkadaşlar çiçekler o kadar mutlu oldum ki iyi ki gelmişler onun da etkisi oldu arkadaşlarımı ailemi görünce acı macı kalmadı. İlk gece tuvalete giderken zorlandım çünkü anneme Kıyamadım orda hata yaptım refakatçi güçlü birisi olmalıydı annemde fıtık olunca ona yaslanmak istemedim ona rağmen tek başıma kalktım tuvalete gittim hastane koridorunda 2 tur attım baştan sona geri tek başıma yatağa girdim. Evet zordu ama biz kadınlar yeter ki isteyelim. Kız ben senin kızına da sana da Mevlâna’da özel dua ettim korkma korkutma kendini hiç. Doğum şeklin ne olursa olsun mükemmel geçsin inşallah 🙏🏻 ❤️🥰
Yaa canım benim çok sağol motivasyonun için 🥰😘😘 koltuk silmek biraz şov olmuş ama mesajı aldım 😄 ay inşallah benim de sizin gibi geçer. Kötü yorumlara kendimi kapattım pozitif düşüneceğim 🙏🏻🙏🏻
Chen31 Chen31 vallahi sultanın dediklerine katılıyorum canım. Ha aman herşey toz pembe şöyle böyle diyemicem sonuçta bıçak yarası ameliyat en nihayetinde. Ben ilk gün odada halay çekiyordum daha doğrusu çekmeye çalışıyordum diyelim 🤣 iyiydim yani aşağı kantine filan indim çıktım baya sürekli gezdim hatta normal doğum bekleyen hasta yakınları beni de sancı çekiyorum sanmış kaç kişi sordu öyle ben doğurdum dedim şöyle bi baktılar göbeğime filan. Evet nolmuş göbek duruyordu yani 🤣🤣 ay bende hala hafiften bi baş ağrısı var bugün doktorum bol bol sade kahve ve diyet kola iç başka türlü geçmez o dedi. Hafif bel ağrım var spinalde bukadar olmamıştı bel ve sırt ağrım. Spinal + Epidural oldu ama epidurale boşuna para verdim hiç kullanılmadı üstüne sırt ağrısı bel ağrısı yaşıyorum ama hafif yani. Bide aşırı kronik öksürüğüm var öksürdükçe dikişlere baskı oluyor haliyle ama oda benlik problem yani öksürüğüm kronik. Dün baya evi topladım filan henüz koltuk silecek kadar yokum ama 😂😂
Kız güldürdün beni 😂😂 biri halay çekiyor diğeri koltuk siliyor iyiymiş valla

Kızlar ben dün doğurdum 🤗 kendime gelince ayrıntıları yazarım 😍
Ne güzel..Rabbim size bağışlasın..kendine gelince hikayeni ögrenmek isteriz..
Doktorun çok güzel anlatmış, sezeryan bence korkulacak bişey değil asla ..böyle olması gerekiyormuş böyle olmuş ...Rabbim kolaylastirsin inşallah..
Nerdeyse bir aydır ger yerim şiş 😵‍💫ne uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum. Kaşığı tutarken ellerim uyuşuyor resmen . Çokta kilo almadım aslında ama şişlik ve uyuşma beni perişan etti 🥹 begonya zaten 2 haftaya doğurur Allahın izniyle 😅
Benimde hee yerim şiş,çok su içiyorum ama böyle,tuz tüketimine çok dikkat edemiyorum galiba..ama tansiyonum iyi o yönden rahatım...

Benim de bugün kontrolüm vardı 35+2 deyim ,kilomuz 1872 ,çok az yani,kafa gelişimi ayı ile uyumlu ama bacak ve karın gelişimi 4 hafta geri...yine her zamanki gibi genetik hastalıklarmis ,down muş her riskten bahsetti...gelişim geriliği olan bebekleri en fazla 37 ye kadar tutuyoruz anne karnında dedi.16 Mayıs'a gün verdi..
Ben de dualarınızı bekliyorum,sağlıklı,sıhhatli ,akıllı bir bebek dogurayim inşallah...

Sarılık kesınlıkle bebiş hem zayıf hem erken doğdugu için sarılığı arttı bırde uyandıramıyordum şükür şimdi daha iyi uyanıyor
Benim bebiste de sarilik baslamisti sali gunu 11di yarin birdaha kontrole goturucem ve benim bebegim de cok zor uyaniyor uyaninca da cok az emip uyuyor ne yapacagimi sasirdim. Siz nasil gecirdiniz, önerin var mi?

Benim de bugün kontrolüm vardı 35+2 deyim ,kilomuz 1872 ,çok az yani,kafa gelişimi ayı ile uyumlu ama bacak ve karın gelişimi 4 hafta geri...yine her zamanki gibi genetik hastalıklarmis ,down muş her riskten bahsetti...gelişim geriliği olan bebekleri en fazla 37 ye kadar tutuyoruz anne karnında dedi.16 Mayıs'a gün verdi..
Ben de dualarınızı bekliyorum,sağlıklı,sıhhatli ,akıllı bir bebek dogurayim inşallah...
sağsaglm kucagına alırsın ınsallah canm kötüyü dusunme bazı bebekler minyon olablyr yada anne karnında beslenemyr dogduktan sonra toparlyr

X