Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 49,0%
  • erkek

OY: 95 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    200
2 ci gebeden sonra yaşayanlara sorum kızlaarrr
Karnınızda hiç çatlak ve morluk kırmızılı renk vermeye başlayan oldumu benim olmadı şuan hiç ve 8 aylık oldum
ilk gebemde çok oldu krem dahil işe yaramamıştı
Şokrayım şuan
Joum bazılarında vücut ilk hamilelikte çok çatlıyormus vücut yeni karşılaştığı için bazılarında da ikinci üçüncü de çatlıyormus kuzenimin ilkinde hiç catlagim olmadı ikincide çok çatladı vücut bildiği halde çok şaşırdım demişti demek ki esnekliğe göre falan değişiyor ya da cilt yapısına göre 😘

• Beğen
Reactions: Jou
Az kalmış Allah'ın izni ile kolaylıkla geçsin inşallah doğru ya çalışınca daha zor bütün denge gidiyor ne kadar dikkat edeyim desende ben çalışmıyorum şuan yemek içmek hep saatli ve dengeli olması gerektiği için dışarı çıktığım gün bir yere gittiğim gün düzenim hemen alt üst oluyor
İnşallah canım hepimizinki kolayca geçsin

Diyor, değişmez 16 hafta.
Ben meb te öğretmenim. Kızım 40+1 de doğdu. 32 de ayrılmıştım. 1 gün geç doğduğu için o bir günü bile kestiler. 16 haftayı aşmadı. 37 ye kadar çalışan arkadaşlar oldu. En sonuna ekleyip rahat ettiler.
Ama bizim yaz tatiline denk gelince eklenmiyor. Doğum iznim yaza denk geldiği için eylülde ya başlıycam yada ücretsiz alacam.
Peki sizin 37 e kadar çalışan arkadaşlarınız ne zaman doğum yaptı? izinden sonra değil doğumdan sonra 16 hafta mı izin kullandı?

Diyor, değişmez 16 hafta.
Ben meb te öğretmenim. Kızım 40+1 de doğdu. 32 de ayrılmıştım. 1 gün geç doğduğu için o bir günü bile kestiler. 16 haftayı aşmadı. 37 ye kadar çalışan arkadaşlar oldu. En sonuna ekleyip rahat ettiler.
Ama bizim yaz tatiline denk gelince eklenmiyor. Doğum iznim yaza denk geldiği için eylülde ya başlıycam yada ücretsiz alacam.
Doğumdan sonra 16 hafta izin kullanamaz onu diyorum o zaman 32 de ayrılana haksızlık olur 37 de ayrılır 41 de doğurur 4 hafta ordan birde 16 hafta izin verirse 20 hafta eder. Benim dediğim şey 37 e kadar çalışan biri ne zaman doğum yaptığı şanstır 37+1 de doğum yapan şanssız oluyor bu durumda yani ben kamuda hemşireyim bizde bu şekilde işliyor artık bu konu kapansın lütfen 😂

Özel kamu farketmez 8 hafta önce 8 hafta sonra izin vardır, hamile bi kadın max 37. Haftaya kadar calısır, sonrası istese de calısamaz 32 den 37 ye kadar calısırsa dogumdan sonra olan 8 hftaya bes hafta eklenir fazladan eklenmez 32 den 37 ye kadar olan hakkını kullanmadıgı icin eklenir 13 hafta olarak iznini kullanır burda ekstra eklenen süre 5 haftadır

Son düzenleme:
37. Hafta doğurursa 13 hafta olarak kullanır 40 ta dogurursa 37 den 40 a kadar zaten 3 haftası bitmis olur kalır 10 haftası özelde de böyle kamudada

2 ci gebeden sonra yaşayanlara sorum kızlaarrr
Karnınızda hiç çatlak ve morluk kırmızılı renk vermeye başlayan oldumu benim olmadı şuan hiç ve 8 aylık oldum
ilk gebemde çok oldu krem dahil işe yaramamıştı
Şokrayım şuan
Benimki de hiç olmadı.ilk hamileliğimde sadece doğum cizgim koyu renkte vardı,bunda o bile silik şekilde.catlak morluk falan hicbirsey yok

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar aranızda daha önce suni sancı alan oldu mu? Normal sancıdan daha mı zor öyle diyorlar
Bence bu konuda yorum almasaniz daha iyi olur.mesela benim yengem 40.haftada sancıları yoktu doktor ne kadar suni sancı verdiyse de asla etki etmedi ağrısı yoktu.ben 6 cm acikla gittim hemsirem suni sanciyi o kadar yüksek dozda verdi ki yarım saat dayanabilirim ve sezaryen istedim.kisiden kişiye degisiyo mesela benim normal sancılarım çok ağrılı değildi ama suni sancı mahvetti beni

İlkinde karnımda çok minik beyaz çatlaklar olmuştu belli belirsiz. Bunda da aynı şekilde, öncekinden kalanlar var. Kırmızı olmadı çok şükür. O insanın deri yapısına göre değişiyor. Birde çok kilo almadıysan bunda, ondan çatlamamıştır
Aldım aslındaaa kilo
belirgin çatlağım var ama kırmızılık gibi renk vermedi hiç acaba diyorum yağdan sebepmi ben hamişten önce diyetteydim baya baya detoxlar içiyordum acaba omu işe yaradıda olmadı diye düsündüm emin olmak için sorayım dedim

Joum bazılarında vücut ilk hamilelikte çok çatlıyormus vücut yeni karşılaştığı için bazılarında da ikinci üçüncü de çatlıyormus kuzenimin ilkinde hiç catlagim olmadı ikincide çok çatladı vücut bildiği halde çok şaşırdım demişti demek ki esnekliğe göre falan değişiyor ya da cilt yapısına göre 😘
Heee kızzz demekkii acaba dedim diyette çok detoxlar yaptımda hamişten önce ondan sebepmi dedim olmadı renk vermenin sebebi zaten yağdan kaynaklı oluyo😘

Jou Jou napyosn nasılsın kuzu bugün dinlebildin mi 🌸
Ayyy çok sükürr şu 2 haftadır dinlenemediğim kadarr vücudum dun gece dinlendim kızımda uyudu uyuttu dinç gibiyim bugün ne iş yapsam kafasındayım şuan🤣🤣 yarin iş bırakmak istemiyorum bakım yapacam kendime pazar nişan var az bi gorümce lik yapayimmm🤪🤪🤪🤪😀😀😀😀

Yani ben 37+1 de doğurursam bana sen erken doğurdun 16 hafta izin yap çalıştın demiyor yine sen 37 e kadar çalışmıştın o 5 haftayı 8 in üzerine ekleyip 13 hafta izin veriyor
hayır işte, 37+1de de doğum yapsan 16 hafta iznin oluyor, 35te de doğum yapsan 16 hafta iznin oluyor :) 37den sonra ama çalışamadığın için en geç 37. haftada ayrılıyorsun.

X