Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Günaydın annişler, Doktordan geldik 25+6 yız bebişim 875 gr 35 cm olmuş, her şey normalmiş çok şükür. Şeker yüklemesini sana bırakıyorum istersen 3 gün evde kendin açlık tokluk ölç istersen 75 gr hastanede yaptır dedi, bebeğin suyuna ve kilosuna bakınca sende şekerle alakalı bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum dedi. Ben önce kendim evde ölçücem sonrasına bakıcam artık, akşam yemek sonrası fenalaşma hissini sordum anlık şeker düşüşü oluyor o sebep oluyodur hafif beslen hızlı yeme karbonhidrat ve yağlı yemeklerden uzak dur dedi ben zaten artık böyle beslenmeye başladım. Doğum paketini sordum ama fiyat temmuza kadar geçerli sonra tekrar zam gelicek dediler, fiyat bir miktar beni şaşkına çevirdi ama yapcak bişey yok kızım sağlıkla doğsun da 😇
Ne kadarmış canım fiyat?

Aşı bende olmadım hatta buraya bir video atacaktım ama herkesin fikrine saygı duyduğum için kimseyi tedirgin etmek istemedim Karatay çok veryansın ediyor iğnelerden dolayı hakkımızda hayırlısı olsun her konuda inşallah 🌺 🌺 🌺

Slm kızlar dün doktor muayenem vardı açlık tokluk şekere bakıldı açlıkta bir sorun çıkmadı tokluk ta biraz yüksek çıktı doktor diyet verdi çok uygulayabileceğimi sanmıyorum sizce gerek varmı diyete çokmu yüksek çıkmış
bizce gerek olmasa da doktor bunu önermişsse mutlaka gerek vardır :) siz gene dikkat etmeye çalışın ne kadar yaparsanız kar sorun olmaması için

Ben geçen sene sleepy kullandım 5 numarada Molfix e geçtim. İkisinden de memnunum. Ama sleepy 2023 te almıştım bir sürü elimde kalmıştı. Bebeği olacak yakınıma veririm diye beklettim bu sene bize nasip oldu kalan paketleri kullanacağım. Yenileri belki dediğin gibi ince ve küçük olabilir. Molfix markette alınanlar içi mavi, İnternet siparişlerim içi beyaz geliyor. Sebebi var mı acaba
İçi mavi olanı ilk defa duyuyorum canım ama sanki onlar daha mı iyi oluyordu genellikle sanki ilk çıktığı zamanlarda içi maviydi sonra beyaz oldu diye hatırlıyorum benim de marketten aldığımın içi beyaz 4 numara bu şekilde canım

Eklentiler

• IMG20240517131738.jpg
    IMG20240517131738.jpg
    134,2 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG20240517131748.jpg
    IMG20240517131748.jpg
    143,2 KB · Görüntüleme: 77
Kızlar selam, tetanoz aşısı oldunuz mu, olduysanız sadece tetenoz difteri mi yoksa kendiniz ayrıca boğmacalı olanı mı satın aldınız, bir de ogtt yaptıranları merak ediyorum umarım herkes ve bebişleri iyidir 🙏🏻
valla ben dun 2. dozumuda oldum bitti gitti hangi versiyonunu yaptilar hiiic bilmiyorum saglik ocagina tetenoz diye gittim

Kızlar selam, tetanoz aşısı oldunuz mu, olduysanız sadece tetenoz difteri mi yoksa kendiniz ayrıca boğmacalı olanı mı satın aldınız, bir de ogtt yaptıranları merak ediyorum umarım herkes ve bebişleri iyidir 🙏🏻
Tetanoz ikinci doz kısa süre önce olduğum halde yaptılar yine oldum olmak istemediğim halde defalarca aradılar bu aşı için önemli bir aşıymış . Olmak istememin sebebi , bir hafta anca kendime geldim o omzumun ağrısından ve bende resmen sinir yaptı.

Benimki de sola doğru yatınca hep solda🙈
Zaten uyurken bile sol tarafa uyumak gerekiyormuş internette de böyle diyor:En çok önerilen, sol yan yatıştır. Bu durumda, hem bebeğe giden kan akımı artar, hem de annenin böbreklerinden idrar daha rahat süzüleceği için, ödem ve el ayak ve bileklerde şişlik azalır.

Aşı bende olmadım hatta buraya bir video atacaktım ama herkesin fikrine saygı duyduğum için kimseyi tedirgin etmek istemedim Karatay çok veryansın ediyor iğnelerden dolayı hakkımızda hayırlısı olsun her konuda inşallah 🌺 🌺 🌺
ayh karatay sekerede mudahale ediyo dupe duz sacmalik okadar riskli bi durum ki gebelikte seker nasil oluyoda yapmayin diyo anlamiyorum cihazla olcmeme ragmen ki cihazda sonuclarim normaldi sonuclarim yuklemede hipoglisemi cikti mesela o yuzden o kadini pek umursayamiyorum acikcasi herkes kendi bransina burnunu sokmali sanki

ayh karatay sekerede mudahale ediyo dupe duz sacmalik okadar riskli bi durum ki gebelikte seker nasil oluyoda yapmayin diyo anlamiyorum cihazla olcmeme ragmen ki cihazda sonuclarim normaldi sonuclarim yuklemede hipoglisemi cikti mesela o yuzden o kadini pek umursayamiyorum acikcasi herkes kendi bransina burnunu sokmali sanki
Doğrudur canım 🌷

Şey kızlar ben bişi sorcam bebek el kollada vurabilir mi yoksa sadece tekme olarak mı hareket edebilir yaa bu konuda fikriniz var mı benim vurunca sanki karnım gıdıklamıyor gibi falan oluyor arada ne zamandır soracağım unutuyordum .

Ben eczaneden bogmacali olandan aldım (adacel) doktordan reçete götürüp 28. haftada sağlık ocağındaki hemşireye yaptiricam.

Sen şimdi böyle deyince bende cihazla ölçtüm 161 filan tok karına ama diyet yapınca 130 çıktı yükleme yapmayıp diyet yapacağım dedim . Yanlış mı düşünüyorum. hangi bölümde yapılıyor şeker yüklemesi

Sen şimdi böyle deyince bende cihazla ölçtüm 161 filan tok karına ama diyet yapınca 130 çıktı yükleme yapmayıp diyet yapacağım dedim . Yanlış mı düşünüyorum. hangi bölümde yapılıyor şeker yüklemesi
Benden perinatoloji istemişti çok şükür şeker yüklemesi temiz çıkmıştı benim

Kızlar Merhaba
Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Pazartesi evim boya olacak.Esim boya kokusu olur bitene kadar gider annemde kalırız diyor.Sizce fazla koku olur mu?Kalmak istemediğimi eşime söyledim.
İşin açıkçası k.valideyi seviyorum ama inanılmaz çok konuşuyor.Bana gelir işin gücün var mı geliyim yapıyım diye 3-4 saat oturur nefes almadan konuşup konuşup gider.Kafam gerçekten kaldırmıyor.Karsilikli binalarda oturuyoruz kimseyi kırmak istemiyorum ama eşim her işin içine annesini sokuyor ev boya olacak annem gelir çocuklar doğunca sana zor olur annem gelir 1 sene çocuklara bakmaya yardım eder.E bende ağaç kovugundan çıkmadım bende kendi annem yanımda olsun istiyorum.Baskasinin yaninda dorumdan sonra rahat edemem birde çok kalabalık seven biri değilim.
oglusun odasini ben boyuyorum sahsen yorulmamak icinde taksit taksit boyuyorum benim kullandigim markalar kokmuyo benide rahatsiz etmedi acikcasi bi gun bi duvari boyuyorum bi gun digerini boyuyorum bazen gece estiriyolar gidip 2 katlarini atiyorum falan sjsjsjs 😂 polisan ve marshall kullaniyorum ikiside kokuda ayni kokusuz diycek kadar az kurumasi ikisininde cok coook hizli hemen kuruyolar polisan bi tik daha hizli kuruyo hatta ama silme olayi dersen kesinlikle marshall cok net ilk kurur kurumaz alci yaparken duvara alci dusurdum onu sildim gr boya beze cikmadi evimin geri kalan odalari dyo dynamik serisi rezaaaleeeet otesi bir boya haberin olsn

Slm kızlar dün doktor muayenem vardı açlık tokluk şekere bakıldı açlıkta bir sorun çıkmadı tokluk ta biraz yüksek çıktı doktor diyet verdi çok uygulayabileceğimi sanmıyorum sizce gerek varmı diyete çokmu yüksek çıkmış
Bi tık yüksek çıkmış bu normal kahvalti sonrası 1 saat tokluk mu yoksa şeker yüklemesi mi? Normal kahvaltiysa yumurta sayısını arttırıp karbonhidrati azaltmak iyi olabilir 🍳🍳

Günaydın kızlar. Gebelik şekerim çıktığı için dr 1 hafta diyet verdi. Diyetten sonra da düzelmezse insülin dedi. Sadece 2 kilo aldım ve tatlı düşkünlüğüm 0. Kendime çok güveniyordum mors oldum 😂😂

Ne kadarmış canım fiyat?
Normal doğum 23bin sezeryan 30bin dediler ama temmuzda zam gelicekmiş yani bundan da yüksek olucak, broşürü de paylaşayım sizinle. Başka bi yerde doğum ücreti sormadığım için aşina değilim konuya ama mesela nst ücretinin de pakete dahil olmasını isterdim. Bi de zam geleceği için şu an bi anlaşma ve ön ödeme alamıyoruz dediler. Medipol megaya gidiyorum ben
Şey kızlar ben bişi sorcam bebek el kollada vurabilir mi yoksa sadece tekme olarak mı hareket edebilir yaa bu konuda fikriniz var mı benim vurunca sanki karnım gıdıklamıyor gibi falan oluyor arada ne zamandır soracağım unutuyordum .
Bunu ben de merak ediyorum. Genelde sol tarafımda tekme gibi hissediyordum orda ayağı var sanıyordum ama bugün ultrasonda baktık meğer sol tarafıma başını yaslamış hatta orayı baya sertleşmiş hissettim. Genelde solda hissediyorum, kasıklarda ve karnımda dalgalanma şeklinde oluyor öyle olunca ben de gıdıklanıyorum ☺️

Normal doğum 23bin sezeryan 30bin dediler ama temmuzda zam gelicekmiş yani bundan da yüksek olucak, broşürü de paylaşayım sizinle. Başka bi yerde doğum ücreti sormadığım için aşina değilim konuya ama mesela nst ücretinin de pakete dahil olmasını isterdim. Bi de zam geleceği için şu an bi anlaşma ve ön ödeme alamıyoruz dediler. Medipol megaya gidiyorum ben

Bunu ben de merak ediyorum. Genelde sol tarafımda tekme gibi hissediyordum orda ayağı var sanıyordum ama bugün ultrasonda baktık meğer sol tarafıma başını yaslamış hatta orayı baya sertleşmiş hissettim. Genelde solda hissediyorum, kasıklarda ve karnımda dalgalanma şeklinde oluyor öyle olunca ben de gıdıklanıyorum ☺️
Nst içinde değil mi? Ona ayrı para ödemek saçmalık

X