2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Kızlar demir damlası olarak ne kullanıyorsunuz, devletin verdiğini kızım içmiyor, çok mızmız iştahı azaldı, osman hoca demir eksikligide yapabilir kan ölçtürun diyor
Bestiron veriyorum düzensiz veriyordum biraz eksik çıkmıştı doktor eksikliği de tamamlasın diye bestirton plus verdi ama tadını sevmedi normal bestironu fazladan veriyoruz o kadar seviyorki gün içinde masanın üstünde sürekli işaret ediyor verin diye tadı biraz ekşimsi gibi C vitli.

Kızlar asla aşı karşıtı değilim. Bütün aşıları da yaptırdım bebeğime özeller de dahil
İnstagramda gördünüz mü bilmem 18. ay aşıdan sonra felç oldu.. işte 12.ay aşıdan sonra otizm oldu vs vs gönderiler yorumlar var
Yine yaptırcam ama içimde kuşku kaldı nedense. Yani çok alakasızdır di mi aşıdan olsa binlerce bebekte de sıkıntı olurdu 🤷🏻‍♀️
Saçma sapan hesaplar algı yapıyorlar, çocuklarını da kocakarı ilaçlarıyla iyileştiriyorlar, cahillik asla inanmayın karşıma çıktığında direk engelliyorum.

Saçma sapan hesaplar algı yapıyorlar, çocuklarını da kocakarı ilaçlarıyla iyileştiriyorlar, cahillik asla inanmayın karşıma çıktığında direk engelliyorum.
Benim kendi cocuk doktorum minimum igne yaptırdı kızıma iki tane 5li karma tamamdır hepsi de ilaç firmalarının oyunu dedi gerek yok dedi onu dinleyerek ilerliyorum kkkaşısı konuşmaya gidecez ona ne diyecek bakalım ama su var ilaç da burda kullandırmıyorlar bakalım hayırlısı

mathildays mathildays canım burdan ya da özelden yazabilir misin kimle çalışıyorsun uyku eğitiminde ben bi ara çok araştırdım sonra vazgeçtim, şimdi yine başladım alsam mı diye düşünmeye
selamlar kızlar diğer soran arkadaşlar da inşallah görür
biz daha 2.günündeyiz
şu an için mantığını anladım ancak pratikte aşırı zorlandık ilk gün
bugün askıya aldım hatta🤣🤣
ben aslında uyku saatlerini düzeblemek için aldım. çok geç yatıyor benim bebeğim. geç kalkıyor. ilk zamanlar saatleri düzenliyorlar ondan sonra eğitime başlanacak ve gece beslenmesini azaltarak bıraktıracak. şu an bana hepsi hayal geliyor

şöyle oluyor bebeği sabah erkenden kaldırıyoruz ki akşama erken uyusun
bu yaştaki bebişlerin iki öğle uykusu uyuması lazımmış

ben de o bahsettiğiniz olayları gördüm hep internette. aşı işe ilgili olanları.. açıkçası hep koronadan sonra çıktı ama insanın aklını bulandırıyor. ben 6. aya kadar hepsini yaptırdım ve artık yaptırmamaya karar verdim hakkımızda hayırlısı olsun

ben de o bahsettiğiniz olayları gördüm hep internette. aşı işe ilgili olanları.. açıkçası hep koronadan sonra çıktı ama insanın aklını bulandırıyor. ben 6. aya kadar hepsini yaptırdım ve artık yaptırmamaya karar verdim hakkımızda hayırlısı olsun
Almanyada kızamık kabakulak aşısı zorunluluğu var ama en son kreşe başlarken ben de 3 yaşında vermeyi düşünüyorum ondan 3 yaşınsa yaptırırım diye düşündüm hayırlısı bir arkadaşım var o ilk çocuguna tüm aşıları yaptırmış ikincisine sirf kkk onu da 3 yaşındayken konuştum dediği ilk çocugum zırt pırt hasta oluyor aşısız cocugum hala hiç hasta olmadı

selamlar kızlar diğer soran arkadaşlar da inşallah görür
biz daha 2.günündeyiz
şu an için mantığını anladım ancak pratikte aşırı zorlandık ilk gün
bugün askıya aldım hatta🤣🤣
ben aslında uyku saatlerini düzeblemek için aldım. çok geç yatıyor benim bebeğim. geç kalkıyor. ilk zamanlar saatleri düzenliyorlar ondan sonra eğitime başlanacak ve gece beslenmesini azaltarak bıraktıracak. şu an bana hepsi hayal geliyor

şöyle oluyor bebeği sabah erkenden kaldırıyoruz ki akşama erken uyusun
bu yaştaki bebişlerin iki öğle uykusu uyuması lazımmış
tam yazamamışım🤒🤒 ay selim öldürüyor da beni
kızlar eğitimci bir plan oluşturdu buna göre
8 kalkış
11- 12.5 ilk uyku
3.5-5 ikinci uyku

buna uymaya çalışalım dedik ilk gün denk geldi uyudu ama sabaha karşı 5te uyanıp 8 e kadar uyumayınca bizi mahvetti komple bütün ev olarak uykusuzluktan başımız dönüyordu🤣 akşam uyutmayacaktım 8 gibi mama sandalyesinde uyuyup kaldı 😫 bu defa 12ye kadar uyumadı yine.. sabah da ben uyandırmaya kıyamadım bi de modum aşırı düştü ve ben de çok perişandım.. başa döndük anlayacağınız. şimdilik bir numarasını göremedim ama asıl olay bu düzenden sonra başlayacak işte🙈

Ben artık atak haftasına falan inanmıyorum asssla dün varya gecesi gündüzü ayrı pert etti bizi bakarsan güneşli günlerin ortasındayız atak matak bebeklikten sonra tutmuyor bence bunlar ergen oldu artık😅
Valla sebep bulamadığımdan ben yine atak haftasına baglayacagim😅
Soran bendim.Benimki dişsizken de ısıryordu,şimdi ise dişlerini omzuma,yanaklarıma geçiriyor
Bugün göbeğimi ısırdı. Noldugunu şaşırdım 😅

Kızlar demir damlası olarak ne kullanıyorsunuz, devletin verdiğini kızım içmiyor, çok mızmız iştahı azaldı, osman hoca demir eksikligide yapabilir kan ölçtürun diyor
Canım ben ironbest gibi bir şey kullanıyordum bebegim seviyordu ama çok çabuk tortu oluşturdu.gectjgimiz hafta doktora sordum wellcare markasını önerdi.

Kızlar ya benim kız arada ismine bakıyor arada 100kez ismini söyle bakmıyor ( oyun oynamazken de) acayip korkuyorum kızlar ya
Valla benim bebe hala bakmıyor. 10 ay 14 günlük. Ama doktora oğlumda gördüğüm bir kaç şeyi sordum. Konuşulanlara dikkat kesiliyor bak şimdi dedi. Siz biriyle konuşurken dikkat kesiliyor mu.

Nerden getirtiyorsun, eczaneye sordum 310 tl dedi

Buyuk sacmalik, cocuklar uzerinden oyun oynuyorlar resmen, otizm genetik bi bozukluk aşıyla olusabilecek birsey degil, otizm doğar doğmaz belli olan bisey degilki, bazen bebekken bazen daha büyükken teşhis konulabiliyor, şuan hepimiz asi yaptırdık degilmi, birinin çocuğu otizmli çıksa sucu asiyami atalım, fenolarin her biri dr maşallah, kim sahte psikolog, kimi bilgisiz okumamis yazmamis, oturdugu yerden link verirken arkada doktorluk görevi yapıyorlar, biterse issiz faydasız kocalari var, sallıyorlar

Sen =Ben, fenalardan nefret ederim cok gereksizler devlet el atmasi gerek. Antifenomenetkisi ni takip et bence, hepsinin ipliği pazara çıkıyor orda
240 ve 210 tlye internetten aldım valla. google a yazıyorum en uygununu bulup alıyorum

Kızlar asla aşı karşıtı değilim. Bütün aşıları da yaptırdım bebeğime özeller de dahil
İnstagramda gördünüz mü bilmem 18. ay aşıdan sonra felç oldu.. işte 12.ay aşıdan sonra otizm oldu vs vs gönderiler yorumlar var
Yine yaptırcam ama içimde kuşku kaldı nedense. Yani çok alakasızdır di mi aşıdan olsa binlerce bebekte de sıkıntı olurdu 🤷🏻‍♀️
Canım bende aşı karşıtı değilim. Ayni şekilde özel aşılarını dahi yaptırdım. Hatta hemşirelere bile sordum. Ama insragramdaki videolar Beninm de aklımı karıştırıyor 😔 ki covid dönemi ilk aşı olanlardan biri sayilirim

tam yazamamışım🤒🤒 ay selim öldürüyor da beni
kızlar eğitimci bir plan oluşturdu buna göre
8 kalkış
11- 12.5 ilk uyku
3.5-5 ikinci uyku

buna uymaya çalışalım dedik ilk gün denk geldi uyudu ama sabaha karşı 5te uyanıp 8 e kadar uyumayınca bizi mahvetti komple bütün ev olarak uykusuzluktan başımız dönüyordu🤣 akşam uyutmayacaktım 8 gibi mama sandalyesinde uyuyup kaldı 😫 bu defa 12ye kadar uyumadı yine.. sabah da ben uyandırmaya kıyamadım bi de modum aşırı düştü ve ben de çok perişandım.. başa döndük anlayacağınız. şimdilik bir numarasını göremedim ama asıl olay bu düzenden sonra başlayacak işte🙈
Bu uyku düzeni benim uygulamaya çalıştığım ama gece 10.30tan önce yine uyutamiyorum

Valla ben yine de yaptıracağım hepsini.

Valla benim bebe hala bakmıyor. 10 ay 14 günlük. Ama doktora oğlumda gördüğüm bir kaç şeyi sordum. Konuşulanlara dikkat kesiliyor bak şimdi dedi. Siz biriyle konuşurken dikkat kesiliyor mu.
Normalde bakiyor ama bazen hic bakmiyor o sinir bozucu yoks bugün hep bakti dün birkac kez bakmadi

mathildays mathildays canım burdan ya da özelden yazabilir misin kimle çalışıyorsun uyku eğitiminde ben bi ara çok araştırdım sonra vazgeçtim, şimdi yine başladım alsam mı diye düşünmeye
bu arada nurselinin uyku okulundan aldım. yine ilerleyen günlerde yine güncellerim

kızlar selam, bayadır yoktum. hepiniz iyisinizdir umarım.

ben 9. aydaki kızamık aşısını yaptırmadım. 12. ayda da yapılıyor diye duymuştum. sizden yaptırmayan oldu mu?
bu ayın 13 ünde 11 aylık olacak oğlum. yaptırmamakla hata mı ettim sizce? sürekli aşı sürekli aşı olunca, 12. ayda olsun dedim açıkçası.

Fonemen kadının biri, cocuklarima asi yaptirmadim, hicte bisey olmadi sapasaglamlar dedi, Bir bebek hemşiresi de dediki, senin cocuklarina bisey olmadiysa asi yaptiranlar sayesinde olmadi, bi salgin olsa ilk senin çocuklarına bisey olur dedi. Osman hocada asi yaptırdığı için otizm olan çocuk hiç görmedim ama yaptırmadığı için hastalanan çok gördüm dedi. Ben bilinçsizce bebeklerin deneme tahtası olmasindan yana degilim, bu isin merkezindeki insanlar yaptirin aşıları diyor ve kendi cocuklarinada yaptiriyorsa, benim bunu sorgulamak bile haddim degil diye düşünüyorum. Nacizane fikrim bu yonde benim
kızlar selam, bayadır yoktum. hepiniz iyisinizdir umarım.

ben 9. aydaki kızamık aşısını yaptırmadım. 12. ayda da yapılıyor diye duymuştum. sizden yaptırmayan oldu mu?
bu ayın 13 ünde 11 aylık olacak oğlum. yaptırmamakla hata mı ettim sizce? sürekli aşı sürekli aşı olunca, 12. ayda olsun dedim açıkçası.
Canim ülkemiz malum göç merkezi olduğu için, ne idüğü belirsiz milyonlarca sığınmacı ülkemize dolustugu için hastalıklar artmaya başlamış, o yüzden 9.aya alındı aşı, birde 12.ayda bi asi daha var, ikisi birden olurmu bilmiyorum, ben 9.ayda yaptırdım, doğum günü kutla ertesi gün asiya getir tekrar dediler

X