2018 yılı sıfırdan birikime başlayanlar

Gunaydin kizlar yeni topiginiz hayirli olsun bol borikimli olsun insallah :KK66:
Bnde katilayim araniza her ay yarim altin olarak ilerlemeyi dusunuyorum
2018 hedefim simdilik 12 yarim altin :)
Birikim hedefini ekliyorum canım hedefinin gidişati hakkında bilgi verirsin bize arada bir olur mu :)

Merhaba arkadaşlar sıfırdan birikim konuları var ama net takip edilmediği için gerçekten biriktirmek isteyen , aktif şekilde birikimini ve birikim adına yaptıklarını konuya yazacak arkadaşları bekliyoruz :KK19:
Arkadaşlar sizlere nacizane tavsiyem bir kumbara edinmeniz elinize geçen ufak tefek paralar da harcanmadan kumbarada birikmis olur önemsemeden kumbaraya attiğımız miktarlar bir kac ay sonra guzel bir miktar olabilir .
Not : forumda ki eski birikim konularını da takip ediyorum ve aktif olarak yazıyorum sıfırdan takip edebilmek ve yeni baslayanlar ilede birbirimize gaz vermek amaclidir konu)

Ocak ayı hedefleri :
M Maleficent2012 = 5 gr altın + kumbara
@matmazelNoraliya = 1 gr altın+10 usd+300 tl
@Pembegomlek = 16 gr altın + 200 tl
@avukatbusra = 10 gr altın
@Selutbar = 1 çeyrek+ 50 usd
@kahvemsi mutluluk =2500 tl + 1 gr altın + 10 usd
@Combativeenemy = 2500 tl
Kafam-karisik Kafam-karisik = 1 yarım altın

2018 yılı hedefleri :

M Maleficent2012 = 36 gr altın + kumbara ( kumbaradan cıkanlar ile dolar )
@matmazelNoraliya = 6000 tl+25 gr altın+1000 usd
@avukatbusra = 120 gr altın
@Selutbar = 12 çeyrek + 1000 usd + 7 gr altın
@kahvemsi mutluluk = 25 gr altın + 250 usd ( ev alana kadar aylık 2500 tl)
@sinirli_porsuk = 20.000 tl
@Combativeenemy = 30.000 tl
Kafam-karisik Kafam-karisik = 12 yarım altın
Ama baksana ben de kumbara seviyorum ama uğursuzluk diolar kumbarada illa başına bişey geliomuş nie öyle diolar

Kumbaranın başına mi birşey geliyormuş bizim mi canım?
Annem demişti hatta umuttum açıkçası ama annem o kadar birikimci biri ama kumbarayı hiç tavsiye etmiyo naapsam ki Google a yazdım bulamadım öyle bi konu
Kumbaraları çalınmış birinin bi de
Değişik bi kumbara arıyorum açmaya kıyamamak lazım

Annem demişti hatta umuttum açıkçası ama annem o kadar birikimci biri ama kumbarayı hiç tavsiye etmiyo naapsam ki Google a yazdım bulamadım öyle bi konu
Bunun hakkında bilgim yok canım ama dikkat eder güzel bi yere saklarsın sende . Açılmayan teneke kumbaralar var 2 tl ye aldım ben onlardan al ve hiç açma dolana kadar kendine söz ver . Bence kumbaraya atılan para küçük miktarlar evet ama ciddi anlamda hedef koyup açmayıp dolana kadar gayret edilirse güzel miktarlar çıkacağını düşünüyorum . BU arada senin aylık ve yıllık hedefin nedir

Hic oyle bir sey duymadim
Muhtemelen eskiden kalma bir batil inanc falandir
Kumbarayi ben ilk kez burada okuyarak yaptim
Ufak tefek paralarimi icine atiyorum
Damlaya damlaya gol oluyor :)

Hic oyle bir sey duymadim
Muhtemelen eskiden kalma bir batil inanc falandir
Kumbarayi ben ilk kez burada okuyarak yaptim
Ufak tefek paralarimi icine atiyorum
Damlaya damlaya gol oluyor :)
Bende yapar ama biraz dolunca hemen açardım şu an para giremeyecek kadar doluncaya dek acmamayi düşünüyorum:) zaten açınca resmini ve miktarini atacağim buraya

Bunun hakkında bilgim yok canım ama dikkat eder güzel bi yere saklarsın sende . Açılmayan teneke kumbaralar var 2 tl ye aldım ben onlardan al ve hiç açma dolana kadar kendine söz ver . Bence kumbaraya atılan para küçük miktarlar evet ama ciddi anlamda hedef koyup açmayıp dolana kadar gayret edilirse güzel miktarlar çıkacağını düşünüyorum . BU arada senin aylık ve yıllık hedefin nedir
Benim normalde olan bi hedefim vardı aslında üç dört aydır yapıodum o hedeften devam edebilirim her ay 18 gramlık bilezik bu şekil olur mu tl belirtmem gerekio mu

Yalnız 10 a tamamladıktan sora başka hedefler olucak 10 taneden fazla bilezik saçma gelio
Mesela zincir alırım ya da bilmiyorum :))

Tmm okudum sağol yazabilirsin tek birikim tipiğim burası diğer yerler çok kalabalıktı buranın ilklerinden olucam kalabalıklaştığında bile :oha:
Sıfırdan takip etmek her sayfasına hakim olmak daha rahat olur diye düşündüm inşallah boool birikimler çıkar buradan da :)

X