Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Ne diyor şair;

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar;
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
İçimde tüten bir şey; hava, renk, eda, iklim;
O benim, zaman, mekan aşıp geçmiş sevgilim.
Çiçeği altın yaldız, suyu telli pulludur;
Ay ve güneş ezelden iki İstanbulludur.
Denizle toprak, yalnız onda ermiş visale,
Ve kavuşmuş rüyalar, onda, onda misale.

İstanbul benim canım;
Vatanım da vatanım...
İstanbul,
İstanbul...❤️
Hakkında hayırlısı olsun canım

Istanbul 'a tayin istenene engel olan nedir?

I idilkaya annemin üst kat komşusu müstakil ev yaptırıyor bahçe içinde ama para ihtiyaç olmuş
Bana cuma gününden haberi gelmişti annemden kadın borç isteyecek diye 2000 Euro

Ben döviz birikimi yapmıyorum ama ablanın da işini görmek isterim fakat riske girebileceğim miktar olsun diyerek oğlanın altınlarından 3 adet cumhuriyet altınını verebileceğimi söyledim oğlana da telefon açtım durumu anlattım altınlarına ben kefilim aksi birşey olursa ben öderim diye
Ne yapayım imtihan dünyası işte niyet hayır akıbet de hayrolsun
Çok çok doğru diyorsunuz.bende gönderdim bir miktari bankadadi gram altın bozdum2 gramcik gerisi dolar btc de ama onuda gram altın şeklinde gönderdim altın olarak ödeyecek ya bakalım.
I idilkaya şu yaşımın sahibi oldum annem ve küçük oğlum dışında kimseden borç istemedim

Birşey alacaksam neye gücüm yetiyorsa ona el uzattım gücümün yetmediğini almaya yeltenmedim
Ben insanoğluna minnet duygusunun çok ağır bir duygu olduğunu biliyorum o nedenle ele minnetim olsun istemiyorum

Başkalarına borç verdim yeri geldi Türk lirası verdim 4 sene sonra para pul olunca geri aldım
Ben Allah rızası için yaptım lakin şu an tl olarak borç vermiyorum benim de hayata hazırlamaya çalıştığım düşünmek zorunda olduğum evlatlarım var

Üst kat komşuma üst katı alırlarken 5 tane cumhuriyet altını vermiştim
Altın döviz olarak verdiğimde kişi ne zaman öderse ödesin
Acaba 24 ayar dan öder mi .yazdım zaten borç listeme🤣🤣🤣
Portakallı kek ve katmerlerim hazır şimdi anneme doğru yola çıkma vakti 😊
Enfes duruyor ama uzunca bir süre hamur işi yapmayacagim. Çünkü bu hafta tavan yapti yaptiklarim
Benim acil ama çok acil su orucuna tekrar başlamam lazım mahvediyor bu ağrılar beni
Benimde su yada karpuz ama bir aekilde az yemeliyim. Şuan Resmen midem ağzımda ya madensuyu bile kar etmedi

Hakkında hayırlısı olsun canım

Istanbul 'a tayin istenene engel olan nedir?
Amin ablacım hepimiz için hayırlısı olsun, hayırlısı gönlümüze hoş olsun, kolaylıkla ve sağlıkla olsun 🤲🏻

En büyük etken ailem burda bırakıp gidemem artık çok üzülürler

X